Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 118

Thread: Etapa 22 2023/2024

  1. #64
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Pffff...ce schimbari a facut Nasuc! In loc sa schimbe clasic, Boli si Dussaut contra Ganea si Kiki, prefera sa se bage cu fundul in poarta si sa invite Craiova in atac. Mare *******.

  2. #65
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    CFR o gluma proasta.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #66
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Nu te-ai saturat sa schimbi echipele la fel de des ca ciorapii?
    Ce sa schimbi? Intotdeauna am tinut cu Rapid, si urat Steaua.

    Si evident toti cei care ajuta acest demers, ca orice fan de fotbal.



    Vad ca a batut Farul la Craiova, aprinsa lupta pentru play off.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #67
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Ofensiv au aratat bine baietii din camp, la fel ca anul trecut. Daca vine si Alibec eu zic ca podiumul este realizabil.

  5. #68
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    1. Rapid
    2. Sepsi
    3. Farul

    Nu m-ar deranja deloc.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #69
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Da-ti cu apa rece pe fata...Steaua e campioana, e greu s-o mai ajunga careva.

  7. #70
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Never say never ! Linia se trage la finalul campionatului ! In plus au meci cu UTA care e un fel de cosmar apoi in deplasare la Craiova
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #71
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Da-ti cu apa rece pe fata...Steaua e campioana, e greu s-o mai ajunga careva.
    Deocamdata nici n-are drept de promovare, altcineva cred ca are nevoie de-o salva rece.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #72
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Pai si cine sa-i ajunga? La ce am vazut etapa asta doar Sepsi si Ovidiu au jucat fotbal si arata ca sunt in forma, dar sunt la 11 puncte in spate si au si un meci in plus. E greu, foarte greu.

  10. #73
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Sunt curios cine o sa bata Sepsi ? Altfel castiga campionatul.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Pai si cine sa-i ajunga? La ce am vazut etapa asta doar Sepsi si Ovidiu au jucat fotbal si arata ca sunt in forma, dar sunt la 11 puncte in spate si au si un meci in plus. E greu, foarte greu.
    Corect. Doar pe locu lor 2 mult dorit de toata lumea, pot fi aruncati.
    Si foarte greu. Una in urmaritoare tre sa castige toate meciurile anu asta.
    Adica... Rapid, Sepsi, Farul sau U Cluj ar mai ramane in discutie.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Sunt curios cine o sa bata Sepsi ? Altfel castiga campionatul.
    De mine in afara de meciurile cu Rapid, sa bata tot daca sunt capabili sa ia locul 1.
    Decat spurcaciunile, mai bine ungurii.

    Dar apoi e complicat pentru Rapid cu Europa, ca tre locu 2. Greu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Eu n-am dubii in privinta campioanei, o sa fie mult mai palpitanta lupta pt playoff. Craiolguta si CFR arata rau, e posibil ca macar una dintre ele sa rateze primele 6.

  13. #76
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Ce va fi va fi. Sepsi s-au kkt pe ei anu trecut, trebuiau sa fie mult mai sus la ce solid au aratat anu trecut pe final si in Europa anu asta. Dar dupa ce-au iesit din Europa, au clacat ori fizic, ori mental, ori ambele.

    Acum par sa-si fi reincarcat bateriile, ramane de vazut ce va fi.

    Rapid are pretentii de titlu, asta e clar, si conducerea si jucatorii si-o doresc.
    Ca si valoare nu prea pare acolo, mai ales pe partea defensiva.

    Cert e ca ne asteapta cel putin niste luni interesante, deoarece mie wcsb nu mi se pare chiar atat de departe ca si joc, nu ca puncte. Daca pana si noi i-am batut la ei acasa, cu o echipa sparta de accidentari, totul e inca posibil, chiar daca nu probabil. Insa va fi interesant ce se va intampla. Nu e decista treaba inca.

    Lupta e dinamica si sus in clasament, si jos. Cel putin campionatul e echilibrat.
    De aia si e interesant. Nimeni nu e victima dinainte, si nimeni nu e castigator dinainte.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #77
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Pe Mutu nu-l recomanda nimic incat sa speri ca va face echipa aia sa se bata pt campionat. Mai bine-l aduceau pe Ninel, ca tot e pe faras la aia.
    Mutu e smecher,e tovaras cu Varga.

    Deaia il angajeaza aia.

  15. #78
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Te caci in ea de prietenie, cand n-ai performante e greu sa mai vinzi. Deja sunt in gaura cu banii, nu vad cum vor putea recupera pierderile.

  16. #79
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Ce sa vanda?A vandut vreodata CFR constant bine?Banii lor veneau ca mai ajungeau mai departe in cupele europene.

    Si nu te caci deloc in ea ,fara sa ai relatii sus nu poti ajunge sus.Deaia Mutu ia 15000 euro pe luna si tu comentezi pe un forum.

  17. #80
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    vedeti sa nu o luati pe urmele prostalaului ce se tavea de grija prin toamna cum ca nu are cfr-ul banca, ca vaaai ce se mai fac ei franarii... clar afectat individul de sindromul drobuluide sare

    face bine clubul din cate stiu eu - intinereste echipa, plateste (done!) datoriile acumulate, curata lotul de jucatori vechi, puturosi& ''impliniti'' per total investind in viitor; chiar anul trecut si-a batut recordul la vanzari incasand 8-10 milioane de coco (sau 12 cum zic astia din articol): https://www.prosport.ro/fotbal-inter...uvant-19809432

    Le. Forta Mutu!

    adica-i praf ca si antrenor dar daca Nelutzu varga vre sa-si faca hatarul, nah, e dreptul lui
    Last edited by Novac; 22nd January 2024 at 12:44.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  18. #81
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Sezonul asta a vandut de aproape 10 milioane euro. Nici un alt club romanesc n-a produs atat din vanzari.
    Eu vorbeam din pespectiva patronului de la CFR, cand Mutu va rata Europa si nu va produce marfa buna de export va fi curatat fara sa se mai tina cont de prietenie.

  19. #82
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    da, suma din articol este umflata

    franarii se intorc la baza; daca-ti aduci aminte ei au inceput/creat succesul aducand cete mari de portughezi din care au ales si selectionat timp de 4-5 ani asadar cred (adik stiu) ca o fac din nou


    O sa-l dea afara pe Mutu, da, si? au o gramada de timp tinand cont ca ceasul nu mai ticae (fara datorii& dinozauri obositi cu randament mic)

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  20. #83
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Ar fi bine daca ar fi aproape de zero cu datoriile, insa eu stiam altceva, ca ar avea datorii destul de mari (conform gsp la 1 ianuarie 2023 aveau 31 milioane de euro). Hai sa zici ca au mai redus ceva anul trecut prin vanzarile de jucatori, dar sub 25 de milioane nu preau au cum sa fi scazut.

  21. #84
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Pai si cine sa-i ajunga? La ce am vazut etapa asta doar Sepsi si Ovidiu au jucat fotbal si arata ca sunt in forma, dar sunt la 11 puncte in spate si au si un meci in plus. E greu, foarte greu.
    Se injumatatesc punctele la intrarea in play-off ! Da CFR arata rau si nici n-a prea facut cine stie ce transferuri, o sa vedem cum va arata dupa ce se integreaza. Craiova e inconstanta.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •