Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 89

Thread: Etapa 20 2023/2024

  1. #22
    junior
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    Toți baietii ce-s cu U Cluj sunt machiați și dați cu ruj.💄
    Forța Dorineii!🔴⚪️🔵💪😬

  2. #23
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Craiova facu 2-0 cu Iasi dar meciul e o mizerie. De fapt nu cred ca am mai vazut vreodata mai multe meciuri proaste decat sezonul asta. Jenant fotbal, nici salariatii de la aprozar de pe vremuri nu munceau mai fara chef decat presteaza jucatorii de fotbal in ligile romanesti. Nu inteleg cum pot trai cu asemenea lipsa de dorinta de mai mult, de imaginatie si de placere a vietii.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #24
    IFYOUPLAY.TOP
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    185
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Craiova facu 2-0 cu Iasi dar meciul e o mizerie. De fapt nu cred ca am mai vazut vreodata mai multe meciuri proaste decat sezonul asta. Jenant fotbal, nici salariatii de la aprozar de pe vremuri nu munceau mai fara chef decat presteaza jucatorii de fotbal in ligile romanesti. Nu inteleg cum pot trai cu asemenea lipsa de dorinta de mai mult, de imaginatie si de placere a vietii.
    Pai... gresesti. Au, intr-adevar, lipsa de dorinta de mai mult, de imaginatie, dar nu si de placere a vietii, ca asta este motivul pentru care nu joaca fotbal. Ideea este ca fotbalul nu mai este pe primul loc pentru ei. Sunt multe de spus, dar ma rezum la atat.

  4. #25
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am inteles, iubesc viata doar in timpul liber.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #26
    IFYOUPLAY.TOP
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    185
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Am inteles, iubesc viata doar in timpul liber.
    Da, le place viata de fotbalist, dar in afara terenului.

  6. #27
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ar trebui sa ramana permanent acolo unde le place. Si asa ar trebui sa faca toata lumea. Poate asa s-ar aseza mai bine lucrurile, ar veni oameni potriviti la locurile potrivite. Aa, e bun malaiul adunat din fotbal si fara el nu merge viata extra? Atunci prost e cine-i plateste prea bine pe mocofanii astia.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #28
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Sezonul ăsta se bate recordul, vom avea campioana cu cele mai puține puncte. Una mai slabă ca alta.

  8. #29
    IFYOUPLAY.TOP
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    185
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Ar trebui sa ramana permanent acolo unde le place. Si asa ar trebui sa faca toata lumea. Poate asa s-ar aseza mai bine lucrurile, ar veni oameni potriviti la locurile potrivite. Aa, e bun malaiul adunat din fotbal si fara el nu merge viata extra? Atunci prost e cine-i plateste prea bine pe mocofanii astia.
    Pai chiar asta e ideea, ca e bun malaiul din fotbal si nu merge viata extra fara el. Nu trebuie judecati aspru, pentru ca e greu cand faci ceva de-o viata, la un moment dat nu mai merge/nu-ti mai place si trebuie sa te orientezi catre altceva. Evident ca aici intervine si zona de confort, din care nu vor sa iasa.

  9. #30
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Asta e un mit al sportivului care se sacrifica si se pensioneaza la o varsta inca mica dupa care trebuie sa faca altceva. Daca e asa, arunci ar presta mai bine ca sa castie mai bine la echipe mai bune, ar strange pentru mai tarziu in loc sa risipeasca tot pe moment si dupa retragere ar fi fosti sportivi respectacti care ar avea sansa sa fie luati la cluburi, sa devina purtatori de imagine in reclame, sa faca o alta activitate in care cariera de fotbalist le-ar descide mai repede calea catre succes.
    Dar nu, astia de la noi sunt 95% niste derbedei puturosi ratati ca fotbalisti si pe mai tarziu, masele de trantori care vor sa traiasca doar pentru a se distra si odihni, nimic altceva nu prezinta interes pentru ei.
    O viata zero barat, e de inteles dar de evitat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #31
    IFYOUPLAY.TOP
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    185
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Asta e un mit al sportivului care se sacrifica si se pensioneaza la o varsta inca mica dupa care trebuie sa faca altceva. Daca e asa, arunci ar presta mai bine ca sa castie mai bine la echipe mai bune, ar strange pentru mai tarziu in loc sa risipeasca tot pe moment si dupa retragere ar fi fosti sportivi respectacti care ar avea sansa sa fie luati la cluburi, sa devina purtatori de imagine in reclame, sa faca o alta activitate in care cariera de fotbalist le-ar descide mai repede calea catre succes.
    Dar nu, astia de la noi sunt 95% niste derbedei puturosi ratati ca fotbalisti si pe mai tarziu, masele de trantori care vor sa traiasca doar pentru a se distra si odihni, nimic altceva nu prezinta interes pentru ei.
    O viata zero barat, e de inteles dar de evitat.
    Ai nostri nu au nici perspectiva, nici educatie financiara, din pacate, pentru a putea realiza ce spui tu.

  11. #32
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    S-au dat cu ruj fetele de la Hermanshtar. Cu 600 de mii i-a cumparat pe toti Fekali, plus punctele pe urmatorii 3 ani. Felicitari si traditionalul manca-v-ar canceru'!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Rușine de meci. Două echipe de căcat.
    Stai ca meciul ultimelor 2 clasate e maine, nu te antepronunta.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Ce e drept, Bergodi a facut un egal fara sa transpire, i-a distribuit like a boss pe cei 10 ramasi pe teren. Asta e doar 15% din ce trebuie sa faca, restul de 85% e inca dator.


    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Petrolul este echipa sponsorizata de primarie, nu au nici un obiectiv din cate se pare.
    Ar trebui sa aiba obiectiv sa prinda ochiul si Consiliului Judetean. De ce nu?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    . Felicitari si traditionalul manca-v-ar canceru'!
    cum e posibil ca in .ro sa se transfere jucatori in timpul (inaintea!) ''confruntarilor'' dintre echipe?? parca suntem in rusia sau uzbekistan aici nu in ue ... ceva nu e cusher, avem oare derogare sau?!? plm, eu nu inteleg

    ontopic Da! fecesebeul trebuie sters de pe fata pamantului (cu igienica d'aia veche, crem cred ca era) creponata si lemnoasa ... exclus din competitie doar pentru ca (sau macar pt) sunt puscariasi in conducerea clubului si influenteaza generatii intregi de analfabeti d'astia de-i intalnesti la orice interactiune

    cum au banat fumatul in tarile civilizate pot interzice si mizeria asta de echipa
    Last edited by Novac; 17th December 2023 at 01:03.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  14. #35
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Din pacate nu avem prea multe echipe cu patroni.

    Mult prea multe stau cu mana intinsa la primarii, acolo sus Petrolul, Sibiu, U Cluj, bani spalati, personaje politice, management de partid.
    Nimeni nu intreaba nici un manager, cate firme ai dus tu sa sponsorizeze echipa?

    Am vazut Voluntari in anumite meciuri, sa spun...suspecte, apoi in altele jucand la rupere, ceva cel putin din culise, eu nu stiu.

    Foarte dubios acest transfer de la Poli Iasi, acum am observat ca au cu Poli Iasi....
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #36
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,993
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    cum e posibil ca in .ro sa se transfere jucatori in timpul (inaintea!) ''confruntarilor'' dintre echipe?? parca suntem in rusia sau uzbekistan aici nu in ue ... ceva nu e cusher, avem oare derogare sau?!? plm, eu nu inteleg
    Sugerezi ca suntem superiori Rusiei sau Uzbekistan.
    Ok cu Rusia. *
    Uzbekistan in schimb e complicat. Tara asta a fixat frontierele in 1924 ca Republica Sovietica.
    Dar,
    Poporul s-a format acum 40000 de ani. In plus se pare ca sunt la originea Europei ca p.op.pu.la.tie.

    Scuze pt "intermezzo " cultural
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #37
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    bine mah, carcastan sau plm

    am frunzarit astazi un articol despre o echipa nou infiintata a mongoloizilor astora rusificati (parca era uzbekistan) care a castigat fluierand campionatul national


    da, da, vechea poveste! = echipa fiului dictatorului, a luat jucatorii buni din toate echipele dupa care i-a rupt cu arbitrii/ delegarile/ genti de bani castigand campionatul precum Valentin Ceausescu in Romania

    LE. Asta cu poporul de 40K ani chiar trebuie salvata

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Dar,
    Poporul s-a format acum 40000 de ani. In plus se pare ca sunt la originea Europei ca p.op.pu.la.tie.

    Scuze pt "intermezzo " cultural
    Last edited by Novac; 17th December 2023 at 01:30.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  17. #38
    junior
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    Uiii , uiii, uiiiiiii, ce blateanu'demn de Nea'Jean a fost asearaaaaa!!!!!
    Cooperativa a simțit tremurături în pantaloni de placere, după blatuletuk de aseară.🎂🍰
    Urmează blatul cu Puli Cashi și o sa se pună intr-o capra perfecta , cu cozile sus și gata de primit.
    Asta e Wcsb-ul adevărat!!😅🤣😂

  18. #39
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,993
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    bine mah, carcastan sau plm

    am frunzarit astazi un articol despre o echipa nou infiintata a mongoloizilor astora rusificati (parca era uzbekistan) care a castigat fluierand campionatul national


    da, da, vechea poveste! = echipa fiului dictatorului, a luat jucatorii buni din toate echipele dupa care i-a rupt cu arbitrii/ delegarile/ genti de bani castigand campionatul precum Valentin Ceausescu in Romania

    LE. Asta cu poporul de 40K ani chiar trebuie salvata
    Uite aici, citeste
    https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%...B0%D0%BD%D0%B0

  19. #40
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Daca imi spui cu ce izotopi au determinat acei 40000 de ani...te cred
    Last edited by iulian_1976; 17th December 2023 at 14:11.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #41
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    In prima repriza clujeanul faulteaza fara minge, il rupe pe Bodisteanu si nu primeste nici macar galben.
    Acum am ramas si fara Cisotti.
    Etapa trecuta au intrat la rupere la Pop si Cisotti, tot fara repercursiuni.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Isi revine pana peste 2 etape. Ca vor trece vreo 2 luni pana atunci.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •