Page 6 of 11 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 227

Thread: Etapa 8 2023/2024

  1. #106
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bine, si daca il faci cu Amzar si Moura, primul o nulitate absoluta, mai bine pleci odata cu galeria 😀

  2. #107
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,154
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Rapid n-are mijloc. Tot jocul e pe aripi. Presing sus, cam cum a jucat Hagi cu Olguta si i-ai terminat. Punct.
    Poate il cumpara si pe Grameni, sa nu mai ai nimic de obiectat
    Chiar asa se vor bate la titlu, singura echipa serioasa cu pretentii este CFR.

    Funsho si Rrahmani sunt peste tot ce exista in Liga 1.

    Am avut o discutie despre Iacob, hai sa vedem unde ajunge baiatul asta...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #108
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,154
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Bine, si daca il faci cu Amzar si Moura, primul o nulitate absoluta, mai bine pleci odata cu galeria ��
    In loc sa te bucuri de Liga1, de preferat sa ramaneti in Liga1 vin ceva banuti, s-a promovat pe burta, rezltatul meciului era fara surprize de o saptamana.

    Fara Funsho si Rahmani se putea incurca meciul la 1:0, pe final o faza la limita si se termina 1:1.

    Cu cei doi in echipa se creeaza impresia ca toata echipa joaca bine, chestie de calitate.

    Apropo de calitate nu inteleg ce mai cauta Bauza la Mititelu ?!
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #109
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bauza e un decar porc, bulimic, leneș si preduspus la accidentari. Are si ceva cifre, dar e bine acolo unde e. Cam asta e nivelul, locurile 6-7 de liga 1.

    Atrageti permanent al 26-lea element, asta e mesajul care l-a deranjat pe Șucu. Gioni, pe tine te deranjeaza banterul asta de peluza? Nu stiu, e o mizerie. O sa fiu primul care o sa dea party cu tarfe cand va pierde Șucu, in orice domeniu o va face 🤣

  5. #110
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Poate il cumpara si pe Grameni, sa nu mai ai nimic de obiectat
    Chiar asa se vor bate la titlu, singura echipa serioasa cu pretentii este CFR.

    Funsho si Rrahmani sunt peste tot ce exista in Liga 1.

    Am avut o discutie despre Iacob, hai sa vedem unde ajunge baiatul asta...
    Iacob cu inca alti 4 au fost dati la schimb pt Aioani. Cam asta e valoarea lui.
    Daca il ia pe Grameni, Rapid va deveni si mai vulnerabila pe faza defensiva . Grameni e cel mai lent jucator din liga 1. Eu unul m-as bucura daca l-ar lua.

  6. #111
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,154
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Atrageti permanent al 26-lea element, asta e mesajul care l-a deranjat pe Șucu. Gioni, pe tine te deranjeaza banterul asta de peluza? Nu stiu, e o mizerie. O sa fiu primul care o sa dea party cu tarfe cand va pierde Șucu, in orice domeniu o va face ��
    Bre, eu ma intreb cum s-au prins

    Am cautat tabloul periodic al lui Mendeleev sa fiu sigur de cel de-al 26 element

    Inca se mai face chimie in scoli, cosmarul copilariei mele...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #112
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,154
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Iacob cu inca alti 4 au fost dati la schimb pt Aioani. Cam asta e valoarea lui.
    Daca il ia pe Grameni, Rapid va deveni si mai vulnerabila pe faza defensiva . Grameni e cel mai lent jucator din liga 1. Eu unul m-as bucura daca l-ar lua.
    E troc, la aromani se poarta, Farul nu avea portar Aioani e portar bun, la gramada poate ca a dat ceva bun.

    Il suspectezi pe Hagi ca se pricepe la fundasi centrali ?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #113
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,224
    Reputatie
    1
    Ma gandesc ca stie un pic mai mult fotbal decat userii onlinesport, fie ei bavarezi, galateni sau zalauani.

  9. #114
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,029
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Bai, dar cat entuziasm dupa o victorie cu una din cele mai slabe echipe din liga!
    Cine? Ce entuziasm?

    Am batut Dinamo, e binisor.

    Chiar daca numele mai aduce bucurie, mai degraba decat jucatorii.

    Entuziasm, mult spus. Poate cand ajungem pe locul 2. Daca.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #115
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,154
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Ma gandesc ca stie un pic mai mult fotbal decat userii onlinesport, fie ei bavarezi, galateni sau zalauani.
    Nu pari sa fi jucat fotbal la viata ta. Hagi nu se poate insela?

    A taiat cineva capul lui Hagi ca jucat cu Constantin fundas central, meci de calificare de Ch.League ?
    Ca sa intelegi cat de mult cat se stie fotbal in Liga 1, Craiova il aduce tot pe Constantin fundas central si se duce la Tibilisi sa joace preliminarii europene.

    Pe forumul asta mai intra si antrenori, fosti jucatori, ziaristi etc mai apar chestii scrise aici in gura unor analisti fosti fotbalisti, sa nu crezi numai noi ne citim unii pe altii.

    Ps:Oricine vrea sa joace un fotbal cu mine sunt deschis, nu ma ascund dupa tastatura, oricine ar fi ei, fosti mari fotbalisti mari si mici. Numai ca locuiesc la Lyon, ocazional vin in Romania.
    Last edited by iulian_1976; 2nd September 2023 at 02:31.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #116
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,029
    Reputatie
    0
    Danut Rosu: "Trebuie sa ne revenim foarte Rapid!"

    Eu: "Sper sa continuam sa aratam cel putin la fel de Dinamo pe faza ofensiva!"
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #117
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Același tip de penalty de pomană dat împotriva noastră ca și în meciul cu pesedeul din Craiova 😁 dacă vad fluierasii ca nu se poate marca împotriva unei apărări formate din moura, patriche și amzar atunci dau ei o mana de ajutor.
    Complicat campionat, cu pesedeul implicat la Craiova, rapid, fcsb și cfr. Rămâne de văzut care are pârghiile mai bune.
    Legat de ai noștri...#burcaout 😈

  13. #118
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    In afara de tine si de ala cu sapca din lanul de porumb, nu am auzit pe nimeni sa spuna ca nu a fost penalty. Mai baga un okio.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  14. #119
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    E penalty dacă ne luam după normativele campionatului nostru, cel care a reușit sa ducă toate cele 4 echipe în grupele competițiilor europene într-o țară cu apa caldă arbitrul i-ar fi spus jucătorului din atac sa fie bărbat și sa se ridice. Asta mai puțin la United unde ni se da penalty pentru orice
    Sa nu ne înțelegem greșit, nu pun la îndoială rezultatul final, dar senzația asta ca trebuie un mic ajutor la început pute urât de tot

  15. #120
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nu pari sa fi jucat fotbal la viata ta. Hagi nu se poate insela?

    A taiat cineva capul lui Hagi ca jucat cu Constantin fundas central, meci de calificare de Ch.League ?
    Ca sa intelegi cat de mult cat se stie fotbal in Liga 1, Craiova il aduce tot pe Constantin fundas central si se duce la Tibilisi sa joace preliminarii europene.

    Pe forumul asta mai intra si antrenori, fosti jucatori, ziaristi etc mai apar chestii scrise aici in gura unor analisti fosti fotbalisti, sa nu crezi numai noi ne citim unii pe altii.

    Ps:Oricine vrea sa joace un fotbal cu mine sunt deschis, nu ma ascund dupa tastatura, oricine ar fi ei, fosti mari fotbalisti mari si mici. Numai ca locuiesc la Lyon, ocazional vin in Romania.
    Cat a fost jucatorul Viitorului, Iacob a fost imprumutat de 5 ori la 5 echipe diferite, pana sa fie cedat definitiv. E clar ca Hagi nu l-a placut. Da, bineintelea ca se poate insela, insa mie imi da de banuit ca nici celelalte echipe pe la care a jucat nu au solicitat prelungirea imprumutului. Pt binele Rapidului , sper sa nu fie adevarat ce se vorbeste printre chibitii din Constanta, cum ca omul ar tranti meciuri.
    P.S. Iacob a fost descoperit de antrenorul cu care am jucat si eu fotbal la Farul.

  16. #121
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,029
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Același tip de penalty de pomană dat împotriva noastră ca și în meciul cu pesedeul din Craiova ïżœïżœ dacă vad fluierasii ca nu se poate marca împotriva unei apărări formate din moura, patriche și amzar atunci dau ei o mana de ajutor.
    Complicat campionat, cu pesedeul implicat la Craiova, rapid, fcsb și cfr. Rămâne de văzut care are pârghiile mai bune.
    Legat de ai noștri...#burcaout ïżœïżœ
    E adevarat ca e cam soft, vorba englujului.

    Uitandu-ma la reluari, pare un penalty wcsb-ist, spre rusinea noastra.

    Kung Fu nSho a simtit el ceva si a comis o schema de arte martiale exceptionala.

    El a facut ambele faze la 0-0, altfel echipa Rapidului a fost zero barat fara el pana s-a deschis scorul.

    Cat despre Borja Valle, nu vreti sa facem un schimb cu Ghezali?

    Adica seamana mai mult a Dinamo, vi s-ar potrivi de minune in continuare, parca nici n-a plecat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #122
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,154
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Cat a fost jucatorul Viitorului, Iacob a fost imprumutat de 5 ori la 5 echipe diferite, pana sa fie cedat definitiv. E clar ca Hagi nu l-a placut. Da, bineintelea ca se poate insela, insa mie imi da de banuit ca nici celelalte echipe pe la care a jucat nu au solicitat prelungirea imprumutului. Pt binele Rapidului , sper sa nu fie adevarat ce se vorbeste printre chibitii din Constanta, cum ca omul ar tranti meciuri.
    P.S. Iacob a fost descoperit de antrenorul cu care am jucat si eu fotbal la Farul.
    Iacob nu a fost placut nici de Mutu, nu este un criteriu, totusi a jucat la Sandoi si nici asta nu este un criteriu, mi-am spus parerea proprie.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #123
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    nu de putine ori jigodiile astea crescute in spiritul ciorditorilor din julesti iti arunca n fata comparatii cu faze la echipe care le au perforat ficatul de ciroza. muriti de oftica 'va n gura de nespalati! da, penalty cadou, scopul scuza mijloacele! ma doare fix in pl de dinam0 dar va dati albi si singuri in fata tuturor. o echipa mizerabila cu agarici pe masura!
    muriti jegosilor!

  19. #124
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,154
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    E penalty dacă ne luam după normativele campionatului nostru, cel care a reușit sa ducă toate cele 4 echipe în grupele competițiilor europene într-o țară cu apa caldă arbitrul i-ar fi spus jucătorului din atac sa fie bărbat și sa se ridice. Asta mai puțin la United unde ni se da penalty pentru orice
    Sa nu ne înțelegem greșit, nu pun la îndoială rezultatul final, dar senzația asta ca trebuie un mic ajutor la început pute urât de tot
    Eu nu as fi dat dupa criteriile mele, genul de penalty-uri prin UEFA nu se dau, prinzi un norvegian, german sadea, se zbate jucatorul ca pestele pe uscat si nu primeste ploconul.

    Acelasi lucru, acel penalty primit de Compagno, joaca peste 3 zile cu danezii acasa si arbitru nu da nimic, doua meciuri relativ identice cu defensive greu de desfacut, numai ca in Liga 1 s-a terminat 1:0 si dincolo 0:0.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #125
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    "atrageti permanent al 26 kea element"
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #126
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    E penalty dacă ne luam după normativele campionatului nostru, cel care a reușit sa ducă toate cele 4 echipe Ăźn grupele competițiilor europene
    Iti spun sigur ca penalty-ul asta se dadea si pe teatrul viselor. Oh, wait, daca nu cumva s-a dat saptamana trecuta Oricum, il intorsese acolo pe Amzar ca pe clatita, cand o arunci, se prinde de tavan si cade inapoi in tigaie. Dribling de pe loc, ca la prosti. Te mai arunci si pe el, ca la lapte gros, cum **** mea sa nu dea ala penalty, ca isi punea in cap toate ong-urile. Deja Cosmescu strigase goool de vreo 5 ori pana atunci, merita sa zica o data si pe bune. Toti ne iubesc, we dont care

    Nicusor Burca, laudat pt stilul si filozofia deosebite, s-a dus si a jucat 5-5-0. De apreciat ca nu ne-au injurat foarte tare -decat s-au pishat pe noi, noi sigur am fi facut mai rau daca rolurile erau inversate. O nota buna pt atmosfera si comportament. Meciul, un antrenament cu prosti. Multumim redewe, sa va lom in pohla, nebunilor!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •