Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 175

Thread: Etapa 24 2023/2024

  1. #85
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,910
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Primaria Arad vs Primaria Cluj, cate rateuri a dat Rednic, pe ce bani ?!

    Sabau macar este pompierul care mentine UCluj in Liga1
    Cred ca va fi pompier de-a binelea in curand, daca echipa nu prinde play off-ul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #86
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    olaru cumul de cartonase galbene, flocinel racit...clar, epidemie de gripa!

    la multi ani fericiti, GICANE!

  3. #87
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,133
    Reputatie
    1
    Sa nu-mi zici ca nu va convine, in caz ca se adevereste blatul.

  4. #88
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    hai sa ti povestesc cum sta cu blatul asta supermediatizat.
    la egal! logic, blat, au impartit punctele.
    bate Farul! logic, blat, gigi baga farul in playoff urmand parandarat de 6 puncte.
    bate Steaua! clar, blatul sezonului! copiii lui Gica pun osul la bataie doar cand joaca cu echipa minoritatii rrome din RO, clona p$d din Craiova si kvsc ul lui dincu.

    ca ma crezi sau nu, vreau sa bata Gica.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #89
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,133
    Reputatie
    1
    Da, sunt de acord ca indiferent de rezultat se va spune ca a fost blat.

  6. #90
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    te doare capul, bre!
    sa nu uitam ca si dl shucu are garantate 6 puncte cu Farul in playoff. omenos Gicanu, se tine de omenii!

  7. #91
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Corect, atat de mult s-a uzat conceptul si atat de superficial sau subiectiv sunt date verdictele de blat in fotbalul romanesc incat cuvantul a redevenit o vorba banala.
    In prezent cred ca jocurile in favoarea unor echipe municipale sunt mai mari decat cele intre echipe cu finantatori privati. E cel mai bogat an electoral si se trage pe toate partile.
    Apropo, am vazut ca Ieftinie a devenit lider PNL de Botosani. A picat bine revinimentul echipei.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #92
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    FC Steaua: Tarnovanu - Cretu, Ngezana, Dawa, Radunovic - Lixandru, Sut, Alhassan - Luis Phelipe, Baluta, Oct Popescu

    Antrenor: ghe. becali si Elias Charalambous


    Farul: Buzbuchi - Dussaut, M. Popescu, Larie, Ganea - Vina, Queiros, Deaconu - Rivaldinho, L. Munteanu, Budescu

    Antrenor: Gheorghe Hagi
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #93
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Ati vazut toa'se Uti, pai astia nu mai repecta nimic, de-aia s-a si perimat termenul...
    Ia povestiti-le dumneavoastra de moristile din anii '80 ale lui nea Pircea, de nu se mai minuna nimeni si crapau cainii de placere jucandu-se cu ele...
    granita la Orsova!

  10. #94
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,133
    Reputatie
    1
    Mari natarai astia de la Sibiu. Si penaltyul ala...pfffff, eu unul n-as fi dat, mingea plecase deja in plopi in momentul in care a venit contactul.

  11. #95
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,102
    Reputatie
    0
    Acelasi lucru s-a spus si anul trecut si FCSB-ul a pierdut campionatul in ultima etapa.

    Blaturi pot face echipele primariilor care sunt manevrate politic, acolo este jocul, ai o echipa de genul in play-off, poati avea 6 puncte asigurate.

    Gicuta daca poate sa arda FCSB-ul il arde, sa conteze atat de mult meciul asta?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #96
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Ati vazut toa'se Uti, pai astia nu mai repecta nimic, de-aia s-a si perimat termenul...
    Ia povestiti-le dumneavoastra de moristile din anii '80 ale lui nea Pircea, de nu se mai minuna nimeni si crapau cainii de placere jucandu-se cu ele...
    multumesc pentru un exemplu bun despre cum s-a banalizat cuvantul blat prin utilizare exagerata si subiectiva. Da, blat Dinamo, Lucescu, rai, Poli, Jackie, puri. Telenovele dragele mele.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #97
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Acelasi lucru s-a spus si anul trecut si FCSB-ul a pierdut campionatul in ultima etapa.

    Blaturi pot face echipele primariilor care sunt manevrate politic, acolo este jocul, ai o echipa de genul in play-off, poati avea 6 puncte asigurate.

    Gicuta daca poate sa arda FCSB-ul il arde, sa conteze atat de mult meciul asta?
    Ba eu zic ca s-ar justifica foarte usor o intelegere pt o victorie a Ovidiului in seara asta.
    Eu unul am ceva suspiciuni, prea s-au aliniat astrele pt Nasuc, cu galbenul ala cersit de Olaru si cu raceala subita a lui Coman.

  14. #98
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    multumesc pentru un exemplu bun despre cum s-a banalizat cuvantul blat prin utilizare exagerata si subiectiva. Da, blat Dinamo, Lucescu, rai, Poli, Jackie, puri. Telenovele dragele mele.
    Cam asa ceva, am eu vreo vina?
    Si vezi ca n-am zis ca toate erau blaturi, ca din cand in cand mai aveati meciuri si cu satelitii celuilalt minister...
    granita la Orsova!

  15. #99
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ideea e ca astia batrani au preconceptii din 1900 toamna si traiesc in trecut, pun stampila de blat pe ce stiu ei sau ce le-au spus bunii si strabunii lor. Nu judeca obiectiv in prezent, caz cu caz. Traiesc blatul intr-o realitate paralela ramasa undeva in timp.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #100
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,133
    Reputatie
    1
    Idiotul ala de Vana incetineste tot jocul lui Hagi, mereu are nevoie de cel putin 2 atingeri.

  17. #101
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    bine zis, Uti, au ramas intepeniti in timp!

    urmeaza mitanul secund si schimbarile propuse de ciobanul capitalist.
    uitai sa i urez de sanatate si belsug, fmm GgB!

  18. #102
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    o lungesc cam mult, nu cred ca a fost off-side.

  19. #103
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,133
    Reputatie
    1
    Ce rusine de penalty!
    Ala la Louis Munteanu a fost mult mai clar, desi nici ala n-a fost.

  20. #104
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,366
    Reputatie
    0
    Voiam egal, rezultatul perfect.

    Au simulat aia de la Farul de vreo 3-4 ori pana au primit penalty.

  21. #105
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    nu stiu ce sa mai zic, astia cu var ul sunt atat de prosti incat te fu@i in el de fotbal. anulezi golul lui munteanu pe un off-side de kkt, linii trase la misto. si dai un penalty de rasul curcilor, mai trebuia un rosu ptr bronzatul ala de la Stesua, ca s a lasat lovit in frunte.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •