View Poll Results: Pronostic Poli Iasi - FC Brasov

Voters
33. You may not vote on this poll
  • 1

    27 81.82%
  • X

    1 3.03%
  • 2

    5 15.15%
Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 110

Thread: Etapa 28: Poli Iasi - FC Brasov

  1. #43
    saprosan fiker's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GeK[_]RA
    am fost eu la Brasov ... si ai dreptate ... nu au strigat nici o "mascarie"...
    faza e ca nici la noi nu se prea striga in tur ... in retur a devenit un obicei ...
    S-a incercat stoparea injuriilor pe stadion la Iasi prin scandarea de lozinci anti-tzarani? Ceva de genul "Tzaranii sa taca!". Eu sunt obosit de specimene din astea care nu ar trebuie lasate fara lesa pe strada.

    Vreau sa pot merge cu copilul si sotia pe stadion in Iasi fara sa-mi fie rusine sau frica!

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lucirvr
    Parerea mea de rau e ca mai vin si Vasluiul si faceti o gasca exact ca pe vremealui pinalti; hai pa " gramaticule"
    Voi nu stiti ce vorbiti !
    Pai,vreau sa-ti spun ca intre Iasi si Vaslui,respectiv Bacau exista concurenta !
    Bacau isi doreste sa devina capitala Moldovei,ceea ce nu va reusi niciodata,
    iar despre Vaslui,ce pot sa-ti spun?Doar ca atunci cand jucam in divizia C cu ei,la derbul pentru promovare,stadionul a fost arhiplin si nici pe departe nu pune problema unui blat !

    Sambata,Iasul va fi in sarbatoare!!!!!


    Sper ca sambata jucatorii vor juca numai si numai pentru public!

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Iasi
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lucirvr
    Prietene toaaaaata moldova prin definitie e un blat; ametitule e un cuvant fain la voi probabil; Hai da-ti viteza!
    Uite cum mor retrogradatii de ciuda.
    Episodul acesta e: ce mai inventeaza cazutele pt. a-si mai apara pielea putin.
    ce penibil...

  4. #46
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Te-ai gasit tu sa vorbesti de penibil, tocmai tu!

  5. #47
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    tv sport ... esti dus ... da rau de tot... Brasovul parca a avut ocazia sa-l vada pe Ronaldo "live" , tu pe care mare jucator ai avut ocazia sa-l vezi? ..........
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Lasa,ma,ca o sa vina si randul nostru !
    Aveti putintica rabdare !
    La Iasi de-abia acum avem si noi o conducere competenta,odata cu venirea domnului Stan,lucrurile incep sa mearga pe un drum bun,si o sa mai auziti de noi!

  7. #49
    va spune: radcom's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    IASI
    Posts
    745
    Reputatie
    1

    Cool

    be@
    Tre' sa ne obishnuim cu shicane de felul asta din partea celor care nu vor mai avea echipa in A. Dar poate se vor plictisi...
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][FONT="Arial Black"]Daca viata iti intoarce spatele, nu ezita, arde-i un shut in fund !!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  8. #50
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Nu sunt nici un fel de sicane. Este doar realitatea! Intai trebuie sa demonstrati ceva si dupa ia sa vorbiti. Noi am facut performanta numai dupa ce am renuntat la blaturi, cu riscurile de riguare. Deocamdata voi ati ramas printre putinii prieteni ai lui nea jean. Nu mi-e rusine ca am retrogradat, macar am jucat totul pe teren.

    PS nu sa uit niciodata ca am avut onoarea sa-l vad pe marele Ronaldo revenind dupa acea accidentare sinistra. A fost si el mirat cand tot stadionul s-a ridicat in picioare si l-a aplaudat cand a iesit la incalzire. Ne-a aplaudat si el
    Nici nu am huiduit Interul, desi erau adversari. Pt. o mare echipa trebuie sa ai respect.
    ASTA inseamna civilizatie, traditie, performanta (la nivelul nostru, recunosc). Pana ajungeti si voi acolo (daca veti ajunge vreodata) ati face mai bine sa nu va umflati in pene pt. niste rezultate dubioase.

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    In primul rand,nu ne umflam in pene.Ne bucuram si noi ca i-am luat patru puncte stelei si altor echipe.Este interzis?
    In al doilea rand, iar vorbesti prostii.Cu tata jean am facut egal la Bistrita.Un meci in care tata jean pierde 2 puncte acasa tu il numesti blat?
    Acum chiar incep sa cred ca sunteti invidiosi !

  10. #52
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    am luat 4 pct de la Steaua , 4 de la olteni , 6 de la Bacau si cum vreti sa retrogradam ??? adica : cum ati vrut sa retrogradam??

  11. #53
    senior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    193
    Reputatie
    1
    Bate Iasul la scor .
    Forza Poli.
    fan Poli Iasi,Andrei Pavel şi Hănescu

  12. #54
    senior Bergero's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    152
    Reputatie
    1
    O intrebare pentru brasoveni: Ce intelegeti voi prin performanta?Auzi :civilizatie, traditie, performanta!?! Care traditie si care performanta? Putem vorbi de traditie si performanta la Steaua, Craiova, etc dar la voi? Sigur ca e frustrant sa retrogradezi dar de-aici si pina la a spune ca Iasiul ori Bacaul au ramas in ,,A'' pt. ca au facut ,,blaturi'' e cale lunga! Adik voi ati fost imaculati in ultimii ani de participare in div. A? Poate si victoria Iasiului la Brasov a fost ,,blat''! Cit despre traditia culturala a Iasiului si ceea ce a insemnat si inseamna pentru Romania nu are rost sa vorbesc ca oricum nu pricepeti! Mai mult, rivalitati Iasi-Vaslui ori Iasi-Bacau au existat si vor exista dincolo de orice apropiere geografica asa cum exista rivalitatea celebra Timisoara-Arad dar si aici nu are rost sa insist ca oricum nu veti pricepe!

  13. #55
    saprosan fiker's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    A naibii loseri, nici ca le mai tace fleanca! Si oricat le-ai demonstra contrariul ei tot buricul pamantului se cred. He he he mai ardeleni mai ...

  14. #56
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Performantele Brasovului nu se pot compara cu ale echipelor comuniste, sau ale Craiovei, Argesului, etc, dar exista, inclusiv un trofeu international (Cupa Oraselor Targuri), plus victorii la marile echipe ale momentului (Hamburg, Espanyol, etc).
    Daca nu cunoasti traditia si performantele naostre e problema ta, pune mana si cauta inainte sa vb.
    Nu exista comparatie nici intre istoria si cultura Brasovului, oras aproape milenar si a Brasovului.
    Victoria voastra la Bv a fost dubioasa, cel putin, citeste in presa, daca nu ma crezi.

  15. #57
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1

    Arrow

    Quote Originally Posted by fiker
    S-a incercat stoparea injuriilor pe stadion la Iasi prin scandarea de lozinci anti-tzarani? Ceva de genul "Tzaranii sa taca!". Eu sunt obosit de specimene din astea care nu ar trebuie lasate fara lesa pe strada.

    Vreau sa pot merge cu copilul si sotia pe stadion in Iasi fara sa-mi fie rusine sau frica!
    chiar daca nu se mai striga in masa cuvinte obscene ... tot se poate trezi cate unu sa mai traga cate o injuratura ... nu prea ai ce face in cazul asta ...


    Darkslowstar ... cum sa fie dubioasa victoria Iasului la Brasov ?? ... nu inteleg ... ati condus cu 1-0 si pe urma v-ati retras ... Iasul a reusit in 10 min. sa fructifice 2 ocazii ... pe urma ne-ati dominat ... ati avut si o bara ...
    nu mai stiu ce s-a scris in presa ... mai exact ?!
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  16. #58
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Nu stiu cat e de adevarat (de aia am spus dubioasa, adica care ridica dubii), dar s-a scris ca Arcanu a mijlocit cu catva jucatori brasoveni (care au mai dat meciuri si alta data, din cate se stie) sa se dea la o parte ca iasul sa castige, intrucat era rau de tot in galeata pe atunci. Pana atunci nu jucaserati nimic si la noi ati fost zmei. ma rog, ce a fost a fost si intrucat nu se poate dovedi, ramane cum s-a stabilit. Pe tema asta s-a discutat pe subforumul Brasovului (n-am timp sa caut acum ca vreau sa plec la munte ).
    Si nici nu as vrea sa mai intru in polemica pe tema Brasov-Iasi extrafotbal. Adica OT

  17. #59
    saprosan fiker's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    vreau sa plec la munte
    Distractie placuta!

  18. #60
    CFR Cluj! roxana_cj's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    CLUJ NAPOCA
    Posts
    857
    Reputatie
    1
    Hai Brasovul!
    [COLOR=Purple][SIZE=2][B]CFR CLUJ[/B][/SIZE][/COLOR]
    [B]Traiesc acei ce vor sa lupte, Toti cei FRICOSI se sting si mor, Oricare-ar fi sfarsitul luptei, Sa stai sa lupti CA ESTI DATOR![/B]

  19. #61
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    el cand pleaca la munte e ca si cum ne-am duce noi la Bucium ...
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Iasi
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    tv sport ... esti dus ... da rau de tot... Brasovul parca a avut ocazia sa-l vada pe Ronaldo "live" , tu pe care mare jucator ai avut ocazia sa-l vezi? ..........
    Sa ce ? Mai zi o data ca mor de ras

  21. #63
    Rusty Moon pashpa's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Husi
    Posts
    544
    Reputatie
    1
    Victorie fara emotii pt Iasi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Stie cineva cat costa biletele?Am auzit ca e 50 cu 100, caci vor sa-si scoata bani de amenda pe care au luat-o,este adevarat????????????
    [COLOR=Red]Forza[/COLOR][COLOR=Blue]Steaua!!!!!!![/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •