Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 118

Thread: Etapa 22 2023/2024

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1

    Etapa 22 2023/2024

    Vineri, 19 ianuarie 2024
    Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Politehnica Iași
    FC Rapid 1923 - FCU 1948

    Sâmbătă, 20 ianuarie
    Universitatea Cluj – FC Hermannstadt
    Petrolul Ploiești - Dinamo București

    Duminică, 21 ianuarie
    FC Botoșani – CFR 1907 Cluj
    Universitatea Craiova – Farul Constanța

    Luni, 22 ianuarie
    FC Voluntari – Oțelul Galați
    FCSB – UTA Arad
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Il las si eu pe baiatul asta sa se distreze un pic pe aici

    https://www.facebook.com/reel/374992...?s=yWDuG2&fs=e

    Intre timp, sclaveții de la gigi discuta transferul de titlu al kefereului, celebrul El Kaddouri. 5 goluri in 120 de meciuri la Paok 🤣🤣

    Cam cate ar băga in ațe baiatul de mai sus, jucand azi pt Paok? Cred ca vreo 70 tot dă.

  3. #3
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Face și CFR niște transferuri, Julio Baptista, Konopwula, probabil aici se încadrează și transferul asta, joacă câteva minute și în vară pleacă.
    Nu avem scouteri în România, la noi se fac transferurile pe YouTube, te uiți 5 minute și l-ai luat, cam asta e nivelul.

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Cam asa ceva. Si noi Rapidul nu suntem prea destepti, luam rebuturile wc wcsb si cfr si ne asteptam sa venim din spate si sa-i depasim in clasament.


    Cat despre etapa ce-ncepe peste vreo 10 zile, in mijlocul iernii, numai de bine!
    Important e ca avem doar gazoane cu incalzire centrala si drenaj supereficient, unul si unul.
    Last edited by Johnny D; 7th January 2024 at 09:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Pai asta e încă o prostie marca managerilor de top pe care ii avem în România, te duci sa faci cantonament în Turcia sau Spania la 20 de grade și tu joci 2 luni în condiții de iarna și temperaturi scăzute, plus niște terenuri de toată jena. Nu vad nicio logică. Bani cheltuiți aiurea.

  6. #6
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cam asa ceva. Si noi Rapidul nu suntem prea destepti, luam rebuturile wc wcsb si cfr si ne asteptam sa venim din spate si sa-i depasim in clasament.


    Cat despre etapa ce-ncepe peste vreo 10 zile, in mijlocul iernii, numai de bine!
    Important e ca avem doar gazoane cu incalzire centrala si drenaj supereficient, unul si unul.
    Rebuturi zici? Krasniqi a fost bun la CFR sezonul trecut, Djokovic cat a jucat la CFR iara a fost bun, imi pare ca Rapidul s-a intarit iarna asta
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    La cati bani am cheltuit, ar fi culmea sa zici ca am slabit.
    Plus accidentatii care au revenit sau sunt in curs de revenire, ca Emmers.

    Shucu a aparut la TV azi sa ne spuna cum Rapidul e cel mai sanatos club din Romania, sau va deveni in scurt timp. Deocamdata sa vedem c-o arata pe teren.

    Apropo de Djokovic, nu stiu cat de bun transfer e daca wcsb l-a pus pe liber dupa nici o luna.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ai cautat mult etalonul transferurilor pana ai ajuns la fcbs? 👻

    L-au dat pt ca sunt cretini. Ca in orice sistem feudal, nu a avut nimeni koae sa ii spuna nebunului ca ala e un jucator inca util. In orice caz, nu a fost dat afara pt cifre, ci pt ca i-au descoperit koae. Barbatesti, nu de amazoană, cum au cativa flacai acolo.

    Iar de protestat, stim cu totii, la campanie au participat 30 de suporteri din 5 milioane de oi, cu care se tot lauda. Dar toti, cand ii auzi, sunt anti ne-a jiji. De unde, din pulă, sunt niste sclavi la fel de mari ca luțu si mimi santierista.

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Ai cautat mult etalonul transferurilor pana ai ajuns la fcbs? ��
    Pare ridicol sa fie atat de prosti incat Djokovic sa fie unu din cei mai buni mijlocasi din Liga 1 in continuare, dupa ce a fost, si ei sa-i dea cu sut degeaba. Ar fi prea de Stan si Bran.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Pai asta e încă o prostie marca managerilor de top pe care ii avem în România, te duci sa faci cantonament în Turcia sau Spania la 20 de grade Č™i tu joci 2 luni în condiČ›ii de iarna Č™i temperaturi scăzute, plus niČ™te terenuri de toată jena. Nu vad nicio logică. Bani cheltuiČ›i aiurea.
    Aici nu s de acord.
    Cantonamentul il faci pt pregatire fizica si mentinere nu pt a te acomoda cu alte clime sau pt clima de acasa sau altceva.
    Uite,saracii de la Otelul nu au avut bani de Antalya si au mers la munte.Sa vedem daca au un avantaj desi nu cred.

  11. #11
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pare ridicol sa fie atat de prosti incat Djokovic sa fie unu din cei mai buni mijlocasi din Liga 1 in continuare, dupa ce a fost, si ei sa-i dea cu sut degeaba. Ar fi prea de Stan si Bran.
    Deloc,Gigi joaca Football Manager de ani de zile.

    Djokovic cand joaca bine e printre cei mai buni din Ro dar la 33 ani nush cat chef mai are.Daca e motivat e clasa,are tehnica,fizic etc.

  12. #12
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca a dat-o cineva, dar Gicu Ricardo Kaka negociaza cu Rapid. Pe surse, ar fi un transfer Grozav
    Last edited by Capitanu.Burcea; 18th January 2024 at 12:04.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Vorba lu Shucu, negociem cu multi jucatori de clasa dar nu vor sa vina ca Rapid nu e un club destul de tentant inca, adica destul de mare. Dar asta se va schimba 100%, promite el.


    Sper doar ca nu in a deveni un club mai mic decat e acum.


    Adica un fel de Dinamo, Doamne fereste!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dinamo transfera jucatori din barajul pt calificare la camp european, de la Aris Tessaloniki si Ascoli, nu e ca si cum am fi adus de prin parcuri, cum faceau pe vechea structura Acum o sa auzim ca nu juca la Aris croatul. Normal, daca o facea il lua Hajduk Split, nu Dinamo. Sunt multumit ca a jucat Rotariu, era normal ca fcbs sa ia jucatorul mai valoros, titular, care si azi ii mananca de 30 de mii pe luna, de pomana

    Hai sa fim seriosi, fcbs a a dus un atacant de la Tre Fiori din San Marino si toata lumea s-a pisat in izmene. Au dat un mil jumate si azi au oferta de 400 de mii pe el. Normal ca din prostie, aruncand cu zeci de milioane in jucatori de tot soiul, nimeresti si cativa mai buni. Ala nu e skill. Nici Rapid nu are o rata extraordinara, daca nu existau crizele de la palat, urmate de disponibilizarile de la palat Braun insa e un jucator bun. Cu Borza ne-am cam inselat cu totii, in afara de Ciorbica Pare oricum ca a ridicat nivelul si Rapid, nu mai e cel din vremea cand il prezentau pe Cirjan ca pe noul Odegard.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 18th January 2024 at 12:58.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  15. #15
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    La cum joaca acum Odegaard, cred ca nu s-a gresit cu comparatia chiar atat de grav.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #16
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Din Barzava-n Marea Neagra
    Pe catei ii punem capra,
    Din Caracal la Carei,
    Sa dam tubu' la catei !!!
    granita la Orsova!

  17. #17
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Albu e pe cale sa strice centenarul Rapidului cu un gol din fifa 2024.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Ca de obicei, Albu gresit e la noi, ala bun la adversari.
    Joc fifa24 de cateva luni dar asa gol n-am reusit sa dau inca.

    Echipa arata aidoma antrenorului, fara mijloc, cu jucatori defensivi incercand sa joace ofensiv. Niste bezmetici care fug aevea si si incearca sa paseze de la unii la altii ratand complet pasele ce sunt peste 3 metri lateral. Conducerea are incredere in anterenor si-n jucatorii adusi, excelent. Sincer cred c-am aratat mai bine in toamna cand nu bateam pe nimeni.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #19
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ma uit la fc poli cum la malai viseaza
    In liga de la tara ea ne oripileaza
    O forta-n studentie, cu Jackie la timona
    Echipa de pe Bega era o primadona.

    Atunci a venit Mircea si-a facut genocid
    N-au mai batut pe nimeni, s-au dus langa Rapid
    De-atunci aceasta ura s-a dus spre vodevil
    Multi au sarlit parleazul la Eduard Pamfil

    Chiar, domnule Timache
    Mai sunteti vehement
    Cand dati la spavarache
    Gramada de rulment?
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Antrenor de kkt, conducere de kkt, ce-am zis de la inceputul campionatului cand au ales panarama asta de antrenor in loc de Shumudik. Avem incredere, foarte bun antrenor. Minte de imbecili. Sa vedem cat mai au incredere in el.


    Si suporterii..... sa vedem cata rabdare mai au.
    Echipa se vede de la o posta ca e facuta de un handicapat, intr-un mod handicapat. Evident.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    O fi liber Ninel? A apucat sa-i retrogradeze pe aia?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •