Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 161

Thread: Etapa 3 2023/2024

  1. #43
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,127
    Reputatie
    1
    Bai, imi poate explica si mie cineva de ce plang rapizii dupa meciul asta, in care au castigat cam nemeritat 1 punct?

  2. #44
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    ca au pierdut 2 cu o echipa "mica" au spus..

  3. #45
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Bai, imi poate explica si mie cineva de ce plang rapizii dupa meciul asta, in care au castigat cam nemeritat 1 punct?
    pen' ca au pierdut doua puncte cu satelitul fcsb ului, echipa ce sta capra in fata lui GgB dar care lupta pe viata si pe moarte cu crapidul si alte derivate.

    ionele, sa ti fie noaptea mai linistita, un pronostic ptr maine. otelul-steaua 1-1.
    Last edited by delaoltenia; 29th July 2023 at 00:01.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #46
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,127
    Reputatie
    1
    I-ai facut noaptea atat de linistita incat n-a mai dat pe aici sa ne prezinte concluziile si sa-l ceara pe Ninel la echipa! Atatea ore de absenta, deja mi-e frica ca s-a intamplat ceva!

  5. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    7. Prin urmare ii retrag statutul de molusca si-l ridic la gradul de antrenor al echipei Rapid. Dar nu de mister, ca mai are pana acolo si-n plus, nu e nici un mister cum zic jucatorii in engleza lor de balta, ba dimpotriva, totul e clar si limpede, se vede foarte usor cu ochiul liber analitic de tembelizor. Acestea fiind spuse, a fost doar un meci bun, chit ca l-am jucat in deplasare ca si echipa gazda, sa nu ne grabim ca s-ar putea foarte bine sa revina la nivelul de molusca din etapa viitoare.
    De ce ma temeam n-am scapat, molusca a revenit.

    Mda, 2 meciuri de kkt si unul bun, Shumudik facea cel putin invers.

    Cel mai slab meci de departe facut de jucatorii de atac, macar in primul meci au jucat bine prima repriza. Cu molusca Giulestiul e blestemat, echipa joaca penibil aici.

    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    ca au pierdut 2 cu o echipa "mica" au spus..
    Au jucat penibil c-o echipa mica, nu e vorba ca adversarii au fost mai buni decat U Cluj. Daca ar zice asta, ar fi habarnisti total.

    Important e cum joci tu, apoi adversarii. Daca tu ai jucat de 5 ori mai prost decat cu U Cluj, poate reuseai sa bati echipa a 3-a a Farului ieri, maxim si doar poate.

    Conducerea primeste ce-a meritat: l-a avut pe Shumudik in mana si-au ales molusca.
    Niste retardati obtin rezultate pe masura. Cand vor da molusca afara va fi prea tarziu, cum am zis acu 2 saptamani.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #48
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    O arde cam kinky nebunaticul ăsta de Șucu. Aseara, cand Rapidu' suferea in fata unei echipe no name din suburbiile Iasului, Danut isi calarea sotia, la oficiala, sub blitzul ager al fotografului Cristi Preda. Articolul poate fi consultat pe dogioiusestergecutimachelacur.com, sub titlul Dragoste fierbinte in Giulesti 😀

    Se pare ca Danuț se excita doar cand adversarul i-o infige la vinclu, la batai la cour cu vergeaua din lemn Louis Quatorze si cand il trasneste Bocciu in crestet cu portavocea. Nici nu vreau sa ma gandesc ce scene rated R 17 vor aparea la infrangeri. Oricum, daca ii mai face Dianei inca un fundas central, nu se poate plange nimeni ca Sucu nu investeste cu inima la Rapid. Ca pe bani inca nu se vede nimic notabil.

    PS. Intr-o perioada de apatie generala, felicitari pt coregrafie Rapidului, desi Chitila ramane oricum o brigada cam dubioasa. Cel putin in laivurile de pe youtube, care sunt mai putin cosmetizate 😀

  7. #49
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,127
    Reputatie
    1
    Oare cati prosti se vor mai gasi in tara asta care sa-l angajeze pe Rednic?

  8. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Ranieri de Romania.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #51
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Oare cati prosti se vor mai gasi in tara asta care sa-l angajeze pe Rednic?
    are vrajala frumoasa pt ei

  10. #52
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,127
    Reputatie
    1
    Nu cred, ma gansesc ca singura explicatie e ca imparte banii cu ei...altfel nu se explica.

  11. #53
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Oare cati prosti se vor mai gasi in tara asta care sa-l angajeze pe Rednic?
    The Insider.


    Doar asa poate Dinamo sa ramana in Liga 1.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #54
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Bai, imi poate explica si mie cineva de ce plang rapizii dupa meciul asta, in care au castigat cam nemeritat 1 punct?
    Ca n-am jucat nimic. Ca-n repriza a 2-a din prima etapa.


    Intr-un meci am jucat cat in 3, si-n doua am jucat cat o echipa de Liga a 5-a un bambilici.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #55
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,127
    Reputatie
    1
    Eu vad altfel ...1 punct e mai mult decat 0, cat ar fi trebuit de fapt, deci e motiv de bucurie, nu de plansete. In loc de 5 puncte, diferenta fata de primul loc va fi de doar 4 puncte, iar motiv de bucurie! Daca bateau, mai plangeai tu dupa Ninel acum?

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Bateau cine? Noi am fost praf.

    Dar nici ei n-au jucat nu stiu ce, doar ca au profitat de vreo 2-3 gogomanii in aparare.

    Si noi am avut o sansa mare de 3-2 si ei la fel, rezultat echitabil intre 2 echipe slabe.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Hai ca am decis sa urmaresc Otelul asta seara. Sper sa nu fiu dezamagit.
    Atentie Cristi, Steel, Jar si ceilalti ca va banez pt a 100 oara daca pierdeti
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Eu vad altfel ...1 punct e mai mult decat 0, cat ar fi trebuit de fapt, deci e motiv de bucurie
    Cum am mai zis, supararea e ca am avut antrenor in fata ochilor, liber, dispus, la dispozitie, si noi am ales molusca, astfel primim ce meritam ca urmare.

    Cat despre puncte vis-a-vis de performanta, strict pragmatic vorbind, mergand pana la cinism, am facut 3 reprize foarte bune si 3 reprize foarte slabe in 3 meciuri, deci meritam fix 4.5 puncte. Exact ce meritam avem, doar ca cu juma de punct in plus, daca eram de partea cealalta a rotunjurii, adica in jos, aveam mai putin decat am fi meritat.

    Nu e vorba de merit aici ci de jocul prestat in conditiile in care aveai antrenor bengos la dispozitie liber si rapidist pana-n maduva, si tu alegi unul mediocru care nici macar nu e suflet de rapidist, chiar departe de. De aia e nemultumire, normal.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Mi se pare mie sau Otelul e clar mai puternica decat Dinamo!?
    Avand in vedere reperul meciului cu wcsb pe care ambele tind sa-l aiba la activ.

    Si din cate stiu eu sunt singurele 2 echipe ce si-au pastrat in mare lotul de Liga a 2-a!

    Cand acestea au jucat acu vreo 2 luni meci direct pentru promovare, Dinamo i-a spulberat!

    Just football! Make it make sense!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Blestemul comentarului, iar a dat freza de oala gol din afara, fix cand ii luadam pe otelari.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #61
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,127
    Reputatie
    1
    Nemultumirea ar trebui sa fie indreptata catre patronatul care nu aduce jucatori valorosi, nu ca nu-l aduce pe Ninel. Cu Sapunaru, aia de la Steaua, Popou, Furou si ala care da golurindoar din penalty nu poti prinde locul 2 nici cu loserul ala de pe banca lui Arsenal.

  20. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0


    Ce loser? An de an echipa a progresat teribil, cate 3 locuri de-odata. Sa nu vorbim din tzur.
    Zic.

    Cat despre aparare, de acord, dar ce motiv are atacul sa nu joace nimic 3 reprize la rand pe Giulesti? Cand vedem ce poate face in deplasare.

    Asta deja nu mai e de la patronaj.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #63
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,127
    Reputatie
    1
    Fiindca nu are valoare. Am zis si ieri, calitate are doar Carjan, ceilalti sunt doar circari.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •