Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 83

Thread: Etapa 28 2023/2024

  1. #22
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    dupa umtimile meciuri, am ajuns la concluzia ca este un campionat de liga 3 spre 4 din italia,franta germania etc...

  2. #23
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ce sa caute gluma asta de echipă numita Hermanmstadt în play-off!??
    Sunt praf și pulbere în deplasare, doar Botosaniul are mai puține puncte ca ei, au doar o singura victorie și aia în prima deplasare a sezonului la Iași.
    De tot râsul sa ajungă o echipă în top 6 cu o singura victorie în deplasare tot sezonul.
    Exact, abordarea pe care o are Malda la meciurile din deplasare îl face sa rămâna un antrenor pentru echipe mici. Când o sa ii facă pe jucători sa joace în deplasare la fel cum o fac pe teren propriu atunci poate sa emite pretenții. După cum ii spuneam și unui câine de aici, Sibiul ar face figurație în play-off și ar da meciurile unora de pe la capitală.

  3. #24
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Maldarasanu este un antrenor limitat asa imi pare, nu inteleg de ce Negut este rezerva la el...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #25
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Rapid: UTA si cand te gandesti ca UTA era pe loc de baraj la retrogradare acum cateva saptamani...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #26
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    dupa umtimile meciuri, am ajuns la concluzia ca este un campionat de liga 3 spre 4 din italia,franta germania etc...
    Bine ai venit la concluzia asta.
    Ma uit la meciuri din simpatie pentru incercarile de a mentine flacara fotbalului inca vie pe plaiurile noastre. Unele, foarte putine, mai au muc si sfarc, dar marea majoritate sunt fade.
    fotbalul romanesc e finantat mai mult din bugetele locale si n-are vana de profesionism adevarat. Nu mai producem jucatori de valoare in cantitate suficienta pentru ca peste problemele de infrastructura la nivel de copii si juniori nu prea mai exista baza de selectie data de sportul de masa si nici atractia tinerilor pentru miscare, De asta suntem invadati de straini ieftini si slabutzi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #27
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Rapid: UTA si cand te gandesti ca UTA era pe loc de baraj la retrogradare acum cateva saptamani...
    pai diferenta de la locul 5 in jos a fost extrem de mica si cine are finishul mai bun prinde playoff.
    Chiar si acum intre UTA pe 6 si Otelul pe 11 sunt doar 4 puncte, inca se poate intampla orice in ultimele doua (aproape trei) etape.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #28
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Eu sunt de acord cu Pistolero, o vad pe U Cluj favorita pt locul 6, poate chiar 5 daca Hagi nu mai bate pe nimeni. O mai vad pe Sepsi cu ceva sanse, si atat. UTA are meciuri grele, mai ales ultimul.

  8. #29
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    depinde mult de jocul rezultatelor si mai ales dupa meciul din etapa asta al U Cluj cu Farul.
    As zice si eu ca U Cluj ar fi favorita, insa de vazut pentru ca sunt meciuri d elupta pe final de campionat regulat. Chiar si Petrolul ar putea fi in carti daca ia 6 puncte in ultimele 3 meciuri (nu usoare).
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #30
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    U Cluj are program favorabil, plus o eventuala prietenie cu echipa lui Gica.

    Sepsi sta in Stefanescu, conteaza foarte mult in joc, toate mingile trec pe la el, e cu dus intors.

    UTA a profitat la Sepsi de lipsa lui Stefanescu, astfel Rednic are un meci important in Giulesti si poate transa play-off-ul.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #31
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Hai sa vedem, e ceva suspans si nu cred ca se joaca asa de mult pe prietenii pe cat se spune.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #32
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Oare va fi demis Dorinel după etapa asta? Dacă pierde, Otelul ratează play-offu'. Parcă ăsta era obiectivul la startul sezonului.
    Nu cred, Otelul nu e echipa de play-off sezonul asta.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #33
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Sa ne lămurească ciorbică, iar face regele blat sau asta e valoarea Farului în acest moment. Adică nu pot mai mult.

  13. #34
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Nu e blat, atat se poate in formula asta. V-am zis ca sunt bani pe jos.

  14. #35
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Asta tinde sa explice rezultatul din meciul cu Dinamo...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #36
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Hahaha...ma asteptam de la altcineva sa zica asta.
    Acum serios, in afara de rezultat, nu seamana deloc jocul din seara asta cu cel facut cu Dinamo.

  16. #37
    junior
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    Azi a plâns Ciorbica
    V-a plânge și Johnica?😅😬

  17. #38
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Cu lacrimi de crocodil.

  18. #39
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    După mizeria de la Iași, ar trebui sa vedem azi un 4-0 fără probleme.

  19. #40
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by AvA_Jar View Post
    Azi a plâns Ciorbica
    V-a plânge și Johnica?ïżœïżœïżœïżœ
    "Va" legat. Doar la trecut e o constructie de pronume+verb si se scrie cu liniuta, ma rog.



    2-0 in 12 minute, mUTA a crezut ca daca n-a pierdut demult, vine cu sansa ei.

    De 1 gol mai avem nevoie si se poate zice c-am castigat.



    A dat gol unu al carui nume inca tot nu-l stiu desi mi l-au zis comentatorii de vreo 3 ori. Pacat, am fost cat pe ce sa-l joc si la concurs, din toti 5 n-am reusit sa-l prind.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #41
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Robert Badescu.

    A avut dreptate Ciorbica. Era pont bun.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Iar a schimbat Craiova antrenorul?

    Astia din Craiova schimba o data la 5-10 etape, ambele echipe.

    Daca le iei impreuna schimba antrenorul mai des decat tot restul ligii 1 la un loc.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •