Page 36 of 36 FirstFirst ... 26343536
Results 736 to 754 of 754

Thread: Play-off 2023-2024

  1. #736
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    come si dice? farul umilita, sau spulberata!
    in alta dexordine de idei, daca steaua ciobanului castiga la scorul asta, mancatorii de kkt de aici si nu numai condamnau cu manie proletara cel mai mare blat al sezonului, peste acel 1-7 al crapidului din jumulesti.

  2. #737
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,200
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Da, dar de ce?


    Da, la fel, de ce? Era minutul 2 ...


    Da


    Si da.

    Dar,
    In afara de momentul in care Munteanu a avut ocazie si a atins bara (scor 0-3 daca imi amintesc bine), nu am vazut ambitie sa te lupti contra tendinta jocului.
    De ce s-a vazut doar atunci? O simpla repulsie in lipsa de alte motivatii?
    Pt ca asa e fotbalistul roman, lipsit de profesionalism, cateodata are impresia ca meciul e castigat dinainte.
    Totusi, la 0-1, daca Grigoryan nu dadea pe langa cu poarta goala, poate ca ar fi fost altfel meciul.

  3. #738
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,981
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Deci azi s-au văzut Sucu cu Sumi. Așteptam anunțul oficial în vară după terminarea campionatului.
    ȘI evident dacă vine Sumi, cred că pleacă Niculae.


    Niculae e deja plecat.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Sumudik sa vina la Rapid, sa se trezeasca lumea la realitate....
    Iar iti vei inghiti limba, cum ti-ai inghitit-o la cateva luni dupa ce ai zis ca Rapid si-a facut echipa cu rebuturile fc fcsb-ului cand eu ti-am zis clar ca nu le-a aruncat degeaba.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #739
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,141
    Reputatie
    0
    Partida in sine a fost slaba, de obicei Farul incepe tare si in prima repriza rezolva partida.

    Am impresia unui campionat mai slab decat anul trecut, asa ca ar fi normal sa nu acceseze nici o echipa romaneasca grupe europene.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #740
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,981
    Reputatie
    0
    Cat n-avem Rapid, e de asteptat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #741
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,200
    Reputatie
    1
    Grupele Conference nu sunt chiar asa greu de atins pt echipa campioana. Am impresia ca FCSB e cap de serie in primul tur, deci n-ar trebui sa aiba mari probleme. Un pic de bulan in turul 2 si esti in grupe.

  7. #742
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,141
    Reputatie
    0
    Dan Sucu l-ar fi indicat în principal pe presedintele clubului, Daniel Niculae :
    " Mă deranjează foarte mult să găsesc colegi care invocă Rapidismul pentru a-si crea avantaje personale, pentru a nu respecta disciplina, regulamentele de ordine interioară sau pentru a se strădui mai putin decât semenii lor."


    Niculae (41 de ani), presedintele clubului Rapid, i-a răspuns indirect actionarului Dan Sucu printr-o ironie. Acesta a publicat o fotografie cu el îmbrăcând tricoul Rapidului într-un meci oficial, cândva în primii ani ai carierei. " Rapidismul ăsta... boală veche...", a scris Niculae.
    Last edited by iulian_1976; 4th May 2024 at 16:37.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #743
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,981
    Reputatie
    0
    Ce sa zica si el, face haz de necaz, nu e problema. Problema a fost c-a fost flop in a aduce antrenori, Mutu si Bergodi au fost flop ambii si cand faci asta, platesti cu capul. Simplu si clar.

    Daca nu l-ai fi avut pe Sumudik sa te scoata din kkt la mana, mai ziceam, am luat ce-am avut. Dar l-ai avut cu Jokeru pe liber si tu ca un retardat ai ales doiarul in loc de Joker, orice suporter ti-a spus-o vara trecuta. Pai mai du-te si-n maa-ta de trepanat catre căshi, normal.

    La fel de adevarat e ca si Angelescu trebuia sa plateasca pentru asta si sa si-o asume. Daca nu ma insel el a decis asta mai mult decat Niculae. Ca i-a fost ciuda pe Sumi. Deci...
    Last edited by Johnny D; Yesterday at 09:30.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #744
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,200
    Reputatie
    1
    Agentii 017. Foarte bun Iacob, nu stiu de ce l-a dat Hagi.

  10. #745
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,384
    Reputatie
    0
    Foarte bun Burmaz, dar antrenorii de carton de la Coverciano nu știu sa joace un sistem cu 2 atacanți. Atât sunt de limitați, toți. Unul nu găsești mai răsărit.
    Fără portar e greu sa câștigi meciuri, mai ales când ratezi și un 11m.

  11. #746
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,200
    Reputatie
    1
    Chiar asa, ditamai clubul ce se vrea european, cum poti sa ramai descoperit in halul asta pe postul de portar?
    Gioni, ia zi bre, in conditiile actuale, pe cine preferi antrenor? Nea Mircea Oropsitul sau Ninel?

  12. #747
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,981
    Reputatie
    0
    Prefer sa raspund ca doar un antrenor retardat ar baga un portar asa slab in poarta cand il are pe Draghia. In acelasi timp, foarte bine c-a facut-o, ca oricum meciurile sunt amicale, adica daca ar fi contat meciurile astea ar fi fost un antrenor retardat.

    Ce vreau eu? Shumudik > Lucescu pentru mine in acest moment, Il Luce imi pare cam ramolit. Dar evident ar fi cea mai buna solutie daca nu-l iau pe Shumudik. Ideal ar fi sa vina amandoi, Shumudik antrenor, Lucescu director sportiv. Then we're talking!

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Favorita 1: Rapid
    Favorita 2: campioana in exercitiu
    Favorita 3: pauza
    Favorita 4: pauza
    Favorita 5: pauza
    Favorita 6: orice e posibil, sunt niste saracii care n-au loc nici macar pe 3-5. Nu m-ar mira Dinamo sa fie cu aceleasi sanse ca Farul, CFR, Craiova, Otelul sau oricare alta la anul.
    Update:
    Favorita 1: Rapid - Shumudik
    Favorita 2: campioana in exercitiu
    Favorita 3: pauza
    Favorita 4: CFR - Petrescu
    Favorita 5: pauza

    Deoarece la vremea respectiva n-am stiut ca va veni Dan Petrescu inapoi la ei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #748
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,200
    Reputatie
    1
    Ca-l bagi pe Draghia, ca-l bagi pe Tamango, e acelasi lucru.
    Deci Ninel e peste Lucescu la acest moment. Cam care sunt argumentele?

  14. #749
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,981
    Reputatie
    0
    Ca e mai bun, asa e senzatia care ti-o lasa omul. Asa cum e Arteta peste Emery, nu-l recomanda trofeele, dar il recomanda aura. Simti pur si simplu ca-si face echipele sa performeze, si ca are un ochi f bun pentru a aduce jucatori pe preturi mici.

    In plus, e rapidist 100%, nu 72%, 27% sau cat o fi Lucescu. Si asta conteaza.
    Evident mai bine decat 0% Mutu si 0.2% Bergodi, care au fost dumele lu Niculae si Angelescu pentru care unul din ei a platit cu functia, celalalt ca i-a platit functia.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #750
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,200
    Reputatie
    1
    Haha, te pishi pe ea de aura daca nu produci trofee...daca nu crezi, intreaba-l pe Wenger.

  16. #751
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,981
    Reputatie
    0
    O sa produca, numai sa-l aleaga pe Shumudik.

    Doar daca esti prost rau de tot te pishi pe aura. Aura e tot ce conteaza, tot ce poate sa-ti garanteze un antrenor foarte bun e ca echipa o sa joace mai bine. Restul e hazard, bulan, arbitrii, inspiratia jucatorilor, mentalitatea, etc. Si antrenorii care garanteaza asta sunt foarte rari. Majoritatea maxim un sezon.

    Arteta e la al 4-lea an la rand in care echipa joaca mai bine decat in sezonul precedent. N-ai ce sa ceri mai mult. Decat daca esti prost, ca d-astia sunt destui.

    PS: La Wenger echipa a inceput sa-i joace mai prost de la an la an in ultimii lui 7-8 ani la Arsenal. Trebuia dat afara demult dar nu l-a dat nimeni, a plecat el de gura suporterilor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #752
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,200
    Reputatie
    1
    Suporterii echipelor care au in adn performanta nu se multumesc cu locul 2, Gogaie. La un moment dat daca nu produci, lumea se satura de tine.
    Si zi asa, aura e cea mai importanta, ha? De asta toate cluburile castigatoare de campionate si de liga campionilor aduc numai antrenori titrati si nu poeti ca Arteta? Niste prosti, ca aia de la Rapid care l-ar numi in secunda 1 pe Lucescu in detrimentul lui Ninel.
    Chiar, rapidistii de pe forumul asta...pe cine preferati, Ninel sau Lucescu?

  18. #753
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,981
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Suporterii echipelor care au in adn performanta nu se multumesc cu locul 2, Gogaie.
    Pai si cine ti-a spus ca Arsenal are performanta in ADN, Dupont?

    Zero barat in Europa.
    Zero barat in campionat de 2 decenii in cap, peste 2 saptamani.
    Daca nu cumva o da-n bara urat City, ceea ce nu are istorie, deoarece nu s-a intamplat niciodata. Ar fi culmea sa fie fix acum, credit ca nu imposibil.

    Arsenal e echipa mica in acest moment ca mentalitate, doar cu FA Cup si Supercupe care in Anglia valoreaza mai putin decat in Malaezia nu te mentii cu ADN de performanta. Arteta acum construieste acest ADN an de an, bucata cu bucata. Il readuce la viata si relanseaza Arsenal-ul acela pe care-l stiam toti la sfarsit de mileniu trecut si inceput de cel curent.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #754
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,200
    Reputatie
    1
    O echipa care are peste 10 titluri de campioana si nu stiu cate cupe are adn de campioana, Gogaie. Fotbalul nu s-a inventat in era corporatistilor, iar in Anglia traditia e mai importanta decat orice. Chiar si cupa pe care tu nu dai 2 bani, pt ei e extrem de importanta. Dar e greu de inteles de catre unul care traieste fotbalul la tv si pe forumuri, are idei putine si fixe.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •