Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 91

Thread: Etapa 21 2023/2024

  1. #43
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Se pare ca Cisotti e piesa de baza. Daca nu-l rupeau jegosii de la U Cluj...
    Apararea are si ea mari probleme, am zis ca Cisse n-are ce cauta-n prima liga, iar Rus a gresit mult, iar acum amandoi au rezolvat meciul pentru botosaneni.
    Cred ca o solutie e sa cautam alt oras in care sa jucam meciurile de acasa, ca asa ne clasam lejer pe loc de pay-off.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  2. #44
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Arbitrul ii scuteste pe botosaneni de al doilea galben.
    In alte meciuri adversarii intra la rupere la noi, fara sa se dea macar un galben.
    Se aduna cam multe faze de acest gen.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  3. #45
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Hahaha, intr-un meci in care sunteti penibili te legi de arbitru. Victorie absolut meritata pt Botosani.

  4. #46
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    In 10 la 10, poate mai aveam o sansa la egal.
    Ca si-n meciul cu Voluntari, la 2-0 arbitrul ii scuteste de al doilea galben de 2 ori si se termina 2-2. Pe noi n-am vazut sa ne scuteasca in mod atat de evident.
    Oricum, o atitudine de echipa deja intrata in vacanta.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  5. #47
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    In cazul ca fotografiati primele 6 echipe clasate, astea sunt cele mai care merita in playoff.

    Otelul a jucat cu ceva rezerve si sa spunem 2 jucatori accidentati, asta ca sa cautam scuze.

    Am urmarit doar prima repriza, o fi si pe valoare, o fi si blat ? Adascalitei, din amintiri asta a jucat la Poli Iasi si Botosani.

    Rar am vazut un jucator sa greseasca toate pasele importante.

    Rapidul a fost parfum cu Botosani
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #48
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Inca ceva cred ca sunt sperante ca se poate salva oricare echipa de la retrogradare

    Oare Iftimie vrea sa se salveze ?!
    Last edited by iulian_1976; 22nd December 2023 at 19:52.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #49
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    In 10 la 10, poate mai aveam o sansa la egal.
    Ca si-n meciul cu Voluntari, la 2-0 arbitrul ii scuteste de al doilea galben de 2 ori si se termina 2-2. Pe noi n-am vazut sa ne scuteasca in mod atat de evident.
    Oricum, o atitudine de echipa deja intrata in vacanta.
    Daca ati fi avut vreo ocazie, macar una, in 11 la 11 as fi zis sa te legi de faza aia...dar asa? Pana la eliminare tot Botosaniul a avut cea mai mare ocazie de gol.

  8. #50
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Daca ati fi avut vreo ocazie, macar una, in 11 la 11 as fi zis sa te legi de faza aia...dar asa? Pana la eliminare tot Botosaniul a avut cea mai mare ocazie de gol.
    Acum si Craciunescu zice ca n-a fost de eliminare la noi. Portarul ajungea primul la minge si nu era situatie clara de gol.
    Si ocazii am avut. Ai vazut c-am marcat, nu? Se putea marca si fara off-side.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #51
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Hahaha...deci cea mai mare ocazie a Otelului a fost un gol din offside?
    Pe rationamentul asta, Nasuc a calcat Rapidul in picioare cu cele 3 goluri anulate.

  10. #52
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Nu, am zis c-am fi putut marca, pentru ca jocul s-a schimbat dupa schimbarile de la pauza.
    L-a scos pe ametitul de Adascalitei si am inceput repriza a doua cu gol. Deci nu puteam merge decat in sus.
    Dar cu eliminare usoara si lipsa eliminarii clare la adversar, deja e greu sa mai scoti ceva cand si meciul a fost unul cu lipsa de chef de joc.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  11. #53
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Buna seara de pe stadionul de rugby Alin Petrache! 👻 O vreme admirabila pt destupat licorile de reveillon, dar noi ne multumim cu un ceai 🤮 Sper sa nu ii dam dreptate la final cainelui lup care a spus: apa aei, apa joci 😊

  12. #54
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Nu, am zis c-am fi putut marca, pentru ca jocul s-a schimbat dupa schimbarile de la pauza.
    L-a scos pe ametitul de Adascalitei si am inceput repriza a doua cu gol. Deci nu puteam merge decat in sus.
    Nu ma, ati inceput repriza cu un offside.
    Inceteaza sa te mai minti si sa cauti si alti vinovati, accepta ca azi ati fost penibili si nu meritati nimic de la meciul asta.

  13. #55
    junior
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    Doctore, a greșit pacaliciul ca nu a eliminat jucătorul Botosaniului, dar astăzi Otelul a jucat penibil.
    Jocul la mișto ar jucătorilor a fost problema cea mai mare și vreau sa vad plecați mulți dintre cei de pe banca de rezerve.
    Noi avem fix 11 fotbaliști și restul nu sunt de Liga 1 și unii nici de Liga 2.
    Acceptam toate rezultatele și ni le asumam bărbătește.

  14. #56
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Buna seara de pe stadionul de rugby Alin Petrache! 👻 O vreme admirabila pt destupat licorile de reveillon, dar noi ne multumim cu un ceai 🤮 Sper sa nu ii dam dreptate la final cainelui lup care a spus: apa aei, apa joci 😊
    Am baut cateva beri la peluza aia dinspre Casin acum ceva ani, cu Monty, Leultul suparat, Scow...ce vremuri, sorbeai o bere si aia plonjau cu balonul in terenul de tinta la picioarele tale.

  15. #57
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Offsidul Galatiului de astazi, este la fel ca cel nedat pentru U Cluj.

    Otelul nu are nici banca si nici fundasii centrali, jucau cate ceva cand auzeam nume cu rezonanta croata, sarba ce or fi ei...

    Cu africanii si Adascaliei o sa ajunga Dorinel&Co la baraj, nu suport doi jucatori care joaca la alibi in Moldova, Adascalitei si Tiganasu...


    Echipele de playoff-ul sunt deja pe locurile care la merita
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #58
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cam dubios anturajul ăsta pt gustul meu 🤣

    Meci bun, Wrexham cu Colchester al nostru. Ascultăm Maneskin cu Beggin' si ne rugam de domnu' Pandele sa lase meciu', cum a facut mereu in ultimii ani &#129315

    Chiar e o atmosfera frumoasa, Ciorbica. Pe vremea asta nu vezi picior de tiktoker, feisbucăr, numai suporteri din categoria guttgeşpilt 🤣

  17. #59
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Am baut cateva beri la peluza aia dinspre Casin acum ceva ani, cu Monty, Leultul suparat, Scow...
    Cred ca a fost si ady de la echipa nationala de băut a cehiei, i-am uitat numele 🤣

    De ei am zis ca sunt dubiosi, dar Iulian nu a terminat de analizat meciul Galatiului 🤣

  18. #60
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by AvA_Jar View Post
    Doctore, a greČ™it pacaliciul ca nu a eliminat jucătorul Botosaniului, dar astăzi Otelul a jucat penibil.
    Jocul la miČ™to ar jucătorilor a fost problema cea mai mare Č™i vreau sa vad plecaČ›i mulČ›i dintre cei de pe banca de rezerve.
    Noi avem fix 11 fotbaliști și restul nu sunt de Liga 1 și unii nici de Liga 2.
    Acceptam toate rezultatele Č™i ni le asumam bărbăteČ™te.
    Sunt bani la Galati sa faci miscari din astea?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #61
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Cred ca a fost si ady de la echipa nationala de băut a cehiei, i-am uitat numele 🤣

    De ei am zis ca sunt dubiosi, dar Iulian nu a terminat de analizat meciul Galatiului 🤣
    N-am vazut ce era mai important, am plecat la cumparaturi

    Intrebarea este cine retrogradeaza? Botosani pare ca n-ar vrea nici ei, Dinamo ?!
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #62
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Sunt bani la Galati sa faci miscari din astea?
    Un carcotas ar spune ca azi se puteau face ceva bani.

  21. #63
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Orice este posibil in Liga1, am observat cateva faze in sezonul asta sa le spun...bizare, dubuioase.

    Cat am urmarit meciul mi-a atras atentia Adascalitei, nu pot sa acuz, doar ... o suspiciune.

    Voluntari:Rapid ...animat meci
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •