View Poll Results: Cine se califica ?

Voters
5. You may not vote on this poll
  • Dinamo

    4 80.00%
  • Arges

    1 20.00%
Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 196

Thread: Baraj Acces Superliga: Dinamo - FC Argeș 8-5 (6-1, 2-4)

  1. #43
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Un mare regret am dupa meciul asta...ca nu mai exista sport365.

  2. #44
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Cand a existat?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #45
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ce sa mai zic dupa astfel de meci. La inceput speram la un 2-0 si mi-era fica de un egal, insa a fost macel. Un meci de poveste, iar golurile lui Ghezali sunt de pus in rama. Bravo baieti https://www.youtube.com/watch?v=OKoKzO7igYo
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #46
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Ca sa fac o rima, ole ola, Dinamo in divizia A.

  5. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Asa. Dragutz.


    Ne razbunam iar prin derby-uri. Atunci nu va mai fi dragutz.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #48
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Degeaba promovezi sportiv, dacã nu vine nimeni cu bani la Dinamo. Îți trebuie buget de liga 1, lot clar îmbunãtãțit, altfel Dinamo va face act de prezenta ca sezonul trecut. Speranțe prea mari nu sunt cã Dinamo își va reveni din punctul asta de vedere.

  7. #49
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    nu cred ca se mai gandeste arges sa intoarca...

  8. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    De gandit se gandeste, dar n-are cu cine. Doar Farul ar putea intoarce de aici.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #51
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Degeaba promovezi sportiv, dacã nu vine nimeni cu bani la Dinamo. ÎÈ›i trebuie buget de liga 1, lot clar îmbunãtãÈ›it, altfel Dinamo va face act de prezenta ca sezonul trecut. SperanÈ›e prea mari nu sunt cã Dinamo îÈ™i va reveni din punctul asta de vedere.
    Nu cred ca vor veni usor toate astea. Insa cred ca Dinamo e deja mai buna decat sezonul tracut in liga 1. Marea diferenta e ca acum arata a echipa, au un joc coerent si chiar daca nu au nume sonore cred ca au ceva jucatori de calitate. Sper sa deblocheze transferurile si sa mai aduca ceva material bun in special in aparare. Nu va fi echipa de playoff dar cred ca vor face fata decent, in liga 1 sunt echipe de batut chiar si cu lotul actual.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #52
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    Zicea Borcea la flash ca vin si banii... sezonil viitor!

  11. #53
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    De cand cu cortacero eu nu mai cred in bani care vin maine, saptamana viitoare, sezonul viitor.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #54
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Proxima semana, Uti

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Uite cine-a prins glas.

    Iar are asta 2 echipe in Liga 1, ma enerveaza din nou.

    Vreau sa i le batem. Bine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ca sa vedeti circuitul prostiei in natura umanã, slinosul puscarias de la Valea Boului, Pelinel Porcea, promite bani si investitori echipei pe care a bagat-o in faliment. Nu se putea incheia seara fara o 🤮 sincerã.

  15. #57
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Nu va fi echipa de playoff dar cred ca vor face fata decent, in liga 1 sunt echipe de batut chiar si cu lotul actual.
    Cred ca putem pune obiectiv locul 12. Pe care il vom obtine in ultima etapa, dupa ce vom bate cu 1-0 deja retrogradata Otelul

    Primul obiectiv al baietilor cu imprumutul va fi vanzarea lui Ghezali. Cu promisiunea ca Lucca Floricã e cel putin la fel de valoros ca francezul de liga 5.

    Campionatul de liga 2 a permis un rodaj prelungit, greseli, experimente, cãpoºenii. Pare ca putem juca cu echipele de locul 14 din liga 1, dar stim cu totii ca se tremura si la 4-1, ori asta nu e un compliment pt prof Burca. In caz ca astepta cineva unul

  16. #58
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    La Otelul ma gandeam si eu si mai sunt vreo 3-4.

    Nu prea au cum sa-l vanda pe Ghezali pentru ca ii expira contractul acum, la fel si pentru alti cativa. Cel mult pot sa-l tina cu un nou contract. Si de fapt orice ar vinde acum va fi la pret de o ciorba calda, pot lua bani mai seriosi doar dupa un sezon de liga 1.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #59
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Repede vorbiti de Superliga aia ... struguri etc ...
    Stati ca mai e un meci la Pitesti. Scorul de 1-6 se poate introarce foarte usor
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #60
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Da mah, mai e meciul retur ce trebuie tratat cu mare atentie, acum ne bucuram partial ca n-am mai facut-o de multi ani.

    Peste toate de remarcat atmosfera fantastica de pe stadion si numarul mare de suporteri din toate categoriile de varsta. A adus un pic a Premier League, o demonstratie de forta in amareala ultimilor ani, un semn ca povestea continua pe baze solide.

    Apropo de spectatori, in gesepeu ziceau intr-un articol ca ar fi 18 mii, pe urma au dres-o in altul ridicand stacheta la peste 20 mii ca in ala de final sa spuna precis 24 mii. Le-a fost greu saracii, dar pana la final au reusit sa numere pe-aproape.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #61
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Uite cine-a prins glas.

    Iar are asta 2 echipe in Liga 1, ma enerveaza din nou.

    Vreau sa i le batem. Bine!
    Tu și Gicanu, ca l-am auzit asearã la interviu cum spunea ca a fost mai bun decât toate din campionat și le-a bãtut pe toate...nu tati, ai luat 4 la Sibiu și în meciul de la Ovidiu ai strâns din buci pentru un 0-0. 180 de minute în care ți-a dat clasã Maldarasanu.

    Vorbim dupã retur mai multe, ca doar nu e foc.

  20. #62
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sa nu facem 11m cu eliminare pana in min 15 si apoi avem o sansa buna de calificare.

    Nu uitati ca Dinamo are un 0-0 in cupa cu Craiova brutarului (baraj conference) si un 2-4 onorabil cu Pepsi (deja calificata conference sau ce **** mea competitie e aia unde va pierde primele doua meciuri). Daca tot e sa vorbim pe ceva concret. Asa, ca Arges e deja calificata doar ca era in liga 1, cum au supt-o toti analistii care azi ii beau apa din pasarica lui Burcã, poate toata lumea sa zica.

  21. #63
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dinamo stie cum e treaba in liga 1, cat trebuie marita ca sa incapem toti. Mai bine sa vedem ce face LaBalgiu 🤣 la anu', asta da distractie!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •