Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 105

Thread: Etapa 26 2023/2024

  1. #64
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    tu stii mai bine, mie mi s-a parut altfel. Si pare ca si fostii fotbalisti care au comentat meciul au remarcat mai degraba jocul schimbat in bine al dinamovistilor, jucatori care au iesit in evidenta si mai putin randamentul scazut al galatenilor de care vorbesti tu. In fine, mult succes pe mai departe.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #65
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Ce prost e Angheluță ala. Mai e și orb.
    Cică nu a fost gol la Farul.

  3. #66
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Bun, deci nea Gheorghe a rezolvat cu intrarea in playoff, pt linistea celor de pe forum care-si faceau griji pt el. Iar celor care se amagesc in continuare cu marea victorie de la Ovidiu, un mic detaliu de studiat:
    -La Ovidiu, la 0-1 pe tabela, dupa un joc in care au bubuit mingea, prima schimbare a lui Hagi e fundas contra fundas. Imediat se face 0-2.
    -La Sf Gheorghe, la 0-0, dupa un joc slabut, dar mai bun decat cel de la Ovidiu, Hagi schimba din prima 3 jucatori, fortand atacul cu inca un atacant. Rezultatul...3 puncte.

  4. #67
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    E un lucru rău că Farul a prins play-off-ul. O să facă regele niște blaturile colosale în play-off.

  5. #68
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Hahaha...pai am inteles ca bateti tot pana la final, deci n-aveti de ce sa va faceti griji.

  6. #69
    junior
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    D-apoi nu erau sa comenteze de jucatorii Otelului și atitudinea lor ciudata, când toți o vor salvata pe Dinamo.
    Nu zic ca cei la Dinamo nu au o atitudine schimbata, ma leg doar de ceea ce cunosc cel mai bine.
    Succes.

  7. #70
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Sa le zica careva papagalilor de Naum si Raureanu ca daca tusierul a indicat gol, iar cei din camera VAR nu au dovada clara ca trebuia anulat golul, atunci ramane decizia luata pe teren. Va-n gura de presari prosti!

  8. #71
    junior
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    A fost 90% din circumferința mingii întrata în poarta.
    A fost fault la lovitura libera premergătoare golului, gol valabil și uuie Mngaria.

  9. #72
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Ma, tu vrei 3 puncte la Ovidiu!

  10. #73
    junior
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    Bineînțeles, dar cred ca a fost gol valabil.
    Ce atâta discuție inutila?

  11. #74
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    La Otelul se produce acelasi fenomen ca primavara trecuta din Liga a 2-a, jucatorii sunt epuizati fizic, un lucru simplu,
    nu mai pot alerga.

    La Dinamo nu imi este clar meciul de la Farul, pe Otelul puteau sa-i invinga si in Cupa Dinamo pe finalul meciului, de atunci erau cam gata fizic galatenii.

    In mod normal Otelul nu poate sa bata Farul, cum nu putea nici Dinamo totusi uite ca se intampla lucruri necunoscute iubitorilor de fotbal
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #75
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Otelul n-are atata influenta incat sa-l faca pe Nasuc sa joace acasa altceva decat se antreneaza la toate echipele din campul de la Ovidiu.

  13. #76
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    E clar ca percepem diferit fotbalul si probabil ca e problema mea.
    Eu nu vad ce gasiti nemaipomenit la Farul. E o echipa bine pregatita fizic pentru a duce un meci intreg, ce joaca legat si e mai constanta (sic!) decat cele mai multe echipe din liga 1. Dar totul se opreste aici pentru mine, nu practica deloc un fotbal stralucit a castigat discutabil multe partide (vezi cu Craiova, ieri cu Sepsi samd) si singurul aspect ciudat la meciul cu Dinamo a fost poate arbitrajul impartial. Altfel daca ii presezi si daca mai si dai gol primul atunci sunt sanse mari sa-i bati. Pana mea, axul lor e format din Mos Budescu Chiftelutza coordonatorul de joc, Rivaldinho varf si Larie central. Asta spune cam tot despre forta nemaipomenita a echipei. Au lot net sub Rapid si FCSB, foarte probabil si sub CSU si CFR. Ma mira mai mult cum de ex FCU sta asa de prost in clasament avand cativa jucatori de valoare clara peste ce are Farul. Poate disciplina si partea fizica sa-i tina mai jos.
    Iar Otelul mi se pare copia Farului: echipa disciplinata, regim spartan cu injuraturi de mama si palme peste ceafa, pregatire fizica si artagosenie. Ii lasi sa preia controlul meciului, atunci ai o problema. Ii tii sus, le dai gol primul si nu te retragi dupa in aparare, atunci i-ai taiat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #77
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Acum nu stiu care echipa din Liga1 isi permite un Louis Munteanu. Spune tu una care si-l permite ?
    Last edited by iulian_1976; 20th February 2024 at 02:00.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #78
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Hahaha...pai am inteles ca bateti tot pana la final, deci n-aveti de ce sa va faceti griji.
    Ai inteles gresit, era vorba ca daca continuam ca si pana acum, batem tot. E pura matematica, nimic interpretabil.

    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Eu nu vad ce gasiti nemaipomenit la Farul.
    A jucat bine anul trecut si-a luat campionatul, cam atat.

    Dar nu e nemaipomenit. A mai facut la fel si cand se numea altfel, acu cativa anisori, nu demult.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #79
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    E clar ca percepem diferit fotbalul si probabil ca e problema mea.
    Eu nu vad ce gasiti nemaipomenit la Farul. E o echipa bine pregatita fizic pentru a duce un meci intreg, ce joaca legat si e mai constanta (sic!) decat cele mai multe echipe din liga 1. Dar totul se opreste aici pentru mine, nu practica deloc un fotbal stralucit a castigat discutabil multe partide (vezi cu Craiova, ieri cu Sepsi samd) si singurul aspect ciudat la meciul cu Dinamo a fost poate arbitrajul impartial. Altfel daca ii presezi si daca mai si dai gol primul atunci sunt sanse mari sa-i bati. Pana mea, axul lor e format din Mos Budescu Chiftelutza coordonatorul de joc, Rivaldinho varf si Larie central. Asta spune cam tot despre forta nemaipomenita a echipei. Au lot net sub Rapid si FCSB, foarte probabil si sub CSU si CFR. Ma mira mai mult cum de ex FCU sta asa de prost in clasament avand cativa jucatori de valoare clara peste ce are Farul. Poate disciplina si partea fizica sa-i tina mai jos.
    Iar Otelul mi se pare copia Farului: echipa disciplinata, regim spartan cu injuraturi de mama si palme peste ceafa, pregatire fizica si artagosenie. Ii lasi sa preia controlul meciului, atunci ai o problema. Ii tii sus, le dai gol primul si nu te retragi dupa in aparare, atunci i-ai taiat.
    Te faci ca nu intelegi. N-a zis nimeni ca Ovidiu e vreo superechipa. Ce am spus si e foarte clar pt cine a urmarit echipa lui Hagi e ca la meciul cu Dinamo au fost foarte suspecte:
    -tactica aleasa: niciodata, dar niciodata, indiferent de adversar, ei nu joaca acasa lunga si pe a2a. Dinamo nu e prima echipa care a jucat pressing la Ovidiu, au mai jucat si altii si totusi au reusit sa joace in pase, fara sa bubuie mingea
    -schimbarile facute: la 0-1 schimbi doar fundas cu fundas, in conditiile in care el schimba 2-3 jucatori cand jocul nu merge, iar la 0-2 treci de la aparare in 3 la 4 fundasi, in loc sa joci in continuare cu 3 si sa pui extremele sa urce.
    -comportamentul dubios al lui Nasuc, extrem de ingrijorat la declaratiile de dinaintea meciului, de parca urma sa intalneasca prima clasata, nu ultima, si neobisnuit de calm dupa, el care la infrangeri se leaga si de adierea vantului din Dobrogea.

    Nu zic ca Dinamo nu putea castiga la Ovidiu, a batut acolo si Iasiul de exemplu, dar sunt indicii clare ca prin felul in care a asezat echipa si a dictat tactica Nasuc nu si-a dorit prea tare victoria la meciul ala.

  17. #80
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Te faci ca nu intelegi...
    Un vechi truc militienesc de mascat blaturi...
    Toa'sa Leo se preface multumita de jocul echipei, toa'su Uti se preface ca nu intelege...reflexe din anii '80
    granita la Orsova!

  18. #81
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Cu tot respectul pentru Otelul si ce face Dorinel acolo, ieri au pierdut in fata unei echipe mai bune. Otelul a avut momente de dominare insa adversarii le-au demontat cam toate atacurile. Cam aici a fost si explicatia greselilor facute de otelari, la fel cum a fost si la Ovidiu. Neputinta galatenilor s-a vazut si in numarul mare de faulturi tactice tolerate mult prea mult de arbitru.
    Iar in afara celor doua penaltyuri lejer acordate din meciul de ieri (primul bagand subit otelarii in joc), cele doua goluri marcate de Dinamo au fost din faze de generic: primul dintr-o combinatie care ar fi desfacut orice aparare de liga 1, al doile din forta si tehnica lui Abdallah care a avut o faza extraordinara in tusha depasindu-si adversarul din preluare si fuleu. A avut si Otelul doua ocazii mari in a doua repriza, insa in rest s-a dovedit o echipa muncitoare, artagoasa, insa au fost blocati foarte bine si nu au mai pus probleme. E frumos ca Dorinel aspira la playoff, dar asta nu inseamna ca joaca fenomenal in mod continuu si e de primele 6.
    N-au fost faze atat de grozave.
    Ambele au plecat de la gteseli individuale si al doilea gol a fost norocos.
    Cisse a gresit flagrant la mai mult de 10 goluri sezonul asta.
    E tanar, e adevarat, sper sa nu ne coste retrogradarea si din sezonul viitor ar face bine sa confirme.

  19. #82
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ciorbica: Inteleg foarte bine ce spui, nu inteleg deloc suspiciunile tale. Am vazut ceva fotbal, am jucat chiar un pic, inteleg un pic cand cineva mimeaza fotbalul.
    Nu am urmarit toate meciurile ligii 1, nu stiu ce schimbari face Hagi meci de meci dar m-ai facut curios si m-am uitat la ultimele doua. La meciul cu Șepsi a facut exact aceeasi prima schimbare dar in oglinda, respecitv Ganea-Boli adica fundas pe fundas. Asta la 0-0 cand dupa spusele tale trebuia sa forteze victoria bagand 7 atacanti pe teren. Mai mult, cred ca suntem de acord ca Ganea are aport ofensiv mai mare decat Boli asa ca schimbarea in meciul pierdut cu Dinamo cred ca a fost mai ofensiva decat la victoria cu Sepsi. Si cred ca a incercat sa forteze pe partea lui Bordusanu care juca slab etapa anterioara si parea piesa slaba pe partea caruia era o paine de mancat. Pana si Burca s-a declarat surprins de reprofilarea lui Bordusanu, era normal ca si Hagi sa vada improvizatia facut in lipsa lui Amzar si sa incerce sa sparga pe acolo.era oricum o nebunie sa ramana numai cu Larie si Popescu in aparare in cata vreme atacul lui Dinamo era mult mai mobil decat cuirasatele astea doua.
    Dar dupa cum spuneam, probabil ma insel eu, nu mai urmaresc asa de atent liga 1.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #83
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    La meciul cu Spesi a facut 3 schimbari, nu una. Si era 0-0, rezultat bun din perspectiva clasamentului, nu 0-1 ca in meciul cu Dinamo. Una defensiva, de nevoie, fiindca Ganea se accidentase, si 1 ofensiva, Rivaldinho impins in fata in locul unui Budescu iesit din joc si 1 la mijloc, Nedelcu care pe constructie paseaza mult mai bine decat Queiros. Din momentul ala au dominat jocul.

  21. #84
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Sa fie cum spui.

    Cipane, de batrani numai de bine, trebuie tratati cu consideratia varstei, este de inteles ca unii traiesc in trecut cand painea era mai ieftina si aveau o motivatie de a trai care intre timp a disparut. sanatate lui nea Jackie, sper ca mai poate muta pionul si isi mai aduce aminte de Lucescu, martiriul din vara optzecista, micul moment de glorie locala nu prin fotbal ci prin pseudo-dizidenta etc etc.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •