Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 139

Thread: Etapa 13 2023/2024

  1. #22
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nici noi nu ne-am facut de râs pe la Odessa, asa cum corect, dar obsesiv, chiar compulsiv, a observat Radu Jude in Imi este indiferent daca in istorie vom intra ca barbari 😥

    Cred ca Ungaria a ramas o țara rasista, șovina in raport cu noi, nu stiu daca si cu altii. De la Trianon incoace, desigur. Ar trebui mai multa fermitate in raportul diplomatic cu ungurii, dar cu camarila lui Werner e greu. Aatia nu stiu cum sa-i fure mai mult pe români, ce vorbim noi aici de aparare

    Nu am fost in Ungaria si nu am de gând insa am feedback ca e o tara dezvoltata respectabil. Fara prezent🤣 dar cu trecut si viitor, desigur. Noi, ce sa mai vorbim, mai bine nu aducem vorba.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Mai bine as fi Filipine decat Ungaria, da-i in plm de gunoaie umane ce inchid usile tuturor oamenilor daca nu se-ntampla sa fie unguri. Cam asta e parerea mea despre dezvoltarea lor, creier zero, comportament de animale, inchid vizuina lupisorului ranit daca nu e de-al lor.:vomit: Iar cand alte haite prin jur se apara de haita agresoare, ei se alatura agresorilor. Gunoaie de ultima speta! Daca ar fi romani, ar fi toti stelisti.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,997
    Reputatie
    1
    Ia uite ce tot vorbiti pe aici!!!
    Eu am fost in Ungaria de mai multe ori. Am fost tratat cu respect si amabilitate. Dar eu sunt francez

    In afara de faptul ca nu trebuie confundat toata pop.ulatia cu aia cativa cretini la care faceti referinta, ungurii nu sunt diferiti de noi, romanii, la nivel de rasism si sovinism. In primul rand nu le plac tiganii. Vedeti vreo diferenta cu noi? Nu.
    Problema e ca ei confunda romanii cu tiganii . Asta tine de incultura si dogmatism, nu de anti-romanism.
    Apoi ca sa fim seriosi trebuie discutat si cu oameni cultivati, nu numai cu suporteri de fotbal Eu am avut din fericire ocazia si pot spune ca lucrurile sunt foarte complicate la ei. Opinia in popor este divizata in functie de nivel cultural. Singurul punct comun ar fi frustrarea fata de istorie. Ungaria a facut parte in trecut relativ recent din un imperiu care domina Europa centrala si de est. Azi sunt o tara mica pe care nu mare lume o ia in serios. De aici si atitudinea pe care o percepem noi peste granita. De ramarcat ca Austria nu e departe nici ea
    Last edited by delaparis; 14th October 2023 at 22:26.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #25
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Aici discutam despre Liga 1 sau despre Ungaria?

    Ca asa am remarcat si eu placerea de a trai a maghiarilor cu termele lor, cu gulas, cu bere locala. Sa mai spun de Budapesta? de Hajduszoboslo ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    De aici si atitudinea pe care o percepem noi peste granita. De ramarcat ca Austria nu e departe nici ea
    Nu e departe, dar macar nu se alatura pe fata agresorilor rusi si altora de gen.

    Iar cand vine vorba de-asi deschide portile asupritilor ucraineni, sirieni, etc. pwla! Niste gunoaie umane! Creiere luxate ori animalice, ca stelistii. Nu multumesc.

    Nu e nici o perceptie, e purul adevar. Si dovezile nu-s de acu 100 de ani, ci de acu 1 an, doi.

    Nu e vina cetatenilor de rand, dar pana la urma ei ii aleg pe idiotii aia ce-i conduc.
    Last edited by Johnny D; 15th October 2023 at 11:18.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eu cand va spun ca fiecare accidentare de minimum 8 luni, amputare, dislocare de mandibula, coasta fisurata etc la fcsb trebuie sarbatorita ca la Oktoberfest, voi nu, Batman. Sa-i faceti statuie lui Onea, sa ii dea D-zeu sanatate!

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/gig...ni-714932.html

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Mda, o lovitura grava primita de noi in lupta pentru... locul 3.

    Nici o problema, jucam cu 9 fals, ca Shitty.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mda, o lovitura grava primita de noi in lupta pentru... locul 3.

    Nici o problema, jucam cu 9 fals, ca Shitty.
    Ca si aveti cu cine juca 9 fals )
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Toti sunt falsi, deci avem plin.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,469
    Reputatie
    0
    l"etoile sans nom!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #32
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Singurul club la care poti sa ramai antrenor dupa ce pierzi 6 meciuri la rand e Dinamo. Uniti in mediocritate, lipsa de idei si cascaval, gasesti alinare in simplul fapt ca respiri si ai apa calda la robinet. Cum Pepszi nu e Dinamo, ne despartim de antrenorul acestei echipe cu traditionalul Multumim, Liviu Ciubotariu!

    Am anticipat umpic, dar cred ca e gata Livache. A incarcat prea mult echipa la inceput, pt meciurile europene, si acum se rasuceste batranul Puskas Ferenț un mormant cand vede asa huidume neputincioase, care nu reusesc sa prinda poarta nici de la 11 metri.

  12. #33
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,124
    Reputatie
    1
    Nu dau 2 bani pe ceea ce se intampla la Pepsi, pe mine ma ingrijoreaza faptul ca una din echipele date ca retrogradate sigur a egalat Otelul la puncte, ba mai mult are ocazia s-o depaseasca etapa asta.

  13. #34
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai nici eu nu dau un ban, la figurat vorbind, dar am decartat ceva aseara la pariuri, in format fizic 🤣 Pariuri celebre, ca gg si gg oricare repriza au fost efectiv f.utute de var si piciorul de lemn al lui Matei. Lasa, ba golul, in plm, faci traforaj pe faza 10 minute? Incredibil ce mizerie!

    Alin Roman ăla chiar e un fotbalist bun pt play-out. Si golul f mijto, pase ca la fifa sau Emirates, la un gol al lui Jack Wilshere, din perioada de glorie Nu mai stiu meciul, poate ni-l reaminteste Ionică 😥

    Bun, despre Alin Roman nu stim nimic, dar stim despre Abdallah si Gonzalo Gregorio. Fotbalisti sub Alex Grigoras ca valoare. Apropo, s-a retras Alexuțu, l-a macelarit unul din Cobadin. Nici nu stiu daca i-au gasit tot nasul prin iarba, ceva incredibil 🙀

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Singurul club la care poti sa ramai antrenor dupa ce pierzi 6 meciuri la rand e Dinamo.
    Si Sexpsi.

    Dar poate mai aveti ceva in comun, dinamovist la carma echipei?

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Pai nici eu nu dau un ban, la figurat vorbind, dar am decartat ceva aseara la pariuri, in format fizic ïżœïżœ
    Si eu am avut X2, si li s-a luat X-ul pe motiv ca liniile la off side se trag printre picioarele ultimului fundas la noi in Romanica, nu la talpa piciorului din spate.
    Si mai ales cum nimeni n-a observat decat cei care au bani pe treaba asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sr naste inca un Sorinaccio in fotbalul romanesc, Claudiu Niculescu. Ma, cum plm, fosti mari atacanti (pt liga 1, sigur) odata ajunsi antrenori o ard pe autobaze si dopuri in kur, ca vai, sa nu luam gol, ca cel mai bun atac e apararea. Mai dati-va-n plm de gunoaie!

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Am deschis tembelizoru si vad ca joaca Dinamo cu Craiova...
    Last edited by Johnny D; 20th October 2023 at 21:03.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,997
    Reputatie
    1
    Eu vad un meci de liga 2
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Daca ar fi retrogradat Dinamo c-un an mai repede, ar fi fost un meci de Liga 2.


    Adica daca nu i-ar fi pupat Burleanu in fund cu regulile COVID de nicaieri.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Frumos echipamentul oaspetilor. Nu mai tineti la traditia cu tricoul alb lasat de gospodine la uscat si acoperit de fum de locomotiva?

  20. #41
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dar impotriva departamentalilor mai luptati? Sper ca nu v-ati tocit de tot dintii

  21. #42
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce l-a lărgit Rareș pe marele fundas Iacob, haha! 🤣 Frumos meciul, Uta e in forma.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •