Page 51 of 54 FirstFirst ... 414950515253 ... LastLast
Results 1,051 to 1,071 of 1116

Thread: Stiri, noutati si articole din presa

  1. #1051
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    "FC Craiova este denumirea pe care a purtat-o Universitate Craiova în 1964, atunci când a promovat în Divizia A."

    ducule, trecand peste faptul ca 'suporter craiova' este sat fara caini, orice neofit putand in acest loc sa-si defuleze fustrarile avute fata de aceasta echipa,te-as ruga sa nu mai postezi aici articole care denatureaza realitatea...

    ps. pentru cultura ta generala fc craiova s-a desfiintat in 1948 sub presiunea comunistilor
    stiinta iti spune cava?!

    cat despre falimentul echipei lui mititelu,bla bla bla...
    cel putin 10 echipe din liga lui mitica au probleme cu anaful pedelistului sorin blejner...

  2. #1052
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Dinescu-ultima achizitie a Universitatii Craiova

    http://www.editie.ro/new/mod.php?mod...Universitatii-

  3. #1053
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Reacții după apariția materialului de pe gsp.ro cu privire la Costea și Prepeliță
    Mihai Stoica și Silvian Cristescu: „Este o minciună sfruntată!“



    Oficialii Universității au răspuns astăzi în urma materialului apărut pe gsp.ro. Team managerul grupării alb-albastre, Silvian Cristescu, a afirmat că în articolul respectiv sunt speculații și interpretări eronate, iar în spatele lor se află selecționerul Răzvan Lucescu.

    „Nici nu știu ce să fac: să râd sau să fiu foarte supărat, pentru că este cea mai mare aberație pe care am auzit-o de când a preluat echipa domnul Adrian Mititelu. Este o minciună sfruntată și, probabil, ziariștii de casă ai selecționerului vor să discrediteze jucătorii Universității și Clubul Universitatea aruncând fel și fel de zvonuri fără temei. Nu știu cum să reacționez, pentru că este ceva fantasmagoric ceea ce a apărut astăzi în «Gazeta Sporturilor». Pe toată lumea o bufnește râsul. Vă dați seama unde s-a ajuns? Este o conspirație ********o-comunistă ce încearcă oamenii de casă ai lui Lucescu să facă în presă. Nu i-a luat nimeni capul lui Lucescu! Noi doar ne-am dat cu părerea, e normal, nu putem să fim obiectivi, suntem subiectivi. În schimb, domnul Lucescu ar trebui să fie obiectiv, pentru că este selecționerul echipei naționale a României, nu este selecționerul unor anumiți jucători. El trebuie să ia cei mai buni jucători și părerea noastră este că acești doi jucători meritau, iar el, ca să discrediteze jucătorii, aruncă fel și fel de zvonuri în presă”,

    a declarat Cristescu.



    Fostul jucător al Științei a punctat încă o dată că fotbaliștii emblematici ai grupării alb-albastre vor pleca la echipe numai din străinătate. De asemenea, Cristescu a adus în discuție faptul că, după partida pierdută rușinos de România cu Serbia, scor 0-5, a fost scos un țap ispășitor, acela fiind Adrian Mutu, ci nu cel care trebuia:

    „Cred că o să facem plângere la Federație, nu se mai poate așa ceva! Este un vechi proverb românesc: Și-a dat arama pe față. Să fie clar pentru toată lumea! Toată lumea și l-ar dori pe Costea. Costea, Prepeliță, jucători emblematici ai Universității, vor pleca doar în străinătate, dacă vor fi oferte foarte bune. Dacă nu, vor juca la Universitatea Craiova. După meciul cu Serbia a fost dat afară «selecționerul» Mutu, că s-a găsit vinovatul! Mutu, nu? El a fost selecționer la meciul cu Serbia, pe el l-au dat afară. Mi se pare normal ca, într-un fotbal în care emitem pretenții, cine nu are rezultate să plece. Mutu nu a avut rezultat în Serbia, a plecat. A venit alt selecționer. Discutam cu un fost coleg al meu, Cornel Papură, și am zis că, în cazul în care Victor Pițurcă ar fi pierdut cu 5-0 în Serbia, ar fi fost dat și pe Minimax, postul de desene animate!”



    Contactat telefonic, managerul formației Unirea Urziceni, Mihai Stoica, a declarat:

    „Este o minciună sfruntată! Altceva nu mai am de comentat! Sunt la masă, atât am avut de spus.”

  4. #1054
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    geoana,in cantonamentul universitatii

    http://www.editie.ro/new/mod.php?mod...-Universitatii



  5. #1055
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Incolonarea spre Severin
    Scris de T@V
    Craiova-maxima



    Știința a mai suferit o umilință pe Oblemenco.



    Îngenuncheata de Tudor, echipei patronate de Adrian Mititelu nu-i mai rămâne decât calea exilului. Craiova s-a săturat să aștepte. Mințită și amăgită perpetuum. Nu e posibil să ai două săptămâni de pauză și să te prezinți în asemenea hal la meciul care putea să te mai țină în viață. Dar avem în față încă o dovadă că acest club este condus de oameni mici. Să formezi un asemenea trio de vis la mijlocul terenului, într-un meci cu o asemenea miză, este dovada vie a amatorismului în care a fost condusă această echipă timp de 5 ani. Bărboianu (cel mai confuz copil crescut în bătătura proprie) – Dorel (cel mai lent jucător care a jucat vreodată sub aceste culori) – Șoavă (samuraiul care știe parcă cel mai mult fotbal de pe teren, dar are o problemă majoră atunci când trebuie să-l practice și să intre într-un un-doi cu Trandafir). Să conduci 5 ani de zile un club după cum vrea mușchiul tău, fără să dai socoteală nimănui, să transferi numai după ureche atacanți (sau fundași în pragul agățării ghetelor în cui), să aliniezi o asemenea garnitură la mijlocul terenului într-un joc capital, și să urli din gaură de șarpe că te-au furat. Păi te-au furat că le-a fost ușor să o facă, mărite conducător!

    Așa am fost tot timpul. Ușor de furat! Conduși de Borhot – Mititelu, antrenați de Napoli – Geană, faultați în propria ogradă de autoritațile locale, trădați de proprii jucători, huiduiți adeseori de proprii suporteri, Universitatea Craiova sub patronatul lui Adrian Mititelu a fost tot timpul o trestie singuratică și îndoită ușor de orice adiere de vânt. Dar ăsta este prețul pe care această echipă atât de promițătoare uneori a trebuit să-l plătească atâta timp cât conducătorul ei suprem s-a considerat cel mai deștept om dintre pământeni, el știindu-le și pricepându-se la toate, incapabil de dialog cu suporterii, autoritățile locale sau cu sponsorii. S-a înconjurat numai și numai de oameni incapabili să gestioneze o echipă de fotbal, veniți din afara acestui fenomen, încercând să devină profesioniști sub culorile alb-albastre. Știința s-a clătinat și a scârțâit din toate încheieturile permanent, deși a fost susținută fanatic de conducătorul ei. A fost apărată continuu doar de oameni de joasă speță, care odată ce li s-a închis ușa, au scuipat acolo unde pupau odinioară (Morcov, Spânu, Sima, sau Ionescu, Gângioveanu, Bornescu, etc.).

    Orașul care se revolta după furăciunile arbitrilor (vezi meciul cu Sportul din ultima etapă a sezonului '97) s-a resemnat total, a adormit prin parcurile portocalii inaugurate de lăutar sau pe muzichia suavă de la fânânile cântătoare. Universitatea Craiova în era Mititelu a murit înainte să se nască, a adormit înainte să se trezească, a sclipit scurt fără să se mai aprindă.

    Universității îi trebuie un alt început. Fie fără Costea, fie fără Dorel, fie fără Mititelu, fie fără Craiova. Oricum, așa nu se mai poate.



    19.11.2009


    frumos si pertinent articol!

  6. #1056
    El Pistolero' P1ka's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Dr.Tr.Severin
    Posts
    930
    Reputatie
    1
    Sunt de acord! Am pierdut pe mana albitrilor , Lui Costea i sa anulat un gol perfect valabil!!!! Un Inceput FARA MITITELU!!!!!
    [CENTER][COLOR="Blue"][SIZE="5"][B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="4"]Forza Universitatea Craiova![/SIZE][/FONT][/B][/SIZE][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkOrange"]Randall [/COLOR][COLOR="Black"]Keith[/COLOR] [COLOR="#000000"][COLOR="DarkOrange"]Orton[/COLOR][/COLOR] [SIZE="4"][FONT="Fixedsys"]fan![/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"][CENTER]NEVER WALK ALONE LIVERPOOL[/CENTER][/SIZE][/B][/COLOR]

  7. #1057
    senior
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Craiova
    Posts
    233
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    Incolonarea spre Severin
    Scris de T@V
    Craiova-maxima



    Știința a mai suferit o umilință pe Oblemenco.



    Îngenuncheata de Tudor, echipei patronate de Adrian Mititelu nu-i mai rămâne decât calea exilului. Craiova s-a săturat să aștepte. Mințită și amăgită perpetuum. Nu e posibil să ai două săptămâni de pauză și să te prezinți în asemenea hal la meciul care putea să te mai țină în viață. Dar avem în față încă o dovadă că acest club este condus de oameni mici. Să formezi un asemenea trio de vis la mijlocul terenului, într-un meci cu o asemenea miză, este dovada vie a amatorismului în care a fost condusă această echipă timp de 5 ani. Bărboianu (cel mai confuz copil crescut în bătătura proprie) – Dorel (cel mai lent jucător care a jucat vreodată sub aceste culori) – Șoavă (samuraiul care știe parcă cel mai mult fotbal de pe teren, dar are o problemă majoră atunci când trebuie să-l practice și să intre într-un un-doi cu Trandafir). Să conduci 5 ani de zile un club după cum vrea mușchiul tău, fără să dai socoteală nimănui, să transferi numai după ureche atacanți (sau fundași în pragul agățării ghetelor în cui), să aliniezi o asemenea garnitură la mijlocul terenului într-un joc capital, și să urli din gaură de șarpe că te-au furat. Păi te-au furat că le-a fost ușor să o facă, mărite conducător!

    Așa am fost tot timpul. Ușor de furat! Conduși de Borhot – Mititelu, antrenați de Napoli – Geană, faultați în propria ogradă de autoritațile locale, trădați de proprii jucători, huiduiți adeseori de proprii suporteri, Universitatea Craiova sub patronatul lui Adrian Mititelu a fost tot timpul o trestie singuratică și îndoită ușor de orice adiere de vânt. Dar ăsta este prețul pe care această echipă atât de promițătoare uneori a trebuit să-l plătească atâta timp cât conducătorul ei suprem s-a considerat cel mai deștept om dintre pământeni, el știindu-le și pricepându-se la toate, incapabil de dialog cu suporterii, autoritățile locale sau cu sponsorii. S-a înconjurat numai și numai de oameni incapabili să gestioneze o echipă de fotbal, veniți din afara acestui fenomen, încercând să devină profesioniști sub culorile alb-albastre. Știința s-a clătinat și a scârțâit din toate încheieturile permanent, deși a fost susținută fanatic de conducătorul ei. A fost apărată continuu doar de oameni de joasă speță, care odată ce li s-a închis ușa, au scuipat acolo unde pupau odinioară (Morcov, Spânu, Sima, sau Ionescu, Gângioveanu, Bornescu, etc.).

    Orașul care se revolta după furăciunile arbitrilor (vezi meciul cu Sportul din ultima etapă a sezonului '97) s-a resemnat total, a adormit prin parcurile portocalii inaugurate de lăutar sau pe muzichia suavă de la fânânile cântătoare. Universitatea Craiova în era Mititelu a murit înainte să se nască, a adormit înainte să se trezească, a sclipit scurt fără să se mai aprindă.

    Universității îi trebuie un alt început. Fie fără Costea, fie fără Dorel, fie fără Mititelu, fie fără Craiova. Oricum, așa nu se mai poate.



    19.11.2009


    frumos si pertinent articol!
    Excelent articolul !
    Quote Originally Posted by P1ka View Post
    Sunt de acord! Am pierdut pe mana albitrilor , Lui Costea i sa anulat un gol perfect valabil!!!! Un Inceput FARA MITITELU!!!!!
    *Arbitrul

  8. #1058
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Craiova se reunește pe 11 ianuarie!

    Jucătorii echipei Universitatea Craiova se vor prezenta la reunirea lotului în vederea returului campionatului pe data de 11 ianuarie. O parte dintre jucători se va prezenta pe data de 8 ianuarie 2010 la Policlinica pentru sportivi din Craiova, urmând ca restul să efectueze vizita medicală pe 11 ianuarie.

    Jucătorii formației craiovene vor efectua antrenamente pe plan local până pe 21 ianuarie, urmând ca apoi să se plece pentru două săptămâni în cantonament în Antalya.

    La reunirea echipei, pe lângă jucătorii împrumutați în vară, Gângioveanu la Vaslui, Buleică și Crăciun la Gaz Metan Craiova, va ajunge și Sorin Răducu, un fundaș de 20 de ani de la FC Caracal. Răducu a fost dorit în ultimul timp de mai multe echipe din prima ligă, printre care și Steaua, dar președintele grupării din Caracal, Jean Nițulescu, a dorit ca jucătorul să ajungă la Universitatea.
    V-am spus acum ceva timp ca Buleica poate ajunge fotbalist mare
    Timpul imi va da sau nu dreptate

  9. #1059
    El Pistolero' P1ka's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Dr.Tr.Severin
    Posts
    930
    Reputatie
    1
    Craiova a mai castigat un amical cu Wotte pe banca. Elevii olandezului au castigat cu 1-0 in fata rusilor de la Spartak Nalcik, intr-un amical jucat sambata in Antalya.


    Unicul gol al partidei a fost marcat de Florin Costea, in minutul 5, din penalti.
    Tehnicianul Mark Wotte a trimis pe teren urmatorii jucatori: Lung- Badoi, Gaman, Barbu, Balace (Busu '65)- Trica (Dina '65), Prepelita (Nicolae '57), Barboianu, Gangioveanu (Firtulescu '46)-Mihai Costea (Piturca '73), Florin Costea.

    Mark Wotte a declarat, inaintea partidei cu Spartak Nalcik, ca este multumit de cantonamentul din Antalya. "Pentru mine era important sa observ indeaproape calitatile jucatorilor, motivatia lor, starea fizica, sa am o perspectiva mai amanuntita asupra echipei si acum pot spune ca sunt multumit pe deplin de acest cantonament. Trebuie sa precizez ca jucatorii aveau deficiente majore din punct de vedere al pregatirii fizice dupa pauza de iarna si a trebuit sa lucram la acest capitol. Acum sunt destul de obositi, dar nu conteaza, mai important este ca se vor simti puternici cand vor ajunge acasa si mai ales in timpul campionatului", a spus Wotte.

    Tehnicianul a precizat ca unii jucatori au avut probleme medicale in ultima perioada. "Au fost ceva probleme medicale! In primul rand cea a lui Spase Dilevski, un jucator de baza care nu s-a pregatit cu restul echipei decat in primele zile si nu a putut juca decat foarte putin. Apoi ar mai fi vorba de Raducu, pe care nu l-am putut vedea, dar si Gogosoiu si Ologu, care s-au resimtit dupa operatiile suferite si nu s-au putut pregati cu prima echipa, insa ii vom recupera si vom avea timp sa-i observam in urmatoarele saptamani si la fel se va intampla si cu Paunovici. Au fost si cateva zile in care vremea ne-a creat dificultati, a plouat si a batut vantul, dar in majoritatea timpului am avut conditii bune de pregatire, atat ca terenuri, cat si ca vreme", a adaugat Wotte.

    Universitatea Craiova va reveni luni in Romania.

    Hmm... Poate face treaba buna!
    [CENTER][COLOR="Blue"][SIZE="5"][B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="4"]Forza Universitatea Craiova![/SIZE][/FONT][/B][/SIZE][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkOrange"]Randall [/COLOR][COLOR="Black"]Keith[/COLOR] [COLOR="#000000"][COLOR="DarkOrange"]Orton[/COLOR][/COLOR] [SIZE="4"][FONT="Fixedsys"]fan![/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"][CENTER]NEVER WALK ALONE LIVERPOOL[/CENTER][/SIZE][/B][/COLOR]

  10. #1060
    manager nungureanu's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by P1ka View Post
    Craiova a mai castigat un amical cu Wotte pe banca. Elevii olandezului au castigat cu 1-0 in fata rusilor de la Spartak Nalcik, intr-un amical jucat sambata in Antalya.


    Unicul gol al partidei a fost marcat de Florin Costea, in minutul 5, din penalti.
    Tehnicianul Mark Wotte a trimis pe teren urmatorii jucatori: Lung- Badoi, Gaman, Barbu, Balace (Busu '65)- Trica (Dina '65), Prepelita (Nicolae '57), Barboianu, Gangioveanu (Firtulescu '46)-Mihai Costea (Piturca '73), Florin Costea.

    Mark Wotte a declarat, inaintea partidei cu Spartak Nalcik, ca este multumit de cantonamentul din Antalya. "Pentru mine era important sa observ indeaproape calitatile jucatorilor, motivatia lor, starea fizica, sa am o perspectiva mai amanuntita asupra echipei si acum pot spune ca sunt multumit pe deplin de acest cantonament. Trebuie sa precizez ca jucatorii aveau deficiente majore din punct de vedere al pregatirii fizice dupa pauza de iarna si a trebuit sa lucram la acest capitol. Acum sunt destul de obositi, dar nu conteaza, mai important este ca se vor simti puternici cand vor ajunge acasa si mai ales in timpul campionatului", a spus Wotte.

    Tehnicianul a precizat ca unii jucatori au avut probleme medicale in ultima perioada. "Au fost ceva probleme medicale! In primul rand cea a lui Spase Dilevski, un jucator de baza care nu s-a pregatit cu restul echipei decat in primele zile si nu a putut juca decat foarte putin. Apoi ar mai fi vorba de Raducu, pe care nu l-am putut vedea, dar si Gogosoiu si Ologu, care s-au resimtit dupa operatiile suferite si nu s-au putut pregati cu prima echipa, insa ii vom recupera si vom avea timp sa-i observam in urmatoarele saptamani si la fel se va intampla si cu Paunovici. Au fost si cateva zile in care vremea ne-a creat dificultati, a plouat si a batut vantul, dar in majoritatea timpului am avut conditii bune de pregatire, atat ca terenuri, cat si ca vreme", a adaugat Wotte.

    Universitatea Craiova va reveni luni in Romania.

    Hmm... Poate face treaba buna!
    eu nu stiu dece nu am incredredere in olandezul asta. vom vedea cand se reia campionatul daca e bun sau nu amicalele nu sunt edificatoare. daca batem in prima etapa a returului atunci voi zice si eu ca e antrenor bun.
    [Color="Red"]balada lui ulyse:[/color]
    [B][COLOR="RoyalBlue"]Mandru ca sunt oltean
    nu [u]analfabet[/u] din baragan[/COLOR][/B]

  11. #1061
    El Pistolero' P1ka's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Dr.Tr.Severin
    Posts
    930
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nungureanu View Post
    eu nu stiu dece nu am incredredere in olandezul asta. vom vedea cand se reia campionatul daca e bun sau nu amicalele nu sunt edificatoare. daca batem in prima etapa a returului atunci voi zice si eu ca e antrenor bun.
    e bun , sper decat Mogosanu ala care a venit la inceput , cred ca e mult peste valoarea lu ala!
    [CENTER][COLOR="Blue"][SIZE="5"][B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="4"]Forza Universitatea Craiova![/SIZE][/FONT][/B][/SIZE][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkOrange"]Randall [/COLOR][COLOR="Black"]Keith[/COLOR] [COLOR="#000000"][COLOR="DarkOrange"]Orton[/COLOR][/COLOR] [SIZE="4"][FONT="Fixedsys"]fan![/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"][CENTER]NEVER WALK ALONE LIVERPOOL[/CENTER][/SIZE][/B][/COLOR]

  12. #1062
    El Pistolero' P1ka's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Dr.Tr.Severin
    Posts
    930
    Reputatie
    1
    Valentin Iliev a semnat cu Universitatea

    Fotbalistul bulgar Valentin Iliev a semnat un contract pe un an și jumătate cu Universitatea Craiova. În vârstă de 30 de ani, Iliev are 1,85 m și joacă fundaș central, ultima dată evoluând la Terek Grozny, unde a fost coleg cu românii Florentin Petre și Daniel Pancu.

    Ivan Paunovic a semnat cu Universitatea

    Universitatea a ajuns la un acord cu mijlocașul sârb în vârstă de 23 ani, Ivan Paunovic. Jucătorul, care are 130 de meciuri jucate în Liga a II-a din Serbia, a ajuns astăzi în cantonamentul grupării alb-albastre din Antalya.

    2 ACHIZITII pentru univeristatea ! Sa vedem daca joaca ceva fotbal|!
    [CENTER][COLOR="Blue"][SIZE="5"][B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="4"]Forza Universitatea Craiova![/SIZE][/FONT][/B][/SIZE][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkOrange"]Randall [/COLOR][COLOR="Black"]Keith[/COLOR] [COLOR="#000000"][COLOR="DarkOrange"]Orton[/COLOR][/COLOR] [SIZE="4"][FONT="Fixedsys"]fan![/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"][CENTER]NEVER WALK ALONE LIVERPOOL[/CENTER][/SIZE][/B][/COLOR]

  13. #1063
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Dinu se plange ca a fost furat in favoarea Universitatii Craiova? Militienii i-au batut pe dinamovisti?

    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...-oltenilor.htm

    Nu credeam ca se poate umple mai mult de penibil.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  14. #1064
    incepator vinty_fan's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Asociatia Suporterilor Olteni organizeaza duminica 21 Februarie 2010 deplasarea la bucuresti pentru disputa pe care STIINTA noastra draga o are de sustinut in prima etapa a returului contra dusmanului etern !

    Meciul dintre UNIVERSITATEA CRAIOVA si dinamo bucuresti va avea loc cu incepere de la ora 19.30 pe cel mai urat stadionul al ligii intai --- “groapa” din Stefan cel Mare .

    Plecarea microbuzelor suporterilor craioveni se va face din parcarea de la McDonald’s la ora 13 ( cost 45 lei reprezentand biletul de meci si transportul ) .

    Toti fanii alb-albastri ce doresc sa se inscrie la aceasta deplasare sunt rugati sa ne contacteze pentru informatii suplimentare la numarul de telefon : 0741 039595.



    UNIVERSITATEA DOAR IN CRAIOVA

    CRAIOVA DOAR PENTRU UNIVERSITATEA !



    ASO

    Craiova

  15. #1065
    El Pistolero' P1ka's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Dr.Tr.Severin
    Posts
    930
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vinty_fan View Post
    Asociatia Suporterilor Olteni organizeaza duminica 21 Februarie 2010 deplasarea la bucuresti pentru disputa pe care STIINTA noastra draga o are de sustinut in prima etapa a returului contra dusmanului etern !

    Meciul dintre UNIVERSITATEA CRAIOVA si dinamo bucuresti va avea loc cu incepere de la ora 19.30 pe cel mai urat stadionul al ligii intai --- “groapa” din Stefan cel Mare .

    Plecarea microbuzelor suporterilor craioveni se va face din parcarea de la McDonald’s la ora 13 ( cost 45 lei reprezentand biletul de meci si transportul ) .

    Toti fanii alb-albastri ce doresc sa se inscrie la aceasta deplasare sunt rugati sa ne contacteze pentru informatii suplimentare la numarul de telefon : 0741 039595.



    UNIVERSITATEA DOAR IN CRAIOVA

    CRAIOVA DOAR PENTRU UNIVERSITATEA !



    ASO

    Craiova
    Batem Cainii la ei acasa , sa ne tina minte!
    [CENTER][COLOR="Blue"][SIZE="5"][B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="4"]Forza Universitatea Craiova![/SIZE][/FONT][/B][/SIZE][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkOrange"]Randall [/COLOR][COLOR="Black"]Keith[/COLOR] [COLOR="#000000"][COLOR="DarkOrange"]Orton[/COLOR][/COLOR] [SIZE="4"][FONT="Fixedsys"]fan![/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"][CENTER]NEVER WALK ALONE LIVERPOOL[/CENTER][/SIZE][/B][/COLOR]

  16. #1066
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    dat afara din severin,mititelu forteaza disputarea meciurilor acolo unde ii este locul,pe centralul craiovean!
    inca nu s-a discutat cu primaria innoirea contractului,viceprimarul marinica plecand maine in concediu.
    mititelu se bazeaza pe procesul dintre el si CL privind unele plati neefectuate pentru inchirierea stadionului,inca pe rol, dar si pe dreptul de preemtiune la semnarea unui nou contract.
    mitica dragomir il sprijina,dar duru de la comisia de licente este de alta parere...
    oricum mult succes,miti!

  17. #1067
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Verde la joc
    Stadionul “Ion Oblemenco”, inspectat de reprezentanții LPF

    "Surprinzător, lucrurile stau foarte bine. Sunt lucruri remediabile, cu mici excepții până la ora meciului cu FC Timișoara"


    http://www.editie.ro/new/mod.php?mod...ezentantii-LPF

  18. #1068
    manager
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Hai Craiova

  19. #1069
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    stanca,pacurar,stoica,anghelov,iovov si todorov vor veni la stiinta la cerinta lui piti.
    eu il prefer pe andrei ionescu...

  20. #1070
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Degeaba, ca nu il prefera Piti... Nu l-a jucat el la steaua deloc , nu cred ca o sa il ia

  21. #1071
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    in functie de transferurile pe care le va face steaua de la urziceni il luam ori pe stoica ori pe andrei ionescu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •