Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 175

Thread: Etapa 24 2023/2024

  1. #43
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Stilul clasic al lui Bergodi, să tremure pentru victorie pana în ultima secundă, cu orice echipă joacă.

  2. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Antrenor de kkt. Antrenoru in care au ei incredere.


    Joaca fara mijloc, sa aiba Otelul, o nou promovata cu jucatori de Liga a 2-a pase mai multe ca tine si posesie superioara pe Giulesti. Eu astazi l-as da afara.


    Si face schimbarile in minutu 80, baga extremele fresh. In loc sa le bage in minutu 60 ca sa faca diferenta inainte sa se intre in ultimeloe 10 minute cand se poate intampla orice.


    Iar Iacob. Fabulos. A prelungit in careu pentru golul Otelului ca un 9 veritabil!


    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #45
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,095
    Reputatie
    0
    Burmaz a adus valoare in echipa.

    Rapid de la meci la meci creste, nu mi-au placut cum au jucat finalul, au castigat 3 meciuri bravo.

    Otelul a adus un atacant care nu conteaza, sa dau apa la moara unui farist, cel mai bun assist a fost de la Iacob pentru Cisotti
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Pozitive:
    1. Rezultatul.
    2. Papeau.
    3. Executia lu Burmaz care e la al 2-lea gol senzational din 3 bucati.


    Negative:
    1. Antrenorul.
    2. Mijlocul cu exceptia lu Albu care iar s-a zbatut si merita aplaudat.
    3. Apararea cu exceptia lu Onea care era sa aiba o pasa de gol.


    Din punctu meu de vedere la meciu urmator, Krazniqui out, Petrila in.
    Last edited by Johnny D; 3rd February 2024 at 22:25.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,122
    Reputatie
    1
    Roaga-te sa ia bataie Ninel saptamana viitoare si e gata, al tau e.

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Al meu e sigur, il bag direct in sufragerie, sa-mi antreneze plantele si sosetele.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,095
    Reputatie
    0
    Rapid poate sa creasca asta poate fi sansa lor.

    Bergodi a jucat cu titlul pe masa la Craiova, asta ar trebui sa se intample anul acesta.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #50
    junior
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    Johnica, a fost rosu la Djokovic?
    Bună băiat Coza. A urcat in galerie după meci și cantat cu băieții bronzati?😬

  9. #51
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,122
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Rapid poate sa creasca asta poate fi sansa lor.

    Bergodi a jucat cu titlul pe masa la Craiova, asta ar trebui sa se intample anul acesta.

  10. #52
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,095
    Reputatie
    0
    Ava_Jar hai sa recunoastem, atacantul adus de Dorinel este un ratangiu, ocazii sunt insa atacantul Pop este rezerva

    Echipa galatenilor este obosita, acelasi lucru s-a vazut si in Liga a 2-a, returul a fost in genunchi.

    Inca o chestie nu pot decat sa remarc tragerile de timp ale rapidistilor, aici incep sa am dubii legat de lupta la titlu.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #53
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Cu noroc si aportul arbitrului, cRapidul reuseste sa fie prima echipa cu care pierdem in deplasare.
    La tragere de tricou din spate pentru a opri un contraatac n-a dat galben si la cot in cap n-a dat rosu.
    De remarcat ca din nou Cisse gafeaza, fara ajutorul lui, golurile adversarilor nefiind posibile.
    E tanar, sa speram ca-i va rasplati increderea lui Dorinel si sa devina un mare fundas.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  12. #54
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,095
    Reputatie
    0
    Cisse nu este la prima greseala, cam 3 meciuri sunt pierdute pe barba lui, pe de alta parte Lovric un fundas foarte bun.

    Otelul rateaza pentru ca nu s-au gasit atacanti atata tot, Pop este aur la ce valoare au ceilalti, ar trebui tinut 90 de minute.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by AvA_Jar View Post
    Johnica, a fost rosu la Djokovic?
    Bună băiat Coza. A urcat in galerie după meci și cantat cu băieții bronzati?ïżœïżœ
    Nu mi s-a parut. Deoarece n-a arcuit cotul sa loveasca.

    Am vazut lovituri cu cotul mult mai evidente, fara cartonas rosu.

    De fapt in Anglia, am vazut o lovitura dupa ceafa intentionata a unuia de la Newcastle in capul lui Jorginho de la Arsenal care n-a fost nici fault. Daca-l intrebai pe Craciunescu, iti spunea ca e tentativa de omor calificat.

    Craciunescu mereu vede orice contact galben si orice contact mai dur rosu, asa e el. Nu e chiar asa.




    Ce ramane cert e ca Djokovic e un prost, si-am zis inca de cand Rapidul l-a luat ca nu se poate sa iei un asa rebut pus pe liber in 3 saptamani de cand a semnat, n-a renuntat wcsb chiar asa pe degeaba la el. Si se vede acum de ce.

    Eu raman sa tin doar cu echipele de rebuturi. In 2003 am tinut cu Nationalul care era sa ia titlul cu rebuturi, acu Rapid cu rebuturi de la wcsb. Pe National am inteles, echipa saraca, dar Rapidul e cea mai bogata echipa din Romania in momentul de fata.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Sarmanii modoveni din Galati, de la inaltimea paduchilor lor foarte lati clameaza ca au pierdut din cauza arbitrajului!😄😄
    Bai, victimelor, singurul vostru aport la Liga 1 este acela ca mangaiati sufletele celor care si-au trait cei maoli frumosi ani in 90. Sunteti echipa care ati readucus autobaza la viata, care il faceti pe Halagian sa surada din mormant. E drept, astazi nu v-a iesit, dar asta pt ca s-a dat acel gol in minutul 5.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #57
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,095
    Reputatie
    0
    Rapid a catigat meritat, hai sa nu o dam in derizoriu.

    Otelul a avut multe ocazii, e aceasi echipa de la inceputul campionatului insa mai obosita.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ce ramane cert e ca Djokovic e un prost, si-am zis inca de cand Rapidul l-a luat ca nu se poate sa iei un asa rebut pus pe liber in 3 saptamani de cand a semnat, n-a renuntat wcsb chiar asa pe degeaba la el. Si se vede acum de ce.
    Daca tot e prost, sper sa fie si cu folos. In meciul cu wcsb, sa-si aminteasca cum l-au arucat ca pe o carpa sparta, si sa-i futa una lu Olaru in cap cu cotu de sa-i sara un ochi afara si lu Mbappe cu talpa direct in gat la aceeasi faza, sa stea in spital 18 luni amandoi, iar el sa fie suspendat 174 de etape, ca oricum nu mai are treaba la Rapid, asa ar fi perfect.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #59
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post

    Craciunescu mereu vede orice contact galben si orice contact mai dur rosu, asa e el. Nu e chiar asa.


    :
    Craciunescu a spus ca nu au fost probleme de arbitraj, dar mna, el nu e atat de competent precum cei doi galateni de pe Ols.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #60
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,095
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    *********************
    Bai, victimelor, singurul vostru aport la Liga 1 este acela ca mangaiati sufletele celor care si-au trait cei maoli frumosi ani in 90. Sunteti echipa care ati readucus autobaza la viata, care il faceti pe Halagian sa surada din mormant. E drept, astazi nu v-a iesit, dar asta pt ca s-a dat acel gol in minutul 5.
    Tyler, Otelul isi domina adversarii, hai lasa cu autobaza care nu exista
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #61
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,095
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Daca tot e prost, sper sa fie si cu folos. In meciul cu wcsb, sa-si aminteasca cum l-au arucat ca pe o carpa sparta, si sa-i futa una lu Olaru in cap cu cotu de sa-i sara un ochi afara si lu Mbappe cu talpa direct in gat la aceeasi faza, sa stea in spital 18 luni amandoi, iar el sa fie suspendat 174 de etape, ca oricum nu mai are treaba la Rapid, asa ar fi perfect.
    Djokovic este singurul jucator ce trebuie la mijloc, sa castigi campionatul...insa cu 3 ani mai tanar

    Albu nu imi pare jucator cu care sa castigi campionatul, posibil sa fiu subiectiv
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #62
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Tyler, Otelul isi domina adversarii, hai lasa cu autobaza care nu exista
    Cred ca Tyler n-a mai vazut 10 mintue de meci in care joaca Otelul din tineretea lui din anii '90 pe care a mentionat-o.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  21. #63
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Stilul clasic al lui Bergodi, să tremure pentru victorie pana în ultima secundă, cu orice echipă joacă.
    Nu prea au tremurat,era 2-0 in min 60.

    Otelul nu a existat ofensiv dupa.

    Chiar a fost lejer azi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •