View Poll Results: Pronostic Steaua - Poli Timisoara

Voters
124. You may not vote on this poll
  • 1

    46 37.10%
  • X

    29 23.39%
  • 2

    49 39.52%
Page 3 of 32 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 655

Thread: Etapa 30: Steaua - Poli Timisoara

  1. #43
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    M-as bucura ca Poli sa joace la victorie pentru ca asta ar insemna un meci incins si spectaculos. In acest retur, singurele meciuri adevarate ale Stelei au fost cu dinamo si rapid. In rest, echipele adverse ori au bagat fundul in poarta si ne-au luat puncte, ori nu s-au omorat cu firea (vezi CFR Cluj, Bacau).
    Nu inteleg inversunarea timisorenilor de pe acest thread impotriva Stelei. Vorbiti de razbunare pentru un meci in care Steaua a castigat pe merit. Ganditi-va mai bine la meciul din tur, cand Steaua avea 8 puncte avans si Poli era pe loc retrogradabil. Tin minte ca Steaua nu prea s-a omorat cu firea si atunci chiar era in forma.
    Sper ca meciul sa se joace pe teren si cei mai buni sa castige. Un egal n-ar folosi nimanui, noi am pierde titlul, iar voi nu va veti mai "razbuna".
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  2. #44
    junior
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad1607
    m-am linistit....castigam campionatul !
    La anul s-ar putea

  3. #45
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by semmaka
    O sa protestati naiba stie de ce voi aia 5000 de spectatori traditionali de pe Ghencea. Iar restul pana la 15.000 vor veni sa vada o echipa adevarata: Poli Timisoara.
    Haide, bre lasa-ne, ca intreci masura!! Inteleg sa fii ironic, dar ce zici tu aici suna a...borcism

    Vad ca vreti nu vreti , acum toata Timisoara ii face pe plac lu borcea si se inversuneaza si strange randurile tocmai cand trebuie sa intalneasca Steaua, a naibii coincidenta chiar cu contracandidata la titlul a cainilor , de parca ar juca finala de CL nu un meci de campionat din romania , "divizia a netoiu" care nu va schimba oricum cu nimic viitorul lui Poli !!

    Oare pitestenii se pregatesc asa de tare sa infrunte dinamo precum o fac timisorenii... sau pt ei conteaza cine ia titlul anu asta?
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Serbia
    Posts
    1,795
    Reputatie
    1
    1 solist

  5. #47
    FORZA VIOLA!! El Niņo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    Nu cred ca o sa castigam in Ghencea...PENTRU CA NU AVEM VOIE...dar sper sa ma insel...NU MA INTERESEAZA CINE CASTIGA CAMPIONATUL!!
    [B]Aradul, mereu frustrat si in umbra TIMISOAREI!!![/B]

  6. #48
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    1 solist sau

    sper totusi intr`o victorie a stelistilor ... chinuita sau lejera ... important e sa fie victorie !
    multã lume... PUÞINI OAMENI

  7. #49
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    egal, insa Steaua va iesi campioana pt. ca nu-i vad pe-ai mei scotand un rezultat bun la Pitesti.
    ...always look on the bright side of life...

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Ce fain ar fi fost un duel Zenga-olaroiu in acest meci !Va dati seama ce iesea ?
    Stelistii ar trebui sa se teama,fiindca va lipsi " Mirela" ,iar la Bv le-a cam trecut glontul pe la ureche de vre-o doua ori!
    Orice e posibil!

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by semmaka
    Despre ce atmosfera vorbesti?.....O sa protestati naiba stie de ce voi aia 5000 de spectatori traditionali de pe Ghencea. Iar restul pana la 15.000 vor veni sa vada o echipa adevarata: Poli Timisoara.
    Hai k ai dat cu bata in balta. Incepi sa semeni cu prietenii tai, dinamovishtii ! Penibil !
    Din ce s-a scris pana aici concluzia e una singura : timishorenilor li s-a urcat la cap; daca jucau cu Real Madrid ziceau ca victoria le e asigurata....de fapt, cine e Real de 3 ani incoace ?!
    Nitzica modestie n-ar strica, chiar dak suntetzi "fruncea"
    ex-alpopa

  10. #52
    manager
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara, Banat.
    Posts
    254
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Hai k ai dat cu bata in balta. Incepi sa semeni cu prietenii tai, dinamovishtii ! Penibil !
    Din ce s-a scris pana aici concluzia e una singura : timishorenilor li s-a urcat la cap; daca jucau cu Real Madrid ziceau ca victoria le e asigurata....de fapt, cine e Real de 3 ani incoace ?!
    Nitzica modestie n-ar strica, chiar dak suntetzi "fruncea"
    Ma acuzi pe mine de lipsa de modestie, dar eu tocmai la infatuarea voastra am raspuns. Va vedeti campioni, si uitati sa luati in calcul o gramada de variabile:

    - Jiji (aici comentariile sunt de prisos)
    - Titi dumitriu (antrenor ZERO. Un Iordanescu dar mai mic)
    - Radoi suspendat (fara el in aparare e cam nasol)
    - atmosfera pe stadion nu va fi asa cum sperati voi, dar nu va fi nici ca la meciul cu bacau, ci undeva pe la mijloc. Si asta pentru ca multi vor veni datorita lui Poli. Daca venea alba iulia in ultima etapa la voi nu se strangeau nici 40% din spectatori.
    - Poli Timisoara nu are o echipa de 2 lei, deci nu va fi deloc un meci usor pentru voi. Puteti castiga la fel de bine cum puteti sa si pierdeti. Trebuie sa tineti cont ca Poli Timisoara a jucat cu prima echipa un singur meci in acest retur, meciul cu CFR Cluj. In rest s-a facut rotatie intre jucatori. Din pacate pentru voi, in ultimul meci vom juca cu prima echipa, deci vor reintra Moldovan si Contra. Nu va vad bine. Rapidul a scapat ieftin, pentru ca aveau tribunele goale si nu s-au auzit eventualele injuraturi ale propriei galerii.
    - Olaroiu stie foarte bine echipa steaua, in schimb Titi nu o stie pe Poli. Sunt curios in duelul antrenorilor cine va castiga: un depasit ca Titi sau un om documentat si mereu in tema cu noutatile cum e Olaroiu?

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nu generaliza Fiecare are dreptul la parerile lui, asha shi Paul. La TM insa....s-a cam lungit nasul tuturor....
    Cat despre cele referitoare la suporteri....imi mentzin parerea din ultimul post Itzi dai seama ce le shtie "fruncistu'", dak venea Apullum veneau vreo 15000 de spectatori
    Catzi spectatori au fost la ultimul meci al Politehnicii Timishoara ?! Sau ala nu se pune, ca-s deja picatzi in C ?!?!?!?
    ex-alpopa

  12. #54
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Sunt de acord, ca Poli sa joace cat poate de bine. Nu din dorinta de razbunare sau ceva de genul asta. Ci fiindca nu sunt de acord sa ne lasam invinsi de buna voie. Sa faca asta alte echipe daca vor, noi vom juca fotbal. Deci la treaba. Daca vrea sa fie campioana, sa ne bata.

    Doar n-o sa ne trezim noi, Poli Timisoara, sa combatem blaturile din Divizia A cu blaturile noastre. Odata intrati in mocirla asta, nu vom iesi niciodata. Asa ca: la treaba baieti.

  13. #55
    manager
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara, Banat.
    Posts
    254
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Nu generaliza Fiecare are dreptul la parerile lui, asha shi Paul. La TM insa....s-a cam lungit nasul tuturor....
    Cat despre cele referitoare la suporteri....imi mentzin parerea din ultimul post Itzi dai seama ce le shtie "fruncistu'", dak venea Apullum veneau vreo 15000 de spectatori
    Catzi spectatori au fost la ultimul meci al Politehnicii Timishoara ?! Sau ala nu se pune, ca-s deja picatzi in C ?!?!?!?
    Si voi cati ati fost la daramarea statuii lui Stalin de la Kiev? Nu de alta dar el e tatucul vostru, el v-a adus echipa in Romania, cu tancul. Cati i-ati multumit lui Ceausescu cel mic pentru numeroasele titluri? I-ati adus omagiu ca v-a facut echipa cu japca?

    Stii ce vor face jucatorii vostri in ultima etapa? In mod sigur si indubitabil cacareze!

  14. #56
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by alpopa
    Nu generaliza Fiecare are dreptul la parerile lui, asha shi Paul. La TM insa....s-a cam lungit nasul tuturor....
    Cat despre cele referitoare la suporteri....imi mentzin parerea din ultimul post Itzi dai seama ce le shtie "fruncistu'", dak venea Apullum veneau vreo 15000 de spectatori
    Catzi spectatori au fost la ultimul meci al Politehnicii Timishoara ?! Sau ala nu se pune, ca-s deja picatzi in C ?!?!?!?
    Hai, ca mi-ai placut. Atunci sa-ti urez si tie ceva: sa va faca voua Gigi ce ne-a facut noua Zambon. Atunci sa te vad. Vei spune, nu ca noi nu vom permite asa ceva. Ei bine veti permite, asa cum ati permis si pana acum ca imaginea Stelei sa fie terfelita de catre Gigi si ai lui.

    Apropos: Steaua pe care o incurajati acum nu e Steaua care castiga CCE in 1986. Nu, nu e nici macar in C. Pur si simplu nu mai exista decat pe hartie si cu datorii mari la stat. Deci stai in banca ta: nici Steaua nu-i mai buna (din acest punct de vedere) decat Poli. Pe teren vom vedea. In mod normal prefer Steaua lui Dinamo.

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    @Semmaka
    Eterna impotentza, intoarcerea la "originile comuniste" Rau e sa fii complexat !!!
    Credeam k am cu cine schimba o vorba, doua, ca de discutat e prea mult spus. M-am inshelat.

    @Benny
    Poate ne spui tu cum e cu Steaua. E prin CE zici ?!
    ex-alpopa

  16. #58
    manager
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara, Banat.
    Posts
    254
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Eterna impotentza, intoarcerea la "originile comuniste" Rau e sa fii complexat !!!
    Credeam k am cu cine schimba o vorba, doua, ca de discutat e prea mult spus. M-am inshelat.
    Sa vezi tu impotenta pe steaua in ultima etapa. Nu ne dati gol, noi in schimb inscriem. Te voi cauta aici pe forum dupa meci sa-ti prezint condoleante.

    Cat despre trecutul vostru nu l-as fi invocat daca nu sareai ca looserul cu divizia C. Daca ai inceput cu istoria iti raspund cu istoria. Simplu, nu? Nu poti sterge cu buretele ce s-a intamplat pana in 89. Cat despre actuala steaua, intr-adevar, nu are nici o legatura cu detinatoarea CL, pentru ca acea steaua a fost declarata falimentara, dupa ce a vandut palmaresul si tot ce mai avea de valoare actualei steaua, creata tocmai pentru a se scapa conducatorii de datorii la stat, pastorita de intaiul cioban al tarii, maestru' Jiji, poreclit si prostie fara numar.

    P.S. Mersi Benny ca ai adus in discutie manevrele stelei. Daca eram singurul ce i le zice credea acest stelist ca am ceva personal cu el. N-am nimic cu el, doar un sentiment de mila.

  17. #59
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    [QUOTE=alpopa@Benny
    Poate ne spui tu cum e cu Steaua. E prin CE zici ?! [/QUOTE]


    Ce importanta mai are pe unde e? Pt. voi e importanta echipa, pe care o veti incuraja in 11 iunie, si careia ii zice tot Steaua.

    E vorba de argumentele, pe care le folosesti. Te-ai luat de semmaka ca se referea la originile Stelei. Trebui insa sa-ti spun ca nici tu nu ai stralucit prin argumente, cel putin nu atunci cand ai inceput cu Zambon.

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nu, nu, eu m-am referit la numarul de suporteri care sustzin echipa lui Zambon, adevarata echipa a Timishoarei, ca raspuns la vorbele "fara cap" ale lui Semmaka, care, din rautate sau lipsa de informatzii, sustzine ca suporterii vin pe Ghencea ca sa vada Poli Timishoara . Pesemne nu e de ajuns ca Poli sa fie cea mai buna echipa a tzarii, de fapt shi suporterii ei sunt tot "fruncea"
    Iar comparatzia cu Zambon nu tzine, pentru ca Steaua de acum e tot aia din '86, n-a retrogradat, n-a fost desfintzata etc. Au fost doar schimbate numerele de inregistrare, asha cum s-a intamplat de vreo n ori dupa '89, cu toate societatzile comerciale din Romania. Credeam k imi spui ca Steaua din '86 joaca prin judetzeana, ca ma treazeam de dimineatza, s-o caut shi s-o sustzin.

    PS : uite aici clasamentul asistentzei la meciurile divizionarelor A; a se tzine cont ca Steaua a evoluat un meci fara spectatori (FC Argesh) shi ca Ghencea are 28 000 (fatza 40 000 cat are Poli - pana cand ishi pun shi ei scaune peste tot, ca atunci o sa aiba 33 000)
    Attached Images Attached Images
    ex-alpopa

  19. #61
    manager
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara, Banat.
    Posts
    254
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Nu, nu, eu m-am referit la numarul de suporteri care sustzin echipa lui Zambon, adevarata echipa a Timishoarei, ca raspuns la vorbele "fara cap" ale lui Semmaka, care, din rautate sau lipsa de informatzii, sustzine ca suporterii vin pe Ghencea ca sa vada Poli Timishoara . Pesemne nu e de ajuns ca Poli sa fie cea mai buna echipa a tzarii, de fapt shi suporterii ei sunt tot "fruncea"
    Iar comparatzia cu Zambon nu tzine, pentru ca Steaua de acum e tot aia din '86, n-a retrogradat, n-a fost desfintzata etc. Au fost doar schimbate numerele de inregistrare, asha cum s-a intamplat de vreo n ori dupa '89, cu toate societatzile comerciale din Romania. Credeam k imi spui ca Steaua din '86 joaca prin judetzeana, ca ma treazeam de dimineatza, s-o caut shi s-o sustzin.

    PS : uite aici clasamentul asistentzei la meciurile divizionarelor A; a se tzine cont ca Steaua a evoluat un meci fara spectatori (FC Argesh) shi ca Ghencea are 28 000 (fatza 40 000 cat are Poli - pana cand ishi pun shi ei scaune peste tot, ca atunci o sa aiba 33 000)

    Cam putini pentru o campioana care a jucat cu granzii pe stadion propriu. Faci pariu ca meciul cu tribunele goale nu a fost luat la socoteala la stabilirea mediei?

    Poli a jucat cu echipe mai slabe in retur, doar Farul ce s-a ridicat la pretentiile unei echipe de fotbal. Si cu toate astea avem media ce o vezi.

    Nu inteleg de ce invoci capacitatea stadionului, atata timp cat nici macar nu te-ai apropiat de limita?

  20. #62
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Inteleg, ca vrei sa ne superi cu orice pret, dar cauta macar niste argumente. Cica "adevarata echipa a Timisoarei" e echipa lui Zambon. Care adevarata echipa a Timisoarei? Putin respect pentru geografia tarii, te rog. Daca era adevarata echipa a Timisoarei, ar fi tot la Timisoara si nu aiurea. Aia e echipa adevarata a lui Zambon.

    "Iar comparatzia cu Zambon nu tzine, pentru ca Steaua de acum e tot aia din '86, n-a retrogradat, n-a fost desfintzata etc. Au fost doar schimbate numerele de inregistrare, asha cum s-a intamplat de vreo n ori dupa '89, cu toate societatzile comerciale din Romania." Iar subtiri, argumentele: Intr-adevar Steaua din 1986 nu a fost desfiintata, ci mai exista pe hartie. Steaua de acum e cu totul alta persoana juridica . Nu s-au schimbat doar numerele de inregistrare (apropos: societatile comerciale din Romania nu au fost obligate sa-si schimbe numerele de inmatriculare la registrul comertului, ci doar sa-si majoreze capitalul social). Singura diferenta dintre Steaua si Poli, e ca Poli cea veche, Steaua cea veche nu.

    Ca sa nu existe neintelegeri: Nu am nici o treaba cu Steaua lui Paunescu si Steaua lui Gigi. Vroiam doar sa-ti arat ca replica cu Divizia C, ascunde doar o lipsa de argumente. Nu sunteti intr-o situatie chiar asa diferita din acest punct de vedere. Chiar v-as propune sa faceti la fel ca noi, dupa ce Gigi va va fi distrus Steaua. Gasiti niste investitori mai seriosi si infiintati "adevarata Steaua". Fiindca "adevarul" unei echipe nu este dat de patron (vezi Poli de la ... unde o fi), ci de suporteri. Asa credem noi la Timisoara. Voi ce credeti? Steaua traieste si moare cu Gigi?

    Clasamentul este interesant. Totusi acel asterix nu mentioneaza, daca acel meci s-a calculat cu 0 spectatori (ceea ce ar fi nedrept), ci doar nu a mai fost luat in calcul.

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nota spune clar ca Rapid shi Steaua au jucat un meci fara spectatori....
    Cat despre "limita", se pare ca nu prea intzelegi fenomenul : la meciuri precum cel cu Rapid, Dinamo, FC Natzional shi acum, in ultima etapa, cu Poli, pe Ghencea ar fi venit 40 000 de oameni dak am fi avut atatea "locuri" precum Paltinishan. Deci per ansamblu cu vreo 48 000 mai multzi spectatori. Dak impartzi la 15 itzi da ceva in jur de 3000. Deci media Stelei ar fi fost cam egala cu cea a lui Poli, asta fara a pune la socoteala partida cu FC Argesh...
    Dar ce tot discutam noi aici, intai punetzi-va scaune, numaratzi-le, shi vom vedea dup-aia.

    In fond nu cu media de spectatori e problema, ci cu afirmatzile tale rautacioase. Te anuntz ca pe 5 decembrie (cand la Poli inca nu se auzise de Oli, Coman etc.) pe Ghencea au fost 30 000 de oameni la un meci cu Apullum Alba-Iulia....

    @Benny : Oricum ar fi Gigi, nu potzi face asemanare intre el shi Zambon; shi-tzi spun sincer, ce a facut Zambon la Poli la Steaua nu s-ar fi intamplat niciodata ! Se gasea cineva sa-l taie de fraged.
    ex-alpopa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •