Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 142 of 142

Thread: Transferuri Poli Iasi

  1. #127
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rossi View Post
    Au venit:
    Iosif Kalai (fundaș, Jiul Petroșani)
    Sergiu Homei (fundaș, Dinamo București) - imprumutat
    Ciprian Milea (mijlocaș, Dunărea Galați)
    Cristian Munteanu (mijlocaș, FC Sopron)

    Au plecat:
    Alexandru Marc (portar, a fost pus pe lista de transferuri) s-a intors la Iasi
    Srecko Mitrovic -Australia- (mijlocaș, a fost pus pe lista de transferuri)
    Martin ©ariæ -Croația- (mijlocaș, liber)
    Cristian Silvășan (atacant, liber de contract) a ramas la echipa
    Irinel Ionescu (fundaș, CS Otopeni)
    Dan Iurișniți (mijlocaș, CSM Focșani)
    Claudiu Ionescu (mijlocaș, Gloria Buzău)

    se anunta vremuri grele pt Poli Iasi ... cred ca alaturi de Gloria Buzau , Dacia Mioveni si Farul , iesenii or sa ia drumul B -ului

    Cit despre ceilalti nu pot spune ca am pierdut ceva . Cei de mai sus nu prea au prins echipa ca si titulari . Cat despre drumul spre B abtinete e cam devreme Nostradamus mic si rau ce esti tu mai rossi
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  2. #128
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    nu ati mers grozav nici anul trecut ... si vad ca ati avut o campanie de achizitii dezastruoasa ...
    crede'ma ca prefer echipe ca Poli Iasi in Liga 1 , de cat sa vad aparitii ca Dacia Mioveni sau Gloria Buzau (echipe care nu au ce cauta in prima liga)
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  3. #129
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    si daca mai plecau inca vreo5-6 eram si mai fericit...macar nu-i mai vedeam facand gafe.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  4. #130
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rossi View Post
    Au venit:
    Iosif Kalai (fundaș, Jiul Petroșani)
    Sergiu Homei (fundaș, Dinamo București) - imprumutat
    Ciprian Milea (mijlocaș, Dunărea Galați)
    Cristian Munteanu (mijlocaș, FC Sopron)

    Au plecat:
    Alexandru Marc (portar, a fost pus pe lista de transferuri)
    Srecko Mitrovic -Australia- (mijlocaș, a fost pus pe lista de transferuri)
    Martin ©ariæ -Croația- (mijlocaș, liber)
    Cristian Silvășan (atacant, liber de contract)
    Irinel Ionescu (fundaș, CS Otopeni)
    Dan Iurișniți (mijlocaș, CSM Focșani)
    Claudiu Ionescu (mijlocaș, Gloria Buzău)

    se anunta vremuri grele pt Poli Iasi ... cred ca alaturi de Gloria Buzau , Dacia Mioveni si Farul , iesenii or sa ia drumul B -ului


    Eu zic sa te mai interesezi. Nu copia ce scrie prin ziare. Marc e in lot, Silvasan la fel. Mitrovic si Ir. Ionescu se pregatesc cu echipa a doua. Iurisniti nu mai prindea nici lotul, Cl. Ionescu era deja imprumutat la Buzau, singura pierdere cu adevarat e Saric. In afara lui, n-a plecat nici un jucator important.

  5. #131
    incepator
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    9
    Reputatie
    1

    Trebuie Adusi Fotbalisti De Inalta Clasa

    Da Asa Este La Poli Iasi Trebuie Adusi Fotbalisti De Inalta Clasa Ca Vasile Cristocea Rica Neaga Florentin Petre Dar Poate Domul Zapodeanu Va Negocia Cu Cei De La Dinamo Readucerea La Echipa A Lui Adrian Cristea Care Sa Vazut Ce Valoare Are Cu Mult Peste Ceea Ce Avem Noi Ma Refer La Valoare Deci Eu Cred Ca Echipa Are Nevoie De Suflu Nou La Echipa Iar Echipa Trebuie Intarita Cu Patru Fundasi Centrali Patru Inchizatori Patru Mijlocasi Si Trei Atacanti Dar Aici Trebuie Facuta O Selectie Foarte Dura Ca Sa Ii Putem Aduce La Echipa Pe Cei Mai Buni Dar Ne Mai Trebuie Inca Un Portar De Inalta Clasa Avin D In Vedere Ca Cristian Branet Este Cam In Virsta Pentru A Putea Apara Poarta Politehnicii Iasi Eu As Merge Pe Varianta Lui Minca Dar Si Cautarea Unui Portar De Certa Valoare Asa Ca Atit Eu Cit Si Noi Iesenii Vrem Ca Politehnica Iasi Sa Joace Intr-o Cupa Europeana Si De Ce Nu Sa Putem Intr-o Zi Sa Ne Batem Pentru Titlu Asa Cum Face Astazi Cfr Cluj Haideti Fratilor Ca Nu Este Imposibil Nu Sunt Basme Sau Vorbe Gratuite Ci Purul Adevar Daca Se Investeste Si Se Va Investi Puternic In Echipa Si Veti Face Transferuri De Marca Nimic Nu Este Imposibil Asa Sa Stiti Ia Ginditi-va Voi Ca Suporteri Dar Nu Atit Ca Suporteri Ci Ca Ieseni Ca Poli Iasi Sa Poata Cistiga Titlul In Dauna Echipelor Bucurestene Si De Ce Nu Echipa Sa Poata Juca Finala Cupei Romaniei Si Sa O Si Cistige Asa Ca Usor Usor Dominatia Echipelor De Fotbal Bucurestene Asupra Celor Din Provincie Asa Ca Eu Le As Spune Celor Din Bucuresti Ca Dominatia Echipelor Lor Sa Sfirsit Asa Ca Asta Este.

  6. #132
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    sa nu aberam totusi ,Cristea daca va pleca de la Dinamo se va duce in strainatate , Cristocea e posibil sa vina la Iasi la fel si Neaga depinde foarte mult de ofertele facute
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #133
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Andrei Cristea a fost imprumutat la Poli Iasi!
    Atacantul Andrei Cristea a fost cedat, sub formă de împrumut, pînă în vară, la formația Politehnica Iași. Crezi că este o mutare bună pentru Cristea? Crezi că dacă ar fi fost păstrat pe Bega și i s-ar fi oferit mai multe șanse, ar fi reușit să ajungă la forma care l-a consacrat?
    http://www.violamania.ro/stiri/1346/...-poli-iasi.htm

  8. #134
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAȘI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Nu s-a mai scris pe aici de exact un an și o zi!!!

    Poate cel mai important "transfer" ar fi cel a lui Popa la Șoimii Pesac și venirea lui Cristiano Bergodi ca principal.

    Ar mai fi și 3 argentinieni - în probe :

    Emmanuel Blanco -22 de ani - mijlocaș ofensiv
    Oscar Almanda - 23 ani - fundaș dreapta
    Gaston Colon - 28 de ani - atacant
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  9. #135
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAȘI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Andrei Cristea a fost imprumutat la Poli Iasi!
    Atacantul Andrei Cristea a fost cedat, sub formă de împrumut, pînă în vară, la formația Politehnica Iași. Crezi că este o mutare bună pentru Cristea?...

    La un an si cateva zile aceeasi veste....
    Andrei Cristea din nou imprumutat la POLI IASI

    Anul trecut a fost SUPER si pentru el dar si pentru POLI
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  10. #136
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrind View Post
    La un an si cateva zile aceeasi veste....
    Andrei Cristea din nou imprumutat la POLI IASI

    Anul trecut a fost SUPER si pentru el dar si pentru POLI
    E clar..inca un sezon in Liga 1

  11. #137
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAȘI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Cristea revine cu gol la Politehnica: Politehnica Iasi - Andizhan 2 - 0

    Astazi, de la ora 17, Politehnica Iasi a disputat prima partida amicala din cadrul stagiului de pregatire din Antalya. Iesenii au intalnit formatia de pe pozitia a cincea din campionatul Uzbekistanului, Andizhan. Iesenii s-au impus cu scorul de 2-0 prin golurile marcate de Cristea ('15) si Miclea ('60). Cristiano Bergodi a inceput meciul in formula: Branet - Buta, Onut, Cr. Muntenau, Pecnik - Viveiros, Gavatorta, Ignatov, Sfarlea - Balba, Cristea, dupa pauza intrand: Plesca - Jovanovic, Straton, Ilie, Todescato - Miclea, Milea, Bersnjak, Oprea - Palimaru, Bratu. Partida a fost una aprig disputata, in care iesenii au alergat mult si si-au creat alte citeva ocazii de a marca.

    In minutul 65 Palimaru a iesit accidentat, in locul sau intrand brazilianul aflat in probe la Poli, Leandro da Silva.
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  12. 19th February 2009, 16:23
    Reason
    e deajuns odata

  13. #138
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAȘI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    L-am transferat pe Bergodi la steaua.In locul lui vine alt italian: Di Canio...
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  14. #139
    junior cLicKzor's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Iasi
    Posts
    55
    Reputatie
    1
    stire oficiala ?
    [COLOR="Blue"]FoRzA[/COLOR] [COLOR="green"]PoLi[/COLOR] ale !
    AnTi Bucuresti ![COLOR="Green"]Vaslui[/COLOR] [COLOR="Blue"]Iasi[/COLOR]

  15. #140
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAȘI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cLicKzor View Post
    stire oficiala ?
    Nu prea... e doar abureala premarului nichita...
    In acest moment suntem DEEP-DEEP in SHIT.

    Fara antrenor... fara transferuri... fara investitori...fara conducatori...
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  16. #141
    amator jarod's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Iasi
    Posts
    550
    Reputatie
    1
    Petre Grigoraș va prelua echipa din Copou după ce ieri și-a dat demisia de la Oțelul
    După despărțirea de Cristiano Bergodi, ieșenii și-au găsit antrenor pentru sezonul viitor. Acesta va fi Petre Grigoraș (44 de ani), care ieri a condus ultimul antrenament din postura de tehnician al Oțelului. "Am fost contactat de cei de la Iași, mai exact de domnul primar Gheorghe Nichita, după ce s-a cerut și acceptul președintelui Marius Stan. Mi s-a făcut o ofertă să antrenez în Copou și, cel mai probabil, o să o accept", a spus Grig.

    Grigoraș și-a motivat și decizia de a părăsi gruparea gălățeană: "Mi-am dat demisia pentru că mi s-au impus obiective pe care eu nu le pot realiza. Fără Bourceanu, transferat la Poli Timișoara, fără Viglianti și Pena, care sînt accidentați și vor lipsi de la pregătiri, precum și cu niște jucători străini pe care nu-i cunosc, echipa asta nu are cum să ajungă în cupele europene".

    "Consider că un antrenor trebuie să stabilească ce jucători se aduc la echipă. Eu sînt obligat să antrenez ce mi se aduce și nu știu dacă e normal"
    Petre Grigoraș
    Sursa: GSP

  17. #142
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAȘI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Deocamdata la capitolul TRANSFERURI avem doar o certitudine:
    Grigoras antrenor

    Ar mai fi ceva jucatori - vreo 4 de la Timisoara si unul de la Dinamo, dar ...
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •