Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 175

Thread: Etapa 24 2023/2024

  1. #106
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,244
    Reputatie
    1
    Voi chiar sperati la titlu?

  2. #107
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,479
    Reputatie
    0
    canci titlu, cu gigi principal greu de gestionat un avans de 4-5 puncte.

    asa cum spuneam, blat, au impartit punctele.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #108
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    De ziua ta, ziua ta!
    Ziua ta-a-a,
    Un penalty iti voi da,
    Iti voi da, iti voi da!

    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Voi chiar sperati la titlu?
    Vorba cantecului, cat timp matematic se poate... si matematica etapa asta s-a imbunatatit.

    La Clooj como si dice an el frantzurice? Victoire obligatoire!

    Si punem presiune pe oi, ca-l vor pierde, ca-l vor pierde, ca-l vor pierde iara.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #109
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,164
    Reputatie
    0
    A fost penalty, am vazut acelasi lucru la Islanda:Romania cand s-a primit penalty, am vazut acelasi lucru
    la Balgradean cand loveste cu pumnul in capul unui atacant in Europa League.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #110
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,244
    Reputatie
    1
    Vom vedea. Eu zic ca Steaua are cel mai bun joc la ora asta, rezultatul din seara asta e nedrept, cu tot cu golul lui Munteanu carevsibeu cred ca a fost corect.
    Hagi are prostul obicei de a strica niste meciuri doar din niste ambitii prostesti. In seara asta l-a tinut tot meciul in teren pe Vana, iar ala a facut praf tot jocul echipei.

  6. #111
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Eu zic ca-i nedrept sa-si dea dobitoocu ala autogol.
    Mai ales cand il vezi pe negru ala in min 111 singur, ca nu stie da cu capul in minge.
    Altfel spus, daca-i lasi singuri nu stiu da gol, prima conditie e sa nu-ti dai tu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #112
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Doamne fereste si apara, astia nu stiu trage linii! Ala n-a fost offside niciodata.

    Penalty perfect acoperit de injustetea golului anulat de idioti, scorul trebuia sa fie 1-1.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #113
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,244
    Reputatie
    1
    Nu poti baga mana in foc ca n-a fost, insa in nici un caz n-a fost cum a trasat nataraul ala din camera var. Sa nu uitam ca tusierul n-a dat offside, deci in opinia lui n-a fost nici macar la limita. Iar tusierul a fost Mitruti, poate cel mai bun tusier roman la ora asta.

  9. #114
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Bag mana-n foc ca nu e offside, tragi cu ochiul perpendiculara de la umarul numarului 9 al vostru in jos, si vei vedea ca e foarte aproape de linia careului mic, sa zicem putin in interior. Clar mult mai aproape de linia careului decat e oaia aia rosie cu negru aflata cu totul in careu.

    Nici un dubiu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #115
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,070
    Reputatie
    1
    Scorul trebuia sa fie 1-2
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #116
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce sa zic, a avut 3 penalty-uri soft... poti spune ca toate 3 ar face cat unul.

    Dar golul ala a fost valabil 100%. VAR-ul nostru e de gradinita, nu stim trage linii.



    Ioooi cum ma unge pe suflet Mbappe de frustrat cum era sa-si rupa short-ul la golul egalizator. Deja se simte presiunea titlurilor ratate de 6 ani incoace.



    Nu stiu daca mai credem noi ca putem lua titlul, dar ne ajuta ei ca inca se mai tem ca pot sa-l piarda. Sechelele trecutului se sterg cu greu.
    Last edited by Johnny D; 5th February 2024 at 22:45.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #117
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,070
    Reputatie
    1
    Cand luftezi si lovesti adversarul e fault. Asa a fost si la Dawa. A incercat sa degajeze mingea cu capul dar nu a nimerit-o. In schimb a lovit capul adversarului care, el, a atins mingea. Deci penalty clar parerea mea...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #118
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,244
    Reputatie
    1
    Bai baieti, hai sa fim corecti. Nu Dawa il loveste pe Popescu, ci Popescu il loveste pe Dawa. Pt mine nu e niciodata penalty, daca Steaua ar fi primit o asa pomana ar fi vuit internetul. Totusi, intr-un fel se face dreptate pt penaltyul ala facut cadou in tur de sinucigasul oltean.

  14. #119
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,070
    Reputatie
    1
    Popescu loveste mingea iar din miscare ulterior ajunge la contact cu Dawa. Dawa incearca sa atinga mingea, nu reuseste, iar din miscare ulterior ajunge la contact cu Popescu. Asa e si mai corect
    Cine loveste pe cine? Cine greseste?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #120
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,244
    Reputatie
    1
    Nu greseste nimeni. E ca si cum ai suta in minge si din inertie piciorul ti se opreste in corpul adversarului. E fault?

  16. #121
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,479
    Reputatie
    0
    De remarcat, indiferent de faptul ca am fost furati sau nu de arbitrul de casa al bronzatilor, ca Farul a fost furata sau nu de acelasi arbitru de casa al bronzatilor, este faptul ca Steaua isi onorează legendele. Steaua, galeria, 15 000 de stelisti au cantat pentru cel mai bun fotbalist roman din toate timpurile.
    La Multi Ani, Gicane!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #122
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,070
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Nu greseste nimeni. E ca si cum ai suta in minge si din inertie piciorul ti se opreste in corpul adversarului. E fault?
    Nu e fault. Popescu a "sutat". Dawa a luftat
    Se putea lasa asa fara penalty dar problema e ca ambii jucatori au cazut si jocul s-a oprit. Fiecare cerea o decizie. Iar decizia a fost in favoarea celui care a atins mingea inainte de contact cu adversarul.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #123
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,405
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Nu greseste nimeni. E ca si cum ai suta in minge si din inertie piciorul ti se opreste in corpul adversarului. E fault?
    Pai nu e cum ai șuta în minge, dacă Dawa nu atinge mingea. Și eu zic ca dlp, penalty corect, l-a lovit în cap pe jucătorul Farului.

  19. #124
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,144
    Reputatie
    1
    Incepe sa dea galbeaza in saivanul puscarias...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  20. #125
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,070
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Pai nu e cum ai șuta în minge, dacă Dawa nu atinge mingea. Și eu zic ca dlp, penalty corect, l-a lovit în cap pe jucătorul Farului.
    In plus Popescu nu vede ce e in spatele lui. Dawa vede ce e in fata sa. Nu zic ca a facut special sa-l loveasca pe Popescu, dar a gresit executia. Si gresind in careu, a fost sanctionabil.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #126
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,244
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Pai nu e cum ai șuta în minge, dacă Dawa nu atinge mingea. Și eu zic ca dlp, penalty corect, l-a lovit în cap pe jucătorul Farului.
    N-ai inteles. Eu sutez in minge si dupa, din inertie, piciorul se loveste de jucatorul advers care iese sa ma blocheze.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •