View Poll Results: Pronostic Otelul - Fc National

Voters
30. You may not vote on this poll
  • 1

    8 26.67%
  • X

    3 10.00%
  • 2

    19 63.33%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 56

Thread: Etapa 29: Otelul - Fc National

  1. #22
    incepator
    Join Date
    May 2005
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    Este un meci Echilibrat Si as zice un X

  2. #23
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Aia de la Otelul or avea un picior mai lung si unul mai scurt de alearga bine pe terenul ala? Daca a batut Clujul acolo inseamna ca se poate. Nu ca o putem face si noi, neaparat. Dar Clujul a risipit aura de invincibilitate a Otelului. Au o echipa solida si un antrenor bunicel. Iar dupa ce au fost apostrofati urat de fani in Groapa, cred ca nu vor sta chiar ca niste momai. Nu ca ar avea ceva de castigat. Dar sa nu revenim la discutiile cu 3 puncte, locul 8 sau mai stiu eu ce. In definitiv fiecare trebuie sa lupte si sa joace corect.

  3. #24
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Corect!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #25
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cand am spus ca nu prea au de ce sa se agite eu ma refeream la faptul ca nu mai au un obiectiv. Echipe plictisite care sa nu traga ca nu au pentru ce s-au mai vazut. Finalul asta de campionat imi aduce aminte de finalul de acum 3 ani iar meciul cu Otelul parca e meciul cu Astra de la Ploiesti. Sper ca si rezultatul sa fie acelasi. Totul depinde de noi (si de Farul... si de Rapid... si de Sportul).

  5. #26
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    hai relax bate Nationalul pune berea la rece careva
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  6. #27
    MICUL GIGANT khaos1ft's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti,Academia Tehnic
    Posts
    219
    Reputatie
    1
    Totusi am o presimtire ca FCN nu pleaca cu toate punctele de la Galati...(si sunt obiectiv).
    Adu berea ca lesin! (F.C.)

    [B][SIZE="1"]NU VA MAI PLICTISITI ATAT ACASA!!! FACETI CEVA CU TIMPUL ASTA PIERDUT, DE EXEMPLU..., O FACULTATE!!! [/SIZE][/B]

  7. #28
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    National nu castiga la Galati. Cotrocenistii au un complex fata de Otelul...o echipa care a invins-o peste tot unde o intalnea.

  8. #29
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    mai stiu eu pe unii complexati la GL ..din pacate..
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  9. #30
    MICUL GIGANT khaos1ft's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti,Academia Tehnic
    Posts
    219
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad1607
    mai stiu eu pe unii complexati la GL ..din pacate..
    Daca te gandeai la echipa ta de suflet, tot respectu'!

    Oricum sunt mai multi decat UNII care o tot fura la Galati in mod constant, dar nu se supara!
    Adu berea ca lesin! (F.C.)

    [B][SIZE="1"]NU VA MAI PLICTISITI ATAT ACASA!!! FACETI CEVA CU TIMPUL ASTA PIERDUT, DE EXEMPLU..., O FACULTATE!!! [/SIZE][/B]

  10. #31
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    pai normal ca de DINAMO vorbeam...dhee..haz de necaz....
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  11. #32
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Intrebare: Mittal va mai fi dispus sa investeasca la Otelul, cand va afla ca otelarii mai fac si meciuri "amicale" prin campionat?

  12. #33
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu trebuie sa repet ca noi avem complexul Otelul. Si la noi si la ei. Au mai fost si exceptii. Sa speram ca acum va fi o exceptie si un 0-1 cu trei puncte Nationalul va fi excelent. La cati bani are Mittal nu cred ca asteapta Nanu&Co banii lui Copos, care si asa cica nu ajung la destinatie. Asta in cazul in care, in urma temerilor lui Razvi fata de echipa noastra, se sesizeaza Copos.

  13. #34
    MICUL GIGANT khaos1ft's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti,Academia Tehnic
    Posts
    219
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Benny
    Intrebare: Mittal va mai fi dispus sa investeasca la Otelul, cand va afla ca otelarii mai fac si meciuri "amicale" prin campionat?
    Intrebarea e daca va mai investi...
    A venit aprobarea de la Londra pentru planurile galatenilor?
    Adu berea ca lesin! (F.C.)

    [B][SIZE="1"]NU VA MAI PLICTISITI ATAT ACASA!!! FACETI CEVA CU TIMPUL ASTA PIERDUT, DE EXEMPLU..., O FACULTATE!!! [/SIZE][/B]

  14. #35
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Trebuie sa va amintesc ce au patit Steaua, Dinamo si Rapid la Galati sezonul asta?

    La fel pateste si Nationalul!
    Prevad o victorie in stil galatean a Otelului!

    FORZA OTELUL!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #36
    incepator F|A|N|S's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    19
    Reputatie
    1
    Meci cu miza la Galati... (cel putin in mintea noastra, a fanilor)

    Daca batem, si pierde rapidu...

    Urcam pe 3, si: mergem in cupa UEFA!!!!

    Sunt sanse...

    HAI FC NATIONAL !!!

  16. #37
    MICUL GIGANT khaos1ft's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti,Academia Tehnic
    Posts
    219
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by F|A|N|S
    Meci cu miza la Galati... (cel putin in mintea noastra, a fanilor)
    asa se intampla de cele mai multe ori, miza este doar pentru fani, iar in ultima vreme ne vedem inselate asteptarile din cauza ca jucatorii sunt si ei oameni, deci le e foame, iar fanii vin abia dupa buzunar in ordinea prioritatilor
    Adu berea ca lesin! (F.C.)

    [B][SIZE="1"]NU VA MAI PLICTISITI ATAT ACASA!!! FACETI CEVA CU TIMPUL ASTA PIERDUT, DE EXEMPLU..., O FACULTATE!!! [/SIZE][/B]

  17. #38
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Otelul face inca un blat, cadou pt gino de data asta...
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  18. #39
    incepator
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    :degete: :1-0 pentru otelul, gol iacob

  19. #40
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by khaos1ft
    asa se intampla de cele mai multe ori, miza este doar pentru fani, iar in ultima vreme ne vedem inselate asteptarile din cauza ca jucatorii sunt si ei oameni, deci le e foame, iar fanii vin abia dupa buzunar in ordinea prioritatilor
    In acest cazOtelul nu are miza, deci, in principiu, nici suporterii. Miza fanilor otelari este spectacolul si castigarea unui meci. Nu cred ca daca bate Nationalul vor pleca galatenii veseli de la stadion, doar pentru ca au crescut sansele ca Progresul sa joace in UEFA. Eu ma bazez pe forma pe care o arata jucatorii nostri dar si pe deconcentrarea care ar trebui sa fie stapana in vestiarul Otelului. In mod clar mentalitatea jucatorului roman nu este construita si pentru ultimele meciuri din campionat. Dar cine stie...

  20. #41
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    nu zic ca otelarii o sasi dea sufletul pe teren dar macar sa nu se dea la o parte...greu de spus ce va fi...stoikita zice "ori locul 6 ori locul 8 , tot aia " ... trageti voi concluziile...eu sper sa bata otelul

    cat despre investitii...mital a promis 7,5 mil $ in vara...sa vedem daca se vor tine de cuvant.
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  21. #42
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan
    Trebuie sa va amintesc ce au patit Steaua, Dinamo si Rapid la Galati sezonul asta?

    La fel pateste si Nationalul!
    Prevad o victorie in stil galatean a Otelului!

    FORZA OTELUL!

    Cine sunt cele trei echipe enumerate de tine ? Pai tu compari o forta interNationala cu blatistele alea ? Esti penibil .
    Haaaaaaaai Progresuuuuuuuu'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •