Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 194

Thread: Etapa 1 2023/2024

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Sumudica cere bani mulți, și nu știu dacă vrea sa vina acum. Oricum el la primul telefon din Arabia, e în avion. Ia acolo bani frumoși, față de România.
    Eh, cand e in balanta sa te bati cu Rapid la titlu, nu cred ca banii mai sunt atat de sclipitori.
    Mai ales ca el a zis ca si-a facut destui sa nu aiba probleme financiare, acu cateva luni a zis.


    Shumudik nu e Olaroiu, sa nu care cumva sa-i confundam.
    Sa nu-i mai ajunga zecile de milioane de euro facuti, sa nu-l mai sature Dumnezeu.


    Olaroiu si-a aruncat viata pe fereastra pentru banii arabilor. Ori poate i-a pierdut la pariuri, altfel in 10 ani de stat acolo trebuia sa faca cat sa-i ajunga pentru 100 de vieti de rege! Si sa vina in Europa, unde antrenorii adevarati antreneaza si demonstreaza daca merita sa faca pasul spre cel mai inalt nivel. Nu poti compara pe Shumudik cu asa ceva. El e ambitios in primul rand, nu doar un mercenar, un Mutist nenorocit. Un Olariist furat de mrejul de-a fi mogul, de-al ajunge pe Becali la avere in loc sa fie antrenor.
    Panarama de Jiji TV: "Aveti grija ca se descarca telefonul, la cat ati vorbit aici!" ca apropo ca-l suna altii. Shumudik: "Nu va faceti griji ca am telefon de ultima generatie. La cati bani am facut la sauditi, mi-am permis." Ti-a spus omu clar cum sta treaba, cu cate perdele ai nevoie.


    Mingea e in terenul conducerii.
    Daca insa nu-l vor alege pe Shumudik si Rapidul da chix, le luam tzoaiele-n pix!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Hai, ba, ca ne-ati dat emotii ca vreti sa luati titlul: Critiano Gîrbovi se pare ca e alegerea Rapidului. Motivul cred ca e unul solid, singurul care avea biblioteca de la Mobexpert. Auzi, da' mi se pre mie, fara sa ma uit pe gugle, ca Critiano a mai fost la Rapid in anul in care a retrogradat? Pe teren, adica 🤣 Nu stiu ce obiectiv are, dar nu prea vad cum ar putea baga bațul prin gardul primelor 3. Inca sunt șocat de mama de bataie luata de la Slovan 😀

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Un antrenor mediocru. Ar fi cretini sa-l aduca cand ai o scula ca Shumudik la dispozitie.
    Insa tot e mai bun ca Mutu, Mutu e zero barat, italianul macar are si ceva rezultate.


    Si nu e vorba doar de valoarea antrenorului, ci valoarea omului.
    Shumudik ar da valoare dubla oricarui rezultat, si infrangerile ar durea mai putin.


    E no brainer ce trebuie ales.
    Alegi gresit si suporterii iti baga pumnu pe gat.
    Alegi pe Shumudik si esti safe, cel putin ai trecut de anul centenarului.


    Altfel spus, alegi Shumudik si sunt 2 scenarii:
    1. Iti iese, dai bine in fata publicului, mediei, lu Jiji TV: conducere moderna, alea, alea, kkt.
    2. Nu-ti iese, Shumudik va lua toata vina si suporterii, esti safe.


    No brainer.
    Last edited by Johnny D; 7th July 2023 at 22:49.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Sumudica plange

    "...il apreciez pe Sucu..."

    Probabil un antrenor italian ar veni ca o manusa
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Nu mai am chef de antifotbal, ma tuf in el de fotbal atunci!


    Noroc ca am Arsenal...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    breaking niusz! tiganul cu puta mica a refuzat satra de supt podul ala! cica nu stie sa trage la rindea in atelierul dnei shucu, doar comert cu_cupru si peturi...

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Nu a refuzat el, a fost refuzat de Sucu. Desi nu inteleg de ce pune Sucu antrenori. Acu cateva luni se tot lauda ca el e pe parte administrativa si Angelescu si Nico pe cea sportiva.
    Halal conducere moderna, ce sa-ti povestesc. Se transforma incet, incet intr-un Jiji 2.0.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Nu se potriveste aerul de cocalar al lui Sumudica cu parfumul fin din birourile Mobexpert. Chiar o vedeti pe doamna Diana calare pe porcul taiat de Craciun?
    Mie mi se pare o alegere buna italianul, fotbalistic cred ca este un mare plus comparativ cu Mutu.
    Pt cat de mult iubesc eu Giulestiul, imi pare rau ca nu l-au adus pe Ninel.

  9. #30
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si eu tot cu Sunudica am votat. Chiar de doua ori: si de pe lectop, si de pe tel. Doar la Mireasa votez de la 3 ori in sus, dar e bine si asa. Vad ca Șucu e aproape sa se sucească 🤣

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Ar fi mirific daca s-ar suci, nu pare genul de om de neopintit, dar nici usor de induplecat nu e.


    Eu zic sa le mai dea o sansa lu Nico, Angelescu si suporterilor pe partea sportiva.
    Si daca nu merge, va putea zice: ati vazut? V-am lasat destul, acum devin Becali!


    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Mie mi se pare o alegere buna italianul, fotbalistic cred ca este un mare plus comparativ cu Mutu.
    Copy-paste ce-am zis eu.

    Insa diferenta intre Shumudik si italian e mai mare decat intre italian si Mutu.

    Aici nu mai dai copy-paste, dar vei da la final de sezon daca vine Shumudik acu.




    Ca sa traduc: italianul ne duce pe 3, Shumudik ne duce pe 1. Diferenta intre 1 si 3 e mai mare decat intre 3 si 5, in ciuda a ceea ce ne zice matematica. Nu mai am nimic de zis.
    Last edited by Johnny D; 8th July 2023 at 21:52.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Victoria lu Sexpsi de azi ne ajuta in prima etapa, cred eu.

    Inca nu se vor fi trezit complet din betie pana saptamana viitoare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, dar lotul e facut de tandemul Mutu - Niculae. Unde mai pui ca l-au legat de glie si pe Cirjan, care trebuie folosit. Sumudica e oricum nebun dupe Rapid, cred ca ar accepta si asa. Si nu cred ca va avea conjunctura lui Mutu, cand toate echipele erau pilaf si se puteau duce mai sus. E o aruncare cu capul in piscina goala, cum a facut Erbașu 🤣

    A susurat asa suav Corsicanu, ca el plateste 30 de mii pe o loja in Giulesti. Deci, e timpul ca fotbalul sa mai coboare din palate si mobexperte si sa mai presteze si pt public.

  13. #34
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ar fi mirific daca s-ar suci, nu pare genul de om de neopintit, dar nici usor de induplecat nu e.


    Eu zic sa le mai dea o sansa lu Nico, Angelescu si suporterilor pe partea sportiva.
    Si daca nu merge, va putea zice: ati vazut? V-am lasat destul, acum devin Becali!




    Copy-paste ce-am zis eu.

    Insa diferenta intre Shumudik si italian e mai mare decat intre italian si Mutu.

    Aici nu mai dai copy-paste, dar vei da la final de sezon daca vine Shumudik acu.




    Ca sa traduc: italianul ne duce pe 3, Shumudik ne duce pe 1. Diferenta intre 1 si 3 e mai mare decat intre 3 si 5, in ciuda a ceea ce ne zice matematica. Nu mai am nimic de zis.
    Sumudica va duce-n ****! Inca o data, eu as fi cel mai fericit daca ar veni, dar nu cred ca Sucu e atat de prostan.

  14. #35
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si totusi de ce nu e anuntat Bergodi?

    Cred ca il anunta cand platesc astia de la Dinamo banii: prosima semana 🤣

  15. #36
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Cum sa zic, Sumudica se autopropune antrenor la Rapid.

    Ceva, cineva este penibil Sumudica nu a pus geana de 3 nopti, cred ca a plans
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #37
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    99% din transferuri au fost jucatori liber de contract ... deci un gunoi de fotbal avem...

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    L-au pus pe Bergodi 99%, luni urmeaza sa se inteleaga pe contract. Sa-i tufa Dumnezo, sper sa-i dea Sexpsi 0-8 pe Giulesti, sa-l dea afara imediat sau in etapa 2!


    Cata tzuie isi vor lua de la stadion Shucu & CO va fi demna de Guniess Book!
    Dar si-o vor merita, sa-i sature suporterii pana de Craciun, cel putin.


    Trebuie sa fii nu doar cretin, trebuie sa fii retardat sa alegi balega aia de Bergodi care e un fel de Oleg Protasov pe care-l doare-n pl daca echipa castiga sau pierde, el mereu e cu gura pana la urechi, c-o fi bine de n-o fi, banii curge orce-ar fi. Un mercenar maraconar de kkt. Macar pe Mutu, chiar mai slab fiind, il durea de rezultate, tot ca e mercenar dar macar nu de bani, ci de cariera lui ca si-o tufea. Un lucru clar superior.


    Cel mai rau rezultat ar fi un egal, ori sa pierdem 0-8, ori in cel mai rau caz sa castigam! Atat vreau! Si sa le dea mue suporterii la stadion din tot sufletul, si la antrenor, si la conducere, si la Nicolae! MUE LA TOTI CRETINII!
    Last edited by Johnny D; 9th July 2023 at 13:07.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Nu pot sa cred asa ceva ba frate, il ai pe Shumudik cu care orice rezultat ar valora dublu pentru suporteri in comparatie cu oricine ar fi in locul lui si care e cat urmatorii 10 antrenori de dupa el la un loc, antrenor de sute de mii de euro salar, nu gunoi de asta muritor de foame si afon de fotbal de pe la noi, si tu alegi gunoiul care nu doar ca nu e rapidist, nici macar nu e roman, il doare-n pl. Nu pot sa cred asa ceva! E peste puterile mele de om, niste handicapati cu totii! IN JAR SA ARDA TOTI!

    HAIDE SEXPSI! SUNT UNGUR VINERI! BAG PL-N TOTI RETARDATII ASTIA CARE CONDUC RAPIDUL!


    Sa n-aiba numa rezultate, ca razboi civil va fi!
    Vom merge in magazinele / fabricile Mob Expert si ne vom pisha pe mobila lui!


    La Rapid nu e ca la Dinamo, Steaua, Craiova, etc. aici ori faci cum orice retardat stie ca e bine pt club, ori te ardem pe rug daca faci ca tine si nu-ti iese. Nu exista cale de mijloc.


    Bine, nu chiar orice retardat, doar astia care se respecta.
    Nu si astia de la club, in mod evident.


    Bai si cata speranta am avut de la retardatii astia, nu mai, gata. Ma pish pe viata lor de Shucu, Angelescu si Nicolae! IN JAR SA ARDA TOTI! SA VINA COPOS INAPOI! PANA SI COPOS IL PUNEA PE SHUMUDIK, CHIT CA E PROSTANAC DE DUDUIE, DAR NU IN HALUL ALA DE RETARDAT!


    Numa 100 de suporteri in frunte cu Corsicanu de mai sunt ca mine la Bucuresti, razboi civil va fi daca nu vom fi in top 3 constant. Asta e singurul lucru care ma linisteste. Si 90% nu vom fi, ca n-ai cu cine, cu balega asta!? Cu momaia asta? Hai sa fim seriosi, la unguri iti merge cu momai, la Rapid cam greu. Nici Maldarasanu, Pancu, Iencsi, Rada sau Schumacher n-au reusit tocmai din cauza asta, ca sunt niste momai! Si astia sunt si rapidisti, cu cine sa reusesti cu momaia de Italia!? Hai sa fim seriosi.


    De aia n-a reusit la Rapid nici ala de e acuma la Dinamo, tot o momaie si ala!
    La Rapid nu merge cu momai, trebuie antrenor care sa stie ce vrea de la echipa.
    Last edited by Johnny D; 9th July 2023 at 13:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Gionica, de ce vorbesti la plural?

  20. #41
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Ti-am explicat cate momai au fost antrenori, iti trebuie ochelari sau judecata?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #42
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Te-am intrebat altceva.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •