Page 29 of 36 FirstFirst ... 192728293031 ... LastLast
Results 589 to 609 of 737

Thread: Play-off 2023-2024

  1. #589
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,137
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    De ce n-ar pierde Rapid?
    Am pus intrebarea asta inainte pentru ca este un rezultat normal.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #590
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,182
    Reputatie
    1
    Coman s-a dat lovit pt etapa viitoare.

  3. #591
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    De departe cea mai slaba echipa din playoff. Orice antrenor ar aduce, orice jucatori ar transfera in vara, mi-e greu sa cred ca echipa asta are vreo sansa la campionat anul viitor. E ca o masina pe al carei sasiu nu se poate construi ceva performant.
    A fost o greseala sa-l mazileasca pe Bergodi inainte de final de sezon. Sucu a aruncat echipa in aer. Chiar daca nu mai mergea mare lucru macar era o coerenta fata de inceput de sezon. Jucatori inca mai jucau pt el chiar daca jucau slab, multi ii acordau incredere datorita experientei etc ...
    Asa cu Lobontz e aiureala de tot. Tipul nu inspira incredere si mai mult ca sigur Sapunaru e convis ca stie mai mult fotbal ca antrenorul ... si sunt sigur ca o spune in vestiar.
    Cum sa faci sa mobilizezi o echipa in situatia asta?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #592
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,182
    Reputatie
    1
    Cred ca si el realizeaza ca a gresit ca s-a lasat influentat de aia din preajma lui. Primul pas in constructia unei echipe bune ar fi aducerea unor profesionisti adevarati in conducere, nu ca cel de acum care e tovaras de pahar si pariuri cu jucatorii si interlopii din galerie.

  5. #593
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,137
    Reputatie
    0
    Nu ai ce sa mobilizezi, ei jucau contraatac si cu fundul in poarta, se mai intampla sa alerge dupa un egal, mai pierdeau un meci.

    De cand au venit atacatii vor sa joaca sus, pozitional ca o echipa mare, a fost si meciul acela fals cu FCSB si le-a dat mari sperante.

    L-au facut pe Sucu de bani, toti si-au luat banii
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #594
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,137
    Reputatie
    0
    Ce imi pare dubios ca nimeni nu i-a spus, Sucule nu ai fundasi, nu ai inchizatori.

    L-au pus sa aduca atacanti, o inflatie de atacanti, o fi mana impresarilor cu cei din club, l-au facut pe Sucu de bani
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #595
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,182
    Reputatie
    1
    Eee, i-or fi zis, nu cred ca Bergodi nu a cerut. Sa nu uitam ca italianul a spus in permanenta ca nu are lot de titlu. Insa eu as fi curios sa aflu cine i-a recomandat si l-a convins sa-i transfere pe Cristea si Oaida, jucatori pusi pe liber de Becali.

  8. #596
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,137
    Reputatie
    0
    De fapt ai dreptate au adus un fundas si un inchizator pe banca, eu m-am referit sa sara din schema Sapunaru, Albu, chiar Iacob...

    Campionatul asta pentru Rapid s-a pierdut asta vara nu acum. Asta este motivul ca am ceva cu Mutu mai mult decat cu Bergodi...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #597
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,023
    Reputatie
    1
    Sapunaru nu a fost cel mai slab totusi. Merge la nivel de Superliga noastra.
    Problema e in conducerea clubului in general, pe toata linia ierarhica ... parerea mea. Se pun oameni cu putere de decizie pe criterii "cel mai rapidist" in loc de "cel mai competent". De asta cred ca ar fi o greseala iar daca il aduc pe Sumu la carma. De altfel asta e mai mult Sportul Studentesc, nu Rapid, daca ne luam dupa cariera si nr meciurilor jucate cand era fotbalist

    Dar fac ce vor la clubul ala si ma intereseaza prea putin. Constat doar ca dupa mazilirea lui Bergodi (si perioada premergatoare cand nu mai era in carti) Rapid se duce pe vale. Va pierde probabil locul in Europa si de la anu' va incepe cu o echipa total dezbinata. Cel care va veni va avea de carpit pe aici pe colo ca sa salveze ... in loc sa faca performanta.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #598
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,137
    Reputatie
    0
    Sapunaru trebuia sa fie genul de fundas care te scoate din c...t in momente grele, stii tu vre-o faza cand a salvat echipa?

    Are gafe multe, lucrul asta trage toata echipa in jos.

    Apoi cu kosovari exclusiv, am dubii ca o sa castige campionatul.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #599
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,955
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    De departe cea mai slaba echipa din playoff. Orice antrenor ar aduce, orice jucatori ar transfera in vara, mi-e greu sa cred ca echipa asta are vreo sansa la campionat anul viitor. E ca o masina pe al carei sasiu nu se poate construi ceva performant.
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Ma uitam pe statistica in timpul jocului, in min 44 Rapid avea 0 suturi pe poarta, 0 suturi le langa, 0 suturi blocate, 0 ocazii de gol. Cand ai asemenea cifre nu poti sa dai vina pe antrenor, oricat de slab sau fricos ar fi.
    Vei vedea cand vine un antrenor aka Olaroiu / Shumudik cum face din rahat brici, si cat de amarnic gresesti.

    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Cred ca si el realizeaza ca a gresit ca s-a lasat influentat de aia din preajma lui. Primul pas in constructia unei echipe bune ar fi aducerea unor profesionisti adevarati in conducere, nu ca cel de acum care e tovaras de pahar si pariuri cu jucatorii si interlopii din galerie.
    Pasul 1: Dani Coman.

    Pasul 2: Shumudik si 4 mil suma de transfer.

    Pasul 3: te bucuri de Rapid cum distruge tot prin campionat.

    Pasul 4: titlul e acontat de la mijlocul sezonului, deja construim echipa pentru Shampion Lig in stil Borcea, lasa-ti-ne sa ne pregatim.

    Sa vedem insa daca conducerea asta moderna de neghiobi e in stare sa mearga, sa faca macar primul pas.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Ce imi pare dubios ca nimeni nu i-a spus, Sucule nu ai fundasi, nu ai inchizatori.

    L-au pus sa aduca atacanti, o inflatie de atacanti, o fi mana impresarilor cu cei din club, l-au facut pe Sucu de bani
    Eu ti-am zis cand l-au adus pe Djokovic ca nu se poate cu toate rebuturile wcsb-iste sa faci treaba, nu l-au dat afara chiar degeaba. Tu ai zis ca ce, ca cum, ca Rapidu e echipa superprofesionista si ui la ea ce face. Ete fleosc.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Campionatul asta pentru Rapid s-a pierdut asta vara nu acum. Asta este motivul ca am ceva cu Mutu mai mult decat cu Bergodi...
    Ce v-am tot zis eu inca dinainte sa se joace primul meci? Bun venit la realitate.

    S-a pierdut in momentul cand au ales un antrenor mult mai slab, si mercenar pe de-asupra, in locul unuia mult mai bun si rapidist. Eu am zis-o de-atunci, si atunci am facut taraboi de nervi pe handicapatii din conducere. Si-acum s-a intamplat intocmai ce-am zis.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    decizie pe criterii "cel mai rapidist" in loc de "cel mai competent".
    In conducere da - gresit, pe banca nu - extrem de gresit. De faceau si pe banca la fel, erau cei mai destepti, in loc de cei mai prosti. Fix acolo unde a trebuit sa se respecte criteriul asta, nu s-a respectat. Competenta era un bonus din nimereala, daca fraierii ascultau de suporteri. Au crezut ca stiu ei mai bine si s-au faultat singuri, cum am anticipat inca de acu 7 luni c-or s-o faca. Era destul de evident.

    Bine, nu pentru toata lumea. Mai erau prosti si pe forum, si chiar intre rapidisti care-l vedeau pe Bergodi o solutie mai buna decat Sumudica. Mai sunt prosti din astia chiar si-n acest moment in ciuda realitatii care-i plezneste peste meclele de prosti. Dar n-ai ce sa-i faci, asta e viata, mergem mai departe cu prosti si cu ce avem. Toti sunt ai nostri.
    Last edited by Johnny D; 25th April 2024 at 07:36.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #600
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,182
    Reputatie
    1
    Ba, iti da Sucu semnale clare in fiecare saptamana ca nu-l pune pe coclitul ala, tu nu si nu!

  13. #601
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,955
    Reputatie
    0
    Mereu doresc binele Rapidului, indiferent cine i se opune, saptamanal sau altfel.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #602
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,182
    Reputatie
    1
    Ce faci tu pt binele Rapidului in afara de a manca cacao aici pe forum?

  15. #603
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,955
    Reputatie
    0
    Donez 50 de lei cand e aproape de faliment, ceea ce tu n-ai facut vreodata pentru Farul.
    De mancat cacao ai mancat pentru ei destul, nu e problema.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #604
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,182
    Reputatie
    1
    Gogaie, un suporter poate ajuta clubul cumparand abonament/bilete la meciuri, materiale cu insemnele clubului, voluntariat in favoarea clubului si alte chestii pe care tu n-ai cum sa le intelegi.

  17. #605
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,955
    Reputatie
    0
    Deloc.

    Dar bine ca mi-ai deschis ochii!

    Mersi de pont.

    Eu sunt Gogaie, tu vei fi Dupont de-acu inainte.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #606
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,137
    Reputatie
    0
    Tu esti obsedat de Sumudik si atat, nu observi nimic altceva.

    Rapid se batea la titlu usor jucand doar contraatac si suferind cu fundul in poarta. Ba baieti voi credeti ca Petrescu era tampit cand juca cu fundul in poarta, urat, multi aruncati cu dejectii ca ce urat joaca.

    Amatorismul provine din faptul ca vrei sa joci altceva in plin campionat, Mutu a sters-o rapid, Bergodi a acceptat, nu e nimeni vinovat, atat timp cati toti au fost platiti

    Singurul tepuit e Sucu, toata lumea e fericita, vacanta vine
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #607
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    Le am dat cu terenul in cap si la astia ... urmeaza fcsb! daca jucam asa de la inceput si nu facea Hagi experimente la inceput de sezon poate ne bateam la titlu si anul asta !

  20. #608
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,493
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Sapunaru nu a fost cel mai slab totusi. Merge la nivel de Superliga noastra.
    Problema e in conducerea clubului in general, pe toata linia ierarhica ... parerea mea. Se pun oameni cu putere de decizie pe criterii "cel mai rapidist" in loc de "cel mai competent". De asta cred ca ar fi o greseala iar daca il aduc pe Sumu la carma. De altfel asta e mai mult Sportul Studentesc, nu Rapid, daca ne luam dupa cariera si nr meciurilor jucate cand era fotbalist

    Dar fac ce vor la clubul ala si ma intereseaza prea putin. Constat doar ca dupa mazilirea lui Bergodi (si perioada premergatoare cand nu mai era in carti) Rapid se duce pe vale. Va pierde probabil locul in Europa si de la anu' va incepe cu o echipa total dezbinata. Cel care va veni va avea de carpit pe aici pe colo ca sa salveze ... in loc sa faca performanta.
    Asta e in esenta ideea.
    Aia din conducere ori sunt rapidisti ori buni.
    Ca si si nu prea merge.

  21. #609
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,137
    Reputatie
    0
    E clar ca cineva nu il simpatizeaza pe Sumudik?

    Cine e impostorul din club?! e minim o persoana importanta...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •