Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 227

Thread: Etapa 8 2023/2024

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1

    Etapa 8 2023/2024

    1 sep 2023
    Petrolul – Oțelul Galați
    Rapid – Dinamo

    2 sep 2023
    FC Voluntari – CFR Cluj
    FCSB – Universitatea Craiova

    3 sep 2023
    U Cluj – Poli Iași
    FCU Craiova 1948– Farul

    4 sep 2023
    FC Botoșani – Hermannstadt
    Sepsi – UTA Arad
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Daca nici pe astia nu ii facem

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Daca nici pe astia nu ii facem
    Capitanu' zicea mai daunazi ca sunteti ca niste lupi asprii!

    Nici o problema, veniti pe Giulesti si va domesticim la loc in prietenii omului!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Daca nici pe astia nu ii facem

    Pe cine mah, pe Botosani?
    Posibil,e derby ciobanesc aici, orice se poate intampla
    granita la Orsova!

  6. #6
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Pe cine mah, pe Botosani?
    Posibil,e derby ciobanesc aici, orice se poate intampla
    De meciul lui Dinamo in tiganie vorbesc ce te tot bagi in seama ca banateanul bucuros ca a batut UTA pe fecesebeu?

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Ne faceti tigani de fiecare data,
    Va transmitem ca insulta-i neputintza-exagerata!
    Va asteptam vineri, ca sa o lamurim:
    Cainii latra, iar noi din gol in gol razbim!

    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Sa nimerim doar poarta care trebuie de data asta, zic.


    3 autogoluri la rand... e ceva... de vis.


    Un fel de hat-trick de care doar noi stim!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    De meciul lui Dinamo in tiganie vorbesc ce te tot bagi in seama ca banateanul bucuros ca a batut UTA pe fecesebeu?
    Ai grija ca se anunta ploaie, sa va luati umbrelele cu voi...
    granita la Orsova!

  10. #10
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Bre, coborati prea jos nivelul, chiar si pt mine!

  11. #11
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Daca nici pe astia nu ii facem
    Daca si Metaloglobus te bate... echipa ce tocmai a jucat barajul de retrogradare spre liga 3!
    Ar trebui si dat afara Bergodi daca nu bate o astfel de echipa la minim 3 goluri.



    PS: Ma rog, cat pe ce sa te bata daca nu aveau portar de Liga a 5-a, care ia gol cu o centrare la coltul scurt din 20 de metri cu viteza de 17 km/h.
    Last edited by Johnny D; 30th August 2023 at 01:09.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #12
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ne faceti tigani de fiecare data,
    Va transmitem ca insulta-i neputintza-exagerata!
    Va asteptam vineri, ca sa o lamurim:
    Cainii latra, iar noi din gol in gol razbim!

    Pai care de fiecare data boss, ca o singură dată am scris asa aici pe thread și imediat ți s-a atins coarda sensibila. Mai face omul o glumă dar ați dus voi ăștia nivelul de sensibilitate atât de jos încât nici nu știu ce mai pot sa scriu
    Ai văzut tu vreun dinamovist pe aici tzupalat ca ne face lumea "javre" sau "potai"? E fotbal, relaxează-te și bucură-te de ceea ce ni se oferă, chiar dacă totul e un ocean de mediocritate.

  13. #13
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Hai sa revenim la fotbal.
    Sau la Rapid ... fara jigniri
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Pai care de fiecare data boss, ca o singură dată am scris asa aici pe thread și imediat ți s-a atins coarda sensibila. Mai face omul o glumă dar ați dus voi ăștia nivelul de sensibilitate atât de jos încât nici nu știu ce mai pot sa scriu
    Ai văzut tu vreun dinamovist pe aici tzupalat ca ne face lumea "javre" sau "potai"? E fotbal, relaxează-te și bucură-te de ceea ce ni se oferă, chiar dacă totul e un ocean de mediocritate.
    Pai tu ai pus cireasa de pe tort, nu vezi ditamai tortul cu care tot umbla Dario dupa el?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #15
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Hai sa incep eu razboiul psihologic . Statisticile lui Cirjan, adus cu sacrificii si know-how de la vicecampioana Angliei , m-au demolat. Decat asa decar, mai bine joci cu Petru Cristian Sucu sau chiar cu Ion Goanta Ma rog la bunul Dumnezeu sa joace Cirjan titular, asa cum l-a povatuit nea Miai Stropiza, un fin kinosseur, pe Bergodi

    Minute jucate 357
    Total acțiuni / reușite 252 / 51.6%
    Goluri 0
    Pase de gol 1
    Șuturi / pe poartă 5 / 0%
    Pase / acuratețe 123 / 73.2%
    Centrări / acuratețe 5 / 0%
    Driblinguri / reușite 18 / 50%
    Dueluri / câștigate 76 / 48.7%
    Pierderi / propria jumătate 61 / 21.3%
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  16. #16
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ma uitam, vorba vine, ca nu ma uitam 🤣 la meciul Metaloglobus cu Metalogloabele si am avut revelatia ca toata echipa lu' Nicușor Burcă a alergat mai putin decat Tijjani Reijneders, singur, la Bologna, 12.8 km. Ceva incredibil, ce plomba a pus Milanul in locul lui Tonali, cu cativa firfirei☝️

    Genul asta de atitudine pleaca si de la antrenor, care si-a luat, meritat, mno, f mult elan in ultima vreme, ajungand sa fie vehiculat chiar pt nazionala 🤔 Norocul nostru, ca de la locurile 6-7 in jos, toate echipele de liga 1,2 si 3 sunt de aceeasi valoare. Si inca mai putem face puncte pe care, intr-un campionat cum ar fi Kakkonen 3 Finlanda sau Pulengur 4 Islanda, ar fi minune sa le castigi - 8 puncte in 6 meciuri ar fi 8 dvd-uri de colectie.

    N-ai cum sa te prezinti asa la fotbal, pe un teren masă de biliard, dupa ce acum 4 zile te plangeai de craterele de pe Arc. N-ai cum, ba, Nicule si ma doareinpulă ca ai castigat 2-1,min 103,cu o echipa de div. C. Jenant. Cele mai bune conditii 🤣salarii, medicamente, antrenori, proiect, punem pretul la bikete ca la Cempions, cu Lazio 🤣 si tu te spârcâi o mărgică, dupa doua ore de travaliu.

    Hai la derby acum, ce **** mea sa mai zici.

  17. #17
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Cand ziceai ca-ncepi un razboi, nu m-am gandit ca-l incepi prin a-ti bombarda propriul buncar!


    Nu mai lasati mah catzelushii in armata, ce dracu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #18
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am aruncat un ochi pe cateva grupuri dinamoviste. E jale, toata lumea crede ca batem in Giulesti, pesimistii multumindu-se cu un egal. Asta demonstreaza cateva lucruri. Suporterii de feisbuc sunt deplorabili, nu urmaresc nici macar meciurile echipelor favorite. Si daca o fac, nu inteleg nimic din ele.

    Daca ma intrebati azi, zic 4-1 pt Rapid
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Deci asa joci! Murdar, cu psihologii inverse si tactici de distragere a atentiei!


    Two can play this game. Eu zic ca Dinamo ne da un "bagel" acasa, 0-6 atunci.






    Dar goluri dam si noi!
    Last edited by Johnny D; 30th August 2023 at 21:59.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Am aruncat un ochi pe cateva grupuri dinamoviste. E jale, toata lumea crede ca batem in Giulesti, pesimistii multumindu-se cu un egal. Asta demonstreaza cateva lucruri. Suporterii de feisbuc sunt deplorabili, nu urmaresc nici macar meciurile echipelor favorite. Si daca o fac, nu inteleg nimic din ele.

    Daca ma intrebati azi, zic 4-1 pt Rapid
    Rapid are indiscutabil prima sansa si cel mai probabil vor castiga meciul insa e posibil si un egal cu munca si sansa.
    Referitor la scor insa, eu cred ca e o variabila intr-o plaja larga in functie de ce zi va prinde Dinamo si cat de multe greseli vor face cand pleaca cu mingea jos din propriul careu. Poate sa fie 6-1, poate sa fie si un 2-2.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #21
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sa luam in calcul ca la Rapid sunt si prime, vreo 3000 si ceva de om. Pt multi e aproape un sfert de contract, daca nu chiar jumatate. Asta pentru ca Nicolescu a lasat o impresie jalnica in Giulesti si pt actionari e in primele meciuri ca interes. Altfel, ce sa te motivezi cand joci cu umbra lui Nabliudeț, la Mockba. Nu mai da nimeni 3 bani pe Dinamo, n-ai vazut ca si fcsb a ajuns la vorba mea si nu ne-a dat decat doua? De ce sa umpli de suturi un cadavru, nu are sens. Revenind, am inteles ca, la Rapid, Nicolescu l-a blocat pe Șucu cat a putut, cum face acum cu Preda si Cionca (care, din ce am observat, e un alter ego al lui Șucu la nivel de biznis) 😊 Nu cred ca rezistam 15 minute, ne marcheaza mai repede ca fcbs. Avantajul e ca daca ma insel eu castiga Dinamo, o varanta de preferat celei in care o fac confratii 😋 La ce vom fi top? La scuze. Cand o aparea Nicusor cu fata aia alui de milog, ca stii, nienia, a fost terenul aplecat, publicul a dat cu pișat in noi, a intarziat autocarul si unde eram acum un an, o sa ai impresia ca esti la auditii pt Filantropica.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •