View Poll Results: Pronostic FC Arges - Dinamo

Voters
70. You may not vote on this poll
  • 1

    25 35.71%
  • X

    15 21.43%
  • 2

    30 42.86%
Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 353

Thread: Etapa 30: FC Arges - Dinamo

  1. #22
    The Colonel marinike's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    655
    Reputatie
    1
    dc violetii stiu de ce sa ne spuna si noua. si sa fim seriosi cu corectitudinea lui cartu. va intreb: cat a fost la craiova cartu nu a facut nici un blat?
    cat despre banii lui copos parca tb sa ia si nationalul vreo 25000 para.

  2. #23
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    sa vedem daca Arges isi va apara corect sansele... eu sper sa fie asa, deoarece dinamo nu merita campionatul (defapt cine merita campionatul ? poate national...). totusi, mi-e greu sa cred ca arges va pune vreo problema cainilor, meci de X2
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Serbia
    Posts
    1,795
    Reputatie
    1
    Sper sa castige pitestenii

  4. #25
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Facem un mic pariu .
    Daca bate Argesul (sau e egal) merg pe jos distanta Pitesti - Bistrita.
    Daca bate Dinamo , mergi pe jos Pitesti - Bucuresti ...
    k ..... parerea mea este k potzi sa pleci de acum de la Bistritza ca poate ajungi shi la stadion sa vezi meciu.....

    Quote Originally Posted by marinike04
    dc violetii stiu de ce sa ne spuna si noua. si sa fim seriosi cu corectitudinea lui cartu. va intreb: cat a fost la craiova cartu nu a facut nici un blat?
    Sa nu-l amestecam pe Cartzu.....El nu are nici o treaba in afacerile astea murdare .....u ce crezi k, de exemplu, la meciul cu Bistritza stia de blat? In acel meci au fost decat catziva jucatori care au facut anti-joc shi au avut "prime speciale"....... Cartzu este un antrenor corect ....Totusi eu cred k Argesul isi va juca corect sansele......nu vor "juca fara rautate" citand dintr-un "mare clasic"

    Quote Originally Posted by Catalanul
    sa vedem daca Arges isi va apara corect sansele... eu sper sa fie asa, deoarece dinamo nu merita campionatul (defapt cine merita campionatul ? poate national...). totusi, mi-e greu sa cred ca arges va pune vreo problema cainilor, meci de X2
    Dupa cum zici tu "X2" inseamna ca argesul ii va pune probleme echipei Dinamo pentru ca la egal Steaua este campioana fiindca primul criteriu de departajare este meciul direct unde Steaua este in avantaj.
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  5. #26
    MICUL GIGANT khaos1ft's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti,Academia Tehnic
    Posts
    219
    Reputatie
    1
    am auzit despre cartu ca pleaca de la pitesti imediat dupa finalul sezonului!

    probabil o sa asiste la meci cu curu' ,(daca i se pare lui ceva-de fapt de ce n-ar sti?), sau banii lu' jiji sunt prea bineveniti in apropierea vacantei..., si atunci o sa mai alerge si ei...

    cine naiba sa se mai gandeasca? am ajuns sa pronosticam ce meciuri sunt blaturi si ce meciuri se joaca pe bune!
    Adu berea ca lesin! (F.C.)

    [B][SIZE="1"]NU VA MAI PLICTISITI ATAT ACASA!!! FACETI CEVA CU TIMPUL ASTA PIERDUT, DE EXEMPLU..., O FACULTATE!!! [/SIZE][/B]

  6. #27
    Viola e basta!! Vi3rme_X's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Pitesti(teritoriu alb-vio
    Posts
    384
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by khaos1ft
    am auzit despre cartu ca pleaca de la pitesti imediat dupa finalul sezonului!

    probabil o sa asiste la meci cu curu' ,(daca i se pare lui ceva-de fapt de ce n-ar sti?), sau banii lu' jiji sunt prea bineveniti in apropierea vacantei..., si atunci o sa mai alerge si ei...

    cine naiba sa se mai gandeasca? am ajuns sa pronosticam ce meciuri sunt blaturi si ce meciuri se joaca pe bune!
    ma tem ca nu ai auzit bine...nu...Cartu nu pleaca din vara de la Pitesti...are ganduri mari sezonu` viitor la Pitesti...informeaza`te shi tu mai bine!!!
    [COLOR=Indigo]PENTRU VIOLA NE DAM VIATA[/COLOR]

  7. #28
    UltraDUR panDUR's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Craiova, Tg Jiu
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    1 dar sigur e blat asa ca nu am sa pariez suma mare.

  8. #29
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    chiar daca se va juca pe foarte bune acest meci este cnsiderat dinainte a fi aranjat asa ca orice discutie aici nu prea isi are rostul. Oricum Steaua va lua campionatul indiferent de rezultatul acestui meci, meciul cu Timisoara va fi castigat, cinstit sau nu.

    Revenind la Arges-Dinamo eu spun ca se va juca pe teren. Argesul va sta cu fundul in poarta, asa cum tot sta in era Cartu. Dinamo e in crestere de forma si cred ca pana la urma va baga gol. Eu zic cel putin 2.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #30
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Am observat ca dinamo umbla la cativa jucatori de la echipa adversa pentru a castiga. Cartu trebuie sa-i tina pe tusa pe toti jucatorii lui netzoiu, chiar daca astia sunt 9. Mai bine ar completa echipa cu niste juniori decat sa bage in echipa vreo sluga de-a lui dinamo.
    In alta ordine de idei, cred ca federatia ar trebui sa interzica unei persoane fizice, gen netzoiu sa detina jucatori pe care sa ii plaseze la alte echipe. Sau daca detine jucatori, sa nu fie implicat la o anumita echipa. Cred ca nicaieri in lume nu se intampla acest lucru. Din start dinamo este compromisa cu un asemenea om in conducere. Restul vorbelor sunt goale. Specimenul asta, alaturi de altii, a distrus fotbalul in Romania. Singurele discutii care apar pe marginea unui meci din divizia A sunt legate de faptul ca a fost sau nu blat. Ce spactacol? Ce spirit de competitie? Cred ca nici albanezii nu stau atat de rau ca noi.
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  10. 30th May 2005, 20:19
    Reason
    duplicat

  11. #31
    senior Tristan's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Draganesti-Olt, Cluj
    Posts
    209
    Reputatie
    1
    Neamtu, vezi de treaba ca daca avem in lot 9 jucatori ai lui Netoiu sa stii ca cei care au jucat in ultimele etape sunt doar 4: Danciu, Sava Preda si Dobre (ca sa includ si rezervele). Si cum Danciu a luat galben, in primii 11 nu cred ca va fi decat Sava dintre jucatorii lui Netoiu. Asa ca lasa. Vom juca pe bune, nu neaparat pentru banii lui Jiji ci pentru noi, pentru o onoare care oricum a avut mult de suferit in aceste intalniri cu Dinamo.

  12. #32
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Ma bucur sa aud asta. Imi doresc din tot sufletul sa jucati pe bune, dar nu pot sa nu ma gandesc la meciul tur, care a fost cel mai ordinar blat din aceasta editie de campionat.
    Oricum, observatia pe care am facut-o, referitor la netzoiu, nu se referea numai la arges, ci la toate echipele din divizia A unde asta are jucatori.
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  13. #33
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    meci de X ... un 0-0 dintr-ala pagubitor timpului ...
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  14. #34
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Neamtu
    Ma bucur sa aud asta. Imi doresc din tot sufletul sa jucati pe bune, dar nu pot sa nu ma gandesc la meciul tur, care a fost cel mai ordinar blat din aceasta editie de campionat.
    Oricum, observatia pe care am facut-o, referitor la netzoiu, nu se referea numai la arges, ci la toate echipele din divizia A unde asta are jucatori.
    Vorbesti ca sa n-adormi. Ia hai sa vedem ce-au facut jucatorii lui Netoiu sau ai lui Dinamo cand au jucat impotriva lui Dinamo. Otelul-Dinamo 2-0, Danciu si Iacob au fost cei mai buni de pe teren (iacob marcand un gol), National-Dinamo 5-1, I. Savu a marcat un gol (jucator detinut de Netoiu), iar cei 2 Munteni fiind printre cei mai buni (National, acolo unde Netoiu are cativa jucatori, a luat 6 puncte lui Dinamo), Dinamo-Otelul 4-0, Iacob fiind printre jucatorii care si-au aparat corect sansele (dupa cum sugera presa). Daca ne mai aducem aminte si de meciul din sezonul trecut Oradea-Dianmo 2-3, cu 2 goluri marcate de Vrajitoarea (alt jucator detinut de Netoiu) si cu Salomir trimis cu scop precis...atunci teoria ta cade.

    Nu acelasi lucru se poate spune de Rada si Sg Radu cand au jucat impotriva Rapidului, sau de cei de la Brasov care s-au dat loviti inainte de meci (de Dossey si alti cativa brasoveni nu discut cum au jucat).

  15. #35
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    Neamtu tu nu vezi k atunci cand deschizi gura sar totzi pe tine?!?!?!....ZICI NUMAI PROSTI!! LASA`NEE
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  16. #36
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    @cip: Bine ma, atunci rapidistii sunt cei mai mari blatangii . Saracii
    Din cate inteleg, esti de acord cu ce face netzoiu. O sa ajunga asta sa cumpere jumate din jucatorii dina tara, dar voi tot n-o sa treceti de tururile preliminare. Si stii de ce? Pentru ca o sa vanda tot ce prinde. Andone ii face jucatori, iar asta ii vinde si tot din blaturi o sa traiti. Il meritati, e al vostru.

    Quote Originally Posted by esku
    Neamtu tu nu vezi k atunci cand deschizi gura sar totzi pe tine?!?!?!....ZICI NUMAI PROSTI!! LASA`NEE
    Stai sa vezi cand va da iar dinamo 4-0 cine o sa vorbeasca prostii.
    Oricum, nu stiu cine te-a bagat in seama. Nu am zis nimic de gushatii tai, dar ma rog poate esti NeFericit, si nu pot sa ma bag in viata ta. Iar daca te-a deranjat ca am zic ca ati facut blat in tur, leaga-ti o piatra de gat si arunca-te in baraj la Budeasa si poate scapi de chinuri.
    Last edited by Tudose; 31st May 2005 at 00:18. Reason: Mesaje consecutive
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  17. 30th May 2005, 23:07
    Reason
    Mesaje consecutive

  18. #37
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1

    Cool

    Quote Originally Posted by Neamtu
    Stai sa vezi cand va da iar dinamo 4-0 cine o sa vorbeasca prostii.
    Oricum, nu stiu cine te-a bagat in seama. Nu am zis nimic de gushatii tai, dar ma rog poate esti NeFericit, si nu pot sa ma bag in viata ta. Iar daca te-a deranjat ca am zic ca ati facut blat in tur, leaga-ti o piatra de gat si arunca-te in baraj la Budeasa si poate scapi de chinuri.
    Neamtule, vad k iar o iei pe aratura cu gusatii Poate ii starnesti pe dlgicu sau ultravioletcanada si nu te vad bine, ca sunt baieti cu greutate si o sa te faca varza.
    Da' k sa nu crezi ca nu facem fatza si cu artileria usoara ( adica eu ) iti mai zic inca o data sa lasi aberatiile. Sau tu cand nu mai ai ce spune o iei pe langa subiect cu Budeasa si pietre de gat, doar-doar sa spui si tu ceva...

    P.S. Si poate reusesti sa pricepi de data asta, k te laudai k esti baiat cu facultate...
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  19. #38
    senior Tristan's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Draganesti-Olt, Cluj
    Posts
    209
    Reputatie
    1
    Neamtu, atentie la limbaj. Poate si eu am o parere proasta despre tine, dar nu cred ca e cazul sa ne balacarim aici. Cat despre gusati, cred ca nimeni nu v-a facut pe voi oitze. Asa ca vezi de treaba ta. Daca ai ceva de spus legat de acest meci, te rog eu sa o faci cat mai civilizat. Nu suntem nici in Aula Academiei Romane, dar nici la stana cu care esti atat de familiar

    Quote Originally Posted by esku
    P.S. Si poate reusesti sa pricepi de data asta, k te laudai k esti baiat cu facultate...
    Cum era vorba in "Morometii": aici depinde dupa facultati. Oare care or fi alea?

  20. #39
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    Tristan, hai sa nu ii mai acordam atat de multa importanta Neamtului, care dupa cum se comporta e orice altceva, numai neamt nu... Daca ne punem pe el o sa aiba in curand cosmaruri cu "gusati", cum binevoieste el sa ne "alinte". Mai bine sa vorbim de meci, k o sa fie greu, dar trebuie sa avem convingerea k victoria poate fi a noastra
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  21. #40
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    BLAT CURAT !!! ...





    hai sa mai renuntam . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . .
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  22. #41
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    @esku: Citeste inpoi si vezi cine a inceput. Eu aveam o treaba cu dinamo si tu te-ai bagat ca musca-n lapte, ca sa nu zic in altceva. Spala-te pe cap cu echipa ta de 2 lei, dinamo2 sau dinamo3, depinde cum vrei s-o iei. Oricum Steaua e campioana si nu ne intereseaza cum o sa va umiliti pentru a n-spea oara in fata cateilor, ca doar de-aia sunteti slugi. Bafta :degete:
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  23. #42
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    Ba tu esti uituc??? Ai inceput sa ma iei cu aia 9 jucatori ai lu` Netzoiu dak nu itzi mai aduci aminte ce ai zis.....Dak te intereseaza doar 3 sunt titulari din aia 9. Iar tu nu faci altceva decat sa mai aduni nishte post-uri..... Tu nu te uitzi oleak k imediat dupa ce postezi sar totzi cu gura pe tine??? De ce oare??? Vrei sa itzi spun eu??? Pentru k spui numai tampenii... Mai bine cu ceva mai multa gusha decat cu putin creier!

    Din curiozitate te-ai uitat de cand nu a mai castigat Dinamo la Pitesti....??? Sa itzi spun tot eu??? De foarte mult timp..... in ultimile doua sezoane Fc Arges s-a impus cu 2-0 respectiv 2-1, iar in cupa a batut cu 1-0(gol cipri tanasa).....Fii convins k Argesul nu se va inclina in fatza lu` Dinamo..... Shi tzine minte noi ne numim FC ARGES PITESTI nu Dinamo 2(astia joaca in B2) shi nici Dinamo 3...... Asa k du-te la oile tale... Shi poate il convingetzi pana sambata viitoare pe OLI "sa nu joace cu rautate" citand dintr-un mare clasic al literaturii...
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •