Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 116

Thread: Etapa 16 2023/2024

  1. #85
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Prea impiedicati...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #86
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,122
    Reputatie
    1
    Mititeii ataca atat de furibund de parca ei ar conduce.

  3. #87
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Slaba echipa, zici ca e Rapidu imediat dupa ce-a promovat din a 3-a in a 2-a.
    Merita sa fie prima echipa peste Dinamo. E doar mult mai buna tehnic, mult mai slaba in rest.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #88
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Ahaha, inca o infrangere pentru cane coorso Ten Burc.
    Freza rezista
    Last edited by cip; 13th November 2023 at 08:21.
    granita la Orsova!

  5. #89
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dinamo va castiga oricum, nu ma astept sa intelegeti Daca se salveaza, foarte bine, merge proiectul. E ca si cum ti-ar scoate anusul printre țîțe, tu altfel fiind sanatos tun.Daca nu, foarte bine, dam cu mopul după redewisti si proiectul lor de căcat. Nu e rusine sa retrogradezi, sa fii slab. E rusine sa castigi cum o faceau porcea si fekali. Pt aia imi era mie jenă, nu pt ca pierde mizeria asta de echipa 10 meciuri. Eu nu sarbatoresc sferturi, semifinale, ghete, eu sarbatoresc fotbalul. Doar niste cretini pot sarbatori un titlu in care arbitrul scoate mingea din poarta adversarului. Evident ca ma refer la fc fcbs, multipla noastra codoașă, furacioasa, dopata, cu barba ortodoxă pana la kur. Daca nu cumva e părul din kur 🤣 Nu intamplator, argumentul suprem pt un prost e sa se sparga cu trofeele in mod evident mânărite, de pe vremea ailantă. Da' voi ce ati luat? Am luat-o pe mă-ta-n pulă, raspuns corect.

  6. #90
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    De cand n-a mai luat FCSB titlul e prafuit de acuma si acoperit cu panze de paianjeni
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #91
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Otelul joaca admirabil, fratilor! Sper ca presedintele Nicolescu e multumit, baga-i-as pla in gat de purist!

  8. #92
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dap, Otelul merge ca un Panzer de veeo 2 ani, cu oaste de stransura, cu salarii mici dar cu un antrenor doxat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #93
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Inca un tur de forta al Otelului, si suporterul lor Dr Satan ma-ntreaba de ce nu ii vad sa retrogradeze! Ce baiat glumetz.



    Inca un pic si se bat la play off!

    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #94
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,994
    Reputatie
    1
    Rednic zicea ca Dinamo nu ar fi retrogradat cu el.
    Dar ar fi luat 4-0 de la Otelul?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #95
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Mai e un retur, nu e tarziu.


    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #96
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    1. Maldărășaru
    2. Dorinel
    3. Pîrvu
    4. Sabău.
    5. Bergodi

    Acesta e topul meu dupa 16 etape.

    Ma bucur ca sunt 3 fosti dinamovisti si 2 rapidisti, e un raport din care reiese clar ca istoria ne obligă

  13. #97
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    De acord. Cu o mica aditie in varf:

    0. Shumudik

    care a luat Gaziantep de pe ultimul loc cu 0p si a ajuns dupa alte 8 etape la mijlocul clasamentului, cum a facut si cu Brasovul si Bistrita in Romania si cu Nationalul in Liga a 2-a, de fapt pe National i-a dus pe loc de promovare chiar in jumatate de sezon. M-am saturat de toti handicapatii care habar n-au ce vorbesc cand vorbesc de DE DEPARTE cel mai bun antrenor roman din acest moment, si Mircea Lucescu nici nu s-a retras, doar a tras un fail la Dinamo Kiev de unde tocmai a fost dat afara, binecuvantata-i fie tarana.

    Deci conform topului, 5. Bergodi e cu 5 nivele sub, desi e bun, exact ce ziceam la inceput de sezon cand am gresit luandu-l in detrimentul diamantului rapidist. Ramane cum am stabilit, nu noi, eu.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    0. Shumudik

    care a luat Gaziantep de pe ultimul loc
    Imagineaza-ti lele daca ar fi luat Rapidul cu o luna inainte, de nu erau retardatii de la conducere! Hohoo, wc wcsb bocea in serie la ora asta ca nu mai are sanse la titlu.

    Si-a mai dat cineva quote la propriul post, in chiar acel post? Nu cred, sunt unicul.
    Last edited by Johnny D; 13th November 2023 at 23:35.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #98
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Nu sunt sigur ca Sumudik il bate pe Dorinel, cu loturi de valoare apropiata.

    La ce lot are Rednic m-as fi asteptat sa castige greu meciul.

    Acum a aflat toata lumea ca Dorinel Munteanu vrea play-off si este serioasa treaba

    Imi pare Hermannstadt, Farul un pic peste Otelul, apoi mai e si Sepsi, Petrolul la limita si cu astea.
    Last edited by iulian_1976; 13th November 2023 at 23:41.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #99
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nu sunt sigur ca Sumudik il bate pe Dorinel, cu loturi de valoare apropiata.
    Posibil, dar pe Bergodi il bate sigur.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Dinamo va castiga oricum, nu ma astept sa intelegeti
    Se apropie Botosaniu tot cu cate 1p.
    Last edited by Johnny D; 13th November 2023 at 23:49.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #100
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Le tin pumnii si imi pare rau ca ne-a cici nu imprumuta 8 jucatori la Botosani, ca sa faca slugile baremul. Dacă se duc toti baietii de casa, alde Lutu, Pintilie, Bourceanu, Haralambie, Scoica etc, ne bat astia cu stropi 👍

  17. #101
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E dificil sa eliberezi proștii din lanturile pe care le venereaza.

    Multumim, Voltron , tocmai ai reusit definitia poporului român. Prin extensie, a fotbalului românesc.

  18. #102
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,122
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    1. Maldărășaru
    2. Dorinel
    3. Pîrvu
    4. Sabău.
    5. Bergodi

    Acesta e topul meu dupa 16 etape.

    Ma bucur ca sunt 3 fosti dinamovisti si 2 rapidisti, e un raport din care reiese clar ca istoria ne obligă
    Daca o iei dupa clasament, da, Maldarasanu este peste Dorinel. Daca o iei doar dupa contributia antrenorului la evolutia echipei, as zice ca Dorinel este primul la ora asta.
    Ce gluma buna cu Ninel. Baaaa, antrenorii buni se bat pt titluri, nu sa salveze echipe de la retrogradare.

  19. #103
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    De acord. Cu o mica aditie in varf:

    0. Shumudik

    care a luat Gaziantep de pe ultimul loc cu 0p si a ajuns dupa alte 8 etape la mijlocul clasamentului, cum a facut si cu Brasovul si Bistrita in Romania si cu Nationalul in Liga a 2-a, de fapt pe National i-a dus pe loc de promovare chiar in jumatate de sezon. M-am saturat de toti handicapatii care habar n-au ce vorbesc cand vorbesc de DE DEPARTE cel mai bun antrenor roman din acest moment, si Mircea Lucescu nici nu s-a retras, doar a tras un fail la Dinamo Kiev de unde tocmai a fost dat afara, binecuvantata-i fie tarana.

    Deci conform topului, 5. Bergodi e cu 5 nivele sub, desi e bun, exact ce ziceam la inceput de sezon cand am gresit luandu-l in detrimentul diamantului rapidist. Ramane cum am stabilit, nu noi, eu.



    Imagineaza-ti lele daca ar fi luat Rapidul cu o luna inainte, de nu erau retardatii de la conducere! Hohoo, wc wcsb bocea in serie la ora asta ca nu mai are sanse la titlu.

    Si-a mai dat cineva quote la propriul post, in chiar acel post? Nu cred, sunt unicul.
    Asa daca o luam si Petrescu intr-un sezon a luat Dinamo Moscova de pe ultimul loc cu 0 puncte si a terminat sezonul pe 4.

    Dorinel a facut din rahat bici !

    Sabau a reusit sa impuna o rigoare si o disciplina si rezultatele se vad la U, dar are si jucatori experimentati precum Mitrea, Chipciu, Nistor (in mare forma)
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  20. #104
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Ce topuri de rahat mai faceti pe aici...
    Pai asta e fotbal, ce se joaca in Romania?
    Mai uitati-va si voi pe unde chiar se joaca fotbal, auzi la ei, Maldarusanu si nu mai stiu care, ala de la Petrolul mai lipsea de-aici, mereu imi scapa numele...
    Ancelotti si asta de la City, mai duceti-va bah, noi avem aici Sumudica, Iedi si nea Pircea...
    granita la Orsova!

  21. #105
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce antreneaza Ancelotti, fate come cazzo volete, poate sa le zica baietilor oricare de pe forum 🤣 Despre Cap de teflon ce sa mai spunem, mare antrenor si ăsta. La ce jucatori a avut la Barsa si Sity, luau campionatul si Ion Vfb Stuttgart-Ionescu 🤣 sau Dan Alexa.

    Vad ca Cipanu a ramas cu noi, chiar daca Alpii, Kitzbuehlul, il cheama acasa. Merita felicitat, spre deosebire de janghina aia de Timache pesedistu' minune, care s-a declarat scarbit de viata de peste Orsova si a arborat in bernă chilotii ospataritei care castiga mai mult ca un profesor.

    Diversitate de opinii, progres, ce poti sa iti doresti mai mult de la o poiană olsista
    .

  22. 14th November 2023, 21:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •