Page 6 of 35 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 718

Thread: Diverse 2015

  1. #106
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si eu am vazut acea poza. Mi-a inseninat ziua!!!! Sunt asa mandra de ele toate si dornica sa le vad concurand!!!! Hai sa inchidem subiectul asta cu revenirea Catalinei si a Sandrei, sa ne inveselim cu echipa noastra draga de acum si om vedea ce va fi mai incolo
    Sunt nerabdatoare sa vad noile senioare, cat si noile junioare!!!!
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  2. #107
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina561 View Post
    Am vazut astazi pe pagina de FB a thecouchgymnast o poza care mi-a luminat ziua. Este o fotografie recenta cu gimnastele de la Izvorani, iar in lot le gasim la senioare pe Emanuela Parva si pe Dora Vulca si la junioare pe Maria Holbura si Denisa Stanciu(???).
    Ma bucur ca se da o sansa tuturor si ca antrenorii se axeaza pe ceea ce avem, nu pe ceea ce am putea avea.
    Ce ma bucur ca schimbam un pic subiectul!!!!
    Am vazut si eu poza aceea, am fost foarte bucuroasa ca au venit intariri la lot. Sper ca anul trecut a fost o lectie si ca vom vedea upgrade-uri si pregatire serioasa la toate gimnastele - desi e oarecum normal sa ne concentram pe varfuri. Din cate imi amintesc am vazut paralele frumoase la Emanuela Parva anul trecut la nationale (desi erau ceva greseli de executie), iar Dora Vulcan a impresionat la mai multe aparate la sfarsitul anului trecut. Sa fie de bun augur pregatirea lor la Izvorani!
    Cred ca singura senioara care nu se antreneaza la Izvorani e Tea Milea.

  3. #108
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Catalina si Marian au facut primul pas spre revenire: s-au inscris la anti-doping: http://www.fig-gymnastics.com/site/figNews/view?id=1039 (via TheAllAround)
    Sandra s-ar putea sa nu aiba nevoie pentru ca licenta ei FIG este inca in termen.

    EDIT: declaratii domnul Stoica: http://www.prosport.ro/alte-sporturi...oping-13811787
    Last edited by mikeyy; 9th February 2015 at 18:18.
    www.fangymnastics.com

  4. #109
    junior
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Lotul feminin de gimnatica al Romaniei a postat pe face-book:

    "Salt la Izvorani! Patru fete de la lotul de la Deva au făcut saltul la lotul mare, Emanuela Pârva, Dora Vulcan, Maria Holbură și Denisa Stanciu. Succes, fetelor și adaptare rapidă!"

  5. #110
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    wow sint 20 de fete la Izvorani, in sfirsit apare si mult dorita concurenta, competitia intre fete.
    De-abia astept sa vad cine va face echipa pentru Europene anul acesta!

  6. #111
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    anul asta se trimit doar 4 fete, e individual

  7. #112
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    anul asta se trimit doar 4 fete, e individual
    Da da asa este insa mai sint ceva concursuri importante de genul cupe mondiale macar pina in Europene? Ar fi bine sa fie inscrise cit mai multe fete la aceste concursuri pentru experienta mai ales.

  8. #113
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Eu abia astept sa o vad pe Andreea Iridon concurand. Bine, pe toate fetele, dar am asa o senzatie ca Andreea are potentialul necesar pentru a merge pe urmele marilor noastre gimnaste. Si cred ca si arbitrele o vor placea.

  9. #114
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Eu abia astept sa o vad pe Andreea Iridon concurand. Bine, pe toate fetele, dar am asa o senzatie ca Andreea are potentialul necesar pentru a merge pe urmele marilor noastre gimnaste. Si cred ca si arbitrele o vor placea.
    Si eu imi doresc sa o vad pe Iridon......cu un paralel bun,cu dificultate mare...asa sa imi mai treaca dorul de ..Stela!

  10. #115
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Vad ca e oficial!
    Europenele 2017 se tin la Bucuresti la sfarsitul lui aprilie 2017 . Sunt cam in urma cu evenimentele. Nu stiu daca sa ma bucur, sau sa incep sa am emotii.
    Last edited by Tracoromana; 10th February 2015 at 17:34.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  11. #116
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Vad ca e oficial!
    Europenele 2017 se tin la Bucuresti la sfarsitul lui aprilie 2017 . Sunt cam in urma cu evenimentele. Nu stiu daca sa ma bucur, sau sa incep sa am emotii.
    Off:

    Flavia, sa-ti verifici si mailul, te rog.
    www.fangymnastics.com

  12. #117
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  13. #118
    junior
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    De pe site-ul Federatiei Romane de Gimnastica:

    "JUNIOARELE NOASTRE AU DOMINAT ”2015 NADIA COMĂNECI INTERNATIONAL INVITATIONAL”
    amănunte pe www.romgym.ro

  14. #119
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    De pe site-ul Federatiei:

    Campioană de nota 10, MARIA OLARU, mămică de nota 10, cu un băiețel de nota 10!
    "Maria Olaru, campioana noastră de nota 10, căsătorită cu Bogdan Diaconu, a devenit mămică de nota 10 a unui băiețel de… 10!, pe nume Mihai.
    La scurt timp după nașterea micuțului Mihai, fericitul tătic Bogdan Diaconu a postat pe contul său prima fotografie cu fiul său și un mesaj emoționant: "Mulțumesc, Maria Olaru! La 09h34m mi-ai făcut cel mai frumos cadou! Mihai, un băiețel de nota 10, așa cum ai fost și tu toată viața! TE IUBIM".
    Federația Română de Gimnastică și toată lumea gimnasticii te iubește, Maria Olaru, și îți transmite numai gânduri bune!"

    Felicitari, Maria! Si poate va deveni si el gimnast
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  15. #120
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Ma bucur mult pentru Maria!Inteleg ca e nascut azi?poate va deveni antrenor,ca tot e ziua domnului Bellu

  16. #121
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Se pare ca Larisa nu va participa la prima editia a Jocurilor Europene de la vara din cauza bacalaureatului http://www.mediafax.ro/sport/bellu-d...icati-13859843

  17. #122
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xtreem22 View Post
    Se pare ca Larisa nu va participa la prima editia a Jocurilor Europene de la vara din cauza bacalaureatului http://www.mediafax.ro/sport/bellu-d...icati-13859843
    E isterie pe internet de la declaratia lui Bellu. A nu se face confuzie intre Jocurile Europene si Campionatele Europene.
    In alta ordine de idei cate gimnaste poate Romania inregistra la fiecare aparat in calificari la Campionatele Europene?

  18. #123
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Ma bucur mult pentru Maria!Inteleg ca e nascut azi?poate va deveni antrenor,ca tot e ziua domnului Bellu
    Ai dreptate Mia , la asta nu m-am gandit!

    http://m.prosport.ro/alte-sporturi/g...chipa-13862264
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  19. #124
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Haideti, mai, de Lari nu va place la paralele? Are un super exercitiu si executia nu e mai rea decat a Stelei. Iar Didi a luat la Europene acelasi E ca al Mustafinei

    Sa fie fetele sanatoase, asta e tot ce imi doresc! Si sa revina Cata si Sandra si sa se auto-depaseasca! Asa au facut si in 2012 si sigur asa vor face si acum. Ambele au ajuns sa faca la peste 20 de ani elemente pe care nu le faceau la 16-18. Si imi doresc ca cele mici sa isi foloseasca dreptul la replica, sa vad la nationale 5 barne de peste 15.00, 5 soluri de peste 15, doua sarituri cu plecare de peste 6 si inca 3 DTY-uri si 3 paralele de peste 6 la D! Si nu ma mai doare capul Paba atunci, insa,mai e mult de munca. E greu sa cresti de la exercitii de 5.4-5.5 la ceea ce am scris mai sus in doar un an de pregatire, aici e buba Deci sanatate si multa putere de munca!

  20. #125
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Concursul de la Cottbus, cu Diana si Larisa la paralele, barna si sol si Stefi Stanila la sarituri - aici e lista. Sper sa mearga fetele noastre.

  21. #126
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Concursul de la Cottbus, cu Diana si Larisa la paralele, barna si sol si Stefi Stanila la sarituri - aici e lista. Sper sa mearga fetele noastre.
    Poate Larisa si Diana vor concura la aparatele mentionate..dar Stefi? Doar sarituri? Sa faca ce? Un DTY si FTY? Nu cred. Eu personal nu inteleg grabirea Dianei in concurs..eu as amana revenirea pentru Mondiale. Obiectivul adevarat e acolo nu intr-un European individual sa fim seriosi. Altele ar avea mult mai multa nevoie de experienta plus Diana se poate concentra si pe upgradeuri ca ar fi nevoie.
    Am citit pe Facebook ca Ana Ocolisan a avut operatie la cot si ca obiectivul sunt Mondialele. Intr-un fel mai bine ca s-a intamplat acum dar ma gandesc cu groaza ca in timp ce altele upgradeaza masiv (ma gandesc desigur la americance,nu trece zi sa nu mai apara cate un filmulet ) noi suntem iar in urma...cu aceiasi poveste..ma refer aici si la interviul recent al lui Bellu care a fost de curand la Viena cu nu stiu cate fete ale caror vechi probleme se acutizeaza...

    Cris: Mie imi place exercitiul Larisei dar imi pare 'in lucru' ...ar putea fi altfel aranjat sau upgradat in asa fel incat sa fie mai fluent si sa adune mai putine deductii.
    Last edited by myrab3la_19; 25th February 2015 at 16:34.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •