Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 103

Thread: Campionatul Mondial de Handbal Feminin 2023

  1. #43
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Germania e o echipa slaba, în prima repriză nu au jucat nimic, trebuia sa le dam +8 la pauză. Grupa e foarte slabă, și cu toate astea nu putem trece mai departe.
    Am mai zis, pana nu renunțam la puhoiul de straniere în campionatul intern și nu dam sansa româncelor sa joace, nu o sa mai avem echipa naționala.
    Bazaliu a stat rezerva ani de zile pana s-a ales praful de ea, Lixandroiu trebuie sa joace în liga secunda ca să prindă minute, plus multe jucatoarea tinere care nu au loc sa joace de străine.
    Sper sa nu ajungem în lumea a 3-a a handbalului, ca la băieți.

  2. #44
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Nu cred ca nr de jucatoare din strainatate influenteaza negativ. Din contra, concurenta e apriga deci stimuleaza in mod normal progres daca exista ambitie. Problema e ca jucatoarele prefera sa stea la cluburi pe bani multi. Si sa stea pe banca in loc sa se duca la cluburi mai modeste unde au loc in echipa si aduna meciuri. E vorba de lipsa de ambitie.
    Bazaliu ar fi avut loc la orice club bunisor in Romania, Muntenegru, Franta si altele dar a ales sa stea rezerva lui Neagu la CSM pe bani buni. E vina ei si nu a strainelor.
    E si vina selectionerului care aduce la nationala nume si nu cele care au meciuri. Daca ar spune clar ca daca nu esti titulara in club, nu ai loc la nationala, atunci fetele ar schimba prioritatea in cariera. Pe bani mai putini ar prefera sa fie la nationala sa le vada lumea.
    Last edited by delaparis; 7th December 2023 at 22:47.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #45
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Azi a tinut-o pe Laslo care e o epava pe teren. Trebuia jucat cu Eliza, Neagu si Bazaliu in ultimele 15 min si nu rapid, ci calculat. Extremele au ratat vreo 7 aruncari. Badea e dezastru.

  4. #46
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Ce ziceam de Japonia, da prima bombă la mondial, bate Danemarca cu un gol fabulos din aeriana la ultima fază. Genial joc la asiatice. Parcă văd că ne bat și astea.

  5. #47
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Azi a tinut-o pe Laslo care e o epava pe teren. Trebuia jucat cu Eliza, Neagu si Bazaliu in ultimele 15 min si nu rapid, ci calculat. Extremele au ratat vreo 7 aruncari. Badea e dezastru.
    Nemtoacele au citit bine jocul nostru si la pauza au pus la cale plan pt a ne contra. Au inteles ca jucam doar pe extreme si pivot. Neagu la 9 metri nu a contat decisiv, a contribuit sa le bage cateva in plasa, dar nu destul sa conteze la rezultat final.

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ce ziceam de Japonia, da prima bombă la mondial, bate Danemarca cu un gol fabulos din aeriana la ultima fază. Genial joc la asiatice. Parcă văd că ne bat Č™i astea.
    Asta era sa zic si eu
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #48
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    Japonia dupa ce a pierdut la limita cu Germania si Polonia, acum furnizeaza prima mare surpriza de la mondial si bate Danemarca la ea acasa.

    Sanse bunicele ptr Japonia sa bata absolut tot ce a venit din Grupa E: Danemarca, Romania si Serbia.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Primul meci cu Neagu a fost dezastru, nici pasa, nici macar nu poate arunca din saritura.

    Japonia ne va nimici. Si Polonia la fel cel mai probabil.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Pai cu Germania extremele au fost muci.. numai eu am numarat vrro 7 ratari unu la unu. Nu asa castigi. Prima repriza Neagu a fost un plus. In a doua nu a tinut o mult, dar a bagat numai pe cine nu trebuie - Laslo.. mana moarta.

  9. #51
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Germania e o echipa slaba, în prima repriză nu au jucat nimic, trebuia sa le dam +8 la pauză. Grupa e foarte slabă, Č™i cu toate astea nu putem trece mai departe.
    Am mai zis, pana nu renunČ›am la puhoiul de straniere în campionatul intern Č™i nu dam sansa româncelor sa joace, nu o sa mai avem echipa naČ›ionala.
    Bazaliu a stat rezerva ani de zile pana s-a ales praful de ea, Lixandroiu trebuie sa joace în liga secunda ca să prindă minute, plus multe jucatoarea tinere care nu au loc sa joace de străine.
    Sper sa nu ajungem în lumea a 3-a a handbalului, ca la băieČ›i.
    La ce picaj a fost in rep 2 si cu +8 pierdeam.Chiar asta ma gandeam,cat ar fi trebuit sa avem avantaj sa castigam?
    Au ratat vreo 8 atacuri la rand in primele 15 minute din rep 2,efectiv ar fi ratat exact cat e nevoie ca sa piarda.

  10. #52
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Pai cu Germania extremele au fost muci.. numai eu am numarat vrro 7 ratari unu la unu. Nu asa castigi. Prima repriza Neagu a fost un plus. In a doua nu a tinut o mult, dar a bagat numai pe cine nu trebuie - Laslo.. mana moarta.
    Laslo cred ca joaca bine doar cand nu e Neagu pe teren.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #53
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Germania e o echipa slaba, în prima repriză nu au jucat nimic, trebuia sa le dam +8 la pauză. Grupa e foarte slabă, Č™i cu toate astea nu putem trece mai departe.
    Am mai zis, pana nu renunČ›am la puhoiul de straniere în campionatul intern Č™i nu dam sansa româncelor sa joace, nu o sa mai avem echipa naČ›ionala.
    Bazaliu a stat rezerva ani de zile pana s-a ales praful de ea, Lixandroiu trebuie sa joace în liga secunda ca să prindă minute, plus multe jucatoarea tinere care nu au loc sa joace de străine.
    Sper sa nu ajungem în lumea a 3-a a handbalului, ca la băieČ›i.
    Pai Bazaliu a fost suspendata pentru dopaj ! Stii ca a fost un intreg scandal. A stat 7 luni pe tusa (nu mai stiu exact). In rest ce putem spune? Ca de fiecare data aproape la ultimele turnee finale cand dam de un adversar mai bunicel capotam. S-a intamplat acum cu Germania. Cu Danemarca a fost prea mare diferenta de valoare.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #54
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Hai ca mai avem o sansa la sferturi dupa victoria Japoniei cu Danemarca
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #55
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Probabil vom juca ok si cu Japonia si Polonia acum cand nu mai conteaza rezultatul )
    Mda
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #56
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Ciudate rezultatele astea. Batem pe cele care au batut Danemarca, care ne-a dat cu terenul in cap noua
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    No pressure team. Bravos.

    Daca ne invita la turneul amicalelor, ne batem la trofeu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Bun, Danemarca se pare ca ne elimina definitiv asta seara. Arbitrii penalizeaza Polonia cam insistent totusi.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #59
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si nici la turneul preolimpic nu jucam. Adio Olimpiada

  18. #60
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    Pacat...si de acest traseu usor ptr Top 8 Mondial si pentru ratarea turneului preolimpic, unde nu ar fi jucat Franta si Norvegia.

    Am ratat totul cu acea prabusire vs Germania.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #61
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Azi avem Franța cu Norvegia, ambele calificate, se joacă doar pentru poziția 1.

    Cehia ajunge în premiera în sferturi, dintr-o grupa cu Olanda, Spania și Brazilia.

  20. #62
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Noi chiar am fost praf. Germania era de batut.

  21. #63
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    Bravo Cehia...Spania nici macar top 12...uraat...

    Diseara Norvegia - Franta, meci ptr loc in semifinale, deoarece castigatoarea va juca vs Cehia in sferturi.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •