Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 197

Thread: Etapa 9 2023/2024

  1. #22
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ai uitat de FCU Craiova si Bihor. E destul de tare si grupa cu Rapid, CFR si U din Cluj, Botosani si CSA si Alexandria.
    Dar stii ca formatul cupei e de rahat, doar trei meciuri parca, nicio echipa nu joaca cu toate celelalte echipe din grupa. Asa ca Dinamo ar putea sa nici nu joace contra FCSB.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #23
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A, nu ma refeream fotbalistic, la asta nu putem contribui 🤣 E o grupa interesanta, colorata (pot sa zic, ca in grupa asta nu se supara nimeni), cu rivalitati vechi intre suporterii useri 🤣

  3. #24
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cred ca noi jucam cu cele amintite de mine. 3 la Zalau (1-0,Bani min 93), 3 la Galati, clientii nostri (3-0, dubla Gregorio si Rotariu, la debut) si 0-14 cu rezervele fcbs, cand vom fi deja calificati.

  4. #25
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Ai uitat de FCU Craiova si Bihor. E destul de tare si grupa cu Rapid, CFR si U din Cluj, Botosani si CSA si Alexandria.
    Dar stii ca formatul cupei e de rahat, doar trei meciuri parca, nicio echipa nu joaca cu toate celelalte echipe din grupa. Asa ca Dinamo ar putea sa nici nu joace contra FCSB.
    da, da, grupa crapidului, grupa mortio!
    in schimb, in anul centenarului prelungit cu inca un an, poporul muncitor crapidist este relaxat. stie destul de bine ca dl sucu se consulta SI cu sotia, deciziile le iau angelescu si niculae. el doar declaratii si isi asuma!

    cu respect, am intrat in bara!

  5. #26
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Cel mai misto are Nasuc...toate meciurile in deplasare.

  6. #27
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    intreb ptr un prieren, cine i nasuc?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #28
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Papu degeratu!

  8. #29
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    bergodi?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #30
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Nu bre, antrenorul campioanei Romaniei.

  10. #31
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    'agi!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Da, e nasol pt Rapid. Noi nu jucam cu panarama grupei, si jucam cu cele tari.


    Daca suntem in top 3, ar trebui sa ne calificam cel putin pe 2. Sa vedem unde suntem.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Csa - Rapid, derby-ul Cupei Romaniei. Aici trebuie scosi iar crocodilii, testoasele, panzerele si elicopterele de la naftalina, se anunta un meci frumos in afara dreptunghiului verde .

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    P-aia i-a batut si Shelimbar. E practic singurul nostru meci sigur.

    Pe urma avem cu CFR si Botosani, deloc usor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Cred ca noi jucam cu cele amintite de mine. 3 la Zalau (1-0,Bani min 93), 3 la Galati, clientii nostri (3-0, dubla Gregorio si Rotariu, la debut) si 0-14 cu rezervele fcbs, cand vom fi deja calificati.
    Neh, Dinamo joaca cu FCU, Galati si Bihor, vezi mai jos. Nu ma intreba de ce e asa.

    https://www.gsp.ro/fotbal/cupa-roman...na-710324.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #36
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce e drept, sa nimeresti meciurile din grupele cupei e ca si cum ai rezolva o integrama pt avansati a lu' Vasile Tîrșolea 🤣

  16. #37
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    As compara mai degraba cu rebusurile lui Eliade Galdau sau cu Squid game.
    Am mai spus pe aici, in loc de 4 grupe de 6 echipe cu mizeria asta de regula, mai bine faceau 8 grupe de 3 echipe, jucau fiecare cu fiecare, tur-retur (adica un meci mai mult decat in prezent) sau numai tur ( adica un meci mai putin decat in prezent) si mergeau mai departe castigatoarele grupelor, adica tot 8 precum in prezent. Sau si mai bine, lasau cupa in sistem eliminatoriu pana la nivel de semifinale cand puneau meciuri tur-retur. Era mai atractiv, erau posibile surprize mai mult decat in prezent, era o competitie mai atractiva si pe intelesul tuturor.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #38
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai daca lasau asa, nu mai aveai pe ce sa cheltui 600 de mii cu firmele de nou-hau, din care 40% ti se reintorc, ca asa e frumos.

    Discutie la digi, da? Luati un creonsi o coala de hartie.

    Naum: “Stiti bannerul?”
    Sucu: “Nu”
    Geambasu: “Rapidistii atrag al 26 -lea element. Care e fierul. Intelegeti?”
    Sucu: “Da. Deci era o ironie.”
    Naum: “Si e normal? Bannerul a fost interzis”
    Sucu: “Bannerele trebuie aprobate.”

    Aia de sub el sunt nenorocitii. Iarta-ma, nea Sucule, in retur pierdem cu 6-0, cat vrei matale, sa iasa golgheter Rrahmani, sa il dai si p-asta cu doo meleoane 👍

    PS. Dar tot in retur, va garantam ca stati la inel 3 si o sa afisati panze a4 cu ce vreti voi. Asa ar fi corect.

  18. #39
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pai daca era musai ca aia 600k sa fie dati atunci ii luam eu cu bucurie desi cred ca se mai gaseau miliaone de romani dornici sa faca acest sacrificiu pentru binele fotbalului romanesc. Putea fi organizat un mare festival de manele cu intrare si cu bere gratis. Sa-i fi zis Fotbal de nepovestit sau Niciodata fotbal.

    Da, nea Sucu pricepe cum sta treaba cu bannerele, sa lase telefonul sa-l sune baietii la meciul urmator ca sa intre cu bannerul asta ironic ca e inca nefolosit.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #40
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Data viitoare ii facem altfel țigani. Deja sunt 30 de ani in care nu ne repetăm, mai rar atata pricepere la stih si by-pass semantic 🤔 Eu oricum am zis sa ii lase, ca principiu. Eu as apluda fiecare banner de acest gen, sa vedem cat o sa continue cu mizeriile astea. In revers, as aplauda fiecare banner rapidist in care ne fac sarmani, prosti, avortonii Moscovei. Atat se poate, de ambele parti. E un tenis de masa intre galerii, la care publicul a schimbat de mult canalul. Se uita la snukăr, ca e mai onest 🤣

    Pai si banii aia trebuie justificati la Casa Fotbalului, nu se dau asa cum face Olguta, pe țîțe, buci si dans din buric, cu o amprentă de deșt inmuiat in pișat. Se dau pe nou-hau, pe dezvoltarea fotbalului cu vagin, ceea ce nu pot livra decat profesionistii. Respect federatiei pt modul absolut ******** in care sifoneaza miliarde, folosind imaginea fotbalistilor (in special cei vechi) si a tarii(in special cea veche).

  20. #41
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Intre timp, Dan Matei Șucu a ajuns capitanul echipei de tineret a Rapidului, votat democratic de colegi. Respect ☝️

  21. #42
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ma enerveaza faptul ca si eu eram jucator bun pana la U18 si n-am avut sansa sa fie tata patron de club sa ma bage si pe mine in lumina reflectoarelor si sa ma voteze democratic colegii drept capitan de echipa. Pe mine tata m-a trimis la invatat si am ajuns la Politehnica. Student, nu jucator. N-a fost rau nici asa, dar era frumos sa am poze cu mine capitan de plai.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •