Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 161 of 161

Thread: Etapa 3 2023/2024

  1. #148
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,990
    Reputatie
    1
    E ridicol ce joaca Dinamo acolo. Degeaba comentatorii la tv incearca sa pozitiveze cu jocul de pase, trasee puse la punct in posesie etc ... Nu merge, bai. Tristete mare in jocul propus de echipa lui Burca.
    Atitudinea lui Aganovic la golul 3, cand nu a schitat nici cea mai mica bucurie, spune multe
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #149
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Pe Sepsi o vad in primele 4 anul asta, peste rapizi si peste Hagi. Dinamo are viata grea cu lotul actual, e greu sa obtina mai mult de un loc de baraj.
    Asa se pare. Asa cum se parea ieri ca Otelul e mai tare ca Dinamo.


    In Europa, Sexpsi e peformera Romaniei pana acum, de departe.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #150
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post

    In Europa, Sexpsi e peformera Romaniei pana acum, de departe.
    Da, da. Au jucat cu City si nu am inteles eu bine ...
    Vai de capul lor si aia. Nu joaca nimic. Stau beton in aparare si speculeaza pe contre cu echipe de doi bani. Stai sa vezi daca pica cu un club mai de genul Aktobe sau Kutaisi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #151
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dinamo are o oroblema mare la constructie, Burca se incapataneaza sa joace cu mingea jos si incepand de pe linia portii proprii pana la poarta adversa. Asta merge doar daca esti Barcelona sau City, cand esti mai saracut si ai lot de stransura trebuie sa scurtezi traseele spre poarta adversa, nu are niciun sens sa construiesti steril in lateral si inapoi, jocul trebuie dus rapid spre adversar si sa ai solutii ca sa amarchezi.

    Altfel as putea spune ca Dinamo a avut si ghinion azi, a ratat vreo trei ocazii mari, la golul doi nu sunt inca convins ca nu a fost offside iar ultimul gol a venit in ultimele secunde de prleungire dintr-o executie care nuiese oricand.

    In plus, Dinamo are nevoie de intarirea lotului, sunt cativa ce nu corespund nivelului asteptat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #152
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    La ce vad la subsolul clasamentului Otelul nu are emotii

    Dinamo, echipa lui Mititelu, Petrolul si Poli Iasi se vor bate petru evitarea retrogradarii, asa imi pare in momentul de fata.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #153
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Otelul e superioara, pai da.


    Deja suntem 3 care zicem asta, daca-l numaram si pe Remus.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #154
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,120
    Reputatie
    1
    Iulian e subiectiv, il inteleg, tu esti pe langa, inteleg si asta. Un iubitor de fotbal neutru si care intelege ceva din sportul asta nu poate spune dupa ce a vazut primele etape ca Otelul ii este superioara lui Poli. Pur si simplu nu are argumente.

  8. #155
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Corect. Eu vorbeam doar de Dinamo si am lasat precizarile deoparte.


    De fapt, pe peTrolul nici nu i-am vazut.


    Oricum, vorbim doar de impresii de inceput, eu nu dau pronosticuri.


    Situatia se judeca in play out mai mult decat acum si echipele se pot schimba.


    Un "esti pe langa!" fericit si tie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #156
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Am plecat la meci, bey, suporterilor de tastatura 🤣
    Am suspectat de multa vreme, de ce nu-ti pui nick-ul real si ne tot derutezi pe-aici?
    Doamnelor si domnilor, vi-l prezint pe antrenorul cainilor, capitanul Burca...
    Cum se cheama tactica asta pe care o tot aplicati de 3 meciuri, toase capitan, focul la noi?
    granita la Orsova!

  10. #157
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,467
    Reputatie
    0
    Seara romaneasca, cu duhoare de maidanez cufurit!

    https://www.gsp.ro/opinii/editorial-...me-706401.html

  11. #158
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Cum se cheama tactica asta pe care o tot aplicati de 3 meciuri, toase capitan, focul la noi?
    Daca te uiti la meciurile unor M City si Arsenal, atunci stii deja raspunsul

    Jocul nu a fost chiar un esec, desi rezultatul e groaznic. Cum sa fim suparati ca echipa a incercat sa joace fotbal, cu mijloacele precare pe care le are!? Normal ca mai pica si Burca la mijloc, dar razboiul e cu guzganii cei mari, avocatul rapidist si mustata certinvest.

    Cum sa scuipi, ba, in sec 21? Astia trebuie batuti cu cureaua peste bot pana li se despica buzele, pana cand ii identifica dupa amprenta dentara.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  12. #159
    junior
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    Am avut doua penalty-uri neacordate in meciul cu Fcsb
    Primul a fost în minutul 16, la un hent făcut de jucătorul cu nr 23 de ka Fcsb și al doilea a fost în minutul 53, la un fault grosolan al lui Chiriches la Jardan.
    Bun arbitraj , pentru Fcsb. Faulturi pentru ei date d-amboulea și faulturi făcute de ei nesanctionate. Trageri de timp la foc continuu , fără reacție din partea arbitrului etc.
    Nu am nimic împotriva ca Otelul sa piardă, dar dacă avem penalty , atunci sa ni se dea ce este al nostru.
    Forța Otelul !!🔴⚪️🔵

  13. #160
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,120
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Ba vor veni sa spuna ca i-au furat arbitrii.
    Au intarziat putin, dar au venit pana la urma!

  14. #161
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    ))) primu otelar aparut pe forum dupa mult milt timp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •