Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 224

Thread: Etapa 23 2023/2024

  1. #22
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Pai si cu jucatori luati cu japca de la Timisoara voi ati castigat trofee
    Ciudat, aici nu au reusit, desi erau aceiasi, pe asta cum o mai explicam?
    Bine, de fapt nu-mi trebuie nici o explicatie, o trecem la inexplicabile si facem un serial pt Discovery
    Si nu ne mai miram, ca la voi puteai sa fii si Semeghin si tot castigai trofee
    Care sunt jucatorii aia luati cu japca de la Timisoara ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #23
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    hehe, discutii nostalgice despre relele din comunism purtate la 33 de ani de la schimbarea de regim. E ca in Jurasic Park unde au revenit la viata dinozauri gen Jackie care s-a batut si a pierdut impotriva archeopteryxului Lucescu, cu tiranozauri gen Postenicu, Dascalescu si nea Nicu, o lume disparuta unde cei captivi se lupta pentru supravietuire deconectati de restul lumii. Se scot la lumina legende urbane cu ghete de aur, cu jucatori luati prin tortura de la sanul mamelor, cu fapte de arme ale celor din rezistenta pamanturilor din Vest contra Mordorului.
    Cred ca cei tineri se uita fascinati la inclestarea asta inutila, nu ai privilegiul sa vezi oriunde si oricand viata dintr-o bucla temporala in care oamenii se lupta pe teme care nu mai au nicio legatura cu realitatea. Ce e Politehnica, cine e don progfesor Jackie, unde e Dinamo, cine face acum jocurile in fotbalul romanesc, unde a ajuns fenomenul dupa eliberare si descatusare?

    Eu cred ca nu degeaba primul-secretar de la Timis din anii '80 se chema Pacoste. A fost trimis special acolo de regimul comunist care regim ar fi mandru sa vada ca in epoca de aur a capitalismului romanesc inca se mai culeg roadele muncii tovarasilor de altadata. S-a facut treaba buna, bashtinasii au plecat pe fenta cu Lucescu si nu s-au prins ca au fost setati pe viata cu cipuri rosii de la IPRS Baneasa implantate prin vaccinul obligatoriu contra tuberculozei. Din cauza asta, desi vaccinati, inca mor de oftica pe teme fotbalistice.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #24
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Tovarase Uti, daca-mi permiteti sa iau cuvantul...
    Unde vedeti dumneavoastra inclestare ?
    Pai eu si toasu' capitan ne mai distram pe-aici, credeam ca se observa...bine, acum ca numai eu am dreptate in toate discutiile astea polisto-dinamoviste-jackiesto-luciste, asta-i alta treaba...
    granita la Orsova!

  4. #25
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Permitem, permitem, cum sa nu permitem toarashu Cip, toti suntem egali fara deosebire de sex, rasa, religie sau zona a tarii. Desigur ca ma refeream la o inclestare tovaraseasca, amicala si in respect fata de interlocutor. Si intelegem ca ne amuzam, zambetul este, nu-i asa, regula pe ols. Revenind la subiect, ultima Dvs fraza confirma ceea ce spuneam mai sus despre cip , inoculare si sindromul de a avea mereu dreptate la fel ca Tovarasu comandant suprem. Apreciem, sa traiti, servim patria, sanatate si viata lunga lu toarashu Jackie!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #26
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Interesante discutii! Cipane, daca ai nevoie de ajutor conteaza pe mine.

  6. #27
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Interesante discutii! Cipane, daca ai nevoie de ajutor conteaza pe mine.
    Bine de stiut,multam !
    Bota ceea noduroasa numa buna de pocnit cainii peste sale, o mai ai pe balcon?
    granita la Orsova!

  7. #28
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Nu mai e, cand s-a desfiintat Farul am predat armele. Dar nu-i problema, am niste vecini ucraineni care ma pot ajuta la o adica.

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Am inteles ca nu vreti sa ne lasati sa stam comfortabil intr-o zona mai ferita SI GOALA a tribunei! Si ca ne trimiteti la cucurigu sa ne inghetze tzoaiele sub noi!

    Pai in cazu asta, pa si pu la revedere! Va punem anu viitor sub shine pe Giulesti!



    Chiar asa de ciuda va e ca nu v-a lasat patronul, nu noi, sa va faceti meendrele rasiste in tur?

    Stii ceva Cip? Ai dreptate. Afara cu cutzulache de pe penultimu loc etapa asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Care "ne", bai Pinocchio? Ai fost tu vreodata in viata ta la un meci al rapizilor in Bucuresti?

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Nu, dar in absenta vocii galeriei, eu sunt next best thing si-i reprezint.

    Tyler nu e aici, asa ca-l reprezint si pe el cum pot mai bine.

    E la mintea cocosului, Ciorbicul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    suporteri prin procura notariala

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0


    Da tu de cate ori ai fost la wcsb la meci, la asa zisa parata Steaua de odinioara?

    Si nefiind la celalalt capat al tarii si legat de servici de la 7 la 15.30, ca esti patron..
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    piz. da mica, am inceput sa merg de pe la vreo 20 de ani si am tot mers pana acum vreo 4-5 ani cand s a facut lehamite de ciobanul capitalist. mint, ultima oara la setul administrat potailor si asta mai mult ptr atmosfera facuta de galeriile combatante, la invitatia unor amici din pn. esti atat de prost incat nu are rost sa ti iesplic ca asta e steaua, condusa vremelnic de un cretin la care se inchina prosti dupa chipul si asemanarea ta . avand in vedere faptul ca am schimbat cateva vorbe si nu trebuia sa te bag in seama pot sa ti mai spun ca te fu.t in gura de cocalar cordit si ca te bag acolo de unde ai iesit, si mare atentie ca trec la alt nivel daca mai incerci discutii cu mine. ma pui pe ignore si gangavesti ce vrei pe forum!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #35
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu, dar in absenta vocii galeriei, eu sunt next best thing si-i reprezint.

    Tyler nu e aici, asa ca-l reprezint si pe el cum pot mai bine.

    E la mintea cocosului, Ciorbicul.
    Nu cred ca un adevarat rapidist s-ar mandri cu reprezentarea ta.

  15. #36
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    piz. da mica, am inceput sa merg de pe la vreo 20 de ani si am tot mers pana acum vreo 4-5 ani cand s a facut lehamite de ciobanul capitalist. mint, ultima oara la setul administrat potailor si asta mai mult ptr atmosfera facuta de galeriile combatante, la invitatia unor amici din pn. esti atat de prost incat nu are rost sa ti iesplic ca asta e steaua, condusa vremelnic de un cretin la care se inchina prosti dupa chipul si asemanarea ta . avand in vedere faptul ca am schimbat cateva vorbe si nu trebuia sa te bag in seama pot sa ti mai spun ca te fu.t in gura de cocalar cordit si ca te bag acolo de unde ai iesit, si mare atentie ca trec la alt nivel daca mai incerci discutii cu mine. ma pui pe ignore si gangavesti ce vrei pe forum!
    Ciolacu: Crescătorii de animale vor primi 72 de milioane de euro. Fermierii ar putea primi 25% subvenție la motorină

    https://www.digi24.ro/stiri/actualit...estora-2663687

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  16. #37
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    bai tristule, ai uitat cand ti a rupt ala mana si te a batut cu ea la poponet. ultras de tastatura!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #38
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    bai fraiere, pare ca ai uitat ca acu vre 2 sapt ziceai nasoale despre mama userului care se tot sterge cu tine la cour? eu nu

    te-am intrebat atunci de ce ai sters? ai dat-o in tangouri

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  18. #39
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Delaoltenia vs Novac in RXF !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #40
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    bai cocalare, oamenii normali evita socializarea cu tomberoanele

    te pup,
    Nelu


    edit.
    Lordule...
    Last edited by delaoltenia; 25th January 2024 at 19:52.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #41
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Deci faceti in RXF, o sa fie interesant.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #42
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    esti mai tinerel si nu cunosti amaratul asta, un specimen de cea mai joasa speta, paraditor de familii, secu.rist imputit. cunoscut de fosti din galerie.
    dar ai rabdare, ca i vine randul.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •