View Poll Results: Pronostic FC National - FCM Bacau

Voters
32. You may not vote on this poll
  • 1

    24 75.00%
  • X

    3 9.38%
  • 2

    5 15.63%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 87

Thread: Etapa 30: FC National - FCM Bacau

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    1 solist cat casa de mare

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Imi pare rau de voi ,bacauani,dar cred ca veti pierde acest meci !
    Desi ne vor lipsi australienii,convocati la echipa nationala ,sper ca ne vom impune !
    Hai National !!!!!!
    Last edited by be@; 3rd June 2005 at 21:07.

  3. #24
    OK, unfµ¢k you! simpson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Springfield, IL
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril
    Baden, daca te referi la 1-5-ul ala, te intreb care era miza "jocului"? Iar daca vrei sa stii ce cred despre Bacau vezi si topicul despre "Care este echipa preferata din divizia B..." sau asa ceva, de pe Intern. Bacaul este o echipa capabila cand vrea si este capabila si sa castige in Cotroceni, dar nu cred ca o va face si aici ma refer si la valoare de moment si la...vacanta.
    Da, miza acelui meci a fost demiterea lui Rednic... N-o fi Rednic un geniu intr-ale tacticii, da' macar a castigat un campionat ca antrenor; a fost si greseala lui c-a acceptat sa lucreze cu "gasca" de-atunci a Bacaului. Iar meciul de-acu' chiar nu are nici-o miza pentru noi...
    [FONT=Verdana][COLOR=Blue][SIZE=2][I][B]Eat my dust, dust-eaters![/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be@
    Imi pare rau de voi ,bacauani,dar cred ca veti pierde acest meci !
    Desi ne vor lipsi australienii,convocati la echipa nationala ,sper ca ne vom impune !
    Hai National !!!!!!

    Da de ce iti pare rau de bacauani ?

  5. #26
    junior
    Join Date
    May 2005
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    Nu cred in victoria FCM,nu mai au jucatori,dar ii sustin.

  6. #27
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Posibil sa fie asa desi bancarii au administrat in ultimii ani scoruri de 4-1, 5-0, 5-1 sau 6-0, primele in deplasare, ultimul meci, acasa. Deci...se poate si fara ca la mijloc sa fie demiterea sau ca ei sa fie beneficiarii nemijlociti ai scorului de "forfait".
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Miril ...m-ai convins ... castiga bacaul si daca joaca cu echipa de juniori ... 16-18 ani
    (ceea ce cred ca o sa se intample) ... ca sa putem rade si noi pana incepe campionatul viitor.

  8. #29
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si ce-o sa-mi para mie rau! E treaba clubului pe cine trimite, fiind onoarea blazonului in joc. Orice s-ar zice, si pe Farul si pe Poli T si pe Poli I, le-am batut la scor, echipele adverse fiind in formula de joc obisnuita de atunci. Asa ca...se poate si fara...juniori.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    castiga Bacaul cu 2-0

  10. #31
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Bacaul este o echipa care tine trena lui Dinamo. Asta este clar. Nu ma poate convinge nimeni de altceva. Era in galeata rau daca nu castiga cu Clujul. Clujul nu a facut decat simpla figuratie. A vazut cineva cum au jucat cu Steaua? Dar cu Otelul? Au luat 4 boabe de la Dinamo si nici macar nu se oboseau sa dea impresia ca le pasa. Cu moldovenii s-au aflat si ei prin preajma. Atat. Eu nu pot sa afirm foarte clar ca e politica echipei, dar un lucru este clar ca sunt jucatori care au alte aspiratii.
    Revenind la meciul nostru cu Bacaul nu vad de ce ar trebui sa pierdem avand in vedere ca exista de 2 bani speranta pentru UEFA. Ca sa nu mai spun ca meritam cu varf si indesat.

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Bacaul este o echipa care tine trena lui Dinamo. Asta este clar. Nu ma poate convinge nimeni de altceva. Era in galeata rau daca nu castiga cu Clujul. Clujul nu a facut decat simpla s.a.m.d.
    ai febra prietene!
    nu mai sta in caldura ca te incingi.
    Unde ai vazut tu prin bacau ... caini rosii?

  12. #33
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ei si?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    @ Paul : Imi pare rau ca sunt moldoveni de-ai mei.Dar bineinteles ca vreau sa bata Nationalul.
    @ miril :La din Cotroceni cu Nationalul, Poli a avut multi accidentati . Tin minte ca Bernard a jucat ,desi era bolnav,fiindca erau prea multi absenti !
    @ bancaru : De ce ai o parere asa de proasta despre FCM Bacau ? De ce nu vrei sa intelegi ca ei se bazeaza mai mult pe meciurile de pe teren propriu ? Uiti ca au batut Rapidul si erau cat pe ce sa castige si cu Steaua ?de ce n-ar avea voie Bacaul sa bata CFR-ul acasa,mai ales ca ardelenii au avut un retur prost???Si pe noi ne-au batut!Aveau nevoie de blat in ultima etapa din tur?Nu cred! In deplasare e mai greu pentru ei!!!
    Last edited by be@; 4th June 2005 at 13:22.

  14. #35
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    sper totusi sa bata nationalul macar pentru modul penibil in care bacaul si-a ridicat fustele in fata stelei.
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  15. #36
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Bacaul a dat startul la un lucru idiot care pare ca se va perpetua in acest campionat imputit - cumpararea de locuri in A. Pentru Bacau nu a existat onoare. Sau onoarea o cumperi cu bani. Bacaul a creat un precedent de prost gust. In plus, ma repet, nu ma convinge nimeni ca nu a facut jocurile lui Dinamo. Nici macar Baden cu glumele lui de coada la tacamuri. Bacaul, Clujul, Argesul si Apullum (cel putin astea) au facut parte din baza pe care Dinamo si-a construit bruma de puncte pe care o au. Nu ma intereseaza ca in tur Clujul a invins. Vreau sa vad cum mor argesenii pe teren. Vreau sa ii vad si pe timisoreni ca-si dau duhul in Ghencea. Vreau sa vad cum Sportul poate dovedi ca scorurile de 4-0 sau 5-1, precum si caruta de goluri a lui Gigel nu sunt o gogorita. Fara echipele enumerate mai sus Dinamo nu avea atatea goluri marcate si Niculescu nu era locul 1 printre golgeteri. Ce mare echipa e si Dinamo de ii spulbera pe toti... De ce nu a spulberat pe Steaua? Sau pe Rapid? De ce nu le-a dat 4 la timisoreni, ca si ei sunt "provensali"? In schimb a supt ca o capusa insetata de la echipele care si-au plimbat punctele ceva de groaza.
    Imi pare rau ca Bacaul vine in Cotroceni scapata de griji. Mi-as fi dorit ca acest ultim meci sa rezolve si situatia ultimei retrogradate. Sa fie nevoiti sa traga cu dintii ca sa ramana in A. Indiferent de rezultatul meciului dintre cele 2, eu zic ca Bacaul are multe bube in cap pe care numai cu truda le va face nevazute. Si ce bine incepuse Bacaul campionatul...

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Si mie imi pare rau ca Bacaul se duce in Cotroceni scapata de griji ... mi-ar fi placut sa-i vad pe cei de la National cum "se bat" intr-un meci in care Bacauanii trebuie sa ia puncte si in care pun piciorul hotarat pe minge (cam la modul in care a pus Lacatus piciorul - daca iti amintesti).
    Imi pare rau ca acest campionat a fost pentru Bacauani o lupta de supravietuire din prima pana in ultima etapa . Cand ma uit la televizor si vad jucatori precum Vlad Munteanu, Badoi, Cristea, Lovin, Pitu, samd ... facand tusa pe la echipele fanion ...sau jucand penibil pe niste posturi sau cu roluri cu care nu se potrivesc ... ma intreb daca nu cumva Bacaul ar fi putut sa joace cu ei in cupele europene - sunt sigur ca nu ar fi putut ... din cauza "valorii" superioare a altor echipe care din intamplare erau din bucuresti si deci ... "meritau".

    Stai sa vezi cate echipe si care vor fi echipele care vor face ceva pe "onoare" in momentul in care controalele financiare vor intra in curtea lor ... si chiar vor trebui sa plateasca.

    Nationalul este acea echipa de "onoare" care nu are datorii ? (si e din Cotroceni ?)

    "Bancaru" ... vad ca nu-ti place stilul meu de persoana care a stat "la coada la tacamuri" ... ... la mine nu veneau "slugile" cu friptane acasa asa ca stateam la coada ... ... asta e !!!

  17. #38
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Bancare, tu chiar esti <beep>. In loc sa discuti de meciul National- Bacau, pe tine de **** grija de alte echipe. Esti paranoic si demn de orice dispret, bai, baiatule. Esti caz patologic, si reprezinti obiect de studiu pentru orice facultate de medicina.

    Vezi-ti dracului de tarfa campionatului...care este Fc National...ca-ti aduc aminte de un meci Bacau-National 1-5, cand cativa bacauani au jucat impotriva intereselor propriei echipei, doar, doar scapau de Rednic (nu-ti mai aduc aminte cum aceesi jucatori au facut cel mai bun meci al lor cu Dinamo, cand au invins cu 4-2).

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    cip ,eu zic s-o lasi mai moale cu tarfa campionatului , ca nu sunteti voi in masura sa ne faceti morala !
    Cat priveste acel meci , problema ii privea strict si personal pe bacauani ! Daca s-a dorit indepartarea lui Rednic , cu ce suntem noi vinovati ?
    P.S : singurele meciuri care mie imi ridica semne de intrebare sunt cel cu steaua, cand olaroiu a facut o echipa total aiurea , si cel cu oltenii ! Cred ca suntem singura echipa pe care au batut-o in retur ! Si meciul asta ,daca-l castigam, acum eram pe 3 !

  19. #40
    shmenar llcosmin's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Romania
    Posts
    142
    Reputatie
    1
    Bancarule, citind postul tau primul lucru care mi-a venit in minte a fost vorba lui Cornel Dinu: "Sintem nevoiti sa ascultam aceleasi voci dezarticulate de centrii gindirii. Aceste gingureli mai mult onomatopeice..." (chiar daca era destinata altcuiva )
    O singura intrebare am pentru tine: meciul Nationalului la Craiova ce a fost?? Un meci slab pentru voi? Asa a fost si al Bacaului la Dinamo.. Un BLAT? Atunci fie, blat a facut si Bacaul, dar nu mai ai ce comenta...
    prediction is easy; the hard part is to be right

  20. #41
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cip, nu ma obosesc sa-ti raspund. Atat poti tu. Cat despre tarfa campionatului... ar trebui sa-ti fie rusine sa faci asemenea afirmatii. Tarfa campionatului v-a stors de vlaga de 3 ori iar o data ati dat-o voi pe mana militiei pentru ca nu puteati sa o siluiti dupa plac. Dinamovisti jegosi!
    Daca jucatorii Bacaului nu si-au aparat sansele corect pentru ca voiau sa scape de Rednic nu vad care e vina Nationalului. S-a dus Gino in vestiare si le-a spus ca Rednic bea, sau ca isi inseala nevasta? Atat i-a dus capul pe boii aia atat au facut. Acum e antrenor... nici nu stiu cum il cheama.
    Baden, cand vorbeam de onoare ma refeream la altceva. Nu ma refeream la faptul ca si Nationalul are datorii. Si echipele din occident au datorii, chiar foarte mari pastrand proportiile. Ideea era ca, in opinia mea, Bacaul a creat un precedent cretin in fotbalul romanesc. S-ar putea sa ma insel, sa nu fie prima care a facut asta, dar nu e scuzabil. Cum ar fi ca un copil sa treaca examenul la o facultate buna, dar sa nu aiba bani sa o frecventeze? Si vine un pierdevara, greiere, care nu a avut talentul necesar, nu a muncit destul si ii cumpara locul aluia. Oricum e sarac iar eu trebuie sa am o facultate. Asta s-a intamplat. Sau cam asa, pentru ca in cazul nostru copilul sarac este un fel de candidat permanent. Ia si vinde. Exista echipe in B care faca asa ceva sau vor sa faca. De asta este bine sa se ceara dovada unui buget stabil cat de cat la inceputul campionatului, indiferent de nivelul la care activezi.
    IlCosmin, daca mi-ai citat din acest clasic in viata m-ai convins. Pacat pentru tine ca nu si-a scris memoriile inca. Avand in vedere ca ocupatie nu prea are iar ideile ii colcaie in cap... o sa faca si treaba asta. O singura intrebare ai, adica trei. Meciul de la Craiova a fost... Nu spun ce a fost. Mi-am spus parerea despre Dinamo au sarit oile sa behaie. Spun ce cred despre Bacau ca a facut vrute si nevrute sariti voi, cititorii lui Dinu. Daca spun ce cred despre meciul cu Craiova vor veni oltenii. Si aia sunt multi rau. Sau multi si rai. O sa fiu intrebat de dovezi. In concluzie eu zic ca Nationalul a vandut meciuri, inclusiv acest retur. Ceea ce nu imi face placere si nici onorant nu este. Si totusi Nationalul este in fruntea clasamentului cu sanse la UEFA pe munca echipei. Numai pe munca echipei.

  21. #42
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    . Daca spun ce cred despre meciul cu Craiova vor veni oltenii. Si aia sunt multi rau. Sau multi si rai.
    ia spune .... ca sunt tare curios
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •