View Poll Results: Cine castiga RG?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    10 35.71%
  • Roger Federer

    2 7.14%
  • Andy Murray

    2 7.14%
  • Tomas Berdych

    0 0%
  • Kei Nishikori

    1 3.57%
  • Milos Raonic

    0 0%
  • Rafael Nadal

    12 42.86%
  • David Ferrer

    0 0%
  • Stan Wawrinka

    1 3.57%
  • Alt jucator

    0 0%
Page 54 of 56 FirstFirst ... 4445253545556 LastLast
Results 1,114 to 1,134 of 1171

Thread: ATP GS: Roland Garros

  1. #1114
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Sigur castiga toate GS-urile anul asta. Hai ma, ce povesti se spuneau inainte de acest turneu.
    3 finale de RG pierdute de sarb. La cat mai multe.
    Hai, hater-ule, taci si tu din gura...macar daca ai avea si tu o opinie obiectiva.

  2. #1115
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ThePhenom View Post
    Daca Wawa isi pastreaza constanta si joaca in continuare cum a facut-o ieri, nu-s foarte sigur ca va castiga macar turneul.
    V-am zis (asta era dupa sferturi) .

  3. #1116
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    Eddy, year-end, respectiv career grand slam mai trebuie sa astepte
    Acum e vorba daca va mai lua vreun GS anul asta. Cred ca poate fi decisiv afectat de meciul asta. Wimbledonul e foarte aproape. Apoi la USO sunt in general cele mai mari surprize. Ramane de vazut daca se va aduna. Mai are si la anul o sansa.

  4. #1117
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si ce-a zis Willander si eu am fost de-acord cu el dupa meciul cu Federer, s-a intamplat!
    Daca Wawa juca asa si cu Djokovic, il batea si pe el, a jucat probabil si mai bine si evident a reusit!

    Felicitari!



    O sansa-n plus pt Federer si Murray la Wimbly!
    Era mult mai greu de infruntat Djokovic daca era campion aici, asa.. va avea de infruntat o mare dezamagire si doar o luna timp s-o faca!
    Per total, Nole e cel mai bun Nole in momentul de fata, asta e clar. Dar ti-am zis acum 2 sapt ca declaratia lui Roger nu a fost doar de complezenta. Nole castigase 15 meciuri la rand pe zgura, nu 50, sa zici ca e invincibil
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  5. #1118
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,955
    Reputatie
    0
    Ne-am lamurit, reverul lu Wawa e mai frumos ca a lui Gasquet!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1119
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Numai tu puteai sa vii cu asa ceva acum.

  7. #1120
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,380
    Reputatie
    0
    Donna Vekic ‏@DonnaVekic 9m9 minutes ago

    AsdfghjkeidhsjjdncahexbcdrionfsxhyOMG

    Wawrinka i-a batut pe primii 2 din lume atat acum cat si la AO anul trecut.

  8. #1121
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,955
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Numai tu puteai sa vii cu asa ceva acum.
    Pai era o disputa veche si n-am reusit s-o definitivam in ultimii ani!




    Djokovic plange ca Murray dupa ce-a pierdut si-a jucat f bine la Wimbly, inseamna ca anul viitor ia trofeul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #1122
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,955
    Reputatie
    0
    Ce comic arata cu chilotii aia si campion!


    Nu-i mai ajunge nimeni la Garcia la nas acu, culmea era sa fi facut Murray finala!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1123
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Johnny, astept sa ne spui si la anu' cum Nole castiga 99%

  11. #1124
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    frumos tenis a jucat Stan. de la Federer nu am mai vazut un jucator cu un joc ofensiv atat de estetic sa castige un GS.

  12. #1125
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,955
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Johnny, astept sa ne spui si la anu' cum Nole castiga 99%
    Se vede ca nu mereu toate lucrurile bune sunt 3, de data asta vor fi 4!
    A trebuit sa planga dupa o finala cand pare ca nu va castiga niciodata exact ca Murray la Wimbly ca sa-l ia; trebuie sa sufere la maxim abia dupa meciul asta mi-am dat seama de asta, altfel nu era misto! Plus ca tre sa-l bata si pe Nadal in finala, altfel n-are farmec!


    Reactia lu Magnus Norman a fost geniala dupa ultimul punct, s-a prins de cap de parca ar zice "Nu se poate! A castigat ala mic al meu titlul de la RG!? NU POT SA TE CREEED! Eu tot asteptam returul senzational a lui Djokovic si pa!"
    Last edited by Johnny D; 7th June 2015 at 19:53.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #1126
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,955
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Anicia Juliana View Post
    frumos tenis a jucat Stan. de la Federer nu am mai vazut un jucator cu un joc ofensiv atat de estetic sa castige un GS.
    Sa castige RG vrei sa spui, ca alealalte au mai fost castigate de jucatori cu touch imbietor!


    Wawa se pare ca greu de tot se incalzeste dar si dupa ce e incalzit... greu mai e de oprit! Hmm... 3/5 astea ii plac la nebunie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #1127
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Sa castige RG vrei sa spui, ca alealalte au mai fost castigate de jucatori cu touch imbietor!!
    aham, un exemplu elocvent fiind Andy

  15. #1128
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    STAN "THE MOTHERFUCKING MAN" WAWRINKA!!! YOU FUCKING LEGEND!
    Muzzwrinka

  16. #1129
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Anicia Juliana View Post
    frumos tenis a jucat Stan. de la Federer nu am mai vazut un jucator cu un joc ofensiv atat de estetic sa castige un GS.
    Si Wawrinka ala de a castigat AO cu ce e diferit de asta?

  17. #1130
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    N-am putut sa vad meciul. Pacat. Din ce citesc pare ca a fost foarte bun.
    Stan..stiam ca-l poate invinge aici pe Djokovic. N-as fi pariat insa pe el. Bravo lui E o adevarata poveste acest jucator, felul cum a luptat sa ajunga aici si ce sacrificii a facut. Al doilea slam...poate si mai multe. Nu cred ca va ajunge numarul 1 mondial; nu cred ca are si va avea vreodata continuitatea celor mari. La eventurile mari insa va da totul. Anul acesta a jucat bine doar la GS + Roma. Parca nu a facut altceva decat sa se pregateaca pentru acest turneu.

    Nu faceti discursuri din astea apocaliptice. Nu e terminat psihic Nole si va castiga in cele din urma RG-ul, zic eu.

  18. #1131
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,955
    Reputatie
    0
    Pai Murray cat are tot doua, nu? Il depaseste pe scotian la USO poate!
    Sau poate-l egaleaza din nou! Vom vedea ce se va intampla.
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Nu faceti discursuri din astea apocaliptice. Nu e terminat psihic Nole si va castiga in cele din urma RG-ul, zic eu.
    A avut sansa si minge de rebreak acolo la 4-5 in setul 4 si putea reveni si intoarce meciul!
    A avut minge in mana pe dreapta, in teren si-a tremurat-o ca dracu afara in stil Federer, aici la RG se vede presiunea pe el...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #1132
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Posts
    651
    Reputatie
    1
    Nole,nole , nole... Are deja 28 de ani nu zic ca nu mai e timp pentru ca castiga la RG , doar ca stie ca odata cu trecerea timpului sansele sale sunt din ce in ce mai mici.Niciodata nu se stie cand apare cineva nou, din urma care sa fie viitorul nadal pe zgura, nu se stie cand un jucator prinde forma vietii si il va infrange,Federer si Agassi au castigat la a11-a prezenta,Nole se pare ca nu a reusit.Este un jucator care intr-o era cu Federer , Nadal si Murray a reusit sa fie cel mai bun(vorbesc din 2011 incoace pentru ca inainte Djokovic era doar un simplu jucator,nu il pot pune totusi peste Federer din perioada 2004-2007 pentru ca acei ani au reprezentat apogeul unui jucator din toata istoria tenisului). Sa termin cu o gluma, daca nu castiga Nadal la RG in cele din urma va castiga un elvetian

  20. #1133
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,955
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by StefanPascu View Post
    daca nu castiga Nadal la RG in cele din urma va castiga un elvetian
    Excelenta observatie, ori Nadal, ori un elvetian!


    Mai e una: chiar si daca-l bati pe Nadal, tot pierzi! Si Soderling l-a batut pe Nadal dar a pierdut finala, Nadal cand nu ia turneul iti toarna otrava in sosete daca-l bati, nici cum nu invingi cu omu asta la RG!
    Last edited by Johnny D; 7th June 2015 at 20:09.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1134
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    E pur si simplu incredibil. Pt mine Nole era invincibil. Era sa pariez ca o sa castige toate GS anului. I-am vazut apropape toate meciurile si mi se parea la un nivel de neatins. Chiar daca mai avea caderi, mental era atat de puternic ca isi revenea rapid. Chiar infricosator de impresionant.

    Wawrinka e cu certitudine surpriza anului. Nu-mi vine sa cred cum s-a derulat meciul asta! Incredibil elvetianul (cel putin la nivel mental)

    Ai senzatia ca Roland Garros-ul nu e destinat pentru unii. Cred ca cel mai tricky turneu

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •