Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 89

Thread: Etapa 20 2023/2024

  1. #43
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Oh, inca un meci al echipelor clujene arbitrat de Kovacs, care isi face mereu curaj sa ambaleze cãcatul in hartie creponata. Ar trebui ca etapa viitoare, la Galati, sa arbitreze Cojocaru.

    Din fericire, Pitestiul este neutru si anuleaza golul asteptat de Kovacs, Bok si toti ceangaii atarnatori la primarie.

  2. #44
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Isi revine pana peste 2 etape. Ca vor trece vreo 2 luni pana atunci.
    Etapa viitoare e meci in care n-avem voie sa ratam victoria.

    Si victorie la Cluj, asa cum trebuia sa fie si-n tur!
    Ce ma deranjeaza e atitudinea echipei pe final de meci cand conducem.
    Desi fizic suntem peste adversar, nu mai jucam nimic dupa minutul 70, daca avem ocazii pe contra, le ratam cu seninatate.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  3. #45
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,122
    Reputatie
    1
    Imi poate explica si mie cineva de ce ar pompa o primarie un purcoi de bani intr-o echipa care pe un stadion relativ nou, modern, in mijlocul orasului nu reuseste sa umple nici macar un sfert din capacitate intr-o perioada in care rezultatele sunt foarte bune? Raspunsul pe care-l stim toti se exclude.

  4. #46
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Modern este stadionul, dar s-a vazut ca ori a fost facut de amatori, ori au disparut niste bani.
    Un stadion modern care n-are nici macar sistem de drenaj. Otelul, stadion din 1982, are asa ceva.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  5. #47
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    Dorinel cel mai bun antrenor momentan ! .. Impresionant ce a reuseste sa faca la otelul !
    Libera La LAZIO !

  6. #48
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    U Cluj are un joc urat, Sabau joaca ceva stil Olanda- Belgia, acum nu tin minte sa fi avut stadionul lor plin decat la André Rieu


    Otelul, Otelule au jucat slab si U Cluj si mai slab, meci inchis din prima repriza, Sabau fara solutii...



    Echipele astea gen U Cluj , Petrolul, Voluntari, Sibiu, Poli Iasi sunt un fel de CSA, toti stim ca nu au un target de performanta, banii vin oricum, se fac jocuri politice, suporterii sunt masa de manevra, am suspiciuni ca se spala bani cu jucatorii straini.

    Macar de ar fi de tip socios cum este la Galati, sa fii luat la p....a de suporteri, pui primaria sub presiunea sa plusesze, mai cauti prin oras sponsori fara sa mai vina un agrarici de primar prin vestiar, fara sa puna un ajutor de caine lup manager.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #49
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Au facut un stadion in special pentru ca noua generatie sa aiba un spatiu de drogangealã numai al ei, intr-un spatiu modern, un mediu asistat, produse aprobate de crescatori locali si nu numai, si pe care, ocazional, se mai joaca si fotbal. Asta e povestea stadionului U. Sigur ca echipa are traditie, in sensul ca e veche. Pe rit nou n-are nimic, nu intereseaza pe nimeni. O deschizi si o inchizi cu o ordonanta de consiliu local.

  8. #50
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Modern este stadionul, dar s-a vazut ca ori a fost facut de amatori, ori au disparut niste bani.
    Un stadion modern care n-are nici macar sistem de drenaj. Otelul, stadion din 1982, are asa ceva.
    Avea insa nu era ok, a fost facut sistemul complet in jurul anilor 2000 de israelieni, a ramas probabil cel mai performant, la Farul la fel au ceva bun desi au avut o problema intr-o vara.

    Unde vine statul sa faca, incep combinatiile.
    Last edited by iulian_1976; 17th December 2023 at 19:15.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #51
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Intrebarea de azi e simplã: este Dorinel un antrenor defensiv?

    Iuliane, Ciorbica, Doctore, Ava, oricine are o parere pertinenta, bazata pe biblio si videografie, e rugata sa raspunda 👍

  10. #52
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,122
    Reputatie
    1
    Nu l-as numi defensiv, mi se pare ca incearca sa joace cam ce juca generatia de aur, pastrand proportiile. As vrea sa-l vad la o echipa cu jucatori valorosi, sa vad daca se poate impune si acolo.

  11. #53
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mi-l amintesc pe Chivu spunand ca generatia de aur baga autobaza si incerca pasa la Hagi, ca unica solutie pt tranzitia pozitiva ☺️ Asa sa fi fost? Adica, putea fi altfel, cand aveai un astfel de player in echipa?

    N-as putea sa incadrez f bine jocul Otelului. Cred ca e o echipa care ia bine pulsul adversarului, adica versatila in teren. Majoritatea intra sa faca autobaza sau un joc de 0-0, nu isi propune altceva. Burca, de ex, un *******, nu a schimbat nimic 20 de etape, l-au citit toti si a fost pacaliciul ligii. Ãsta, imediat ce vede ca e groasa baga, intr-adevar, parcul auto in careu, dar am vazut meciuri, nu putine, cand au jucat pt 3 puncte, un joc pozitional. Fizic buni, incomozi in contacte, parca toti au colțuri

    Uitati-va la golul de 1-1 cu Dinamo, in cupa. Aia e o faza de fotbal, ba nene! Se dau doi tampiti de la Dinamo cap in cap, ei joaca numai din prima. Cred ca au lucrat ceva cu betivul ãsta! Bine, ca puteau sa dea vreo 5 numai in prima, ditamai echipa defensiva, nu mai zic... ☺️

  12. #54
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    D. Munteanu sta cu c...l in poarta? Cred ca raspunsul este nu.

    Mda cam toti sunt frustrati ca nu pot iesi din poarta conta galatenilor, mai usor joci la Galati contra lor cand joaca foarte sus...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #55
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,122
    Reputatie
    1
    Depinde ce intelegi prin a baga autobaza. Eu nu-mi amintesc ca Romania sa fi jucat vreun meci ca Interul lui Mourinho in returul de la Barcelona sau mai recent ca Newcastle la Paris. Pt mine alea sunt autobaze.

  14. #56
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cred ca am jucat si noi cateva. Doua la CM Usa, vreo 2-3 in Franta, apoi meciul ala castigat in Portugalia, 1-0, cu Piturca, ne-au calarit ingrozitor. Si gol Dorinel din lovitura libera ☺️

  15. #57
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Deci, 3 insi care zic ca Dorinel NU este un antrenor defensiv. Altcineva?

  16. #58
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Mi-l amintesc pe Chivu spunand ca generatia de aur baga autobaza si incerca pasa la Hagi, ca unica solutie pt tranzitia pozitiva â˜ºï¸ Asa sa fi fost? Adica, putea fi altfel, cand aveai un astfel de player in echipa?

    N-as putea sa incadrez f bine jocul Otelului. Cred ca e o echipa care ia bine pulsul adversarului, adica versatila in teren. Majoritatea intra sa faca autobaza sau un joc de 0-0, nu isi propune altceva. Burca, de ex, un *******, nu a schimbat nimic 20 de etape, l-au citit toti si a fost pacaliciul ligii. Ãsta, imediat ce vede ca e groasa baga, intr-adevar, parcul auto in careu, dar am vazut meciuri, nu putine, cand au jucat pt 3 puncte, un joc pozitional. Fizic buni, incomozi in contacte, parca toti au colÈ›uri

    Uitati-va la golul de 1-1 cu Dinamo, in cupa. Aia e o faza de fotbal, ba nene! Se dau doi tampiti de la Dinamo cap in cap, ei joaca numai din prima. Cred ca au lucrat ceva cu betivul ãsta! Bine, ca puteau sa dea vreo 5 numai in prima, ditamai echipa defensiva, nu mai zic... ☺ï¸
    Generatia de Aur nu juca asa sus, D. Munteanu s-a dus la U Cluj sa le dea multe, numai ca nu au reusit atat de multe.

    Sper sa-l vad pe Militaru antrenor in Liga1 am auzit lucruri bune despre el, m-am saturat de lingaii care se tot rotesc.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Asa, haide CFR! Trofeul trebuie sa redevina alb-visiniu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Legat de Generatia de Aur, in momentul cand Raducioiu nu a mai jucat la nationala, nu a mai functionat autobaza.

    Cu Moldovan, Adrian Ilie trebuia sa joci sus si nu am mai avut rezultate, o luam pe coaja de la echipele mai valoroase.

    Totusi am reusit sa batem in 2000 Columbia, pozitional...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #61
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,122
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Cred ca am jucat si noi cateva. Doua la CM Usa, vreo 2-3 in Franta, apoi meciul ala castigat in Portugalia, 1-0, cu Piturca, ne-au calarit ingrozitor. Si gol Dorinel din lovitura libera ☺️
    Ala cu Portugalia il accept, dar la meciul ala Hagi se retrasese. In America am avut ocazii si cu Argentina si cu Columbia, n-a fost autobaza...in Franta la fel.

  20. #62
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Ideea este ca jucam contraatc cu Raducioiu care se preta la asta, D.Munteanu joaca pressing in poarta adversarului din minutul 1,
    asa ceva pe la Bayen Munchen vad des...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #63
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,122
    Reputatie
    1
    Mai taie si tu, esti sub influenta rezultatului de azi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •