View Poll Results: pronostic

Voters
2. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    0 0%
  • egal

    1 50.00%
  • victorie Kosovo

    1 50.00%
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 122 of 122

Thread: Preliminarii CE 2024: ROMÂNIA – Kosovo 2-0

  1. #106
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,144
    Reputatie
    0
    In privinta lui Puscas nu stiu ce sa spun despre el, l-am vazut la Euro Under apoi a decazut sau poate asa era el rudimentar si fiind mai dezvoltat fizic la Under "rupea fasul".

    Inca revad mingea aceea care il loveste in cap cu Elvetia si acel gol marcat de Mihaila si nu stiu ce sa spun, fotbalistic nu am vazut asa ceva niciodata.

    Sa alergi dupa minge si sa te loveasca in cap...si sa iasa bine faza, sunt depasit sa inteleg ce fotbalist este Puscas.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #107
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Fotbalul isi face cel mai mare deserviciu calificand aceasta mizerie de echipa, cu aceste mizerii de suporteri. E incredibil in cât căcat poate călca familia asta de antrenori cu bărbi la kur, care deschide chiliile de la Cernica si obtine bunavointa sfintelor oase cu suta lipită de frunte. E dramatic ce se intampla in aceasta grupă. Avrm 99,99% sanse de calificare nejucand nimic. E greu de crezut ca Izdraelu', o echipa ale carei debilități le-au expus bine baietii lui Aliaksandîr Rîhoravici Lukasenka, poate sa mai miste clasamentul. Mi-e o scarba de mor cand vad atatea putori cum sfideaza orice limita de bun simț. Iaca si pristavanul inapt de Mortuzan, baga-mi-as pla in gura lui de porc ratat!

  3. #108
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,213
    Reputatie
    1
    Atatea calcule, atatea sperante, dar nimeni nu ia in seama Belarusul.

  4. #109
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    bai ciorbi.. am familie in serbia .. si deaia zic ca nu prea dau 2 bani aia pe romania ... ei cu grecia considera ca au fratie
    Cu parere de rau, vb prostii!


    SRBIJA, SRBIJA, Kosovo je SRBIJA!




    Hvala Rumunija, hvala "Uniti sub tricolor"!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #110
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,992
    Reputatie
    0



    Moderator? N-ai cu cine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #111
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,992
    Reputatie
    0
    Suntem celebrii: https://www.msn.com/en-xl/news/other...820797d1&ei=11

    Daca se mai indoia cineva.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #112
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,346
    Reputatie
    0
    Inca un meci cu noroc.
    Dar parca vad ca jidanii scot minim 6 puncte in urmatoarele meciuri (cu noi si Andorra), iar noi abia 3, cu Andorra. Poate 4, cu un egal in Belarus.
    Nu stiu daca am mai prins grupa atat de slaba si sa ratam calificarea.

    Aia de la UST cred c-au fost deturnati. Au ajuns si la ei lideri de galerie dubiosi si cu mai mult scris pe piele decat au scris ei in caietele de scoala in toata viata lor.
    Parca vad ca mai iese un Simion si de acolo daca ajunge vreunul scolit la FSB.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  8. #113
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,493
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Cu parere de rau, vb prostii!


    SRBIJA, SRBIJA, Kosovo je SRBIJA!




    Hvala Rumunija, hvala "Uniti sub tricolor"!
    Kososvo e Serbia cum Romania e Imperiul Otoman.

  9. #114
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,144
    Reputatie
    0
    Edi: "Anticipez o calificare! Plec dacă nu ne calificăm!"

    Echipa pe parte de tehnica are probleme, totusi nu pot sa nu-l remarc pe Screciu, pe Dragusin.

    Bancu, Stanciu, Razvan Marin niciodata nu vor fi in preferintele mele ca fotbalisti, chestie de gust
    Last edited by iulian_1976; 13th September 2023 at 10:34.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #115
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,059
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Cu parere de rau, vb prostii!


    SRBIJA, SRBIJA, Kosovo je SRBIJA!




    Hvala Rumunija, hvala "Uniti sub tricolor"!
    Eu cred ca astfel de *****uri trebuie sa le afisati maxim la voi pe gardul de acasa, pe interior sau pe veceul din fundul curtii


    Altfel prapaditii astia, ultrasii ratati ce cauta cu orice pret atentie puteau afisa mesaje de actualitate pentru Romania
    gen Baiatul meu nu a fost drogat cand a ucis si castigau ceva simpatie


    ma pis pe ea de natie sarba pentru pretentiile stupide de a controla alte teritorii decat merita - Fact:
    Kosovo nu este Serbia la fel cum Crimea nu este Rusia
    Last edited by Novac; 13th September 2023 at 12:39.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  11. #116
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Multa m**e gunoaielor care folosesc sportul pentru a-si developa mizeriile ideologice si resentimentele.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  12. #117
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Echipa pe parte de tehnica are probleme, totusi nu pot sa nu-l remarc pe Screciu, pe Dragusin.
    Bancu, Stanciu, Razvan Marin niciodata nu vor fi in preferintele mele ca fotbalisti, chestie de gust
    In calitate de mebru al grupului ultras Uniti la televizor, achiesez opiniei ante-vorbitorului. Screciu chiar a jucat bine si nu numai ca a contribuit la eliminare dar si in rest: a recuperat, a pasat bine, a fost mereu in joc.
    Dragusin e clar un castig pentru nationala, incomparabil mai bun decat Chriches, Nedelcearu si alti impiedicati pe post. A jucat binisor aseara, a scos o minge pe care scria gol, are unde sa mai creasca.
    Bancu e bun doar sa are partea stanga, altfel are chifle de centrari si suturi si e foarte slab pe faza defensiva. Stanciu si Razvan Marin sunt de pensie anticipata.
    Cred ca Gigi vrea sa-l vanda urgent pe Florinel Coman, alfel nu inteleg de ce il tot ridicau in slavi comentatorii desi n-a facut mai nimic.

    Pastrand proportiile mi-a mai placut Ratiu si Mihaila intrati din postura de rezerve, si mi-au mai placut vreo doua pase in cross ale lui Ianis catre cap de linie Bancu (altfel Hagi jr e fragil fizic si a fost modest aseara).
    E greu sa spun ca mi-a placut Alibec pentru ca are fizic si joc cum vezi in meciurile de veterani. Insa in lipsa de stralucire de la nationala e aproape singurul care stie sa traga la poarta, altfel conditie de baza la orice atacant de nationala.
    Morutan alearga ca o gaina fara cap, insa cred ca a adus un plus in locul lui Hagi care in repriza a doua isi cam facuse patul si se intinsese la odihna. Nu e jucator de meci intreg, e de venit pe final si da rezultate in meciuri cu echipe mai de seama noastra.

    Insa avem o nationala foarte modesta in contextul European. I-am remarcat pe cei de mai sus pastrand proportiile, nu stiu daca s-ar descurca cu echipe mai rasarite.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #118
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0

    SRBIJA, SRBIJA, Kosovo je SRBIJA!

    BASARABIA E ROMANIA!





    Hvala Rumunija, hvala "Uniti sub tricolor"!


    sa mergem mai departe
    mooie bronzatilor albaneji din provincia sarba kosovo! mooie balaoanelor din Rumunija, din Balcani, din Univers...si nu in ultimul rand una scurta "bronzatilor" de pe forumul tampitului cu doctorat
    Last edited by delaoltenia; 13th September 2023 at 17:42.

  14. #119
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Ipochimenul de mai sus nu face decat sa confirme afirmatia lui Orwell cum ca nationalismul este ultimul refugiu al canaliei.

  15. #120
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am vazut ca sarbii ne-au multumit azi, au scris pe o carpa cu spray tricolor si ne-au acceptat ca frati ai lor. Singurul lucru care ma descumpaneste e ca tricolorul Serbiei e tot ala al Rusiei, dar cu culorile umpic inversate. Noi suntem frati cu Ciadul, ce dreacu! Stiam ca Gogoasa e *******, nu daltonist
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  16. #121
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Kososvo e Serbia cum Romania e Imperiul Otoman.
    Imperiul ungurean.

    Austro-Ungar, de facto a fost in istorie!

    Si acu ne dam seama de ce nu ne place Austria.

    Practic ungurii nu ne plac, dar era prea pe fatza ca s-o zica ei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #122
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Importanta e victoria !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. 13th February 2024, 15:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •