Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 106 to 126 of 137

Thread: Etapa 15 2023/2024

  1. #106
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,496
    Reputatie
    1
    Nr 1 era Dugandzic.

    Papeau era printre ei insa in timp ce era bun pt partea estetica lasa de dorit la realziari.Putine assisturi putine goluri(daduse unu cu Afumati in Cupa).

    Asear macar a si finalziat,si ce gol a fost,lejer golul campionatului.

  2. #107
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,496
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Aberatii de mancator de rahat. Faultul de pe urma caruia s-a accidentat a venit in urma unei respingeri si a unei plecari pe contraatac, nicidecum a unui dribling. In plus, a fost o incercare de intrare la minge, nicidecum o intrare criminala. Faultul de aseara a fost mult mai periculos decat cel de pe urma caruia s-a accidentat, desi nici asta n-a fost la rupere.
    Aiureli de...ce esti tu.

    Da, faultul propriu zis in faza aia.Dar taranu ala era nervos de minute bune caci toti taranii nostrii de la noi daca patesc ceva de genul faulteaza.Ca si aseara.Zero Popescu a intrat sa-i rupa piciorul.
    Tu probbail esti obisnuit cu faulturile de cand jucai prin curte cand erai la puscarie.Acolo aveati alte reguli.

  3. #108
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,063
    Reputatie
    0
    Nu e exclusiv la noi, si in Anglia se intra la rupere cu diferite ocazii, din diferite motive.

    Diferenta e ca la aia se judeca tot pe dos, K1, Kickbox si arte martiale cu karate in ceafa ori in mecla fara sa se joace mingea e ok, nici galben, intrari fotbalistice de tip sanie spre minge dar pe langa jucator ori il atinge foarte usor, rosu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #109
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,242
    Reputatie
    1
    Era minutu 18, bai prostane! Probabil ca-l driblase la incalzire
    Legat de faultul de aseara, daca ar fi vrut sa-l rupa ridica piciorul si intra direct cu talpa sus. Jucati dracu fotbal si lasati victimizarile pt alde Mimi, ca pe voi nu va prinde bine.

  5. #110
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,496
    Reputatie
    1
    De parca e nevoie de mai mult pt taranii nostrii.Pe tine te-am enervat in sunt 18 minute de exemplu.

    Nu te duce capu nici cat pe Zero Popescu.Nu a ridicat piciorul pt ca orice fotbalist cu experienta stie ca ala e rosu direct.Asa a incercat sa-l rupa fara sa ia rosu ca sa fie win-win.

    Mai lasa masturbarea la rabonele lu Budescu.

  6. #111
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,242
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    De parca e nevoie de mai mult pt taranii nostrii.Pe tine te-am enervat in sunt 18 minute de exemplu.

    Nu te duce capu nici cat pe Zero Popescu.Nu a ridicat piciorul pt ca orice fotbalist cu experienta stie ca ala e rosu direct.Asa a incercat sa-l rupa fara sa ia rosu ca sa fie win-win.

    Mai lasa masturbarea la rabonele lu Budescu.
    Te alinti...din contra, vad ca tie iti tremura degetele pe tastatura de ies propozitiile fara sens incat trebuie sa ghicesti ce a vrut sa spuna tantalaul.
    Bai nea caisa, te-ai intrebat vreodata de ce pt faulturi cu piciorul de atac la nivelul gazonului se da galben, iar pentru cele cu piciorul ridicat se da rosu? Pt ca la alea de galben nu se considera ca sunt faulturi violente, care pun in pericol integritatea adversarului. Ceea ce a fost si aseara. Cand vrei sa-l scoti pe unul pe targa iti asumi toate riscurile, nu intri la oha.

  7. #112
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,496
    Reputatie
    1
    Vorbesti de parca e un stas undeva la cat duce fiecare fizic la lovituri.

    Pai Koljic ala de la Craiova e ditamani namila si se accidenteaza mergand.Si sunt multe cazuri si afara,Marco Reus si altii.Unii pur si simplu nu duc cat duce altii.

    Pt ca la alea de galben nu se considera ca sunt faulturi violente, care pun in pericol integritatea adversarului---zici tu.Cateodata nu e nevoie sa faci fault violent sa il termini pe unu si pana la urma cum definesti fault violent?
    Mie mi s-a parut clar ca Popescu a vrut sa intre cat se poate de tare la Papeau fara sa ia rosu.Nu stia cat de rau il prindea dar a vrut sa il prinda.
    Si Papeau sufera dastea de cand a venit de cand l-au luat taranii astia la ochi.
    Acu ca e moale fizic aia e altceva dar tot nu e in regula sa intre asa.

  8. #113
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,242
    Reputatie
    1
    Nu zic eu, zice regulamentul.

  9. #114
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu jucăm mare lucru, dar bicicleta lui Rudi Violăr inca functioneaza. Cred ca cine pierde azi e cel mai slab antrenor din superligă.

  10. #115
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,285
    Reputatie
    1
    Cel mai slab antrenor e de departe Rednic,asta mereu isi ascunde esecurile dupa cate o poanta, un comentariu ceva mai savuros, vechi trucuri dinamovisto-hunedorene, o combinatie destul de nefasta daca e sa ma intrebe cineva...
    Cel mai bun Burca, asta are n-are lot sau rezultate, dar apare mereu cu o freza impecabila...
    granita la Orsova!

  11. #116
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Uta si-a dat cele doua goluri din 0,5 ocazii, nimic de comentat. Noi, un gol din 6-8 ocazii. Oare ne trebuie un șoc la echipă?

  12. #117
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Soc si groaza e deja la echipa dupa sirul asta nesfarsit de infrangeri si egaluri cu echipe amarate din ligile inferioare. Acum ramane de vazut ce se mai poate repara si mai ales cine e capabil sa faca asta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #118
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu mai am rabdare pana injumatatesc astia punctele. Sa o dam acolo pe valoare, dati-va-n **** mea! 🤣

    Stiti cum se va spune. Antrenorul te duce in 25, mai departe e valoarea ta. Dar cum adica te duce? Din doua degajari de portar esti acolo, inseamna ca ai antrenor valoros?

    Sportiv, Bena trebuia eliminat in min 46.

  14. #119
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,063
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Fara Rrahmani, fara Petrila, ce sa zic... suntem aproape la fel de victime la wcsb acasa cum sunt Dinamo la mUTA Arad. Ei, aproape... nici chiar asa.
    Si acelasi scor obtinut si de Dinamo 2-1.

    Am simtit eu ceva.

    Doar ca Dinamo a reusit o intoarcere superba de scor pentru adversar, ratand ocazii incredibile de 0-2 si de 1-2. E ceva de nespus, de nepovestit copiilor si nepotilor de teama de-a nu-i lasa muti de uimire.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #120
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,063
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Uta si-a dat cele doua goluri din 0,5 ocazii, nimic de comentat. Noi, un gol din 6-8 ocazii. Oare ne trebuie un șoc la echipă?
    Eu zic sa-l mai tineti o etapa, si sa-i dati soc cu wc wcsb in Groapa, unde versu-mi scapa.

    De ce sa irosesti bunatate de soc pe Craiolgutza Clone, ca-i si pacat?

    Daca e nevoie, vin si eu sa dau soc, orice doar sa nu pierdeti meciul ala!

    Dar si in etapa urmatoare, imi fac incet aperitivul de catzel.

    Suntem cu voi 2 etape la rand din ce-n ce mai pronuntat!

    6p sa faceti din ele, daca se poate si 7! Nici o problema.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #121
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Azi a fost karma mizerabila care se pisa pe tine, tu fiind o jigodie. Pentru cum l-au lucrat pe Rednic alde Zavaleanu, Muesan, Bucurica, Sendre si alte jigodii, au primit ceea ce merita si sper ca o vor mai face. .
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  17. #122
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,063
    Reputatie
    0
    Mno SheFeRi-m-as... io vroiam egal in meciul asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #123
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,164
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Era minutu 18, bai prostane! Probabil ca-l driblase la incalzire
    Legat de faultul de aseara, daca ar fi vrut sa-l rupa ridica piciorul si intra direct cu talpa sus. Jucati dracu fotbal si lasati victimizarile pt alde Mimi, ca pe voi nu va prinde bine.
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Aiureli de...ce esti tu.

    Da, faultul propriu zis in faza aia.Dar taranu ala era nervos de minute bune caci toti taranii nostrii de la noi daca patesc ceva de genul faulteaza.Ca si aseara.Zero Popescu a intrat sa-i rupa piciorul.
    Tu probbail esti obisnuit cu faulturile de cand jucai prin curte cand erai la puscarie.Acolo aveati alte reguli.
    Ov Popescu despre el discutati Are experienta nu a jucat cu piciorul sus ci cu amandoua picioare s-a dus in rapidist.

    Nu prea ai ce sa faci ca arbitru cand jucatorul stie cum sa faulteze, se arbitreaza si in functie de cat de grava este accidentarea.

    Tin minte prin Serbia, Coman a avut o accidentare, a fost chiar in careu nu s-a dat penalty, fotbalistii inteligenti nu
    se baga in contre de genul.

    Am uitat cum il cheama un jucator care a jucat si la FCSB si Craiova, se baga in clinciuri din astea mijlocas parca
    imi scapa numele, se baga in toti macelarii, a avut o accidentare, nici in prezent nu inteleg cum poti sa te bagi
    la taietor...

    Mi-am adus aminte Plesan cred ca il cheama, a jucat si la nationala
    Last edited by iulian_1976; 6th November 2023 at 22:33.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #124
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,242
    Reputatie
    1
    Uitati-va acum la Tottenham-Chelsea, ala da fault la rupere, de rosu indiscutabil.

  20. #125
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,063
    Reputatie
    0
    Am vazut, i-au tinut abitrii in brate prea mult anu asta, inclusiv la Udogie ala se putea da rosu.


    But no problem, you can always count on Romero to turn a victory into defeat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #126
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,164
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Uitati-va acum la Tottenham-Chelsea, ala da fault la rupere, de rosu indiscutabil.
    Da exemplul este bun, priveste Premiera si o sa vezi ca se da si rosu.

    Acela a lui Popescu este un fault de jucator rutinat, ca jucator intai citesti arbitru, apoi faultezi in functie de cat de exigent este arbitru.

    La rece, este corect ce face jucatorul, nici nu-l acuz, nici nu spun ca face bine, am avut de a face cu genul, esti inteligent te feresti de genul asta de jucator.

    Are rost sa te bagi in mingea aia? Eu spun ca nu...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •