Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 89

Thread: Etapa 20 2023/2024

  1. #64
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Carpe!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #65
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,121
    Reputatie
    1
    Sa vina Ninel!

  3. #66
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,361
    Reputatie
    0
    Mulțumim Mandolina!!! Bun venit Bursucule! )

  4. #67
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Mai taie si tu, esti sub influenta rezultatului de azi.
    Care tataie ?! Care influienta ? Care rezultat ? Otelul putea pierde lejer meciul asta insa dupa minutul 40 si ce?

    Totusi nu pot sa nu remarc privirea antrenorilor cand Otelul isi baga gazdele in propriul careu
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #68
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Acum parca as spune ca Sepsi se bate la titlu, neamtul este marfa vede jocul si reactioneaza rapid

    Inca un lucru, din tot campionatul asta Stefanescu trebuie convocat la nationala, e marfa ca jucator, cel putin mie imi place.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #69
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Asta insramna sa dai restart cu un niu antrenor. Parca se duc spre poarta mult mai elaborat nu kamikaze, prosteste, ca in perioada Ciobotariu.

    Dpdv fizionomic, Stork aduce cu Radu Nunweiler. Care, antrenor fiind la Uta, vorbea jucatorilor cu prenume de politete, un tip super atipic pt fotbalul gherțoiesc de la noi. Tot dupa fața, nu ma asteptam sa faca atatea puncte

  7. #70
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    @Iulian: in opinia ta de pundit venit din iarba, un fel de Garry Neville al nostru, care sunt cei 3 jucatori fara care Otelul nu poate juca? Pop iti place?

  8. #71
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Care este parerea ta ?

    N-as putea sa dau verdicte, sa spun care este mai important. Sunt doar un simpatizant al Otelului si atat, nu m-as putea
    numi suporter .

    Pot sa spun care imi plac: bulgarul fundasul dreapta, sarbul cu coada, fundasul stanga e marfa, italianul de asemenea, Maciel super marfa, pacat ca nu are 22 de ani si Pop.
    Last edited by iulian_1976; 18th December 2023 at 01:15.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #72
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Genoa a facut un cadou iubitorilor de fotbal curat din Italia, acum e randul botoseilor sa rezolve cazul si la noi...
    Haiditi frati soldoveni, asteptam di la voi cadoul di Sicrit Santa...
    granita la Orsova!

  10. #73
    junior
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    Cat de mult îmi doresc sa retrogradeze direct Voluntariul, dar nu pare posibil sezonul asta.
    Dorinel joaca ceea ce ii permite și lotul actual. Am observat ca în deplasări activează pressingul din primul minut .
    Îți spun eu 3 jucători fără care Otelul actual nu poate juca:
    1. Cisotti, nicio surpriza aici.
    2. Lovric, fundașul croat care este și singurul central constant și bun.
    3. O sa introduc trioul portughez format din fundașul stânga Silva , mijlocașul Telles și extrema Maciel.
    Din păcate nu avem prea mulți romani de calitate, dar la ce salarii cer pana și cei mediocrii.....
    Din postura de nou promovata și cu un buget de 2.5 mil euro , noi nu ne permiteam sa dam 9-10k unor jucători medicrii spre slabi, doar pentru ca sunt romani.
    Cel mai mare salariu de la Otelul este de 6k euro , din câte știu eu.
    Mi se pare o abordare realista pentru o nou-promovata și pt bugetul actual.

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Mulțumim Mandolina!!! Bun venit Bursucule! )
    Asa ar fi bine, pana nu e prea tarliu.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Acum parca as spune ca Sepsi se bate la titlu, neamtul este marfa vede jocul si reactioneaza rapid

    Inca un lucru, din tot campionatul asta Stefanescu trebuie convocat la nationala, e marfa ca jucator, cel putin mie imi place.
    Tot a zis Rapidu' ca-l ia, ca e acontat, pana una alta a luat doar carpe.

    Acu 2 zile parca a mai luat una de urgenta in atac. Pentru un meci.

    Quote Originally Posted by cip View Post
    Genoa a facut un cadou iubitorilor de fotbal curat din Italia, acum e randul botoseilor sa rezolve cazul si la noi...
    Haiditi frati soldoveni, asteptam di la voi cadoul di Sicrit Santa...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Se spune ca Dinamo ii datoreaza si lui Rednic...niste banuti, in ianuarie au termen la Tribunalul Bucuresti, nu il mai punem pe Fabbrini.

    Rednic o va ierta pe Dinamo sau a luat lopata si ingroapa Dinamo ?

    Daca doriti sa comentati
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #76
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ms, Ava

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post

    Rednic o va ierta pe Dinamo sau a luat lopata si ingroapa Dinamo ?
    Adevarul e ca toata suflarea asteapta de la altii sa faca gesturi de caritate si bun dinamovism, pt ca ne placem sa scoatem castanele din foc cu mainile altora

    Nu, sa ii plateasca salariile. Rednic a fost data afara de dinamovisti. De Sendre, Iuhasz, Zavaleanu, Radio Dinamo, Feisbuc, Pupaza din Mortii Tei. A fost barbatie cand l-am umilit, dar cerem indurare cand se intoarce karma. Nu, bababieti, platiti, ce **** mea! Nu sta acest proiect in 50 de mii, sau cat sunt de platit. Astea sunt motive pt un public de las fierbinti. De aia nu iesi tu din insolventa, ca iti cere Rednic 50 de mii Nu iesi, ca esti un paduche nenorocit, ai platit salarii duble decat Otelul unor ageamii, ca sa scurgi comisioane in propriile buzunare!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  14. #77
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Se spune ca Dinamo ii datoreaza si lui Rednic...niste banuti, in ianuarie au termen la Tribunalul Bucuresti, nu il mai punem pe Fabbrini.

    Rednic o va ierta pe Dinamo sau a luat lopata si ingroapa Dinamo ?

    Daca doriti sa comentati
    Aici sunt doua probleme diferite.
    Pe de o parte Dinamo trebuia de mult sa stearga datoria cu Rednic si asta fara publicitate. Si asa trebuia procedat si cu alti ex-dinamovisti care au venit imediat cand au fost chemati sa ajute clubul.
    Pe de alta parte Rednic e antrenor la UTA si el ar trebui sa-si conduca onest echipa inclusiv contra lui Dinamo si asta indiferent daca are bani de recuperat sau a fost platit in plus cand era la Dinamo. E vorba de a respecta competitia. Si asa ar trebui sa procedeze orice antrenor indiferent de trecut sau simpatii.
    Fabbrini. El a fost platit corect pana la venirea lui Cortacero cand salariul i-a fost aproape dublat in mod artificial iar prestatia lui s-a diminuat spre zero. El si-a luat si o parte din banii din era Cortacero, mai avea de recuperat vreo patru luni de salariu insa a a reclamat si banii pe urmatorii doi ani de contract ramasi. Asa a ajuns la jumate de milion de euro ceea ce e exagerat. Parte din vina o au si liderii peluzei care au intervenit in negocierile contractuale si au vrut sa-l tina cu orice pret pe Fabbrini. Nu stiu ce e corect sau nu, insa e clar ca spaniolii au dat teapa cel putin in egala masura si jucatorilor si clubului. Si la orice situatie similara, din pacate pierd si compania si salariatii.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #78
    IFYOUPLAY.TOP
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    185
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    Dorinel cel mai bun antrenor momentan ! .. Impresionant ce a reuseste sa faca la otelul !
    Da-te, ba, la o parte!

  16. #79
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Deci, 3 insi care zic ca Dorinel NU este un antrenor defensiv. Altcineva?
    Nu este defensiv.
    Joaca sus in presing si echipa initiaza foarte multe faze de atac. Momentan nu se vede asa de bine pentru ca jucatorii nu sunt constanti, au meciuri slabe si nu se descurca inca la pasele scurte si jocul pe pozitii viitoare.
    Daca totul merge bine, la anul vom vedea o evolutie.
    Dar cand n-ai bani, trebuie sa te bazezi pe oameni cu ambitie, gen Cisotti si nu-ti permiti decat atacanti de perspectiva, gen Pop.
    Cum atacantii sunt scumpi, Dorinel alege sa atace cu toata echipa. In perioada 2010-2013, marcau aproape toti jucatorii.
    Cred ca Dorinel n-a facut performanta decat la noi pentru ca nu se intelege cu jucatorii scumpi, cu figuri.
    S-a vazut in cateva randuri cat de suparat a fost pe Bodisteanu, culmea, cel mai bine platit jucator de la noi si jucatorul cu cele mai mute fite.
    Lui ii plac jucatorii ambitiosi, muncitori, care vor sa se afirme, asa cum a fost el.

    Despre stilul jocului, am mai zis, in perioada 2010-2013 semana cu Milanul din anii 2000, care inchidea jocul la mijloc, facea pressing avansat, iar atacantul venea la joc pana-n propria jumatate.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  17. #80
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Politic marcheaza un gol de academician la United si apoi face un fault de instalator la Salford 🤣

    Legenda renaste.

  18. #81
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ms, Doctore, pt raspunsul elaborat 👍

  19. #82
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Doua goluri de generic la Botosani si Dinamo in sfarsit castiga primul meci din august incoace. A fost meciul amaratilor dar de cand a venit Kopic au inceput sa apara si golurile ceea ce pare a fi iesirea din coma. Tot asa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #83
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Cand mi-am pus ultimii bani Botosaniul, si echipa gazda, nu pierde la 2 goluri si-a gasit Dinamo sa castige primul meci la mai mult de 1 gol diferenta din tot campionatu.


    Cu penalty nedat pt Botosani, normal, echipa mare se despagubeste.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #84
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Spre disperarea...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •