View Poll Results: Pronostic FC National - FCM Bacau

Voters
32. You may not vote on this poll
  • 1

    24 75.00%
  • X

    3 9.38%
  • 2

    5 15.63%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 87

Thread: Etapa 30: FC National - FCM Bacau

  1. #1
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1

    Etapa 30: FC National - FCM Bacau

    Sambata, 11 iunie 2005: FC National Bucuresti - FCM Bacau, ora 17,00
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.
    multã lume... PUÞINI OAMENI

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Trebuie sa castigam si sa speram intr-o victorie a Sportului !
    HAI NATIONAL !!!

  3. #3
    junior
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    City of the Angels
    Posts
    93
    Reputatie
    1
    Victorie la pas a bancarilor...2-0

  4. #4
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Pacat ca a stat Clujul cu curul in sus ca rata in fata bacauanilor. Iar a fost o etapa plina de blaturi. Bacaul trebuia sa traga tare. Ca sa nu spun ca as fi vrut sa fie ei in locul lui Apullum. Dar e morisca in floare, au sta ei capra la Dinamo, nu ii uita Netoiu. Si Clujul a inceput sa puna botul...

  5. #5
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cred ferm intr-o victorie in ultimul meci al sezonului(?).
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Pacat ca a stat Clujul cu curul in sus ca rata in fata bacauanilor. Iar a fost o etapa plina de blaturi. Bacaul trebuia sa traga tare. Ca sa nu spun ca as fi vrut sa fie ei in locul lui Apullum. Dar e morisca in floare, au sta ei capra la Dinamo, nu ii uita Netoiu. Si Clujul a inceput sa puna botul...
    Nu sunt de acord cu tine,Bancaru !Ai vazut meciul ,de spui ca a fost blat!?O fi avut CFR-ul un parcurs excelent in retur ,si si-au gasit tocmai acum sa se de-a la o parte!Hai sa fim seriosi!
    Si de ce sa pice Bacaul in locul lui Apulum ? Ca sa aiba dinamo cu cine face blaturi la greu?

  7. #7
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu, ca sa aibe...Steaua. Sa nu uitam ca Bacaul este in A datorita unei anomalii in regulament, si anume ca poti sa-ti platesti...ramanerea in divizia A. Aici sunt inclinat sa-l sustin pe Bancaru, desi Apulum a retrogradat prin...mijloace proprii.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #8
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    1 (unule) solist al etapei... mai mult ca sigur fc national va castiga
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  9. #9
    manager
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    de ce sa retrogradeze bacaul ma?
    aveti asa putin ciuda pe moldoveni?!
    daca ar fi ramas alba in A poate ar fi fost aceia care ar fi vandut locul mai mult ca sigur.
    Forza Bacau!

  10. #10
    shmenar llcosmin's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Romania
    Posts
    142
    Reputatie
    1
    Meci fara miza pentru Bacau... Mi-e greu sa cred ca vor fi in stare sa faca mai mult decat in precedentele deplasari in Bucuresti. Adica act de prezenta
    prediction is easy; the hard part is to be right

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril
    Nu, ca sa aibe...Steaua. Sa nu uitam ca Bacaul este in A datorita unei anomalii in regulament, si anume ca poti sa-ti platesti...ramanerea in divizia A. Aici sunt inclinat sa-l sustin pe Bancaru, desi Apulum a retrogradat prin...mijloace proprii.
    Fiecare are opinia lui. Eu,bineinteles,intotdeauna voi prefera Bacaul contra lui Apulum,pentru ca sunt din Moldova.Si totusi sa nu uitam ca Bacaul a facut 2-2 cu steaua.Deci ai fost putin rautacios !

  12. #12
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Un pic, poate, dar stii la ce m-am referit, Gigi si Seche, preteni la toarta. Imi aduc aminte si abnegatia Bacaului cand eram sa luam campionatul in 2002, abnegatie pe care nu a aratat-o si altora, atunci. In rest, n-am nimic impotriva Bacaului si nici nu m-am exprimat ca le-as dori retrogradarea.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    miril ... lasa-ma cu prietenia dintre cei doi . In aceeasi oala ar trebui sa fie bagat si Porumboiu si cu "inginerul" de la Piatra. Intre ei e vorba de mandrie, orgolii de "platit" ( mai mult "impotriva" decat "pentru" ) faze si pariuri de la jocurile de carti. S-ar putea ca Seche sa-si fi exprimat opinia ca in meciul cu Steaua sa joace niste "pusti" de la echipa a -II-a ... dar nu cred ca jucatorii au primit vreun "sfat" sa "pice" meciul si nici nu cred ca au fost "laudati" pentru infrangere.

    Abnegatia Bacaului in meciul cu Nationalul am mai vazut-o in vreo cateva meciuri ... diferenta majora este ca atunci Bacaul avea cateva "vedete" iar acum are doar niste "tineri - mai mult sau mai putin impiedicatzi". Sper ca pana in toamna, la Bacau sa apara 2-3 jucatori care sa joace FOTBAL.

  14. #14
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Baden, daca te referi la 1-5-ul ala, te intreb care era miza "jocului"? Iar daca vrei sa stii ce cred despre Bacau vezi si topicul despre "Care este echipa preferata din divizia B..." sau asa ceva, de pe Intern. Bacaul este o echipa capabila cand vrea si este capabila si sa castige in Cotroceni, dar nu cred ca o va face si aici ma refer si la valoare de moment si la...vacanta.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #15
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Asta e cel mai clar 1 al etapei.

  16. #16
    junior
    Join Date
    May 2005
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    Fiecare are opinia lui. Eu,bineinteles,intotdeauna voi prefera Bacaul contra lui Apulum,pentru ca sunt din Moldova.Si totusi sa nu uitam ca Bacaul a facut 2-2 cu steaua.Deci ai fost putin raut acios




    au egalat in min92

  17. #17
    junior
    Join Date
    May 2005
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    "bancaru"cred ca greseste,Bacaul nu se mai tine de aranjamente de multi ani.

  18. #18
    manager
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    mersi mult "cioc"
    asa speram si noi!

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    383
    Reputatie
    1
    Haideti la pariuri cu totii!
    1 solist

  20. #20
    delachiatra
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cioc
    "bancaru"cred ca greseste,Bacaul nu se mai tine de aranjamente de multi ani.
    cam cate ore are la tine un an???
    sunt curios daca echipa pesedeului va juca si cu Nationalul fara 300 de titulari, asta asa, pt. copii creduli
    ce spui tu acolo echivaleaza cu ceva de genul "Sechelariu e om cinstit". nu te izbeste in tampla sa auzi asta? sau esti si tu un "mijloc fix" in combinatiile cu pricina? daca mai vrei o comparatie: "Iliescu are 45 de ani, nu a fost comunist si nu a chemat minerii", mai draga

  21. #21
    junior
    Join Date
    May 2005
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    "baez",sa fim realisti crezi ca a plecat Bacaul cu rezervele pt. ca le era frica sa nu-i invinga pe stelisti?Aveau nevoie de titulari sa fie odihniti cu Clujul pt. a scapa de emotiile retrogradarii.
    Si apoi Seche. are destule pe cap ca sa se mai tina si de aranjamente.


    p.s. Primaria detine jumatate din echipa.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •