Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 116 of 116

Thread: Etapa 16 2023/2024

  1. #106
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,121
    Reputatie
    1
    Sa consemnam ca dupa 16 etape Galatiul a reusit sa atinga cele 10 puncte cu care eu am zis ca intra in playout. Bravo domnule, sunteti tari!

  2. #107
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    Asa daca o luam si Petrescu intr-un sezon a luat Dinamo Moscova de pe ultimul loc cu 0 puncte si a terminat sezonul pe 4.

    Dorinel a facut din rahat bici !

    Sabau a reusit sa impuna o rigoare si o disciplina si rezultatele se vad la U, dar are si jucatori experimentati precum Mitrea, Chipciu, Nistor (in mare forma)
    Sumudik a facut-o de 6 ori: Bistrita, Brasov, National, aia din Turcia de-a dus-o in Europa habar n-am care ca toate-s la fel, Astra si acum la Gaziantep.

    Dorinel? O data, de 2 ori? E imediat sub Shumudik, fara probleme.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    0. Shumudik
    1. Maldărășaru
    2. Dorinel
    3. Pîrvu
    4. Sabău.
    5. Bergodi

    Acesta e topul meu dupa 16 etape.
    UP!

    Acum vad ca Dorinica nu e nici macar primul.

    Rapidisti din astia de-au antrenat la Rapid fara sa faca nimic sunt peste.

    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #108
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Totusi Maldarasanu confirma si imbunatateste sezonul trecut, echipa fiind in insolventa. Dorinel e one hit wonder pt moment. Sa mai vedem, zic. Dar e ok locul 2 cu o echipa minuscula. Cel mai slab lot conform estimarii transfermarkt.

  4. #109
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Iar Pirvu peste Sabau, tot din cauza lotului inferior. Clujul, cu toata primaria in spate, ma scuzati.

  5. #110
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Sumudik a facut-o de 6 ori: Bistrita, Brasov, National, aia din Turcia de-a dus-o in Europa habar n-am care ca toate-s la fel, Astra si acum la Gaziantep.

    Dorinel? O data, de 2 ori? E imediat sub Shumudik, fara probleme.

    Apoi, sageata in jos, atentie:

    Rapidisti din astia de-au antrenat la Rapid fara sa faca nimic sunt peste.
    Din treburile astea se poate desprinde inca o idee pe care sincer, pana acum am ratat-o. Mi-a stat undeva in spatele ochilor si limbii dar cumva doar n-am putut-o scuipa jos:

    Rapidistii nu prea au succes la Rapid, Shumudik a fost aici si n-a rupt gura targului. Nici nu s-a facut de rusine dar nici nu a supraprestat, a fost mediocru spre deosebire de celelalte locuri pe unde a fost.

    Cu alte cuvinte, acesta e un contraargument puternic vis-a-vis de numirea lui, in detrimentul lui Bergodi. In sfarsit am gasit ceva ce sa sustina alegerea patronilor si deja parca ma simt un pic mai bine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #111
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si crezi ca Șucu, un afacerist pragmatic, intr_un secol unde nici nevasta nu te mai lasă sa pleci la magazin fara o listă, un target, un plan bine definit a luat in calcul acest element mai degraba mistic, ca rapidistii nu au succes la Rapid? Daca era sef de trib in rezervatie intelegeam. I se parea lui ca norul de opium, in forma de crocodil, care se intinde peste wigwam, ii transmite un mesaj de la zeul fertilitatii si tribul trebuie sa umple in p.ula goala doua saptamani, daca vrea sa l se intareasca koaele

    Faptul ca Sumudica are succes intr-o tara careia nu ii vorbeste limba, nu o intelege cultural, structural - ca tot e la moda etc inseamna un singur lucru: rolul antrenorului in fotbal e mult suprestimat. Mai ales in fotbalul mic, jucat de clovni mediocri si patronat de bișnițari. E un bun motivator, are o smecherie de șmenar batran, ti se baga usor pe sub piele. Nu ar putea sa gestioneze un vestiar cu iq football ridicat, dar cocalari ca alibec si budescu se pliaza bine pe tipul lui de pedagogie. E antrenorul care iti poate activa putina serotonina in corp, nu vei invata fotbal sau tactici avansate. Nu intamplator are 50 de echipe antrenate pana acum

  7. #112
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Si crezi ca Șucu, un afacerist pragmatic, intr_un secol unde nici nevasta nu te mai lasă sa pleci la magazin fara o listă, un target, un plan bine definit a luat in calcul acest element mai degraba mistic, ca rapidistii nu au succes la Rapid?
    El nu a luat in calcul nimic, a lasat decizia la mana ciumetilor Angelescu si Niculashian.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #113
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Sa consemnam ca dupa 16 etape Galatiul a reusit sa atinga cele 10 puncte cu care eu am zis ca intra in playout. Bravo domnule, sunteti tari!
    Esti un fin observator.
    Ti-au trebuit 6 etape sa faci calculul?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #114
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Totusi Maldarasanu confirma si imbunatateste sezonul trecut, echipa fiind in insolventa. Dorinel e one hit wonder pt moment. Sa mai vedem, zic. Dar e ok locul 2 cu o echipa minuscula. Cel mai slab lot conform estimarii transfermarkt.
    One hit wonder adica momentan acest sezon nu se pune?
    Sau 2011 e prea departe?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  10. #115
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Acum a plecat cu cel mai slab lot, conform estimarilor transfermarkt. Si chiar ale noastre. In 2011 nu erau atatea gloabe, ca astazi. La ochi stateati bine ca joc, dar acum vad pe transfermarkt ca aveati exact a 10-a sansa Oricum, am explicat avantajul pe care i l-am acordat lui Maldarasanu in fata lui Munteanu, pt constanta in doua sezoane consecutive. Dorinel e acolo, insa nici sezonul nu e gata. E un top partial. Poate vor face rocada sau unii dintre ei vor disparea la final
    Last edited by Capitanu.Burcea; 16th November 2023 at 20:31.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  11. #116
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,121
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Esti un fin observator.
    Ti-au trebuit 6 etape sa faci calculul?
    Te prinzi mai greu, nu-i asa?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •