E problema mare la noi cu inchizatorii, pentru asta abia astept sa revina Bourceanu. Cred ca o sa-si gaseasca usor loc in echipa pentru ca avem nevoie mare de un jucator ca el.
E o problema atat de mare ca am ajuns sa folosim si jucatori de creatie ca Sanmartean pe post de inchizator. E putin de ras-plans.

Lato ar trebui sa se concentreze mai mult pe faza de aparare, dar aici depinde de Galca sa-i spuna ce sa faca. Asta se vrea un fel de Banel care alearga de rupe si acopera toata partea aia de teren... dar Lato nu poate sa alerge atat de mult cum o facea Banel. De multe ori ramanem descoperiti in aparare si Lato nu mai da randament nici pe faza ofensiva. E ca si cum ai alerga dupa doi iepuri si nu prinzi nici unul. Mai bine ramane putin mai retras.
Dar cel mai bine, ar fi sa gasim inlocuitor. Pierde mult prea multe dueluri, nu e foarte folositor echipei pe faza ofensiva si nici nu domina prin prezenta banda lui asa cum o facea Banel.

Eu zic ca e multa nesiguranta la petrolul. Pleaca "vedeta", pleaca antrenorul, moralul la pamant dupa eliminarea din EL, nu au mai castigat de 4 meciuri, au jucatori suspendati, au ramas fara aia 2 mil euro de la primarie... cred ca nu vor mai avea nici macar bani de coregrafie 3D

Steaua e favorita certa in opinia mea.
__________________