Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 127 to 147 of 148

Thread: Etapa 17 2023/2024

  1. #127
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A plecat antrenorul Ovidiu Burcă. A avut o sansa mare la Dinamo, putini antrenori reusesc sa aiba controlul total asupra unui asemenea club, pt 2 ani de zile. A si facut, nu zic, dar in final e cam fail experimentul asta de manager in Romania. Poti sa il iei pe nu in brate pt toate esecurile tale, dar hai sa recunoastem ca nu toti au doua miliarde pe mana, ca la City si United. Burca nu s-a ridicat la inaltimea momentului, dar e doar interfața acestui esec. Ar fi trebuit sa ridice mana si porcul de Nicolescu 🤮

  2. #128
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,247
    Reputatie
    1
    Am mai zis-o, pe termen lung nu cred ca e cineva capabil sa scoata mai mult de la lotul asta al lui Dinamo. Fara o minune in iarna, adica cateva transferuri de jucatori care sa ridice valoarea lotului, Dinamo este condamnata.

  3. #129
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    A plecat antrenorul Ovidiu Burcă. A avut o sansa mare la Dinamo, putini antrenori reusesc sa aiba controlul total asupra unui asemenea club, pt 2 ani de zile. A si facut, nu zic, dar in final e cam fail experimentul asta de manager in Romania. Poti sa il iei pe nu in brate pt toate esecurile tale, dar hai sa recunoastem ca nu toti au doua miliarde pe mana, ca la City si United. Burca nu s-a ridicat la inaltimea momentului, dar e doar interfaČ›a acestui esec. Ar fi trebuit sa ridice mana si porcul de Nicolescu ��
    In Liga a2a Burca a fost fantastic, in Liga 1 a esuat dureros. Este indiscutabil un tip care gandeste si vrea sa invete, un antrenor talentat, insa cred ca e inca lipsit de experienta si a fost cuprins de simdromul lui Dumnezeu, a crezut ca poate face orice si nu a reusit sa evalueze corect limitele personale si ale lotului.
    Inca sunt convins ca si in Romania merge modelul de manager-antrenor cu conditia ca cel in cauza sa aiba mai multa experienta si fara sa arda etape. Rednic face asta de ceva ani insa a inceput sa riste nepermis de mult in ultimii ani. Grozavu si Dorinel au cam activat in acelasi fel la Iasi si Galati. Hagi e exceptie, el e de toate la Farul.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #130
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca Burca va mai avea sustinere ca aici. Teaba e ca toti antrenorii, conducatorii, oamenii din fotbal vor sa inceapa schimbarea de mentalitate cu suporterii, dar ei nu fac nimic in acest sens. Oamenii s-au obisnuit sa le dai circ, asta pt ca doar atat le-ai oferit oana acum. Desi clamata o noua rescriere de adn, nu a fost decat un fail la nivel de strategie. Nu luai 8 jucatori, luai 4. Dar buni. Nu luai 6 fundasi in lot, echilibrai putin si la mijloc etc.

    Ma uitam ce jucator mai pot sa cumpar, pe manager, de la Hagi, si chiar nu am ce sa aleg. As zice Doicaru dar e mult pana departe si nu stiu daca poate sa l salte, asa cum a facut cu Mazilu si Borza. Pana si Hagi are momente din astea de blank la academie, daramite altii, care abia au inceput - Șucu, ori inca se coiesc - Dinamo 🤣 Poate se face treaba in Ardeal. Bihor, Corvinul sunt plasate bine sa revină in primplan. Cluj, desigur, dar astept ce coace seful academiei lor care, se zice, l-a descoperit pe Falcao. Deocamdata, i-a scis de la mucegai pe Nistor si Chipciu, tot e ceva.

  5. #131
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sincer, nu mai stie nimeni azi ce antrenori au promovat Rapidul din B in A. Sau Napoli, sau Juventus, sau Manchester. Asa o sa fie si cu Burcă. Nu ca suntem noi un mare club european, dar asta nu e performanta. A, daca promova cu Aerostar sau Miroslava, da. Aici, daca erai miez, aratai valoarea, nu in B, unde jumate din adversari erau salariati la cap-uri si buticurile din comună. In locul lui, nici nu ma spargeam atat cu promovarea. Dimpotriva, era sa o rateze lamentabil, sa zica merci pt zodia norocoasa care totusi nu te tine in brate la infinit.

  6. #132
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ai dreptate si imi pare rau ca Burca nu a reusit sa adune macar dublul punctelor acumulate pana acum, caz in care ar fi ramas cu siguranta antrenor-manager si foarte probabil si in memoria colectiva. E un tip decent, mult succes in continuare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #133
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,247
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu stiu daca Burca va mai avea sustinere ca aici. Teaba e ca toti antrenorii, conducatorii, oamenii din fotbal vor sa inceapa schimbarea de mentalitate cu suporterii, dar ei nu fac nimic in acest sens. Oamenii s-au obisnuit sa le dai circ, asta pt ca doar atat le-ai oferit oana acum. Desi clamata o noua rescriere de adn, nu a fost decat un fail la nivel de strategie. Nu luai 8 jucatori, luai 4. Dar buni. Nu luai 6 fundasi in lot, echilibrai putin si la mijloc etc.

    Ma uitam ce jucator mai pot sa cumpar, pe manager, de la Hagi, si chiar nu am ce sa aleg. As zice Doicaru dar e mult pana departe si nu stiu daca poate sa l salte, asa cum a facut cu Mazilu si Borza. Pana si Hagi are momente din astea de blank la academie, daramite altii, care abia au inceput - Șucu, ori inca se coiesc - Dinamo 🤣 Poate se face treaba in Ardeal. Bihor, Corvinul sunt plasate bine sa revină in primplan. Cluj, desigur, dar astept ce coace seful academiei lor care, se zice, l-a descoperit pe Falcao. Deocamdata, i-a scis de la mucegai pe Nistor si Chipciu, tot e ceva.
    Am vazut si eu meciul cu Buzaul din cupa in care a folosit urmatoarea generatie din academie si nu mi-a placut deloc ce am vazut. Am inteles ca la aia de 14-15 ani are cativa promitatori, dar ramane de vazut cum vor creste. Cred ca pt Hagi urmeaza 2-3 ani de constructie a echipei cu care va juca pe noul stadion.

  8. #134
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,164
    Reputatie
    0
    Pana in prezent Grozavu si Ciubotariu au esuat la Sepsi si ce lot de jucatori au ...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #135
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,247
    Reputatie
    1
    Hahaha...am citit ca Bratu n-ar refuza Dinamo! Pai cu ala antrenor o sa plangeti cu lacrimi de crocodil dupa Burca.

  10. #136
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Hahaha...am citit ca Bratu n-ar refuza Dinamo! Pai cu ala antrenor o sa plangeti cu lacrimi de crocodil dupa Burca.
    Exact cu aceste cuvinte am intampinat si eu sosirea maestrului Bratu, dar mi s-a replicat ca a castigat play-out-ul (doar la noi puteai auzi asa ceva) cu Ciobotariu jr si Rici Grigore, zis Puterea lu' tata (va povestesc eu altadata ). Nu am verificat ce lot a avut in acel play-out, dar o s-o fac daca il pun astia pe Bratone.

    Altfel, vorbeam cu un amic de online si imi recomanda un jucator de 16 ani de la Porto, care are clauza deja de 30 de milioane. Ce nivel e asta, ti-e rusine sa deschizi gura cand povestesc astia ce fac acolo. Asta in contrapartida cu recomandarile mele din liga 1, de-a lungul timpului, cu care s-au facut bani frumosi pe manager Asta ziceam, ca daca vreau acum sa propun un jucator din liga 1, tanar, n-ai pe cine alege. Ce plm fotbal e asta, ma nene? Mazilu, Borza, Pop si **** dupa aia. O sa il fortam pe Doicaru, sper sa fie de acord Gicanu Pe Vulturar al lui Pancu?
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  11. #137
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ar fi bine sa plangem cu lacrimi de crocodil ca alea-s false, tragedia e ca intr-adevar Bratu e o alegere mai proasta decat mentinerea lui Burca.

    Iulian: Ciobi a esuat la Sepsi dupa o serie lunga de invincibilitate ceea ce e un pic diferit de esecul total. Nu stiu ce se intampla acolo insa par sa fie alte probleme decat metoda de antrenament sau tactica de joc. Grozavu e genul de antrenor autoritat la echipa fara nume. Ala de mi ti-i biciuie si injura pe toti, ii pune la ture de teren, flotari, genul dur care nu rezista la echipe subtiri.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #138
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A intrt ieri Dorinel la Fanatik, era beat mort la 12, in miezul zilei. Pacat de el, ba, nu se mai face bine saracu'.

    L-a intrebat Ivanovic nu stiu ce de Becali, ceva de imbarligat, normal, si a zis Dorinel: mblaelka. A, ce? Mblaelaka. Ce, Dorinel poti sa repeti, e ceva pe circuit. Dorinel: da, mblaelaka Era palanga omul. A vrut sa spuna ca Il bat la el acasa, dar n-a mai iesit, l-a luat Purcelu ca din oala. Cred ca au scos asta la montaj, dar luati-o ca reala, e cineva din interior de acolo.

    Mi-a zis si mie un caine de pe feisbuc
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  13. #139
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0

    Pai nu se lasase de niste ani? Sau a ajuns la vorba lui Dinica si a reintrat la profesionisti?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #140
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,164
    Reputatie
    0
    Sa speram ca era doar un pic cherchelit. Panarama si Ivanovici din punctul asta de vedere l-a expus rau.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #141
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post

    Pai nu se lasase de niste ani? Sau a ajuns la vorba lui Dinica si a reintrat la profesionisti?
    Asa am zis si eu. Pacat, ca acolo in zona era o paine de mancat, din punctul asta de vedere
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  16. #142
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,164
    Reputatie
    0
    Era la suparare...m-am uitat pe program pana pe 22 decembrie are un meci unu si un, pana joaca cu Botosani.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #143
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Normal. Aia nu-ti dau bugetul, echipa tureaza peste posibilitati, arbitrul te face ca aia au oricum oi mai multe, vremea capricioasa etc. E tanar, duce, care e problema ca mai bea cate un sprit.Eu ii strang mana oricand il vad, ca merita.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  18. #144
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,775
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post

    Pai nu se lasase de niste ani? Sau a ajuns la vorba lui Dinica si a reintrat la profesionisti?
    https://www.faramogul.ro/dorinel-mun...t-nemultumiti/

    S-o fi reapucat!
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #145
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    A intrt ieri Dorinel la Fanatik, era beat mort la 12, in miezul zilei. Pacat de el, ba, nu se mai face bine saracu'.

    L-a intrebat Ivanovic nu stiu ce de Becali, ceva de imbarligat, normal, si a zis Dorinel: mblaelka. A, ce? Mblaelaka. Ce, Dorinel poti sa repeti, e ceva pe circuit. Dorinel: da, mblaelaka Era palanga omul. A vrut sa spuna ca Il bat la el acasa, dar n-a mai iesit, l-a luat Purcelu ca din oala.
    Si chiar asa a fost, beat sau nu, Dorinel l-a batut pe Gigi la el acasa. Respect!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #146
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,775
    Reputatie
    0
    Pai la betie se zic cele mai adevarate lucruri.

    Poate Mbaelaka ala e noul jucator al Otelului in iarna )
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #147
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mbaelaka poate deveni noul strigat de lupta al galeriei galatene, vad o peluza compacta cu toti la bustul gol strigand fioros: Mbaelaka! Mbaelaka! Mbaelaka!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •