Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 194

Thread: Etapa 1 2023/2024

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1

    Etapa 1 2023/2024

    Vineri, 14 iulie

    Ora 18.30 Oțelul Galați – UTA Arad
    Ora 21.30 CFR Cluj - Politehnica Iași

    Sâmbătă, 15 iulie

    Ora 18.30 FC Hermannstadt – Farul Constanța
    Ora 21.30 FC Rapid – Sepsi Sf. Gheorghe

    Duminică, 16 iulie

    Ora 18.30 Petrolul Ploiești - Universitatea Cluj
    Ora 21.30 FC U Craiova 1948 - FCSB

    Luni, 17 iulie

    Ora 18.30 FC Voluntari – FC Botoșani
    Ora 21.30 Dinamo - Universitatea Craiova
    Last edited by delaparis; 12th July 2023 at 22:42.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Creste pipota-n mine cand vad echipele romanesti cum cersesc cate un egal, in min 90, prin amicale, cu neica si niminen. Asta fiind cazul fericit in care nu iau cate 4-5 boabe, ca alde Petrolul, Botosani, Pepsi si care mai sunt. Asta inseamna valoare mare pe campionat. Uite si Farul cum a luat chifteaua in primul amical, cu locul 4 din Polonia. Echipa mare, noi un pic molateci, ne explica Haji ca altele sunt obiectivele la fotbal
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Asta e valabil la echipele astea de tejghea, nu si la marele Dinamo!
    Care deja bate echipe de prima liga prin alte tari, si inca nici n-a facut transferuri!
    Va dati seama ce tare o sa fie cand o sa si faca! Deja ma tem. E groasa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eu am crezut ca e vorba de CS Dinamo. De unde dracu' sa aiba astia bani astia de la Red and White sa plece in Slovenia 🤣 Nici acum nu cred, de fapt. Nici nu stiu daca turneele astea se fac, daca meciurile se joaca cu adevarat. Cine imbraca tricourile alea, cine arbitreaza. Imi aduc aminte de Chivorkian, cand era la Bacau, dadea lista cu marcatori deampulilea, sa nu afle lumea ca au un golgheter valoros pe nume Cursaru ☝️🤣 Nu mi-e teama decat ca o sa strice astia stadionul de rugby in caz de ceva măcel. Ar fi pacat, dar e un sport cu si pt animale, nu te mai mira nimic.

  5. #5
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nici nu stiu daca turneele astea se fac, daca meciurile se joaca cu adevarat.
    E CGI da-i naibii, le joaca pe calculator de la Sovata. Hagi a avut un joystick defect si d-aia a pierdut cu Farul. E noul sistem UEFA de calificare pentru meciurile de pregatire, trebuie sa castigi intai pe calculator ca sa ajungi sa joci meciuri reale. De asta Burleanu acum se gandeste sa bage si regula U12 ca aia mici sunt mai indemanatici la jocuri.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Asta e valabil la echipele astea de tejghea, nu si la marele Dinamo!
    Care deja bate echipe de prima liga prin alte tari, si inca nici n-a facut transferuri!
    Va dati seama ce tare o sa fie cand o sa si faca! Deja ma tem. E groasa.
    Doar cand a vazut cu cine joaca U Craiova, si si-a dat afara antrenorul.


    Numa din priviri te da afara Dinamo, nici nu mai tre sa joace cu tine, esti gata batut.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Era vorba de cealalta Craiova, clona cu care joaca Dinamo.

    Deci si mai si, pana si Craiova originala isi da afara antrenorul de frica, cand afla ca clona sa joaca cu Dinamo.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Iau prostanacii manite pe banda rulanta, incepand cu campioana unei mari fuziuni si terminand cu cea morala. Cand ii auzi pe prostanaci, scuza lor e ca au jucat cu rezervele. De parca Banik Ostrava si Anderlecht, trupe mediocre in tarile lor, au avut jucatori de la City si Barcelona. Cum ba sa iei 7 boabe de la amatori, cum au incasat cocosatii lui Mitzi Puscarie? Si astea sunt echipe cu pretentii, cu investitii, cu scouting pana pe continentul negru, nu fac banii pe crowdfunding si webinare Si ce e deplorabil, ca tot astea se vor bate in cusca cu lei, tot p-astea le vor pupa in paula alde filotti, grigoroiu si vali imoralu'. Ce nivel jalnic, ba!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  9. #9
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Care e campioana morala?😀

  10. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Rapid. Cel putin a arbitrilor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #11
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Se stie caci cam pioana morala este cea care pierde cam pionatul in fiecare an la o scuza, o pasa, o ratare, un mm de optzai sau un cm de ghinion.

    A luat 4 si Dinamo de la echipa a 3-a a Rusiei Kievene, dar orice scor sub 7-0 e bun pt Dinamo si va fi sarbatorit in calendar cu cruce alb-rosie. Borsul ukrain a invins fotbalul croissant sampanie

    Ba, da' ce i-a pedepsit micul Slovan pe Marii Rapidisti! Cred ca a iesit la marne antrenorul lor, Dusan Pulimek, sa ii opreasca la 3-0, altfel se putea intampla o tragedie. 3-0, ma, cu o echipa care nu prea exista in fotbal, intr-o regiune unde regii sunt Cibulkova si Hrbaty. Si unde cea mai apreciata echipa e cea nationala de baut bere, unde slovacii sunt campioni.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 6th July 2023 at 13:52.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  12. #12
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Mai sunt 10 zile pana începe campionatul și Dinamo e în plop. Probleme cu banii, nu pot face transferuri, lotul de liga a 2-a, iarăși vor fi parteneri de antrenament pentru celelalte echipe, ca acum 2 sezoane.

  13. #13
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eu zic ca pacalim cativa afoni cu fotbalul nostru sampanie. Ma gandesc in primul rand la Rapid 🤣 Nu stiu de ce credeti voi ca sunteti mult peste Dinamo. Daca era un campionat al patronilor, da, luam un 6-0 de la Rapid. Asa, daca ne pacaliti cu un 2-1, cu un penalty inventat & transformat de ƟoƟonul Diugangici, sa ziceti merzi.

    Nu, serios. Daca esti echipa de locul 4, liga 2, si nu aduci pe nimeni, logic ca pleci cu sansa a 16-a, te califici primul in play-out si, probabil, o sa retrogradezi inainte de inceperea lui.

  14. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Pai cu mult peste Dinamo nu suntem, daca Oaida ne e omul meciului!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #15
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Adriean Mutu e primul care a realizat ca proiectul Marelui Rapid e mort din start si, in consecinta, pleaca in Azerbaidjan, unde a semnar cu FC Leopardu' din Palmier.

    Ba, ce esec de proportii in anul centenarului! ☝️

  16. #16
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E o ocazie buna pt Șucu sa scape de lipitori ca Niculae sau mediocri ca Maftei. Imi spunea cineva ca e o coruptie si o șpăgăreală la loturile de tineret ale Rapidului, ca o intrece pana si pe aia de la Dinamo 😀 Aveam un coleg de serviciu, imi povestea ca fi'su fusese chemat la un trial al nationalei, la Mogosoaia, a stat intr-un cantonament p-acolo o saptamana. La Rapid nu mai prindea echipa. Na, ba, mai faceti fotbal in Romania, Sucule! Ce e drept, nu era Șucu nambăr oan atunci, dar nu cred sa se fi schimbat ceva daca se ocupa Maftei. Daca Maftei e creierul academiei e clara treaba 🤣

  17. #17
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Mutu e neserios, acum o luna zicea la Gigi TV ca rămâne și ca vrea sa continue proiectul. S-a dus la o echipă de nivel Chindia. Atât ca ia cașcaval mai mult.
    Oricum nu îmi pare rău, nu e antrenor de primele echipe, cel puțin în momentul asta.
    Sa vedem dacă vine Sumudica, care e șomer și e mai mult prezent pe la Digi în perioada asta.

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Adriean Mutu e primul care a realizat ca proiectul Marelui Rapid e mort din start si, in consecinta, pleaca in Azerbaidjan, unde a semnar cu FC Leopardu' din Palmier.
    Mutu e o carpa de mercenar, cu zero barat rezultate la Rapid.
    Ba chiar cu contra-performanta! E greu rau sa te bata echipa a 4-a, de juniori a Farului acasa in meci decisiv de cupa, si se stia ca cupa e principalul obiectiv al Rapidului anul trecut!


    Pe locu 5 o aduceam si eu pe Rapid la lotul de anu trecut, Mitza ar fi terminat pe 4.
    Doar Pancu probabil ar fi putut termina mai jos.


    Shumudik ca norocu lu Dumnezeu este liber, nici nu se discuta ca el trebuie adus.
    Daca nu-l vor aduce, dau dovada ca sunt doar niste handicapati in conducerea Rapidului.
    Nu exista antrenor nici pe departe la fel de valoros, unde mai pui ca si Rapidist pe piata!
    Last edited by Johnny D; 7th July 2023 at 20:12.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Ba, ce esec de proportii in anul centenarului! ☝
    Dimpotriva, daca vine Shumudik care culmea lui Dumnezeu, e liber acum, e de 10 ori mai bine decat era ieri cu kktul ala de antrenor zero barat care mai e si mercenar 100%. Cum naiba sa nu fie mai bine? E ca si cum ai zice ca pe banca Rapidului pana acum a fost o balega, si acum ne vine printzul ratacitor! Nici n-avem ce discuta, ar fi bomba bombelor, din obiectiv locurile 1-3 sarim direct la locurile -1 la 1, interval inchis, zero inclusiv!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Sumudica cere bani mulți, și nu știu dacă vrea sa vina acum. Oricum el la primul telefon din Arabia, e în avion. Ia acolo bani frumoși, față de România.

  21. #21
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Eh, cand e in balanta sa te bati cu Rapid la titlu, nu cred ca banii mai sunt atat de sclipitori.
    Mai ales ca el a zis ca si-a facut destui sa nu aiba probleme financiare, acu cateva luni a zis.


    Shumudik nu e Olaroiu, sa nu care cumva sa-i confundam.
    Sa nu-i mai ajunga zecile de milioane de euro facuti, sa nu-l mai sature Dumnezeu.


    Olaroiu si-a aruncat viata pe fereastra pentru banii arabilor. Ori poate i-a pierdut la pariuri, altfel in 10 ani de stat acolo trebuia sa faca cat sa-i ajunga pentru 100 de vieti de rege! Si sa vina in Europa, unde antrenorii adevarati antreneaza si demonstreaza daca merita sa faca pasul spre cel mai inalt nivel. Nu poti compara pe Shumudik cu asa ceva. El e ambitios in primul rand, nu doar un mercenar, un Mutist nenorocit. Un Olariist furat de mrejul de-a fi mogul, de-al ajunge pe Becali la avere in loc sa fie antrenor.
    Last edited by Johnny D; 7th July 2023 at 20:28.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •