Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 129

Thread: Etapa 29 2022/2023

  1. #64
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Bună seara
    Ne-am găsit proștii

  2. #65
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,469
    Reputatie
    0
    seara buna!
    putza mica poarta discutii cu ciobanul ptr un loc de secund. natie de cretini!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #66
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ca suntem niste retardati ca am ales Mutu in loc de Shumudik?
    Niciodata. N-ai sa vezi asa ceva. Astia nu recunosc cand gresesc.
    Termina dracului cu circarul ala! Mai bine il puneti pe Louie antrenor!

  4. #67
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,469
    Reputatie
    0
    pe surse, patronul fabricii de mobila a impus primul 11
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #68
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Daca bunicul, Dumnezeu sa-l ierte, mai traia si ii spuneam 'Tataie, Rapid a pierdut acasa cu Hermannstadt" imi raspundea evident "Normal. Nu ne punem cu nemtii astia. Mereu ne bat. "
    Pai eu de ce am zis ca ma concentrez pe Arsenal anu asta, nu pe handicapatii astia.
    Daca ar avea ceva fotbal in cap handicapatii aia de la conducere in frunte cu Niculae, l-ar fi adus pe Shumudik antrenor, dar au ales acest mare talent de viitor, o carpa fara nici o treaba. Insista s-o luam pe calea lu Gigi Becali si sa puna tot felul de viziuni speciale inainte de formulele clasice care functioneaza. Pana se vor destepta mai trece un an, poate mai multi, ca l-am vazut azi in tribuna pe Angelescu c-o mecla din aia de orice gand ii era strain, se uita ca la pariuri la meci. Daca esti patron, te uiti cu ochi reflexiv sa-ti dai doua palme peste coaie la ce-a ajuns echipa dupa alegerile tale, dar evident nu este cazul, mai are nevoie de mult timp pana se va destepta si-si va da seama ca proiectul Mutu este proiect mut.


    Felicitari pt cele 3p, absolut meritate.

    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Bună seara
    Ne-am găsit proștii
    Nu doar voi, toate echipele ce gafaie la retrogradare isi bat pwla de noi.
    Suntem niste gloabe batute de toti retrogradatii si semi-retrogradatii. Ne meritam soarta.


    Cand joci ca in deplasare pe teren propriu pana in minutu 70, ori te lasi de fotbal, ori pleci de la Rapid. Eu de-as fi patron imediat le-as comunica treaba asta la toti. Concluziile sa le traga ei, eu doar le dau maxima zilei si motto-ul viitorului. Dar n-ai cu cine, astia-s niste neaveniti in patronajul clubului care habar nu au cu ce se mananca acest sport. Vor invata dar drumul e greu si alene.


    Aaa, si sa nu uit. Nici capre la penalty nu-mi mai trebuiesc.
    Sa aleaga macar boi, dar capre nu mai vreau.
    Last edited by Johnny D; 4th March 2023 at 22:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #69
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Dai in Mutu de parca aveti un lot de Manchester City. Doar Mutu strica jocul ala care ar fi minunat cu Sumi sau alt betiv...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #70
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Shumudik de bine de rau n-a pierdut toate meciurile cu echipe de la retrogradare si cu lot mai slab ca asta, si nici n-a fost dominat acasa de astfel de echipe CAND ERA CONDUS!


    Antrenorul rapidist a fost mai bun azi, cel dinamovist i-a sput pwla. Simplu si aferent.


    Pe Shumudik in schimb il dai afara cand are 6 din 6 victorii si o obtine si pe ce-a de-a 7-a prin telefon. Da sa-i futa Dumnezo si pe CFR Cluj pentru crima care au facut-o atunci! Sper sa crape Varga cu toata natia lui, o scursura de interlop nenorocit! Daca n-ar opri pe ZeceSB mereu, as fi zis ca merita sa fie bagat la inchisoare pe viata scarnavia aia inumana. _|_


    Vrem Europa? DEMISIAAAAAAAAA!!! Bag pl-n maaa-ta de antrenor de kkt, am vazut echipe de Liga a 2-a cu mai multa responsabilitate in teren decat ce-am vazut azi! MORT! AFARA!
    Last edited by Johnny D; 4th March 2023 at 22:29.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #71
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Stau si ascult declaratiile si mi se confirma ca au fost cu gandul doar la meciul cu Hagi. Niste imbecili, probabil ca nu au luat in calcul ca Sibiul este in spate fiindca i-au fost luate 9 puncte. Din punctul meu de vedere tragedia nu e ca au pierdut ocazia sa se apropie de locul 1, ci ca se departeaza de locul 3, ala care i-ar putea duce la banii din Europa.

  9. #72
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,469
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Hai capro, sari iar ca o capra, sa te vad.


    Desi 1p te poti kk pe el, important era sa dea golu ala cu Mioveni.


    Ce ti-am zis, retardatu ala care se opreste n-are nici o treaba.


    Doar carpele imputite se opresc inainte de penalty. Zero barat.

    mno, calm, pana mai ieri venerai jucatorul duganzici, daca ti doreste inimioara vin din urma cu dovezi sa nu avem discutii. un adevarat suporter (ceea ce nu esti) nu arunca cu mizerii in echipa sau jucatori. cauta in alta parte, prin conducerea care insista cu drogalai ce se cred mai buni ca sir alexander chapman ferguson.
    tot mno , scuze, nu i treaba mea! va doresc tot binele din lume!
    Last edited by delaoltenia; 4th March 2023 at 22:34.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #73
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Stau si ascult declaratiile si mi se confirma ca au fost cu gandul doar la meciul cu Hagi. Niste imbecili, probabil ca nu au luat in calcul ca Sibiul este in spate fiindca i-au fost luate 9 puncte. Din punctul meu de vedere tragedia nu e ca au pierdut ocazia sa se apropie de locul 1, ci ca se departeaza de locul 3, ala care i-ar putea duce la banii din Europa.
    Ce locu 3? Europa nu poate decat sa ne incurce.
    Ori te bati la titlu, ori termini pe 10 ca Chelsea si la anu ataci titlu, restu sunt firmituri.


    Dar n-ai cu cine, nu e doar vina lu Mutu care e pilaf, dar si jucatorii nu sunt de titlu.
    Daca vrei sa te bati la titlu, ai nevoie sa schimbi scheletul echipei, aici e problema.


    N-ai mijlocasi centrali de calitate si atacantul principal e o capra la penalty-uri.
    Aici trebuie lucrat. Un varf superior lu asta si 2 mijlocasi centrali cu coaie, box to box.


    Dai 10 milioane si aduci titulari din Franta pe astea 3 posturi de la echipe ce retrogradeaza anu asta daca vrei sa faci treaba. Daca nu, fotbal de kkt ca si azi. Ori il aduci pe Shumudik care ti-i aduce pe 100 de mii pe toti 3, dracu stie unde-i vede, dar ii vede. Ori le da 3 carnatzi la micu dejun, 3 cotlete de porc la pranz si un anticarcel pe zi si-i transforma pe astia, omul e antrenor, cu el toti joaca peste ce pot. Dar cu handicapatii aia de la conducere nu te poti intelege, n-ai cu cine. Creier zero, bine ca sunt bani, macar atat.
    Last edited by Johnny D; 4th March 2023 at 22:39.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #74
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Ba, dar tu tragi pe nas mai rau ca Mutu! Pt sotul doamnei Lascarescu totul se rezuma la bani, iar Europa inseamna bani. Aia cu farmecul vietii e pt alde Colea Rautu si Mitica Popescu!

  12. #75
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Pai bani sunt, tocmai ce-am zis.
    Din pacate este si anticunostinta de fotbal cat incape.

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    mno, calm, pana mai ieri venerai jucatorul duganzici
    Nu e rau, atat timp cat nu executa penalty-uri. Ar fi bun rezerva la anul.
    Capra la penalty e pentru retardati mintal si betivi. Plus Neymar, nu esti Neymar.
    Last edited by Johnny D; 4th March 2023 at 22:44.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #76
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Penalti cam ciudat. M-am uitat la secventele de la Botosani https://www.youtube.com/watch?v=PhOzbd6O_Bc la minutul 1:32, nu era cumva penalti ?
    Ma scuza-ti, dar intreb pentru un prieten
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  14. #77
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Diferența de locul 3 ar fi de maxim 4 puncte la startul play-offului. Nu e mult, problema e jocul care nu îți dă speranțe ca poți bate pe cineva acolo.

  15. #78
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Nu e penalty. In schimb, ce parere aveti dumneavoastra de arbitrajulnde la meciul CFR-UTA?

  16. #79
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TZEFERU View Post
    Ma scuza-ti, dar intreb pentru un prieten
    E special, sau insisti cu ...?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #80
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Per total am ratat 3 penalty-uri anu asta, toate ne-au costat puncte.
    Avem sa desemnam un jucator care stie da tare si pe poarta, nu capre.
    Nici un penalty din cele 3 ratate n-a fost executat puternic.
    Toate au fost executate cu intensitate medie sau pe langa minge de jumatate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #81
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,126
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Diferența de locul 3 ar fi de maxim 4 puncte la startul play-offului. Nu e mult, problema e jocul care nu îți dă speranțe ca poți bate pe cineva acolo.
    Nu e mult, dar intre voi si locul 3 s-ar putea sa mai fie o echipa.

  19. #82
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Daca vrem Europa poate era mai bine in pay out.
    Dar am vazut anu trecut ce-a facut Mutu in play out, a antrenat-o de-a spart-o.
    Nici primul baraj nu l-a prins, adica n-a terminat in primele 2. _|_
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #83
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,469
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    E special, sau insisti cu ...?
    esti special ptr ca urmeaza mitanul secund, final 4-2!
    zic sa lasi omul in pace, in maghiara este corect
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #84
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    La minutul 2:53 fa stop cadru https://www.youtube.com/watch?v=Gx7D8IbI0Xk&t=92s. E greu sa vezi de aici poate ca nu a fost fault dar nu e asa de clar ca in exemplele tendentioase. La Botosani a fost penalti, in Giulesti nu a fost. Deci 2 faze.
    La CFR i-a fost anulat golul pe motiv de fault cu acoperire corect desi sant multe meciuri unde nu se mai intoarce faza. La faza faultului cu portarul din nou cum putea portarul sa se mai opreasca dupa ce a respins si celalalt a intrat in el ca trenu daca s-a accidentat din pacate foarte urat si imi pare rau pentru el. Daca vezi ca nu ajungi la minge te mai si feresti altfel chemi soarta importiva ta.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •