Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 112

Thread: Etapa 25 2023/2024

  1. #64
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dap
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #65
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,908
    Reputatie
    0
    Se injumatatesc si meciurile.

    Dar e bine, Dinamo are sanse bune.

    Cu barajele sta mai prost, mereu s-a calificat echipa de Liga a 2-a.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #66
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,366
    Reputatie
    0
    Etapa viitoare bate Sepsi pe Farul și regele sta cu morcovul în cwr pana în ultima etapă, să prindă play-off-ul.

  4. #67
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,132
    Reputatie
    1
    Daca avea vreo emotie nu pierdea azi.

  5. #68
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,102
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu se uita nimeni la meci?

    ... sau au incremenit toti
    blateanu ceva?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #69
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,102
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Nu stiu ce vor aia din camp, stiu doar ca toata tara vrea sa se salveze Dinamo.
    Pentru media, marketing Dinamo ar trebui sa ramana

    Sa fie suficient ?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #70
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,132
    Reputatie
    1
    Vom vedea. Sa vedem etapa urmatoare cum se va prezenta fostul dinamovist Dorinel Munteanu.

  8. #71
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,908
    Reputatie
    0
    Nu e victima, aia e clar, si si-au mai adus ceva atacant, desi Ghnoere ala mi se pare bun.

    Se joaca ultimele locuri, azi Botoshelu fu ghinionist sa fie egalat la final cu om in plus la mUTA.

    Toate au sanse, toate lupta si au si cu ce. Toata problema e ca ultimele 2 au handicap.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #72
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu e suficient doar media si marketing.
    Asta seara Dinamo a jucat ce trebuia sa joace si ce a inceput sa joace cu Kopic: compact, aparare avansata, agresiv, in viteza. Stau mai bine si fizic, e vizibil. Si cu Rapid merita si putea scoate un egal. Are cativa jucatori tehnici si solizi care fac diferenta precum Politic, Pavicic, Abdallah, Velkovski, Homawoo. Mai sunt si altii, mi-a placut si Milanov, se vede ca mijlocul s-a intarit bine fata de toamna. Dinamo are lot de primele 9 in clasament, sunt ultimii si pentru ca Burca a s-a transformat din inger in demon. Plecarea lui Lucas e un castig, nu reusea sa coordoneze apararea insa avea pretentii de asa ceva.
    E clar un progres, insa deocamdata e un pas timid spre mai bine. Meciul cu Otelul va fi greu, Dorinel joaca organizat autobaza-contraatac si deocamdata nu stiu daca Dinamo are forta sa desfaca aparari blindate. Poate din faze fixe. Daca vor bate Otelul atunci va fi un pas mare spre salvare si sigur mai vin puncte pana la final de campionat regulat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #73
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Vom vedea. Sa vedem etapa urmatoare cum se va prezenta fostul dinamovist Dorinel Munteanu.
    A jucat 2 ani la Dinamo, 2 ani la Steaua si 8 ani in Germania
    Nu stiu cat mai conteaza clubul asta pt el.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #74
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,132
    Reputatie
    1
    Aia 8 ani de Germania sunt si datorita celor 2 ani la Dinamo.

  12. #75
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dorinel nu prea mai e dinamovist de mult, cam de cand a fost la FCSB, s-a manifestat de multe ori contra lor, uneori chiar agresiv.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #76
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,102
    Reputatie
    0
    Hagi parea vesel dupa meci

    Golul 2 dubios, nu am dovezi desigur

    Sa mai precizam ca Farul nu a avut ocazii cu ultima clasata...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #77
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,132
    Reputatie
    1
    Nu golurile sunt dubioase, ci asezarea in teren si jocul practicat. Mi-a placut mult schimbarea sistemului si trecerea de la 3 la 4 jucatori pe linia de fund la 2-0 pt adversar.

  15. #78
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,908
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Dorinel nu prea mai e dinamovist de mult, cam de cand a fost la FCSB, s-a manifestat de multe ori contra lor, uneori chiar agresiv.
    Asta ar insemna ca nu e nici stelist. Adica nu e nimic.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #79
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,102
    Reputatie
    0
    Poate ca a fost corect meciul cine stie.

    Golul doi cu acea alergare la ralanti a fundasilor centrali, fundasul dreapta era din alt film
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #80
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Meciul a fost corect, jucatorii faristi nu au fost
    La 0-2 plimbau mingea lateral si pareau ca nu au de gand sa forteze nimic. Zici ca trageau de timp ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #81
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Farul a avut totusi vreo doua bare si ceva suturi periculoase. Si au jucat impotriva unei echipe bine organizate si disperate dupa victorie si puncte. Trebuiau sa fie clei sau mai degraba superglue ca sa fie intorsi de la 2-0 si sa piarda iarasi, a cata oara, un meci pe care il aveau in mana. Or fi ei slabi, dar nici chiar asa.
    Iar Farul nu mai joaca ce juca anul trecut, sau cel putin nu sunt deloc constanti. La FCSB au scos egal jucand slab si nu departe de ce au aratat in meciul asta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #82
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Da.
    Trebuie sa moderez putin ce am afirmat deoarece probabil am fost cam abrupt. Dinamo nu a jucat rau deoarece a jucat bine . Corect ca Farul nu joaca ce a jucat sezonul trecut, nu mai are cativa jucatori care au facut mult pt titlu. La Dinamo au venit jucatori care evident au ridicat valoarea lotului si arata ceva potential pt viitor apropiat. Noul antrenor la Dinamo e posibil sa faca treaba mai buna in comparatie cu Burca.
    Dar ce am vazut eu in a doua repriza cand Farul era condusa deja cu 0-2 si avea timp teoretic sa revina, a fost circ. Atitudinea jucatorilor tradeaza ceva ce seamana cu non combat (franceza furculision ). Nici pe Hagi nu l-am vazut prea emotionat ca a pierdut 3 pct pe teren propriu cu ultima clasata mai ales ca e in lupta pt locurile in Europa si chiar, de ce nu, pt titlu. . Totul parea normal si lipsit de interes pt Farul desi a fost un rezultat total neasteptat.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #83
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mie mi s-a parut ca Dinamo i-a inchis excelent prin aparare agresiva si efort peste medie, mereu cu dublaj sau chiar mai mult. Mie Farul mi-a parut mai degraba descumpanita pentru ca nu gasea usor culoare de patrundere. Altfel am mai spus mai sus, au avut vreo doua bare care putea schimba lejer soarta jocului pentru ca Dinamo la nivel mental atarna de un fir subtire de atza. De data asta au facut ce trebuia, ghinionul s-a dus in club in Mamaia si in sfarsit au obtinut o victorie care trebuia sa vina mai demult. Iar nou venitii au schimbat si ei jocul, toti au calitate si au confirmat aseara. Asta a fost iarasi o surpriza pentru constanteni.
    Te-ai obisnuit sezonul asta ca adversarii lui Dinamo sa fie mereu in varf de forma si / sau cu bulan. Statistic vorbind este aproape imposibil insa cam asa s-a intamplat. E, in meciul de aseara statistica asta exceptionala s-a stricat. Era normal sa vina si momentul asta.
    Last edited by Utilizator; 13th February 2024 at 05:39.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #84
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,132
    Reputatie
    1
    Cum va explicati ca in prima repriza domnul Hagi a jucat numai lunga si p-a doua, el care acasa joaca numai cu tesatura se pase? Cum va explicati ca desi a jucat in prima repriza cu doar 3 fundasi, Kiki si Dussaut nu au urcat deloc in atac? Cum va explicati ca la pauza domnul Hagi, care este iute varsatoriu de sange, face o singura schimbare, fundas contra fundas? Asa multumit sa fi fost de jocul din prima repriza? Cum va explicati ca in echipa aia de gogomani de aseara fruntasii au fost tocmai Popescu si Grameni? Cum va explicati ca la 0-2, in loc sa forteze atacul, trece de la o aparare in 3 la una in 4?
    Da, probabil jocul bun al lui Dinamo e explicatia pt toate.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •