View Poll Results: Pronostic Poli Iasi - Gloria

Voters
40. You may not vote on this poll
  • 1

    30 75.00%
  • X

    4 10.00%
  • 2

    6 15.00%
Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 164

Thread: Etapa 30: Poli Iasi - Gloria

  1. #64
    junior lucas's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    91
    Reputatie
    1
    se pare ca-mi trebuie si mie un dus cu apa rece ... scuze alpi daca ti-am gresit cumva locatia (adica TM) ... in rest tot ce-am scris ramine valabil.

  2. #65
    PoLi IaSi ce_bine_e's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    in drum spre casa...
    Posts
    2,177
    Reputatie
    1
    cel mai important lucru este ca bate poli iasi
    [center]Forza [b][size=3][color=blue]POLI IASI[/b][/size] !!! [/color][/center]
    Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fieacare minut

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ce_bine_e
    cel mai important lucru este ca bate poli iasi
    Ai ghicit! Cica la Bistrita e scandal,si vor veni cu echipa a doua!

  4. #67
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    @lucas: te bagi ca musca in lapte, probabil te-ai simtit la faza cu faianta. sunteti meseriasi la injurii si vorbit degeaba, asta stiu. ptr cultura ta generala, tin cu craiova de cand te jucai tu cu dansa (parca asa se zice la voi) in nisip, poli e echipa orasului in care locuiesc demult, dar asta nu e treaba ta.
    treaba aia cu fata rotunda e o frustrare de-a ta? sa inteleg ca arati precum oblio? nasol, ce sa zic, asta e natura mai face si glume pe seama unora. du-te tu cu beeee...a sa alegeti modelul de faianta, ca acolo va pricepeti. sictir satene!
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  5. #68
    PoLi IaSi ce_bine_e's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    in drum spre casa...
    Posts
    2,177
    Reputatie
    1
    Ai ghicit! Cica la Bistrita e scandal,si vor veni cu echipa a doua!
    f frumos dar dc e scandal, sti?
    [center]Forza [b][size=3][color=blue]POLI IASI[/b][/size] !!! [/color][/center]
    Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fieacare minut

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ce_bine_e
    f frumos dar dc e scandal, sti?
    Scandal la Tata Jean

    Vicepresedintele clubului Gloria Bistrita, Heinrich Schorsch, ataca dur antrenorul si jucatorii mai in virsta, veritabili campioni ai blaturilor. Este primul scandal major la echipa lui Padureanu.

    Heinrich Schorsch este de parere ca antrenorul Constantin Cirstea este „slab“ si „depasit“ si considera ca acesta ar trebui sa-si dea demisia din functia pe care o detine in acest moment.

    „Daca antrenorul ar avea bun-simt, si-ar da demisia si ar pleca. Este depasit. Ar trebui sa tina pasul cu vremurile. Avem cea mai batrina echipa din campionat si cel mai slab antrenor“, a afirmat vicepresedintele Schorsch intr-un interviu acordat unui saptaminal de sport din Bistrita.

    Printre jucatorii considerati „batrini“ de Schorsch se numara portarul Costel Cimpeanu. „Este mai batrin decit bunicul, care a murit acum 20 de ani“, a spus Schorsch.

    De asemenea, si Vasile Popa, si Iftodi au fost criticati: „De-asta nu vine lumea la stadion, fiindca nu avem jucatori profesionisti. Noi platim pensii, nu prime!“. Schrosch a mai adaugat ca i-a propus presedintelui Jean Padureanu sa introduca penalizari.

    „Daca faci un egal afara, iti dam noi bani, dar daca faci egal acasa, ne dai suma inapoi“, si-a formulat Schorsch optiunea, respinsa insa de Padureanu. Intrebat daca are vreo propunere concreta pentru sezonul urmator, Schrosch a spus ca nu-si doreste decit un antrenor nou si o echipa tinara.

    Simbata, Heinrich Schorsch, care este si unul dintre finantatorii echipei, a parasit tribuna oficiala in momentul in care Gloria Bistrita era condusa cu 3-0 pe propriul teren de Sportul Studentesc, intr-un meci pierdut in cele din urma cu 5-0. In replica, Padureanu a spus sa vina Schrosch cu bani pentru a cumpara jucatori tineri si un alt antrenor.

    sursa:ols

    Cīrstea e pe făraş

    După meciul cu Sportul, vicepreşedintele Gloriei, Heinrich Schorsch, i-a cerut lui Pădureanu demisia tehnicianului piteştean. “Cīrstea trebuie să aibă bunul-simţ şi să-şi dea demisia”, a comentat, ieri, extrem de virulent, Heinrich Schorsch. “Neamţul” nu s-a ferit să spună că a īncercat să-l īnlăture pe Cīrstea īncă din iarnă, dar s-a lovit de refuzul lui Pădureanu. Īnfrīngerea extrem de severă a Gloriei īn meciul cu Sportul Studenţesc a dat cep nervilor “vicelui” ardelenilor. “Cum vrei să faci performanţă cu jucători care sīnt mai bătrīni decīt mine? Avem curajul să mergem īn Intertoto cu pensionari ca Popa sau Cīmpeanu? Recunosc că ei au făcut multe lucruri bune pentru echipa asta, dar vremea lor a trecut!”, a tunat ieri Schorsch, nemulţumit că jucătorii tineri nu au loc īn echipa Gloriei din cauza celor mai vīrstnici. “Cīrstea e cel mai slab antrenor din Divizia A. N-am nimic personal cu el, dar i-am spus-o īn faţă că e depăşit”, l-a atacat extrem de dur Schorsch pe actualul antrenor principal al Gloriei. “Vicele” bistriţenilor a spus că i-a cerut lui Pădureanu īncă din iarnă să-l dea afară pe tehnicianul Gloriei. “Pīnă acum nea Jean i-a luat apărarea, dar de acum gata. Ori pleacă Cīrstea, ori mă duc eu, dar cred că eu īmi voi continua treaba aici şi sezonul următor. Nu de alta, dar eu aduc bani la club pe munca mea şi nu-mi place ca el să-i bage īn buzunare pe degeaba”, a conchis Schorsch. Īn duelul cu Cīrstea, “neamţul” are un aliat puternic, managerul general Ioan Horoba neavīndu-l nici el la suflet pe tehnician.

    Lordul pregăteşte o “revoluţie”
    Surse din anturajul clubului bistriţean au dezvăluit că īnfrīngerea severă de sīmbăta trecută cu Sportul i-a căzut foarte prost lui Pădureanu. “Din vară remaniez lotul şi mă bazez mai mult pe tineri”, ar fi dictat Lordul. Revoluţia ar putea afecta şi scaunul lui Cīrstea, Tata Jean urmīnd a se decide asupra viitorului antrenorului său după meciul de la Iaşi, din ultima etapă.

    Cīrstea nu vrea să comenteze
    Pentru antrenorul Gloriei, atacurile “neamţului” nu reprezintă o premieră, el fiind contrat de Schorsch īn mai multe rīnduri. “Nu vreau să comentez īn nici un fel declaraţiile lui, pentru că nu vreau să intru īntr-o polemică fără folos. Voi face o remaniere a lotului, dar numai după meciurile din Cupa UEFA Intertoto”, a spus Cīrstea, care nici nu vrea să audă de demisie

    Sursa : prosport
    Mai vezi si pe "Suporter Poli Iasi" ,la Stiri.

    @alpi : Chiar daca zici ca stai in Tm, gandesti exact ca un MITIC !

  7. #70
    junior lucas's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    91
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpi
    @lucas: te bagi ca musca in lapte, probabil te-ai simtit la faza cu faianta. sunteti meseriasi la injurii si vorbit degeaba, asta stiu. ptr cultura ta generala, tin cu craiova de cand te jucai tu cu dansa (parca asa se zice la voi) in nisip, poli e echipa orasului in care locuiesc demult, dar asta nu e treaba ta.
    treaba aia cu fata rotunda e o frustrare de-a ta? sa inteleg ca arati precum oblio? nasol, ce sa zic, asta e natura mai face si glume pe seama unora. du-te tu cu beeee...a sa alegeti modelul de faianta, ca acolo va pricepeti. sictir satene!
    s-a gasit cine sa vorbeasca de injurii ... sau "sictir" nu este considerat injurie de catre moderatori.

    iar ca musca in lapte cred ca te-ai bagat tu ... poate ai gresit forumul (craiova are meci cu otelul parca ... asa ca plimba prazul prin alte parti).

    PS: alpi nu mai fi atit de incrincenat ... zimbeste caci maine poate fi mai rau ... daca la craiova nu inceteaza circul o sa patiti ca poli tm pe vremea lui zambon (adica sa picati in C). dar se pare ca cineva acolo sus la lpf va iubeste (tot oltean de-al tau) si va face tot posibilul (lobby pe linga gino) sa mute pe fc national la craiova. inca un hibrid in div A : fc stiinta national

    PPS: degeaba locuiesti de atita timp in tm ... nu se cunoaste ... si cred ca e cam tirziu sa te mai cizelezi.

  8. #71
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1

    n-ai facut scoala cu mine...

    Quote Originally Posted by lucas
    s-a gasit cine sa vorbeasca de injurii ... sau "sictir" nu este considerat injurie de catre moderatori.

    iar ca musca in lapte cred ca te-ai bagat tu ... poate ai gresit forumul (craiova are meci cu otelul parca ... asa ca plimba prazul prin alte parti).

    PS: alpi nu mai fi atit de incrincenat ... zimbeste caci maine poate fi mai rau ... daca la craiova nu inceteaza circul o sa patiti ca poli tm pe vremea lui zambon (adica sa picati in C). dar se pare ca cineva acolo sus la lpf va iubeste (tot oltean de-al tau) si va face tot posibilul (lobby pe linga gino) sa mute pe fc national la craiova. inca un hibrid in div A : fc stiinta national

    PPS: degeaba locuiesti de atita timp in tm ... nu se cunoaste ... si cred ca e cam tirziu sa te mai cizelezi.
    ...sa va arat: cum mai e prin talciocul tarii, alpi??? E frumos prin Prazilia???? cat despre meci...bate iasul...si cred ca o sa fie si la scor
    Last edited by inter; 2nd June 2005 at 15:48.

  9. #72
    junior incanada2005's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ontario
    Posts
    75
    Reputatie
    1
    Sa castiga echipa care merita!
    [COLOR=Purple][SIZE=7][SIZE=4][FONT=Arial] Hai CFR!!!!!![/FONT][/SIZE][/SIZE][/COLOR]

  10. #73
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    normal ca Poli

  11. #74
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    trineo: prazilia? nu stiu, nu am mai fost de mult, intreaba-l pe inter, cred ca ar fi curios sa stie cum te umfli in pene esti mai involuat decat permite legea, asa ca iti mai zic odata, hai sictir. in ceea ce il priveste pe subalternul si atat de saritorul lucas (tu esti ala de respira greu, ma satene? ) spune-i ca eu nu ma mai cobor la nivelul lui ca dau naiba de petrol, sa stea flexat.
    inca o chestie: iti merge frigiderul? atunci du-te dupa el ma baietule, ca esti aiurea pe aici. iar meciul ala de 3 lei va fi BLAT ordinar, dar nu pot spune inca cine va lua punctele.
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  12. #75
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpi
    trineo: prazilia? nu stiu, nu am mai fost de mult, intreaba-l pe inter, cred ca ar fi curios sa stie cum te umfli in pene esti mai involuat decat permite legea, asa ca iti mai zic odata, hai sictir. in ceea ce il priveste pe subalternul si atat de saritorul lucas (tu esti ala de respira greu, ma satene? ) spune-i ca eu nu ma mai cobor la nivelul lui ca dau naiba de petrol, sa stea flexat.
    inca o chestie: iti merge frigiderul? atunci du-te dupa el ma baietule, ca esti aiurea pe aici. iar meciul ala de 3 lei va fi BLAT ordinar, dar nu pot spune inca cine va lua punctele.
    "sictir" sa zici la neamul tau de 3 parale...se vede ce frustrat esti...

    bate Iasul ca Bistrita vine cu echipa a doua....peste o saptamana are meci de Intertoto

  13. #76
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by alpi
    iar meciul ala de 3 lei va fi BLAT ordinar, dar nu pot spune inca cine va lua punctele.
    la inceput credeam ca zici la mishto da vad ca tu chiar esti Oltean batut in cap
    ce dracu vezi tu Blat in meciul asta ?? mai spui pe deasupra ca nu stii cine il face pt. cine ...
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  14. #77
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    Oltean? iti impune respect, nu? e parerea mea si nu vad unde scrie ca trebuie sa iti dau tie dreptate. si las-o mai usor cu ridicarea tonului, nu ma fa sa imi schimb parerea si sa te bag in oala cu incuiatii ceilalti. daca nu pricepi ca inca fac misto de tantalai nu te baga.
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  15. #78
    Jhony Popa arfel's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    742
    Reputatie
    1
    tu esti un misto si dute la craiova-otelu acolo sa discuti nu aici..ca mi s-a aplecat de atatia olteni batuti in cap
    POLI IASU si cu POPA ne vor duce-n EUROPA

    "M-am săturat să vorbesc cu preşedintele şi să stabilim că azi īi mint eu pe jucători, mīine el, iar joi amīndoi!"

  16. #79
    PoLi IaSi ce_bine_e's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    in drum spre casa...
    Posts
    2,177
    Reputatie
    1
    haide mai alpi, lasa si tu de la tine, nu vad rostu acestei discutzi.
    [center]Forza [b][size=3][color=blue]POLI IASI[/b][/size] !!! [/color][/center]
    Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fieacare minut

  17. #80
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    respectivu' domn tzaran, Alpinistu, nici macar nu stie despre ce vb....bistrita vine cu echipa a doua -===deci e blat===-....craiova la fel, joaca cu juniorii ... ala nu mai e blat???...are mari probleme psihice...sa il lasam in pace sa faca mishto de colegii lui de joaca ... pustanii din fata blocului ...

  18. #81
    Alb-Albastru Carbyt1985's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Iasi
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    Mai mai mai se pare ca acum de cand Poli Iasi a tot urcat toti o vad ca pe o blatista notorie. Si totusi daca ar fi asa care e treaba ta alpi??? De ce nu protestezi la blaturile craiovei??? Dinamo-Craiova 5-0 a fost cel mai frumos meci sa jucat cu cei mai buni oameni si acestia si-au dat sufletul pe teren nu??? Hai sa fim seriosi veziti de blaturile tale si cand echipa ta de sufllet va fi curata 100% atunci sa te bagi in curtea altuia ca atunci iti promit ca te vor lasa cei din aceea echipa sa faci curat dar pana atunci lasa-ne in pace ca m-am saturat sa te tot aud ca asta e blat. Se pare ca daca la Craiova se fac blaturi pe banda rulanta vezi de acum si la celelalte echipe tot numai blaturi. Iti dau un sfat vorbeste cu cei de la LPF si FRF si zile sa schimbel numele din Divizia A in Blaturi de clasa A.
    Moldova teritoriu Alb-Albastru.

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Nu-l mai bagati pe Alpi in seama! Pur si simplu ignorati-l !

    Deja au sosit 2 argentinieni pe care nea Popik ii va testa!Sa speram ca e ceva de capul lor ! Cica unul din ei e atacant !

  20. #83
    Alb-Albastru Carbyt1985's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Iasi
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    Am citit si eu de cei 2 argentinieni ,sper sa fie buni si sa faca multe pentru Poli in sezonul viito. Sper ca macar atacantul sa-l inlocuiasca cu brio pe Balba sau eventual sa lucreze impreuna in atac si sa reuseasca sa aiba o medie de 2 goluri pe meci.
    Moldova teritoriu Alb-Albastru.

  21. #84
    Alb-Albastru Carbyt1985's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Iasi
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    In ceea ce priveste meciul de pe 11 Poli va castiga dar la fel ca deobicei la un gol diferente. Ideea e sa incercam cu totii sa venim la stadion si la sfarsit sa il felicitam pe Ionut Popa si sa ne comportam exemplar poate asa va ramane la Iasi. Am auzit ca se incearca aducerea familiei sale la Iasi.Asa ca baieti fiti pe faza ca are o fata . Acu tot ce speram e sa ramana la Iasi.
    Moldova teritoriu Alb-Albastru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •