Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 131

Thread: Etapa 11 2023/2024

  1. #64
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Cum vi se pare jocul lui Borza la echipa din Giulesti?

  2. #65
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Minunat, da pasa de gol la adversar, golul de langa el, vorba lu Rednic... excelent...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #66
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Încă un joc modest în deplasare. Dai gol repede și după te retragi fără sa faci pressing, fără sa mai pui probleme. Ii lași pe aia sa vina peste tine pana îți dau gol. Nici măcar la 1-1 nu au încercat sa câștige meciul. Poate fi un punct bun, dar jocul rămâne slab în deplasare.

  4. #67
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Din nou Hermanstadt-ul pune piedica Rapidului
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #68
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    1 punct bun pt ce? Pt titlul ala pe care-l viseaza unii in nici un caz.

  6. #69
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Doua puncte irosite pentru Rapid
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #70
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Poti sa spui ca-s irosite doar fiindca au condus. La cum s-a jucat e 1 punct castigat, nu-l meritau nici pe ala.

  8. #71
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    2 puncte pierdute și cu desculții ăștia...i-a iertat Malda de data asta, era de câștigat meciul.

  9. #72
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Dezastru Sapunaru, da cu capu pe langa minge si-i lasa mingea jos adversarului sa pasese pentru gol, noroc ca e prea slab si paseaza prea tare...


    Avem nevoie de minim un fundas central in iarna, Sapunaru nu mai e de titular aici.
    In plin sezon de unde? Iacob a stat pe banca un an de zile, nu-l suspectez nici pe Mutu ca se pricepe la fundasi

    Sapunaru gafaie de anul trecut.
    Last edited by iulian_1976; 2nd October 2023 at 01:00.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #73
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Si cu toate astea, ultimele goluri incasate au venit din zona aparata de tinerele talente Iacob si Borza.

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    1 punct bun pt ce? Pt titlul ala pe care-l viseaza unii in nici un caz.
    Exact. Doar la locul 3, acolo cu Craiova. In rest, inutil.

    Dar nici macar ala meritat, joc penibil. N-am avut mijlocul terenului.

    Mijlocasii au fost degeaba, ar trebui sa nu-si ia salarul pentru meciul asta.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    In plin sezon de unde? Iacob a stat pe banca un an de zile, nu-l suspectez nici pe Mutu ca se pricepe la fundasi

    Sapunaru gafaie de anul trecut.
    Peste 3 luni, evident, nu acu.

    Dar mai mult ne trebuie un mijlocas de calitate, daca nu chiar 2.

    Jucatori care stiu face o preluare si tine de minge, nu de care se loveste mingea ca de coltul blocului, ca ploua afara.

    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    2 puncte pierdute și cu desculții ăștia...i-a iertat Malda de data asta, era de câștigat meciul.
    Daca mai intra si traversala Focii, plangeai toata ziua pe aici.

    A fost la vreo 2-3 mm ca sa nu fie fix ca cealalta.

    Va descultam noi in retur, fii fara grija.
    Last edited by Johnny D; 2nd October 2023 at 07:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Daca o sa fie la fel ca si ultimul meci al Sibiului din giulesti, sunt plin de griji

  13. #76
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Nici ala de ieri n-a fost ca ultimul meci al Rapidului la Sibiu, nu se stie niciodata.

    Dar se stie ca voi nu prea le aveti cu deplasarile, ca si noi de altfel. Suntem ambele echipe de teren propriu.

    Sa nu uit, man of the match: BROWN, restul: degeaba pe teren.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #77
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    In plin sezon de unde? Iacob a stat pe banca un an de zile, nu-l suspectez nici pe Mutu ca se pricepe la fundasi

    Sapunaru gafaie de anul trecut.
    Il readuc pe Morais din Turcia ))
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #78
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nici ala de ieri n-a fost ca ultimul meci al Rapidului la Sibiu, nu se stie niciodata.
    Pai tocmai, ca ultimul meci al Rapidului la Sibiu s-a jucat la medias, nu in vulcanul pe care il avem acum

    Revenind la meci, cu toata antipatia mea pentru mizeriile de la fcsb, sunt mult peste rapid ca si joc. Mai vreau sa ii vad si pe cfr pe live sa imi fac o parere.

  16. #79
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Pai wcsb sunt peste noi in deplasare ca joc, nu si pe teren propriu.

    Sa-ti faci o idee tur-retur si apoi mai discutam.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #80
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,469
    Reputatie
    0
    delir in comunitatea romanes din julesti si nu numai dupa egalul eroic cu fc sibiu.
    in atentia p. ulimii romanes, in anul centenarului prelungit cu inca un an , gol cu largul concurs al fluierasului crapidist.

  18. #81
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Asta numa el stie ce vrea sa zica.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #82
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mno, n-as mai fi venit din My Orca si London, dar iata-ma din nou in aceasta mizerabila tara careia ii spunem acasa

    Bai, n-am vazut niciun meci de aproape doua saptamani. Eu nu imi permit sa il critic pe Burca cand e in genunchi, pt ca nu dau in slugi ca Vintila, Todoran, Lutu si Burca. Eu am facut-o cand era in top mi-am acceptat harul asta de a avea viziuni care apoi devin realitate

    PS. Uite acum ascultam un Fotbal minut cu minut din anii 90. Gol Damaschin in derby si, atentie Ciorbica, gol Lala la Constanta, pt Progresul Braila. Incredibil, ba, nemuritoare emisiune

    Abia am iesit din emisie si mare gol la Timisoara, Nicolae Secosan, Rosemblum egaleaza pt Timisoara. Gol istoric impotriva Corvinului, echipa care, prin reprezentantii ei , a retrogradat-o pe tunel.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 2nd October 2023 at 14:32.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  20. #83
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu va suparati, am vazut ca perfidul comunicat al Rapidului, care se uita prin ograzile vecine la arbitraje, a functionat de minune. Baietii i-au descaltat pe iohanisti, i-au lasat in ciorapii de nailon, apoi le-au marcat un gol prin marele decar garf vesnica speranta a Rapidului la centenar. Accesati, ma, mijloace si tehnica daca puteti si va tine cureaua, asa se castiga titlurile in tara asta de periferie! Chiar ma bucur cand o fac si altii, nu aceleasi doua echipe de interlopi din Kluuji si comuna Beceni.

    A fost penalty pt Otelul, nu se pune problema. Apoi a intors armele si le-a dat galatenilor voucherul de 5%, cu deosebirea ca aia au antrenor de fotbal neamt si au profitat sa faca diferenta intre doua echipe de kakat, iar noi manager englez care isi trage seva din echipele de Cempions ale Angliei. Cum ar spune estonienii de la Flora, pooola in kuur.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  21. #84
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •