Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 194

Thread: Etapa 1 2023/2024

  1. #85
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Ba omule, n-a zis nimeni ca el creste jucatori, el face momaile care i se dau pe mana sa joace excelent. Cel putin un sezon, apoi in sezonul 2 pleaca din ceva motiv, de obicei ca primeste o super-oferta financiara din Golf. Dar noi vrem titlul acum, azi! De centenar sau imediat dupa, apoi ne tufem in el de fotbal si de jucatori care cresc sau nu cresc, ce nu pricepi?


    Si la Rapid n-a avut timp, dupa ce ia titlul ar fi avut timp sa creasca si jucatori, sa-i vada pe nu stiu unde si sa-i promoveze. In urmatoru sezon nu ne mai trebuie titlu si putem creste ce vrei tu de la ce academii vrei tu. Ma rog, vom creste acum, incetul cu incetul cu momai mercenare din astea. Sa-ti fie de bine cu ele cu tot.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #86
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Fabrizio zice ce se face transferul asta. Englezii par fraieri, s-au ars cu Baluță, și nu s-au învățat minte.

    "Brighton have reached an agreement to sign Romanian talented winger Adrian Mazilu for January 2024. ������

    Deal to be signed this week with Farul, Gica Hagi’s club. Negotiations set to be completed.

    He’ll join the club in 2024."
    E o veste buna: avem o sansa sa avem un jucator in PL, ne-am apropiat cat de cat.
    Va fi imprumutat mai mult ca sigur ori in Liga a 2-a engleza, ori in afara.
    Deocamdata e departe de PL dar mult mai aproape decat orice alt jucator ce avem noi.
    Va merge doar in iarna la Brighton, se spera sa-l ajute pe Hagi sa prinda ceva grupe europene.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #87
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,131
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    E vorba de valoarea de piatza in punctul optim al carierei unui antrenor, nu de ce pefrormante a avut acel antrenor, Arteta e inca la inceput, nici n-ai cum sa presupui ce va obtine.
    (daca nu esti Delaparius care-si pune iar pariusul pe niste vise proaste de-ale lui.)
    Lucescu cu toate performantele lui, niciodata n-a ajuns sa fie vazut si dorit pe piata cum e Arteta in acest moment, din pacate pentru el. Asta e o certitudine, nici macar supozitie.

    Asta-i fotbalul lui Gioni, cel jucat pe transfermarkt.

  4. #88
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,131
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Tu habar n-ai, peste tot pe unde a fost in Romania, a elevat echipele la care a fost, care au jucat MULT mai bine si au crescut MULT in clasamente de la Bistrita si National, pana la Brasov sau Astra. Fara exceptie. Bistrita si National au fost echipe vai de pl lor, ce Texeira si Alibec, aia n-aveau dupa ce bea apa! Ba National nu era platita de 3-5 luni si avea lot de retrogradare in Liga a 2-a, erau niste desculti si fomisti si i-a dus in sub o jumatate de sezon pe loc de promovare directa in Liga 1! Despre ce vorbim!?

    Iar in Turcia a batut pe Fener, Galata si Besiktas c-o echipa facuta de el, cu buget de coada clasamentului.

    Dar si cei care habar n-au au dreptul sa-si expuna habarnismul pe unde vor ei, in frunte cu Ciorbica.
    De performantele reusite de Ninel la Farul nu pomenesti? Sau nu te avantajeaza?

  5. #89
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Cine e Ninel? Sa ma tuf in el!

    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post

    Asta-i fotbalul lui Gioni, cel jucat pe transfermarkt.
    Pai perceptia valorii e mai importanta decat valoarea insasi in prezent.
    La trecut se analizeaza lucrurile altfel.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #90
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ba omule, n-a zis nimeni ca el creste jucatori, el face momaile care i se dau pe mana sa joace excelent. Cel putin un sezon, apoi in sezonul 2 pleaca din ceva motiv, de obicei ca primeste o super-oferta financiara din Golf. Dar noi vrem titlul acum, azi! De centenar sau imediat dupa, apoi ne tufem in el de fotbal si de jucatori care cresc sau nu cresc, ce nu pricepi?


    Si la Rapid n-a avut timp, dupa ce ia titlul ar fi avut timp sa creasca si jucatori, sa-i vada pe nu stiu unde si sa-i promoveze. In urmatoru sezon nu ne mai trebuie titlu si putem creste ce vrei tu de la ce academii vrei tu. Ma rog, vom creste acum, incetul cu incetul cu momai mercenare din astea. Sa-ti fie de bine cu ele cu tot.
    Poate tu vrei titlul acum, eu il vad ca pe un bonus. Nu cred ca pentru conducere e primordial. Daca chiar voiau titlul, da, aduceau jucatori de titlu, cu Sumudica. Il repatria pe Maxim, il lua pe Grozav sau incercau sa-l ia pe Mitrita, lua un mijlocas defensiv beton, un stoper de viteza langa Sapunaru, un fundas stanga mai tanar cu 5-7 ani si un varf gen Postolachi. Nu ai cum sa te bati la titlu cu Oaida, Albu si Ciobanu la mijloc, indiferent ca esti Mutu, Bergodi, Mourinho, Klopp, etc. Dar, Oaida poate sa creasca, Ciobanu la fel.
    Conducerea a facut obiectivu public, locurile 1-3. Pe langa asta, a iesit Sucu si a zis ca omul, Bergodi, transmite incredere si seriozitate, iar eu cred ca de asta are nevoie actualul lot al Rapidului. Eu, ca si suporter sunt fericit cu cupele europene si sa stiu ca se pun bazele unei echipe care poate fi mai buna pe viitor.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  7. #91
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ronaldinho View Post
    Poate tu vrei titlul acum, eu il vad ca pe un bonus.
    Nu mai vreau.

    Am vrut, am sperat, am crezut, atat timp cat Shumudik era si alegerea oricarui retardat, nici macar la capitolul retardat nu te califici daca nu l-ai pus, esti aspirant retardat, esti o amiba.

    Acum vreau sa pierdem 0-8 cu Sexpsi si primele 5 meciuri sa dam momaia afara si galeria sa le ia tzoaiele-n pix idiotilor din conducere si sa-l puna pe Shumudik inainte sa plece in Golf sau la turci inapoi sau sa castigam. Daca facem egal si pastram momaia n-am facut nimic, ne-am batut joc de noi doar. Singura sansa sa luam titlul este sa pierdem primele 5 meciuri si sa vina Shumudik. Shumudik cu handicap de 5 infrangeri si echipa de kkt facuta de altii are de 5 ori mai multe sanse la titlu decat momaia asta acum. De vedea el in loc de momaie erau de 10 ori mai multe sanse. Dar n-am cum sa sper la titlu pentru ca tre sa pierdem 5 meciuri la rand si sa fie data afara momaia si sa fie pus Shumudik, sansele sunt infinitezimale sa se-ntample asta, apoi sa luam titlul ar fi mult mai usor statistic vorbind, prin comparatie decat sa se-ntample grozavia asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #92
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,001
    Reputatie
    1
    Da. Si eu cred ca Bergodi e cea mai buna solutie. In plus omul nu e prost deci faptul ca a ales Rapid este o garantie ca proiectul e serios... sau macar cat se poate de serios la noi in campionat.
    Pe Sumudick il respect deoarece, nu mai stiu ce sezon, a batut pe FCFCSB in final de sezon si a evitat ca Becali sa se laude cu titlul. Dar nu e de Rapid in momentul asta.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #93
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Amiba.


    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #94
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,131
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cine e Ninel? Sa ma tuf in el!
    Mitu

  11. #95
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    De performantele reusite de Ninel la Farul nu pomenesti? Sau nu te avantajeaza?
    Daca vorbesti de Shumudik, sincer, nici nu stiu cand a fost la o asa carpa de echipa! Nu-mi amintesc absolut deloc. Dar la cat de iubit e Rapidul in Constanta, dupa cum ai zis, v-a tras o tufere si v-a lasat muti. N-ai cum face ceva la o echipa care e impotriva sufletului tau, v-a luat banii si v-a dat mue, ca un adevarat insider care se respecta.


    Nu stiu cum am uitat de capitolul CFR, a mers acolo si nu cu cel mai bun lot pe care l-a avut vreodata CFR a avut 7 din 7 victorii, de asta nu amintesti, nu?


    Pe aceasta cale ii transmit lu Angelescu ca este o amiba!
    JA! la... unde merg amibele, nu stiu, la galeata de aracet. Sa fie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #96
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu mai vreau.

    Am vrut, am sperat, am crezut, atat timp cat Shumudik era si alegerea oricarui retardat, nici macar la capitolul retardat nu te califici daca nu l-ai pus, esti aspirant retardat, esti o amiba.

    Acum vreau sa pierdem 0-8 cu Sexpsi si primele 5 meciuri sa dam momaia afara si galeria sa le ia tzoaiele-n pix idiotilor din conducere si sa-l puna pe Shumudik inainte sa plece in Golf sau la turci inapoi sau sa castigam. Daca facem egal si pastram momaia n-am facut nimic, ne-am batut joc de noi doar. Singura sansa sa luam titlul este sa pierdem primele 5 meciuri si sa vina Shumudik. Shumudik cu handicap de 5 infrangeri si echipa de kkt facuta de altii are de 5 ori mai multe sanse la titlu decat momaia asta acum. De vedea el in loc de momaie erau de 10 ori mai multe sanse. Dar n-am cum sa sper la titlu pentru ca tre sa pierdem 5 meciuri la rand si sa fie data afara momaia si sa fie pus Shumudik, sansele sunt infinitezimale sa se-ntample asta, apoi sa luam titlul ar fi mult mai usor statistic vorbind, prin comparatie decat sa se-ntample grozavia asta.
    Mare rapidist mai esti, ce sa zic Daca tu preferi ca echipa ta sa piarda din cauza unei ambitii, te identifici cu idolul tau Sumi-gol.
    Ce declara acum pe la TV, ca Niculae a baut , ca l-a sapat pe Pancu, etc, demonstreaza si caracterul lui Sumi. Sau poate e platit sa faca atata can-can, cine stie?! Zi-mi si mie ce jucator roman (cu personalitate) o sa mai vrea sa lucreze acum cu Sumudica?
    Din toata povestea asta, Sucu, vulpe batrana, e cel mai castigat. Daca iese bine cu Bergodi, iese si toata lumea e fericita, daca nu, o sa zica ca Angelescu si Niculae sunt juniori, ca el nu a zis niciodata nimic rau de Sumi sau Coman, il da afara pe Niculae, mai cumpara vreo 25% de la Angelescu, si iaca are un club de traditie pe cateva manevre. Baiat destept Sucu asta, cred ca va reusi mai multe decat Copos la Rapid.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  13. #97
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Sunt foarte mare rapidist, Shumudik e cea mai buna solutie pentru ca e cel mai bun, are declaratiile la el si iubirea de Rapid. Pana si Becali si Memel se temeau de el, nu vezi? Si noi am adus o momaie in schimb. Pai cum plm sa nu vreau sa arda in iad handicapatii care au tutut Rapidul in asa hal si inca se si numesc conducatori la Rapid? AIA AU AVUT AMBITII DE NEOAMENI, CARE IAU DECIZIILE SI SCUIPA PE RAPID DIN MOTIVE PERSONALE, NU EU CARE DOAR VORBESC! Eu nu afectez cu mai nimic. Eu nici nu pot atinge Rapidul.

    Vreau sa arda in Iad toti si Rapidul oricum va reveni, Rapidul este suporterii, nu amibele!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #98
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,131
    Reputatie
    1
    Nu-l stii pe Gioni? El e rapidist-progresist-cfr-ist-tunar si dracu mai stie ce, in functie de cum bate vantul. Adica pielea pulii.

  15. #99
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    O sa va dezamagim, dar Rapidu' din meciul cu Slovan sa zica merci daca prinde play-off-ul. Cum sa pui obiectiv 1-3, cand tu aduci cateva rezerve, ok, de la echipe care au terminat peste tine in clasament 🤣 Mi se pare un obiectiv normal de pretins pt unu' care face mobilă, insa ca om de fotbal e greu sa gasesti o justificare. Eu am inteles ca anu' trecut a stins niste litigii, o suma importanta. Dar anul asta vrei 1-3 cu niste copii si cateva rezerve, care te-a costat 700 de mii. Poate are logica. Au ăia niste parametri pe instat de Sampion Lig si noi suntem fraeri.

  16. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Nu-l stii pe Gioni? El e rapidist-progresist-cfr-ist-tunar si dracu mai stie ce, in functie de cum bate vantul. Adica pielea pulii.
    Tot mai bine decat sa tin cu o echipa ce inca n-a promovat in Liga 1, dar a luat primul titlu.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Dar anul asta vrei 1-3 cu niste copii si cateva rezerve, care te-a costat 700 de mii. Poate are logica. Au ăia niste parametri pe instat de Sampion Lig si noi suntem fraeri.
    Cu Shumudik era posibil, face din rahat brici. Chiar de asta m-am gandit ca l-au indepartat pe Mutu ca si-au dat seama ca n-au cum prinde 1-3 cu el. Dar am gandit prea mult, am crezut ca nu am de-a face cu niste amibe. Gresala mea sa gandesc prea mult.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Vreau sa arda in Iad toti si Rapidul oricum va reveni, Rapidul este suporterii, nu amibele!
    Si n-au cum altfel arde in iad decat sa pierdem tot, cate meciuri e nevoie, cu 0-8.
    Si apoi dupa ce ard in iad, poate-si vor reveni si nu vor mai fi amibe.
    Desi ma indoiesc, dar e singura speranta.

    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Mitu
    Tot la fel de necunoscut imi e. Parca ai zis "74" in loc de "47".
    Last edited by Johnny D; 10th July 2023 at 23:15.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #101
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,131
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Tot mai bine decat sa tin cu o echipa ce inca n-a promovat in Liga 1, dar a luat primul titlu
    La cine te referi, la aia care v-au dat sapte? Aia care v-au batut cu gradinita in giulesti? Neahh, eu nu sunt suporterul lor.

  18. #102
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Ca sa vezi ce nebun sunt, da, Shumudik cu "aceia" si mici schimbari ar fi luat campionatul.


    Acum pot s-o zic tare si raspicat, ca n-ai cum sa ma contrazici.
    Din jucator de 3/10 eu zic ca face 8/10 si nu vom sti niciodata ca n-ar fi fost adevarat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #103
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,131
    Reputatie
    1
    Nu esti nebun, esti doar habarnist. Dar asta stiam de mult.

  20. #104
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,001
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post

    Cu Shumudik era posibil, face din rahat brici.

    barbierule
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #105
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Sunt foarte mare rapidist, Shumudik e cea mai buna solutie pentru ca e cel mai bun, are declaratiile la el si iubirea de Rapid. Pana si Becali si Memel se temeau de el, nu vezi? !
    Bai frate, astia au zis sa bage batul prin gard!!! Cred ca radeau si cu popoul daca-l puneau acum pe Sumi. Daca iesea Sapunaru sa Rica Raducanu si zicea, da dom'le Sumi e cea ma buna varianta pentru noi, alta era situatia
    Eu n-am nimic cu omul, mai ales ca avem aceasi zi de nastere, dar nu poti face ceva serios, predictibil cu el. Cum am zis si mai sus, prin iarna, daca scartaie treaba iremediabil, o sa vina Sucu, le da peste nas la agaricii astia doi, pune mana pe toata puterea, se foloseste de Sumudica sa-si castige capitalul de incredere din partea suporterilor si game-over. Angelescu isi ia cateva milioane si merge acasa, iar de Niculae nu o sa-si aminteasca nimeni in vreo 10 ani ca a fost rapidist, iar Sumi are sansa sa demonstreze daca e antrenor sau nu.
    Oricum, Sumi are om in vestiar acolo, deci o sa stie tot timpul care-i situatia. Lucrurile sunt aranjate deja, in cazul in care lucrurile degenereaza. Nu degeaba omul e miliardar, ce pana mea!? Angelescu a zis ca face fotbal pe banii lui Sucu, , iar asta o sa-i traga presul de sub picioare in curand.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •