Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 105

Thread: Etapa 26 2023/2024

  1. #43
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Si Otelul a primit cadou delaarbitru
    S-a inceput cu penalty-uri pentru Dinamo ?

    Doua echipe de la jumatatea clasamentului in spate nu au partide, primari in spate U Craiova si Otelul.

    Astea ar trebui sa retrogradeze
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #44
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Acolo a fost fault in aparare, nu in atac.
    E o mare diferenta.
    Nu a fost mai nimic la ambele. Eu nu dadeam niciun penalty la fazele alea.
    Golurile din joc au fost corecte si scorul trebuia sa fie 2-0 pe final. Otelul nu a jucat mare lucru iar Dinamo a legat ceva pase interesante. Nu stiu daca se va salva dar Dinamo promite pe final de sezon si chiar are sanse sa iasa din baraje pt retrogradare. Vine meciul cu Iasi (de 6 puncte) apoi adversarele au meciuri grele cu candidati la titlu sau la Europa.
    Apoi in playout o sa fie ca de obicei, concurs de blaturi pe bani seriosi care vor evita falimentul celor care se misca bine ...

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    S-a inceput cu penalty-uri pentru Dinamo ?
    Nu. A reinceput.
    Adevarata intrebare e, de ce s-a intrerupt la un moment dat?
    Last edited by delaparis; 18th February 2024 at 22:41.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #45
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Sa luam ultimele 7 echipe care pot retrograda. Nu punem ultimele 9 echipe Sepsi, UTA unde la Rednic s-au bagat sume nesimtite de play-off.

    La Dinamo s-au bagat bani exact ca in Liga II in intersezon, Botosani si Iasi, acelasi lucru s-au bagat bani, vor sa se salveze toate 3.

    Pe baza de antrenori Poli Iasi si Voluntari ar trebui sa retrogradeze.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #46
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Avem un campionat de *****, in care oricine poate bate pe oricine. Si asta nu fiindca aia slabi au devenit mai buni, ci pt ca aia mai buni nu sunt constanti si se caca pe ei cand nu te astepti.

  5. #47
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Da.
    Este o ierarhie bazata pe lipsa de valoare din pacate. Cei mai putin slabi se regasesc in top clasament iar cei mai slabi pe jos. Diferenta cu aia din Premier sau Liga. Acolo cei mai buni sunt in top iar cei mai putin buni sunt pe jos. De aia rezultatele sunt coerente.
    La noi diferenta e asa de mica incat pariori ca Johnny isi vand casa
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #48
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Dinamo ar trebui sa se salveze...toata lumea este cu ei

    Sunt multe calcule Otelul fizic este cazuta, similar ca anul trecut, Voluntari nu are antrenor insa are jucatori,
    Poli Iasi nici antrenor si parca nici echipa, Botosani ar avea antrenor si jucatori in formare.

    Poli Iasi: Dinamo si Dinamo: UTA foarte importante meciuri.

    apoi Poli Iasi vine la Galati.

    Probabil o echipa din Moldova va retrograda sa vedem care.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #49
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu vad care e toata lumea aia care sustine Dinamo, au fost mai degraba dezavantajati pana la inceputul asta de an. Iar Dinamo a crescut foarte mult in ultimele meciuri, e o echipa compacta, cu presing agresiv si sus, si-a intarit apararea si mijlocul si asta se vede prin faptul ca atacantii sunt sustinuti si dau goluri. E meritul lui Kopic, a facut o echipa ce joaca ce trebuie iar daca era asa din toamna acum erau la playoff linistit. Dar fiecare e liber sa creada ce vrea.

    Problema ligii 1 nu e ca aia din coada ii bat pe aia din frunte, ci ca asta se intampla la nivel scazut. Si in PL ai surprize de genul asta, insa nivelul e cu mult mai ridicat. Asta e frumusetea fotbalului, sa ai campionat disputat in care desi exista favorite nu stii 100% rezultatul niciuni meci inainte de a incepe.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #50
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    E meritul lui Kopic
    Esti sigur? Si eu incerc sa cred, dar nu sunt convins ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    daca mai merge nea mircea la antrenamente, bat astia tot pana la final. Bine ca nu mai joaca cu rapid, ca si aia bat tot pana in vara.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Pragmatic Dinamo aduce suporteri in tribuna, la televizor, media are ce discuta la tv, este bine pentru Liga1.

    Anul trecut la Dinamo in Liga a 2-a in iarna se punea problema retrogradarii, acum in iarna in LIga1 la fel se pune problema retrogradarii..

    Doar in acel moment au inceput a fi pompati bani...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #53
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Esti sigur? Si eu incerc sa cred, dar nu sunt convins ...
    Dinamo este alta echipa, alti jucatori, au rezultate ceea ce este cel mai important.

    Din pacate cred ca echipe gen Voluntari pot juca meciuri tari si meciuri mai moi functie de adversari, inca
    nu imi explic cum alege echipele Pandele
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #54
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    E meritul lui Kopic, a facut o echipa ce joaca ce trebuie iar daca era asa din toamna acum erau la playoff linistit. Dar fiecare e liber sa creada ce vrea.
    .
    Adevarata valoare a lui Dinamo se va vedea in meciurile de care pe care din playout, nu in cele de acum cu echipe binevoitoare.

  13. #55
    junior
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    Nu am văzut în niciun meci cu Dorinel antrenor , din Liga 3 și pana acum, un meci în care toată echipa sa joace atât de slab individual.
    Toți au făcut greșeli mari și de cele mai multe ori fără a fi presați.
    Dezorganizare tactica cum nu am văzut la echipa asta nici când jucam cu jucători de Liga 3 împotriva celor din Liga 2.
    Super ciudat meci.

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Pai trebuie si Dinamo sa castige undeva. Spre mirarea patronului Botoshel.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by AvA_Jar View Post
    Nu am văzut în niciun meci cu Dorinel antrenor , din Liga 3 și pana acum, un meci în care toată echipa sa joace atât de slab individual.
    Toți au făcut greșeli mari și de cele mai multe ori fără a fi presați.
    Dezorganizare tactica cum nu am văzut la echipa asta nici când jucam cu jucători de Liga 3 împotriva celor din Liga 2.
    Super ciudat meci.
    Haide bre ca nu sunt Manchester City.
    Aseara au tras la plug ca de obicei, au fost in meci, insa au si ei niste limite. In playoff Liga II chiar Dinamo i-a cam calcat in picioare. Inteleg ca au capatat culoare in obraji, dar nici chiar asa. Iar Dinamo nu mai e echipa din toamna cu care toti se obisnuisera sa le ia scurt 3 puncte si sa fie culanti la final.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #58
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Nu va fie frica Dinamo se ridica ! Gnahore pare un transfer reusit !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    Nu va fie frica Dinamo se ridica !
    Vi-o spune Lordulica!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    junior
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    Am dominat și pasat Fcsb, Rapid , etc la ele acasă cu lejeritate.
    Ieri am văzut greșeli individuale enorme, de oameni care abia încep fotbalul.
    Nu am văzut niciodată la echipa lui Dorinel sa fie toată dezorganizata și atât de slaba în determinare și exprimare.
    A fost primul meci al lui Cisotti în care a jucat penibil și asta în doi ani și jumătate.
    Ieri Otelul pierdea și dacă juca contra unor jaloane.

  19. #61
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Sa recunoastem totusi ca Otelul n-are nici lot de play-off nici fata.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  20. #62
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cu tot respectul pentru Otelul si ce face Dorinel acolo, ieri au pierdut in fata unei echipe mai bune. Otelul a avut momente de dominare insa adversarii le-au demontat cam toate atacurile. Cam aici a fost si explicatia greselilor facute de otelari, la fel cum a fost si la Ovidiu. Neputinta galatenilor s-a vazut si in numarul mare de faulturi tactice tolerate mult prea mult de arbitru.
    Iar in afara celor doua penaltyuri lejer acordate din meciul de ieri (primul bagand subit otelarii in joc), cele doua goluri marcate de Dinamo au fost din faze de generic: primul dintr-o combinatie care ar fi desfacut orice aparare de liga 1, al doile din forta si tehnica lui Abdallah care a avut o faza extraordinara in tusha depasindu-si adversarul din preluare si fuleu. A avut si Otelul doua ocazii mari in a doua repriza, insa in rest s-a dovedit o echipa muncitoare, artagoasa, insa au fost blocati foarte bine si nu au mai pus probleme. E frumos ca Dorinel aspira la playoff, dar asta nu inseamna ca joaca fenomenal in mod continuu si e de primele 6.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #63
    junior
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    Ieri echipa mea nu a fost muncitoare și artagoasa.
    Super dubioasa atitudinea și jucători care si-au dominat adversari mai buni nu erau în stare sa-si pasese mai mult de 3 mingi .
    Parca am revăzut meciul cu Botosaniul de la Galati.
    Ambele meciuri au fost la fel și nu este în regula.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •