Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 116

Thread: Etapa 16 2023/2024

  1. #43
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Uita-te ce face Artean la golul Sibiului, tocmai vorbesc astia la tv.
    Eu vad ce face Larie la acea faza
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #44
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Se pare ca prin noile decizii luate de talharii astia din federatie se incurajeaza accesul la bani publici pt toate echipele din prima liga.
    Vin alegerile este normal, in primavara o sa iasa primarii care salveaza echipe de fotbal, o sa se mareasca pensiile, privatii trebuie jumuliti, statul a iesit la vanatoare de bani.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #45
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Sa nu uitam golul a fost marcat de Artean
    A gresit Artean la golul Sibiului?

  4. #46
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dadea călcâi jmekerul asta de Budescu la 1-0. Asa e cand esti technic, faci spectacol.

  5. #47
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    E normal sa n-aiba benzina pt tot meciul, 7 insi din echipa de start de azi au ratat pregatirea de vara cu echipa.

  6. #48
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Dadea călcâi jmekerul asta de Budescu la 1-0. Asa e cand esti technic, faci spectacol.
    Budescu nu prea are cu cine sa joace, toti atacantii sunt cam degeaba in perioada asta.

  7. #49
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    A gresit Artean la golul Sibiului?
    Geometrie intai, priveste distanta intre Artean -Larie -Nedelcu, de asta spun ca fotbalistii trebuie sa faca si scoala.

    Ia-o ca o parere, cand nr 8 de la Sibiu s-a strecurat in spatele lui Artean, nu are dublaj cum crede Artean, cred ca Nedelcu trebuia sa faca dublaj.
    Larie sa faca dublaj, era prea tarziu, numarul 8 nu are voie sa se intoarca cu mingea, in plus vine vine in contra timp, lent
    s-a scos din joc.

    Ramane intrebarea, a vrut sa joace Hagi mai jos cu liniile ? Atunci Artean nu are ce cauta acolo, trebuia sa stea mai jos.

    A vrut sa joace mai sus Hagi ? Atunci Larie trebuia sa urce linia in momentul cand mingea era in momentul pasei
    in spate, era faultat probabil nr 8 de Larie.

    Eu daca eram in locul lui Larie urcam in momentul pasei si nr 8 era fie faultat, fie deposedat, asa simt eu daca as fi fost in teren.
    Vezi Otelul cum se apara cu liniile apropiate
    Last edited by iulian_1976; 11th November 2023 at 23:56.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #50
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Sibiul are mentalitate de echipa mica, in deplasare joaca numai la ciupeala. Deocamdata le iese, dar bulanul se intoarce cand ti-e lumea mai draga.
    Total de acord!!! Am mai spus aici, mentalitatea asta de echipă mica impusă de Malda la meciurile din deplasare îl mențin la un nivel pentru echipe de pluton, fără pretenții. La toate meciurile din deplasare joaca Sibiul așa, plm de prosti!

  9. #51
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Inca un lucru Nedelcu in cazul ca alerga 3 metri mai in stanga si strangea la nr 8, il intercepta 100% mai repede decat Larie.

    Avand in vedere cum stau cei de la Farul in paretea stanga, linia trebuia mai sus si Nedelcu 2-3 metri mai in stanga.

    In momentul pasei priviti unde este fundasul stanga al Farului si unde sta Larie.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #52
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Atata teorie degeaba. Nr 8 nu s-a strecurat in spatele lui Artean, ci l-a trimis la seminte dintr-o singura fenta din corp. Daca tantalaul nu se lasa pacalit ar fi ramas langa negraci si probabil i-ar fi incomodat sutul.
    P.S. Vezi ca Nedelcu e accidentat de cateva saptamani, ar fi vrut el sa fie in teren azi.

  11. #53
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Total de acord!!! Am mai spus aici, mentalitatea asta de echipă mica impusă de Malda la meciurile din deplasare îl mențin la un nivel pentru echipe de pluton, fără pretenții. La toate meciurile din deplasare joaca Sibiul așa, plm de prosti!
    Da insa pe ce bani? Echipa asta a depasit bugetul, sa ce ? Pacat de stadion...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #54
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Atata teorie degeaba. Nr 8 nu s-a strecurat in spatele lui Artean, ci l-a trimis la seminte dintr-o singura fenta din corp. Daca tantalaul nu se lasa pacalit ar fi ramas langa negraci si probabil i-ar fi incomodat sutul.
    P.S. Vezi ca Nedelcu e accidentat de cateva saptamani, ar fi vrut el sa fie in teren azi.
    Nr 6 Baluta...ma rog nu Nedelcu.

    Nu iti convine stiu Nu stii cum se joaca faza asta, nr 8 s-a dus intre linii, chiar nu intelegi ce joaca Hagi.

    Doar faptul ca il vad pe Artean in momentul pasei sprint cativa metri imi spune ca trebuiau sa urce linia 100%,
    inca ceva iti spun sigur Larie trebuia o sa o urce.

    Acolo doar Baluta si Larie pot interveni. Pe Larie il gasesc vinovat acolo el comanda, priveste Artean cum urca
    in momentul pasei.

    In cazul, ca la tv s-a spus altceva, nu au inteles faza si ce joaca Hagi.
    Last edited by iulian_1976; 12th November 2023 at 00:26.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #55
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Tu vezi faza din rezumatul Digi, nu-i asa? Cauta undeva toata faza, cu cateva secunde inainte sa primeasca pasa, Baba Alhasan il face din corp pe Artean, se face ca vrea sa se duca spre centru, suficient cat sa-l trimita pe ala la seminte. Apoi,scapat de marcajul astuia, preia singur singurel cu fata spre poarta. Bineinteles ca si Larie e varza, dar totul pleaca de la nataraul ala de Artean.

  14. #56
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    https://youtu.be/hVidI43v1tM?si=hgejiPs1zW9QqnZP
    Uite aici intreaga faza, cum pleaca boul ala pe fenta.

  15. #57
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Am vazut, te inseli. Printre multele injuraturi care le observ pe forum, scriu pentru ca stiu ca sunt urmarit si de oameni inteligenti.

    Sibiul in margine avea doua variante in faza respectiva:

    1. sa o centreze cum a facut in faza anterioara la Butean, urmariti faza identica cu un posibil 11 pentru Sibiu

    2. sa o scoata intre linii, perpendicular pe poarta.


    Nr 8 a venit intre linii, Artean este mijlocas si Larie fundasul central de pe aceea parte, s-a jucat in spatele lui Artean.

    Intre linii se joaca de zeci de ori intr-un meci, numai ca poate lipsa de oxigen de la cap, oboseala, lipsa conditiei fizice
    aduce si faze din acestea.
    Last edited by iulian_1976; 12th November 2023 at 02:02.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #58
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Hagi joaca zona asta sa nu uitati, il apreciez ca incearca lucruri ce tin de inteligenta fotbalistica.

    Nr 8 o preia cu spatele la poarta in partea dreapta, exact ce spun si Baluta putea sa intervina.

    Totusi unde este greseala ?

    Greseala de pozitionare: Baluta prea in dreapta si Larie jos de tot.

    Am o explicatie pentru Larie, in faza anterioara Sibiul a jucat centrare, sigur se astepta la asta. De acest motiv
    nu imi place Larie este foarte lent si nu anticipeaza faza.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #59
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Sibiul are anumite faze din meci care le joaca ca o echipa mare, de asemenea cand au jucat la Galati, o asezare inteligenta, pare sansa pentru multi.

    Senzatia ca joaca uneori ca o echipa mare, doar din miscarea jucatorilor fara minge.

    Nr.8 coboara intre linii, preluare cu dreptul, pe pozitie pentru piciorul stang. Asta nu este sansa, asta este antrenament
    si inteligenta.
    Last edited by iulian_1976; 12th November 2023 at 02:32.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #60
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cum a luat domne Sibiul jucatori liberi? Cum si-l permite domne Sibiul pe Negut, iar noi il aducem pe Ilici, probabil pe acelasi salariu. Ei iesind din insolventa in 2255, isi permit sa steie pe locul 4, sa faca spectacol, iar bulangii ăstia aduc toti rapenii si iși tarșaie caciulile pe trotuar 🤔 Sa ne spui si noua, Claudiule, ca veau sa ma piș putin pe tenul feciorelnic al d-lui Nicolescu, baiatul care l-a luat pe Nu in gură. La saună, cu baietii.

  19. #61
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ne acuzati, domnu' Iulian. Am apreciat dizertatia despre futbol, insa din ce am vazut, cateva minute, Baba e un jucator brazilian care s-a pișat pe juma' de academie la faza aia, pt ca are calitate. A gresit Hagi, ca scoate numai rapeni, iar media il pupă in pulă pt orice bașinică pe care o trage din varful balegarului. Daca era in Croatia, cu academia asta cred ca abia facea baremul. Cred ca si in liga 2 avea probleme cu saraciile astea care n-au ajuns la poarya la Helsinki. Nu vedeti ca niste jucatori de 30 de ani nu stiu sa steie in teren, si ei ies mai e-poimaine la pensie. Asta e scoala lui Hagi. Le da o bidinea, le da kilometrajul in spate ca samsarii si incepe sa se dea cu curu' de pamant ca marfa ca alui nu are nimeni.

  20. #62
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Ok, multumim pt lectia de tactica, totusi expica-mi ce face Artean. Unde tasneste el hotarat, ca in afara de Al Hasan nu e nici un adeversar in zona aia, urmatorul sibian este tocmai la centrul terenului.

  21. #63
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Budescu nu prea are cu cine sa joace, toti atacantii sunt cam degeaba in perioada asta.
    Criza prelungita fata de jucatorii care marcau sezonul trecut cum ar fi Louis Munteanu, Mazilu. Rivaldinho nu confirma nici el. Ai avut dreptate cu pierderea lui Alibec, o pierdere grea pentru Farul.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •