Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 105 of 105

Thread: Etapa 26 2023/2024

  1. #85
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Uti esti foarte tare implicat sentimental, multe explicatii tehnico-tactice subiective, traiesti pentru Dinamo

    Hagi era intotdeauna ca un leu dupa orice meci, dupa meciul cu Dinamo era luminos la fata, zambea cel putin bizar.
    Acelasi lucru l-am observat la Voluntari la inceputul campionatului, pe banca Volunatiului lumea radea si era final de meci care s-ar presupune ca este tensionat, cand pierzi.

    Cel mai usor lucrurile bizare se observa la fundasi, alearga in reluare, se prefac ca alearga, asta am observat la golul 2 pentru Dinamo

    La Voluntari de asemenea, am semnalat un fundas care s-a oprit pur si simplu, nu mai alerga dupa atacant
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #86
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Hagi era intotdeauna ca un leu dupa orice meci
    Pudel din tata-n fiu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #87
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Rusine Nistor ca ratezi penalty din 2 incercari!

    Nimeni nimic de meciul vedeta al zilei de ieri?

    Ne apropiem! Pazea oile, vulturul se apropie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #88
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Uti esti foarte tare implicat sentimental, multe explicatii tehnico-tactice subiective, traiesti pentru Dinamo
    Tocmai ca mi-am pierdut de mult entuziasmul. Sigur ca imi pasa mai mult de ei decat de altii dar in rest m-am cam detasat de fotbal epntru ca ce se intampla acum in Romania are numai izul fenomenului dar nu si calitatea fotbalului modern.
    In plus nu am inteles niciodata inclinatia conationalilor spre conspiratii si manevre ascunse. Probabil ca vad lucrurile mai simplist decat altii, de ex nu am studiat psihologic reactiile lui Hagi ca sa vad diferente in gestica, mimica, zbatere a ochiului stang ce indica aranjamente subtile.
    Insa cred ca pot sa ma pronunt despre un meci de fotbal iar din punctul strict al prestatiei pe teren mie meciurile astea mi s-au parut absolut normale si dintre putinele disputate intr-un ritm alert pe care le-am vazut in sezonul asta de liga 1. Asta e parerea mea si nu inseamna ca nu o respect pe a voastra desi nu o agreez defel.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #89
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Asta e parerea mea si nu inseamna ca nu o respect pe a voastra desi nu o agreez defel.
    Pudel din tata-n fiu?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #90
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nope

  7. #91
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Rusine Nistor ca ratezi penalty din 2 incercari!

    Nimeni nimic de meciul vedeta al zilei de ieri?

    Ne apropiem! Pazea oile, vulturul se apropie!
    FCSB si-a pus piedica cu U. Jiji tot zicea in trecut ca sa fie lider pana de Paste, cum ar fi ca acum sa nu mai fie lider pana de Paste ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #92
    junior
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    Și eu am simțit suspiciuni la meciul Otelului cu Dinamo.
    Am urmărit fiecare meci oficial și amical de la revenirea lui Dorinel și nu am văzut în niciun meci dezorganizare tactica , lipsa de determinare , de implicare și greșeli individuale în același meci , dar mai ales nu am văzut niciun meci în care toți jucatori , cei titulari si rezervele, sa fie în situația enumerata.
    Sa joace slab 2, 3 jucători am văzut, dezorganizare tactica totala nu a fost vreodată cu Dorinel
    Dinamovistii gafaiau de prin minutul 60 și otelarii mei nu încercau sa împingă jocul în fata. Erau preocupați sa dea pase numai la adversar, în condițiile în care adversarul nici nu mai putea sa facă presing, sa alerge .
    Otelarii au condiție fizica excelenta și s-a văzut cum ieșeau de pe teren fără sa gâfâie, cu pieptul în fata. Dinamovistii aveau nevoie de targi și tuburi de oxigen.
    Mega dubioasa atitudinea Otelului.

  9. #93
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Concluzia e una singura, toata lumea a vazut blaturile dinamoviste, dar cainii se fac ca ploua...de aia si miroase a caine ud pe-aici...
    granita la Orsova!

  10. #94
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mah e treaba voastra ce vedeti, sunteti cel putin la fel de subiectivi ca mine asa ca diferenta intre pareri si realitate e cel putin la fel de mare. Bine Cip e de inteles, echipa lui e de mult in suferinta mare, are pareri de altadata, e om in etate si traieste in trecut, ca altfel Dinamo n-are bani sa bea apa ce sa discutam de platit echipe adverse. De otelari numai de bine, in ultimii ani au castigat doar meciul din toamna, mi se parea anormal sa bata acum in deplasare, ala abia ar fi avut miros de blat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #95
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,121
    Reputatie
    1
    Dar cine a spus de platit echipe adverse? Crezi ca pt a face un meci extraordinar de bun cu UTA e nevoie de bani, nu e suficienta iar o implicare a lui nea Mircea?

  12. #96
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,993
    Reputatie
    1
    Sau poate Dinamo a vandut puncte pana acum. A luat bani si si-a facut echipa iar acum joaca
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #97
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Pai nu de bani e neaparat nevoie, mai demult zicea Cartu de "mijloacele specifice" ale dinamovistilor...
    Ce, a fost nevoie de bani sa va salvati de retrogradare cu carantina covid?
    Sau sa se mareasca numarul echipelor in prima liga?
    granita la Orsova!

  14. #98
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,993
    Reputatie
    1
    Cartu e din generatie cu Cip?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #99
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    .... ca altfel Dinamo n-are bani sa bea apa ce sa discutam de platit echipe adverse. De otelari numai de bine, in ultimii ani au castigat doar meciul din toamna, mi se parea anormal sa bata acum in deplasare, ala abia ar fi avut miros de blat.
    Am pus doar sub semnul intrebarii meciul cu Farul?

    Otelul a castigat in toamna si in Liga a 2-a chiar in deplasare si in Liga1 cu Dinamo, nu a mai castigat dupa intaririle din iarna

    Nu pot sa afirm nimic despre Dinamo:Otelul, a parut un meci normal.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    FCSB si-a pus piedica cu U. Jiji tot zicea in trecut ca sa fie lider pana de Paste, cum ar fi ca acum sa nu mai fie lider pana de Paste ?
    Nu-l intereseaza. Acu 3 etape zicea c-o sa aiba 15-16p avans la final de campionat regulat, acu a zis acelasi lucru.

    Quote Originally Posted by cip View Post
    Concluzia e una singura, toata lumea a vazut blaturile dinamoviste, dar cainii se fac ca ploua...de aia si miroase a caine ud pe-aici...
    Eu nu m-am uitat la meci, n-am simtit ca joaca vreo Barcelona si-o ratez eu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #101
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Eu nu m-am uitat la meci, n-am simtit ca joaca vreo Barcelona si-o ratez eu.
    Nici eu, dar mi-am dat seama dupa postarile vinovate ale junelui Uti si ale tinerei sperante Delap
    Last edited by cip; 21st February 2024 at 08:33.
    granita la Orsova!

  18. #102
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cartu e din generatie cu Cip?
    Cred ca invers!

    Dar sa-l intelegem de cand Timisoara a disparut din primele esaloane fotbalistice ale tarii se reculege prin discutia despre Dinamo. E ca un pansament sufletesc pentru el.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #103
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Nu intelegem nimic.

  20. #104
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,993
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Nici eu, dar mi-am dat seama dupa postarile vinovate ale junelui Uti si ale tinerei sperante Delap
    In loc sa urmaresti Dinamo fara sa vezi meciurile, uite ca e in direct acum finala Cupei
    https://www.youtube.com/live/1PNIQVkMbGc?feature=shared

    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #105
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Nu intelegem nimic.
    Pai de-aia vine mereu cu chef de razbunare inca din start de etapa, de fiecare data, ca nu e inteles deloc.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •