View Poll Results: Pronostic Steaua - Poli Timisoara

Voters
124. You may not vote on this poll
  • 1

    46 37.10%
  • X

    29 23.39%
  • 2

    49 39.52%
Page 2 of 32 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 655

Thread: Etapa 30: Steaua - Poli Timisoara

  1. #22
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    se termina egal , dinamo castiga campionatul ...
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  2. #23
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FARIST 100%
    se termina egal , dinamo castiga campionatul ...
    asa sa fie
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micŗorarea salariului cu 30 la sutć?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cīnd aveam nevoie, e firesc sć rćspund ŗi eu la fel īntr-o perioadć delicatć. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  3. #24
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    far away
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    ca timisorean parerea mea e ca trebuie sa NU ajutam nicicum pe dinamo
    pentru noi asta-i un meci fara nici o miza.
    ii putem bate pe steaua la anul cind poate ca cele 3 puncte din ghencea inseamna ceva pt noi.
    acum n-au nici o valoare 3 puncte in plus sau in minus.
    am votat ca bate steaua.
    Dreams are made IF people try.

  4. #25
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    pai spui ca nu vrei sa ajuti pe dinamo dar ajuti steaua !!! ce ai rezolvat ??
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  5. #26
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    far away
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    e destul pt mine sa-i vad pe dinamovisti tristi din cauza lui Poli, cum am fost si eu de nenumarate ori din cauza lor. daca asta inseamna ca steaua sa ia campionatul, asta e
    Dreams are made IF people try.

  6. #27
    manager
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara, Banat.
    Posts
    254
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by amadeus
    e destul pt mine sa-i vad pe dinamovisti tristi din cauza lui Poli, cum am fost si eu de nenumarate ori din cauza lor. daca asta inseamna ca steaua sa ia campionatul, asta e

    Gandesti ca un roman.

    Pune asa problema: Poli joaca orice meci ca sa il castige. Nu ne intereseaza in acest moment cine ia titlul.

  7. #28
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Steaua trebuie sa invinga si va invinge!!!!!Timisorenii n-au jucat niciodata in acest retur in fata unui stadion arhiplin ostil!Se vor "taia"(nu toti),iar noi vom sarbatori titlul!Sper ca suporterii timisoreni sa participe la sarbatoarea noastra! Clasicul 1-0 e suficient pt 22!In mod sigur,Timisoara va juca,nu se va cantona in aparare asa ca va fi un meci spectaculos!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Frumoasa atitudinea lui Olaroiu. Sper sa fie un meci pe cinste
    ex-alpopa

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    De ce vom castiga ?

    I. Jucam acasa

    Acest campionat acasa : 14 m - 12 v - 1eg - 1infrangere , 37p;
    In retur , nici un gol primit ...

    II. Poli nu e o echipa de speriat in deplasare
    Otelul - Poli 1-0
    Arges - Poli 0-0
    Sportul - Poli 0-0
    Dinamo - Poli 1-0 ;

    III. Publicul .
    Se joaca cu titlul pe masa , vor venii 30.000 de stelisti (inclusiv eu ) , se vor aduna ca la urs ...
    Nu stiu daca Poli a jucat vre`odata cu un public ostil in genul asta...

    A batut Rapidul pe stadionul gol , si o victorie norocoasa la National ("patimasa" galerie bancara le-a pus probleme ... zici ca era la Timisoara... )
    IV. Oli , Poli si Dinamo
    Din cate stiu eu cei la Poli si cei de la DInamo au o relatie de prietenie de nota 10...
    Iar Oli a antrenat Steaua , si cica e cat de cat amic cu Gigi...

  10. #31
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Bine punctat Paule, numai ca o singura gafa de a noastra in aparare ( foarte probabil super jucatorul Baciu va fi titular in lipsa lui Radoi ) si e de ajuns ca titlul sa nu mai fie asa de aproape de noi! Ai nostri cand sunt condusi, greu mai intorc situatia in favoarea lor si de asta, mie unul, mi-e cam frica !!! Sper ca macar acum Cristea si Dinita sa arate ca merita cu adevarat sa joace la Steaua si sa inceteze sa traiasca din amintiri (si aici ma refer mai ales la "valoarea" bacauana )!! Oricum, PE 11 IUNIE (de ziua mea ) voi fi si eu pe stadion >>sa ajutam si sa o ducem cu TOTII pe STEAUA SPRE 22!!!
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    In afara de GAFA cu Farul, Baciu a fost un jucator pe care Steaua s-a bazat, el evoluand constant bine, fara sa straluceasca. Am incredere in el, ulciorul nu merge de multe ori la apa.

    PS : sunt curios cum o sa i se faca loc pe viitor lui Dorin Goian, avand in vedere ca Sorin Ghionea a fost un pilon important al apararii noastre; iar cei doi G nu pot juca impreuna, pentru ca ar scadea semnificativ viteza liniei defensive.
    ex-alpopa

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eventHorizon
    Bine punctat Paule, numai ca o singura gafa de a noastra in aparare ( foarte probabil super jucatorul Baciu va fi titular in lipsa lui Radoi ) si e de ajuns ca titlul sa nu mai fie asa de aproape de noi! Ai nostri cand sunt condusi, greu mai intorc situatia in favoarea lor si de asta, mie unul, mi-e cam frica !!! Sper ca macar acum Cristea si Dinita sa arate ca merita cu adevarat sa joace la Steaua si sa inceteze sa traiasca din amintiri (si aici ma refer mai ales la "valoarea" bacauana )!! Oricum, PE 11 IUNIE (de ziua mea ) voi fi si eu pe stadion >>sa ajutam si sa o ducem cu TOTII pe STEAUA SPRE 22!!!
    11 iunie ziua ta;
    10 iunie ... ziua mea , a lui Martin Tudor si Olaroiu

    @alpopa ...
    Goian & Ghionea ...
    Personal cred ca pe viitor si alternanta ar fi o solutie;

  13. #34
    manager
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara, Banat.
    Posts
    254
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    De ce vom castiga ?

    I. Jucam acasa

    Acest campionat acasa : 14 m - 12 v - 1eg - 1infrangere , 37p;
    In retur , nici un gol primit ...

    II. Poli nu e o echipa de speriat in deplasare
    Otelul - Poli 1-0
    Arges - Poli 0-0
    Sportul - Poli 0-0
    Dinamo - Poli 1-0 ;

    III. Publicul .
    Se joaca cu titlul pe masa , vor venii 30.000 de stelisti (inclusiv eu ) , se vor aduna ca la urs ...
    Nu stiu daca Poli a jucat vre`odata cu un public ostil in genul asta...

    A batut Rapidul pe stadionul gol , si o victorie norocoasa la National ("patimasa" galerie bancara le-a pus probleme ... zici ca era la Timisoara... )
    IV. Oli , Poli si Dinamo
    Din cate stiu eu cei la Poli si cei de la DInamo au o relatie de prietenie de nota 10...
    Iar Oli a antrenat Steaua , si cica e cat de cat amic cu Gigi...
    Domnu Tolontan, in analiza asta ce ai postat-o aici cu atata mandrie uiti cateva lucruri: Steaua nu joaca nimic de N etape, Titi dumitriu e antrenor expirat de multi ani, iar Radoi nu va juca in acest ultim meci, deci aparare varza la voi. Plus ca Jiji Fecali al vostru a avut grija sa intarate pe toata lumea cu declaratiile lui de 2 lei, inclusiv pe Olaroiu l-a enervat, asa ca nu va asteptati la un meci usor. Tare am impresia ca o veti lua pe coaja, in stilul Rapidului, care, la fel ca si voi, erau invincibili pe teren propriu, de fapt voi sunteti aproape invincibili, ca v-a batut Poli Iasi. Acum urmeaza sa o incasati de la Poli Timisoara.

    P.S. 1. Sa nu comparam antrenorii: Titi cu Oli, ca ma apuca rasul cand vad ce papagal aveti acolo la voi.
    2. Noi nu jucam cu nici un stres, pe cand voi veti fi cufuriti ca pierdeti titlul, nasol de voi, psihic sunteti la pamant.
    3. Cand te chinui cu o echipa ca Brasov, nu poti emite pretentii in fata lui Poli Timisoara.

  14. #35
    junior CTU-TM's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    DE
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by apparte
    Steaua trebuie sa invinga si va invinge!!!!!Timisorenii n-au jucat niciodata in acest retur in fata unui stadion arhiplin ostil!Se vor "taia"(nu toti),iar noi vom sarbatori titlul!Sper ca suporterii timisoreni sa participe la sarbatoarea noastra! Clasicul 1-0 e suficient pt 22!In mod sigur,Timisoara va juca,nu se va cantona in aparare asa ca va fi un meci spectaculos!
    Logica spune ca ar trebui sa ai dreptate! Totusi mai trebuie luati īn considerare si alti factori care afecteaza īn mai mare ori mai mica masura ambele echipe: stress, presiune, rezultate anterioare, probleme interne, schimbari, etc...
    Dar ce se va īntīmpla daca totusi .. cīstiga Poli??? Va navali acel "stadion arhiplin ostil" pe teren, īn vestiare, pe strazi? Cum este cu garantia inegritatii corporale a jucatorilor (indiferent ca sīnt de la Pli ori de la Steaua)??
    Sa nu uiitam ca pe stadion nu vor fi doar Stelisti ci cu siguranta ca vor fi si polisti, dinamovisti, rapidisti etc, care vor tine cu Poli.
    Li s-au taiat oare stelistilor picioarele cīnd au jucat cu Villareal? Nu! Jucatorii ambelor echipe sīnt profesionisti( + - ). Īn plus, Poli este obisnuita sa joace īn fata a cel putin 20-25 mii Spectatori. Nu vad care-i problema!!

    Asa ca cel mai bun sa cīstige! Hai Poli!!
    [I]Doua lucruri sīnt pe aceasta lume nesfīrsite: universul si prostia omeneasca. Dar parca īn privinta universului nu sīnt chiar asa sigur.[/I]
    [B]A. Einstein[/B]

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Looooool , n`ai inteles nimic.
    Trecand peste Jiji Fecali , tie ti`e greu sa intelegi ca Poli Timisoara in secunda in care va pune piciorul pe minge , nu se va mia auzii nimik.
    Va fi un stadion plin care va purta echipa spre victorie.

    1) NU joaca Radoi ... aparare varza ; Asta da comedie ;In tur ne-a lipsit la multe meciuri ;
    Cate goluri am luat noi in retur ... in total asa...
    vre`o 4 cred :>(Apulum , National , Farul , Galati ).

    Voi ati luat 8 intr`un meci

    Haide pa , meciul e clar ca are o singura solutie ;

    ------
    Vad ca incepi cu alea : Olaroiu marele Murinio si Dumitriu papagalul.
    Am zis eu undeva ca Dumitriu asta e mare meserias ?????

  16. #37
    junior CTU-TM's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    DE
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    @ semmaka

    Ai perfecta dreptate!
    [I]Doua lucruri sīnt pe aceasta lume nesfīrsite: universul si prostia omeneasca. Dar parca īn privinta universului nu sīnt chiar asa sigur.[/I]
    [B]A. Einstein[/B]

  17. #38
    manager
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara, Banat.
    Posts
    254
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Looooool , n`ai inteles nimic.
    Trecand peste Jiji Fecali , tie ti`e greu sa intelegi ca Poli Timisoara in secunda in care va pune piciorul pe minge , nu se va mia auzii nimik.
    Va fi un stadion plin care va purta echipa spre victorie.

    1) NU joaca Radoi ... aparare varza ; Asta da comedie ;In tur ne-a lipsit la multe meciuri ;
    Cate goluri am luat noi in retur ... in total asa...
    vre`o 4 cred :>(Apulum , National , Farul , Galati ).

    Voi ati luat 8 intr`un meci

    Haide pa , meciul e clar ca are o singura solutie ;

    ------
    Vad ca incepi cu alea : Olaroiu marele Murinio si Dumitriu papagalul.
    Am zis eu undeva ca Dumitriu asta e mare meserias ?????

    Despre ce atmosfera vorbesti? O creati voi sau aia platiti de Jiji? Sau tipul ala pe care l-a batut Meme isi va aduce familia la stadion sa sustina echipa marelui cavaler al luminii si magar din fruntea oilor Jiji ? Hai mai lasa-ma cu povesti dinastea de adormit copii, ca nu tine. O sa protestati naiba stie de ce voi aia 5000 de spectatori traditionali de pe Ghencea. Iar restul pana la 15.000 vor veni sa vada o echipa adevarata: Poli Timisoara.


    Fara Radoi sunteti varza in aparare. Tine cont ca mai tot timpul ati jucat cu echipe de 2 lei cand nu l-ati avut pe Radoi, de aia ati reusit sa nu luati multe goluri.

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Atacul clonelor ????

  19. #40
    manager
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara, Banat.
    Posts
    254
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Atacul clonelor ????
    Inteligenta intrebare. Mai ai si altele?

  20. #41
    Siempre Barēa! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    hehe, si iata ca a venit timpul sa razbunam acel 8-1 nu ma intereseaza ca dinamo castiga campionatul (desi nu-mi doresc acest lucur ) singurul lucru pe care-l vreau este ca POLI sa-i ''fure'' titlul stelei, razbunand astfel acel rezultat de care nici nu vrea sa-mi amintesc de anu' trecut daca Olaroiu va incepe cu primul 11 de gala sunt convins ca violetii vor reusi sa castige
    [B]TOTS UNITS FEM FORĒA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  21. #42
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    far away
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by semmaka
    Gandesti ca un roman.

    Pune asa problema: Poli joaca orice meci ca sa il castige. Nu ne intereseaza in acest moment cine ia titlul.
    eu cred ca e mai important sa-i shuntam pe dinamovisti sa simte si ei ce-nseamna sa pierzi un lucru important in ultima etapa.
    iar vrajelile astea cu nu ne intereseaza cine ia campionatul nu tin pt cei care au fost intre anii '88-94 la meciurile in care Poli a fost retrogradata ca sa scape echipele lui dinamo: Victoria, Moreni, Sportul (de N ori) Jiul sau eu mai stiu care.
    Sta in puterile noastre sa nu ia dinamo campionatul. Sa profitam de asta!!!
    Putem face spectacol in ghencea si dinamo sa termine pe 2!
    Dreams are made IF people try.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •