Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 118 of 118

Thread: Etapa 22 2023/2024

  1. #106
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Vad ca Sucu devine incet incet papagalul lui Nasuc. 400 de mii pe Aioani nu e o suma mare, dar din punctul meu de vedere e un mar otravit.

  2. #107
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Nu e bun sau ce?

    400 k pare un pret bun mai ales ca i da din banii pe Moldovan.

  3. #108
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Mi se pare un pic mai slab decat Moldovan. La fel ca Moldovan n-are joc de picior, nu iese pe centrari, gafeaza, dar spre deosebire de Horatiu prinde rar cate un meci mare. E genul de portar care mai degraba iti pierde un meci decat iti castiga. Eu zic ca prin titularizarile lui Borza si Aioani Rapidul e mai slab, nu mai puternic.

  4. #109
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Nu-i prost Nasuc, cu banii luati pe asta probanil il va lua pe Dican de la Botosani.

  5. #110
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Aioani a fost bun la Voluntari si bunicel cand a luat titlul cu Farul.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #111
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    La care Voluntari, Goe?

  7. #112
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Mi se pare un pic mai slab decat Moldovan. La fel ca Moldovan n-are joc de picior, nu iese pe centrari, gafeaza, dar spre deosebire de Horatiu prinde rar cate un meci mare. E genul de portar care mai degraba iti pierde un meci decat iti castiga. Eu zic ca prin titularizarile lui Borza si Aioani Rapidul e mai slab, nu mai puternic.
    Suna corect.

    Dar e si varianta de buget.Plus ca e bun pe FM.Si stim foarte bine ca aia e tot ce conteaza.

    Cu Borza ce mai e?Pare ca s a stins nu?Cam ca Tavi.

  8. #113
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Nu cred ca s-a stins, mai degraba asteptarile unora au fost prea mari. La Hagi nu a fost la fel de forjat ca in Giulesti. In Giulesti nu e acoperit nici de Iacob, nici de Popou, e lasat sa are de unul singur toata banda stanga.

  9. #114
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Nu-i prost Nasuc, cu banii luati pe asta probanil il va lua pe Dican de la Botosani.
    Dar Hagi a dat jucatori de peste doua milioane pe Aioani la vremea respectiva. Pare ca e si el umpic papagal, daca il vinde pe 400 de mii, nu? La un calcul simplu, Aioani si-a scazut valoarea de 5 ori jucand la Farul sub comanda Regelui, ceea ce mi se pare totusi corect

    Dican imi place si mie, am zis de cateva ori si pe aici. E un pic cam masiv si cam lent, dar sigur are calitate fata de schiopii care vin in liga 1 de prin parcuri si sanatorii.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  10. #115
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Dulca, Cabuz, Capusa si Iacob? In afara de Iulian crezi ca ar da careva mai mult de juma de milion pe astia? Si chiar daca l-ar da in pierdere pe asta, si-a facut treaba cu el, iar daca reuseste sa-l ia pe Dican poti s-o iei ca pe o reinvestitie. Pe Dican ia cel putin 1 milion dupa 1 an la Ovidiu.

  11. #116
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Parca era mult mai mare hype-ul in jurul lui Aioani acum cativa ani, dar si al celor dati la schimb. Nu stiu, l-a dat oricum suspect de ieftin. Cu 400 de mii nu iei nimic, dar Hagi vrea sa prinda probabil ultimul tren ca sa scoata ceva pe un jucator care se anunta titular la nationala.

    Ma uitam si la Gurau, un portar care gresise ff putin pana acum, a facut toate porcariile posibile intr-un singur meci Numai rable de jucatori. Imi plac mosii aia de la Voluntari si Petrolul, portari decenti pt liga 1, mult peste basinosii astia, care mai de care Messi ai portarilor.

    LE. Doicaru si Stoian vor primi minute sezonul asta? Stii ceva din interior, Ciorbica?
    Last edited by Capitanu.Burcea; 23rd January 2024 at 13:55.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  12. #117
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Cu 400 de mii si 4 puncte e posibil sa-l ia pe Dican.

  13. #118
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Nu stiu nimic din interior, am rupt relatiile cu toti astia care s-au rebotezat.
    I-am vazut in meciurile de cupa, nu prea mi-a placut ce am vazut, poate doar Doicaru sa promita ceva. Am impresia ca nu prea vine marfa buna din spate in urmatorii 2 ani, de asta si incepe sa aduca de la altii pe bani.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •